Jump to content

Moto Zajednica

Komentator SK Aleksandar Dzankic

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5309 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sta ovde, ti bi da ih malo zastitis? :)

Nego demantuj sto je ovde neko napisao ne tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma ima toga dosta što bih mogao da im zamerim ali brate...

 

Gledam trku, slušam šta ovi pričaju ali mi većina toga prolazi kroz uši. Nešto preterano ih i ne konstatujem. Ne vidim da je to baš toliki problem.  :neznam:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

S oprostenjem previse vi kenjate. Ok umeju da lupe, po nekad mnogo pricaju ali niste ocigledno slusali italijane ili spance kad prenose, kako tek oni ne zaklapaju i koliko urlaju, ovi nasi su nemi naspram njih. Ja gledam trku zbog trke a ne komentatora i sasvi mi je svejedno ko prenosi.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

S oprostenjem previse vi kenjate. Ok umeju da lupe, po nekad mnogo pricaju ali niste ocigledno slusali italijane ili spance kad prenose, kako tek oni ne zaklapaju i koliko urlaju, ovi nasi su nemi naspram njih. Ja gledam trku zbog trke a ne komentatora i sasvi mi je svejedno ko prenosi.

Ma stoji to ali brate ceo dan o komentatorskoj kletvi pa jos kao Dzankic kaze necemo za Moto GP nista da pricamo da nas navijaci ne bi ... A ovak kao hrabar pa eto ja hocu bas u inat ( nije bukvalno to rekao ). Onda nekoliko puta kaze znam da mi zameraju ali ja cu i dalje da govorim vanzemaljci i tako da covek stekne utisak da su pricali o temi na forumu pa kao hajde da ne ispadnemo sise da nastavimo po starom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Ja vas ne razumem majke mi. Citam temu od pocetka i sve izbgavam da pisem bilo sta al sad moram da vam kazem:

 

*Mnogo ste se istripovali da se MotoGP prenosi zbog vas nekolicine i da samim tim treba da se prilagodi vasim usima

*Takodje ste se mnogo istripovali da biste taj posao radili mnogo bolje od njih i da ste kompetentni da na takav nacin ocenjujete njihov rad. To sto vi radite je na nivou kao sto gradjani Srbije daju sebi za pravo da komentarisu po novinama ime koje je ona manekenka dala svom detetu. U mnogome prevazilazi neko normalno komentarisanje gledalaca.

*Sve ovo sto vi navodite ovde kao katastrofe jedan prosecan slusalac ni ne primeti niti ga interesuje. A vas iz proseka ne izvaja bas nista sem sto ste skloni trazenju dlake u jajetu, idealno mesto da ih medju sobom ogovarate i to sto pojedini malo vise znaju o motorima od ostalih koji gledaju prenos. 

 

Ja od celog MotoGP prenosa vidim i cujem gde je Rosi (srce moje ulepsao mi dan  :jee2: ) i pratim tabelu sa leve strane da vidim gde je ko. A prosecan gledalac koji nije tako fokusiran na Rosija verovatno vidi i cuje gde su svi ostali, a to sta komentatori pricaju samo prodje kroz usi i nista vise. 

Ti ljudi stvarno ne rade nista toliko ekstremno da biste ih pljuvali na 6 strana. Razumem da je zima i da vam je dosadno ali preteraste. Oni verovatno nece, ali ja bih bila povredjena da mi neko tako ostro kritikuje rad. Neko pomenu gore da "se stice utisak da su pricali o temi na forumu" kako da ne, spisak vasih kritika koriste kad se spremaju za emisiju i pre svake recenice im blicaju pred ocima vasi avatari i nikovi. 

:jok:

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

S oprostenjem previse vi kenjate. Ok umeju da lupe, po nekad mnogo pricaju ali niste ocigledno slusali italijane ili spance kad prenose, kako tek oni ne zaklapaju i koliko urlaju, ovi nasi su nemi naspram njih. Ja gledam trku zbog trke a ne komentatora i sasvi mi je svejedno ko prenosi.

Slazem se.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Ja vas ne razumem majke mi. Citam temu od pocetka i sve izbgavam da pisem bilo sta al sad moram da vam kazem:

 

*Mnogo ste se istripovali da se MotoGP prenosi zbog vas nekolicine i da samim tim treba da se prilagodi vasim usima

*Takodje ste se mnogo istripovali da biste taj posao radili mnogo bolje od njih i da ste kompetentni da na takav nacin ocenjujete njihov rad. To sto vi radite je na nivou kao sto gradjani Srbije daju sebi za pravo da komentarisu po novinama ime koje je ona manekenka dala svom detetu. U mnogome prevazilazi neko normalno komentarisanje gledalaca.

*Sve ovo sto vi navodite ovde kao katastrofe jedan prosecan slusalac ni ne primeti niti ga interesuje. A vas iz proseka ne izvaja bas nista sem sto ste skloni trazenju dlake u jajetu, idealno mesto da ih medju sobom ogovarate i to sto pojedini malo vise znaju o motorima od ostalih koji gledaju prenos. 

 

Ja od celog MotoGP prenosa vidim i cujem gde je Rosi (srce moje ulepsao mi dan  :jee2: ) i pratim tabelu sa leve strane da vidim gde je ko. A prosecan gledalac koji nije tako fokusiran na Rosija verovatno vidi i cuje gde su svi ostali, a to sta komentatori pricaju samo prodje kroz usi i nista vise. 

Ti ljudi stvarno ne rade nista toliko ekstremno da biste ih pljuvali na 6 strana. Razumem da je zima i da vam je dosadno ali preteraste. Oni verovatno nece, ali ja bih bila povredjena da mi neko tako ostro kritikuje rad. Neko pomenu gore da "se stice utisak da su pricali o temi na forumu" kako da ne, spisak vasih kritika koriste kad se spremaju za emisiju i pre svake recenice im blicaju pred ocima vasi avatari i nikovi. 

:jok:

 

Aleksandar se sam javio, nakon sto je video poplavu hejta, sa zeljom da komunicira o tome. Dakle, prethodno "slobodno pljuvanje" - opravdano ili neopravdano, nebitno, na njega pravo ima svako - zamenjeno je ovom temom u dogovoru sa njim. Komentari su, dakle, bili trazeni, makar je bilo jasno da nece svi biti ni konstruktivni, ni primenjivi. 

 

Da li se neko istripovao ili nije, ne znam. Znam, medutim, da svako od nas ko radi neki posao moze da ga radi bolje. Neko zeli da se unapredi, neko ne. Isto tako znam da placam te prenose i da hocu da za svoje pare u njima uzivam, i to ne tako sto cu da iskljucim mozak ili pustim muziku. Ako imam primedbu, imam pravo da je iznesem. Dok su primedbe padale na gluve usi, penio sam i besneo. Svojim javljanjem, Dzankic je i pokazao zelju da uradi nesto i razoruzao je barem mene.

 

Naravno, svako od nas ima pravo da se cudi bilo cemu i stavlja kontraprimedbe na ono sto nekom smeta. Eto, nekolicini nas ovde smetalo je ili smeta to kako se komentarise tih petnaestak trka godisnje koje volimo da pratimo.

Gavrolini to sigurno razume, jer ako pogledate, pa da prostite, videchete da kenja po svim diskusijama. Tako, uostalom i treba, zato i postoje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Ja vas ne razumem majke mi. Citam temu od pocetka i sve izbgavam da pisem bilo sta al sad moram da vam kazem:

 

*Mnogo ste se istripovali da se MotoGP prenosi zbog vas nekolicine i da samim tim treba da se prilagodi vasim usima

*Takodje ste se mnogo istripovali da biste taj posao radili mnogo bolje od njih i da ste kompetentni da na takav nacin ocenjujete njihov rad. To sto vi radite je na nivou kao sto gradjani Srbije daju sebi za pravo da komentarisu po novinama ime koje je ona manekenka dala svom detetu. U mnogome prevazilazi neko normalno komentarisanje gledalaca.

*Sve ovo sto vi navodite ovde kao katastrofe jedan prosecan slusalac ni ne primeti niti ga interesuje. A vas iz proseka ne izvaja bas nista sem sto ste skloni trazenju dlake u jajetu, idealno mesto da ih medju sobom ogovarate i to sto pojedini malo vise znaju o motorima od ostalih koji gledaju prenos.

 

Ja od celog MotoGP prenosa vidim i cujem gde je Rosi (srce moje ulepsao mi dan :jee2: ) i pratim tabelu sa leve strane da vidim gde je ko. A prosecan gledalac koji nije tako fokusiran na Rosija verovatno vidi i cuje gde su svi ostali, a to sta komentatori pricaju samo prodje kroz usi i nista vise.

Ti ljudi stvarno ne rade nista toliko ekstremno da biste ih pljuvali na 6 strana. Razumem da je zima i da vam je dosadno ali preteraste. Oni verovatno nece, ali ja bih bila povredjena da mi neko tako ostro kritikuje rad. Neko pomenu gore da "se stice utisak da su pricali o temi na forumu" kako da ne, spisak vasih kritika koriste kad se spremaju za emisiju i pre svake recenice im blicaju pred ocima vasi avatari i nikovi.

:jok:

Ja sam pomenuo da imam utisak da su pricali o temi na forumu i jos uvek tako mislim. Ako si kao sto kazes procitala temu od pocetka onda si verovatno zapazila da se jedan komentator sam ukljucio u temu i sad kao nije rekao kolegi da ucestvuje u diskusiji i sta se pise?

Drugo mogla si da cujes u prenosu da je milion puta covek pozvao prakticno ljude da ga opljuju onim recenicama oko komentatorske kletve koje sam spominjao. Prihvatam da je to moje vidjenje i da mozda drugi ne misle tako ali imam pravo da ga iznesem.

Ako je tebi bitno samo gde je Rosi i ostalo ignorises svakako da je to tvoje pravo ali ako se ukljucis u diskusiju nemoj ignorisati cinjenice ( da se covek prikljucio forumu upravo zbog ove teme ) i da mozda zaista uvazava bar po nesto.

Daleko od toga da mislim da bih bolje radio njihov posao ali ne bih insistirao na nekoliko recenica koje zaista iritiraju ne mali deo gledaoca i cak se i sprdao sa tim "eto znam da mnoga smeta kad Pedrosu zovem vanzemaljac ali ja cu da nastavim".

 

Na kraju termin "vanzemaljci" koristi toliko puta u trci i to vec godinama da samo cekam Moldera i Skali da se pojave u studiju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Ja sam generalno zadovoljan da u Srbiji postoji jedna tv koja populariše Moto sport, a o stilovima, znanju i ukusima mislim da je besmisleno raspravljati.

 

Neki vole Hondu, a neki volimo Yamahu, ali juče svi smo rekli respekt za Ducati...

 

@Geto Bastard pohvalno je kad čovek hoće da nauči i unapredi sebe, alal vera, ali jedina moja sugestija obzirom da si u medijima, je da pokreneš neku akciju koja bi generalno pozvala na veću obzirnost prema motociklistima na ulici i bezbednost u saobraćaju generalno. Ima ovde ljudi koji to pokušavaju godinama, pa ćeš ideje i savet lako dobiti....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Trke su bile toliko interesantne  da zbog toga nisam obracao previse paznje na komentare,mada mislim da su bolji nego ranije.Dzankic mi deluje veoma fin covek,ne bih rekao da on mnogo prica,ali Erceg je nezaustavljiv.Prica za petoro,medjutim moram reci da je moj utisak  da su on i Dzankic ipak strastveni ljubitelji  tog sporta.Pregrst informacija za Ercega su neodoljiv izazov  :na_glavi: ,i tu nastaje problem,jer od nepotrebne prevelike price ne cujemo zvuk motora.Bilo bi dobro da i on postane clan ovog foruma,ovog osinjeg gnezda :dezpr: .Valjalo bi da u goste povremeno dovedu nekog od nasih moto sampiona,takvi ljudi bi sigurno lepo priblizili nama taj osecaj i tehniku voznje na trkama. Bilo je takvih prenosa ranije,ali retko,gde je na primer gostovao nas nekadasnji sampion Vuk Tomanovic, koji je odlicno opisao situacije,kao i psiholosko stanje  trkaca, iz svog iskustva. Mislim da ce sve ici ka boljem,ocekujem to kao i vecina vas. Izdrzimo ! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

E jbg ispade da ja uvek uz vetar ali meni su momci kao voditelji više nego ok. Vi kao da ste zaboravili koje mi još perjanice imamo na državnim i kanalima sa nacionalnom frekvencijom. Da prostora za poboljšanje ima, toga uvek ima... prvo pridavite tonca jel u KTM (kafiću) zej#bava pojačalo pa se jedan jedva čuje a drugi ko da mi je zajahao eustahijevu trubu...

 

Dal ima grešaka, ima... i ja ovako polupismen za GP natrčim na neku, ali ne zameram. Pre svega mi je bitna energija (pozitivna) koju neko unosi u svoj posao.

 

Meni npr ova prva trka bila extra, em je Rosi pobedio em je Hitman izmalerisao Markeza (tolko ga je hvali da mu je bilo rečeno pre trke da će ovaj sto posto da ispravi prvu krivinu - što i bi :D :D :D ).

 

Svaka čast na želji da se prime kritike (osnovane i neosnovane) a to će sigurno (uz ovakav start sezone) dovesti do povećanja popularnosti sporta kod nas. Samo napred :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Ja nemam nikakav problem slušajući naše komentatore. Problem imaju moji ukućani dok ih maltretiram navijanjem ;) .

Volim trke, uživam prateći ih i to što momci na svoj način prenose meni ne smeta. Ako nešto odvale odvalim i ja "*ebi se" ili "šta lupa ovaj" i nikom ništa. Dođe nova krivina, novo obilaženje i zadovoljstvo teče dalje a oni neka mi ne zamere. :aha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Mene čudi da niste primetili neka poboljšanja, a to je da stvarno nas puštaju da uživamo u plivajućoj kameri i zvuku, sada umesto pad, koriste termin incident...Interesantno je to što je to bila jedna od sugestija i uvažena je. Iskreno, ovo što je Braco rekao je još jedna dobra stvar, koja bi možda iznivelisala situaciju, a to je da se malo izniveliše zvuk, tako da imamo malo "bliži" kontakt sa vozačima...

 

Moje je mišljenje da se daju što više predloga, samim tim će oni neke stvari uvažiti neke odbaciti...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6927 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Covek ne moze videti sebe. Potrebna je povratna informacija. Svako normalan zna za to. Postujem i cenim odluku, to govori puno o coveku i pokazuje koliko se interesuje za ono sto radi. To sto je napisano je mozda grubo i tesko pada ali tako te vidimo i dozivljavamo. Verujem i da bi se mnogi od nas iznenadili kada bi recimo kolege sa posla anonimno napisale sta misle. 

 

Trebali vise da citate i edukujete se, tehinicki i generalno vezano za sam sport i istoriju. Ne bi bilo lose ni da pohadjate kurseve, ima dosta programa. 

 

Mozete tokom prenosa da komunicirate putem maila sa gledaocima npr. Sjajno bi bilo da se temeljno pripremite pred trku, mozete u "Wordu" da ispisete nekakav plan i zapisite info, recimo o stazi, pomenete kako je otici na trku, koliko treba novaca, itd. Super je da iskopate neku interesantnu pricu, anegdotu... Recimo prica Mick Doohana. Ima puno stvari a nemam sada bas puno inspiracije za pisanjem, ali svakako na dobrom si putu, bar sa stavom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5374 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Čovjek je lijepo SAM došao i rekao da želi da čuje prijedloge i sugestije. Što je i učinjeno, dobro sad, neki su bili malo oštriji, neki malo mekaniji, ali to je to.

 

Potom se čovjek SAM zahvalio i rekao da mu se neke stvari ne dopadaju, sa nekima se slaže  itd. I ne vidim sad potrebu da se popljujuju forumaši koji su iznijeli kritike, ako to ni sam Aleksandar ne smatra za problem.

 

Drago mi je ako je forum uticao da se pomjere i za promil naprijed. Sezona je tek počela, ne može sve, a pogotovo ne sve odmah.

 

I hvala gavroliniju na lijepim riječima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Šanse nema da Erceg dovede nekog trkača u studio. Ako pored njega progovori neko ko ima prakse i razume ono o čemu priča, videlo bi se koliko je teoretisanje besmisleno i netačno. A on sve zna i niko ga neće ubediti da nije onako kako on govori.

Stručnog gosta bi pre doveo Džankić, čini mi se. Ali on se ne pita, rekao bih.

 

Besmislena rasprava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

@Zvonkasta

 

 "Ja od celog MotoGP prenosa vidim i cujem gde je Rosi"

Sve si rekla o "prosecnom" gledaocu moto trka. Iznenadjenje! Nije to prosek vec daleeeko ispod proseka (bez uvrede).

 

Ako se vec uhvatis komentarisanja moto trka OBAVEZNO mora da si dooobro potkovan znanjem i RECNIKOM. Prosecni clan foruma BjB zna dosta vise od doticnog dvojca. Kada sa NULA znanjem covek slusa nase komentatore naravno da mu nista ne smeta i da ih smatra za srpskog James Whithman-a.

 

LM,jos nesto ... svaki vid kritike na forumu SK bicno zavrsi banovanjem jer (jelte) gde u svetinju diras.o

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Novi Sad

E Cyber sad si me podsetio .... James Whithman je na BSB Brands Hatch indy (skraceni BH) pre trke 2013 Lowes-a nazvao LOEES pa je odatle mozda poteklo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ajmo ovako, verujem da ima dosta ljudi kojima je ovo pasija i da znaju milion sitnica ili informacija. Ukoliko imate volje da podelite svoje znanje ili da promenite neke stvari probajte to na način:

 

problem takav > trebalo bi ovako ili onako

ne kaže se DoviciJozo nego ...

 

ako imate linkove sajtova, forume gde bi ljudi mogli da nađu zanimljive informacije stavite ih ovde...

 

a ako ste u stilu ništa to ne valja, vi i dalje mutirajte ili hvatajte strimove i to je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zaista lep predlog Popsy , ali vidi imas internet portale za koje treba ljuljnuti kesic da bi se mogao informisati,pratiti itd , a druga stvar je ta da recimo u mom poslu kad izadje neki novi model uredjaja ja moram SAM da naucim kako da ga popravljam, onaj od koga ga uzmem ako pitam kako ovo i kako ono funkcionise da bih mogao popraviti on mi kaze zovi mene plati pa cu da popravim.... e onda ja visim po forumima, portalima trazeci service manuale ....

a isto tako i za stare modele moram da odvojim sat , dva da bih dosao do blok diagrama za neke ploce i tako dalje... 

 

Da skratim pricu... da bih imao platu moram se cimati

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2510 postova
  • Lokacija: Zemun

moto sport je komplikovan za prenos i u najsvedenijoj formi, puno tehnickih detalja koji su uzasno zanimljivi su isto tako i uzasno komplikovani za objasniti i shvatiti pa treba naci dobar balans.

cenim sto ne ulaze previse u te tehnikalije jer verujem da ni sami ne vladaju njima, na ustrb stvaranja malo sire slike za pojedine gledaoce.

 

momci sa SK bi napredovali drasticno kada bi makar 3-4 trke u sezoni prenosili sa lica mesta sto im iskreno zelim.

ne verujem da je neki nas trkac u studiju instant resenje. videli smo jako puno puta da nasi strucni konsultanti brljave prenose bez obzira koliki profesionalci jesu u sportu kojim se bave.

 

 

dobronamerna kritika za kraj

sve mogu da shvatim, ali da neko blati jednog vozaca godinama (Bautista, ali nebitno ko je u principu) pricama kako ne zasluzuje mesto te na ovom motoru, te u odnosu na ovog/onog kolegu- to mi je potpuno ludilo.

stvarno nedostatak manira, profesionalnosti i na kraju krajeva ukusa. to je nesto sto necete cuti ni u jednom prenosu bilo koje discipline na bilo kojoj tv na svetu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5309 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sad ce opet neko iz ostalih tema ili oglasa, sto nema dva posta u temema o trkama da pohvali braću :)

 

Nego vidjeh jedan post od clana MIHO koji bi bio idealan da se ubaci u studijo barem jednu emisiju...trkac u godinama, malo istorijata, svoje vidjenje, uporedba sa nekad i sad i monogo cega bi mogao reci..naravno ako bi pristao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja