Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

@Motorcyclist  naprotiv, na S Bandita se vracam ukoliko mi ovo dosadi. Za Bandita imam samo pozitivne ocene. 
Shadow je upravo ono sto kolega kaze, uzivas dok ti je lepo, cim ne ide odma menjas i tu ne vidim nista pogresno i lose. Za sad ga neka, sigurno cu ga srediti koliko god budem mogao i umeo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 650SAL0

Ako neko voli 4 redna,to sam ja,zvuk tog agregata pogotovo Suzukijev....po meni...muzika za uši.Jedina dva cilindra koja bih mogao da prihvatim ,je BMW bokser.......sekta je čudo.Ima predivnih BMW motora sa rednim dvo-cilindrašima,ali zvuk toga......ne prija mi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 966 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Bmw bokser, nesto najlepse ono njihovo karakteristicno paljenje, pa zvuk. 2 cilindra ima isto fantastican zvuk,al Bandit ima neprevazidjesn. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

Ovaj Bandit sto sam ja imao je ubedljivo No. 1 po očuvanosti i generalnom stanju, ako uporedim motore koji su bili kod mene. Shadow je motor kome treba pažnja, a zima ide i ne pita ima li šta da se radi na motoru. Na novom motoru (mislim bas bas iz fabrike) bih se verovatno smorio, volim izazov i onaj osećaj oko nove mašine. Moj rad i trud je od sad u drugoj temi, odjavljujem se sto se motora tice, savetodavno i ako jos nesto treba da naucim jer ga moj drug trenutno vozi sam tu za bilo sta. :takoje:

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kikinda

Pozdrav, da li su nekom poznati ovi primerci bandita

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki bandit 600, 1996. godište, Naked, vozilo prešlo 64000 km, Beograd. Cena 2.200 € - Motori -...

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Gsf 600 bandit A2, 1998. godište, Naked, vozilo prešlo 51000 km, Bač. Cena 2.300 € - Motori -...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004

Pozdrav drustvo, imam pitanje u vezi cudnog zvuka na motoru, vecina ljudi koje sam pitao kazu da je bandit sam po sebi mehanicki tako bucan i da ne trebam da se obazirem bas, skoro kad je jedan iskusniji lik malo poslusao rekao da je moguce da je spaner ili lanac bregaste, u voznji se cuje kao slabo zujanje iz donjeg dela masine sa leve strane isto kad se vozi na vecim obrtajima i pustim da usporava kad dodje do 6500-6000 kao da zakrci nesto, isto tako na jacem ubrzanju oko 3000 se zacuje kao da zakacuje malo nesto u masini, motor se sve ponasa normalno, lepo i ide i prima gas, o tome nisam bas razmisljao od kad ga imam vec 7 meseci tako se cuje na tim obrtajima, od kad sam skoro menjao ulje manje se cuje i bude isto tek kad se bas zagreje motor i vozi se jace, da nisam dobio informacinu da je mozda lanac ili spaner tako bi i vozio, cuo sam i znam za njih da su pouzdani i zahvalni na odrzavanje i da trpe svasta, ali opet volim da ako je neki problem to da uklonim i ne razmisljamz sobzirom da kod mene vodi dosta burniji zivot nego kod predhodnog vlasnika

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 650SAL0

Veliko je pitanje šta se čuje.Ako je lanac bregaste,na prvom (hladnom )paljenju ako nije dobar,čuje se zveckanje,ako se nastavi isto i kada se zagreje,definitivno lanac.Ali,da bi bio siguran,mora poklopac ventila dole i vizuelna inspekcija i provera lanca.Moguće je da je neki ventil labav ili pretegnut pa zvrči,ali ovako na daljinu,teško da može da ti neko pomogne.Preporuka je da se dekli ventila otvori i sve pregleda i proveri.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Veliko je pitanje šta se čuje.Ako je lanac bregaste,na prvom (hladnom )paljenju ako nije dobar,čuje se zveckanje,ako se nastavi isto i kada se zagreje,definitivno lanac.Ali,da bi bio siguran,mora poklopac ventila dole i vizuelna inspekcija i provera lanca.Moguće je da je neki ventil labav ili pretegnut pa zvrči,ali ovako na daljinu,teško da može da ti neko pomogne.Preporuka je da se dekli ventila otvori i sve pregleda i proveri.
Onda je najverovatnije lanac, na prvom paljenju bude bucnije malo kao zveckanje i posle kad se zagreje na leru nema samo u voznji na 3 na ubraznju i na 6 na usporavanju kao da zagrebe na momenat, ali do sada je bilo sve kako treba pa za sledecu sezonu pocetkom cu da ga sredjujem i vozim kod majstora da se sve to ispita iznutra, hvala u svakom slucaju

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 650SAL0

Ovo su sve nagađanja,motor nisam čuo,preko videa,teško može da se zaključi šta je,ovo što sam izneo treba uzeti kao pretpostavku.Ja ne bih uzimao zdravo za gotovo i olako prešao preko toga,pogotovo što si i sam naveo da voliš da poteraš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004

WE.TL

The simple, quick and secure way to send your files around the world without an account. Share your files, photos, and videos today for free.

Evo ima ovde sto sam naso dva videa malo starija ali se dobro cuje taj zvuk, jedan je u viznju kad usporava cuje se kako malo zagrebe a drugi prvo paljenje, kad digne obrtaje i malo se zagreje jedva i da se cuje

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

Moras skinuti, poslusaj savet od @gebee&co ima dosta iskustva sto se toga tice, ovako se samo nagadja. Ako te ne mrzi da listas imas i moj slucaj bas tog zveckanja, kod mene se ispostavilo da je malo lanac bio istegnut. Na radnoj temperaturi je taj zvuk nestajao. Tacno je da Bandit ima za nijansu ‘drugaciji’ zvuk agregata, ali isto tako ne bi trebalo nista da se cuje, kad je sve u redu ima veoma lep zvuk. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Moras skinuti, poslusaj savet od @gebee&co ima dosta iskustva sto se toga tice, ovako se samo nagadja. Ako te ne mrzi da listas imas i moj slucaj bas tog zveckanja, kod mene se ispostavilo da je malo lanac bio istegnut. Na radnoj temperaturi je taj zvuk nestajao. Tacno je da Bandit ima za nijansu ‘drugaciji’ zvuk agregata, ali isto tako ne bi trebalo nista da se cuje, kad je sve u redu ima veoma lep zvuk. 
I kod mene ne bih reko da je nesto strasno, ali opet videcu da oteram da ga neko pogleda zato sto sam bas i ne bi otvarao i ulazio u masinu haha, hvala na savetima u svakom slucaju

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Ja sam upoznat malo sa.banditima, volim ih i vozio sam ih, i da me ovaj @Zlatko LA nije prevario, i sad bih imao jedan :D

 

Elem, salu na stranu, taj zvuk koji si detaljno objasnio mene ako pitas nije spaner/lanac bregaste. Kako si opisao menja se zvuk i na odredjenim obrtajima cak se cuje/oseca neko krckanje. Kada je lanac bregaste, zvuk je uravnotezen, i samo se pojacava amplituda pri pojacavanju obrtaja, ali se sam zvuk ne menja.

 

Meni tvoja situacija lici da je do menjaca nesto, ili spoj menjaca/motora.

 

Mozes da ispitas tako sto ces zagrejan motor u leru da podignes na te vise obrtaje i da vidis javlja li se zvuk, kada menjac nije pod opterecenjem. Ako se ne javlja, onda je menjac, tu trazi krivca.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

@Markone88 druze moj, Bandit je tu kao da je kod mene. Ne ide nigde dok ja ne aminujem, i nadgledam njegovo odrzavanje sto je jako bitno. :D

Tako si i moju situaciju predvideo sto se lanca tice, ja sam sumnjao na ventile. Ako neko poznaje ovaj sklop to si ti. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Ja sam upoznat malo sa.banditima, volim ih i vozio sam ih, i da me ovaj @Zlatko LA nije prevario, i sad bih imao jedan
 
Elem, salu na stranu, taj zvuk koji si detaljno objasnio mene ako pitas nije spaner/lanac bregaste. Kako si opisao menja se zvuk i na odredjenim obrtajima cak se cuje/oseca neko krckanje. Kada je lanac bregaste, zvuk je uravnotezen, i samo se pojacava amplituda pri pojacavanju obrtaja, ali se sam zvuk ne menja.
 
Meni tvoja situacija lici da je do menjaca nesto, ili spoj menjaca/motora.
 
Mozes da ispitas tako sto ces zagrejan motor u leru da podignes na te vise obrtaje i da vidis javlja li se zvuk, kada menjac nije pod opterecenjem. Ako se ne javlja, onda je menjac, tu trazi krivca.
Na ler se cuje samo kad je prvi put upalje zveckanje dok se ne zagreje, u voznji u brzini se cuje to na obrtajima, ima gore klipova kako se cuje.

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004
Na ler se cuje samo kad je prvi put upalje zveckanje dok se ne zagreje, u voznji u brzini se cuje to na obrtajima, ima gore klipova kako se cuje.

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Isto tako dok prvih 15-20 minuta u voznji se to ne cuje dok se bas dobro ne zagreje motor.

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki gsf 600s 2002

Pozdrav, imam jedno pitanje za kolege koje voze S verziju, da li imaju problem sa zujanje pri 4-5 000 obrt.u predelu Km sata bar ja mislim da je tu, verovatno se plastike dodiruju, da li ima neko rešenje za to, dosta je iritantno 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 650SAL0

Nisam imao nikakvog zujanja.Kilometar sat se vezuje gumenim podloškama i ispot satova ima sunđera,možda je neko poskidao i sada to zvrči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 966 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 2 sati, Paun99 je napisao:

Pozdrav, imam jedno pitanje za kolege koje voze S verziju, da li imaju problem sa zujanje pri 4-5 000 obrt.u predelu Km sata bar ja mislim da je tu, verovatno se plastike dodiruju, da li ima neko rešenje za to, dosta je iritantno 

Evooo meeeee 🤣 Naked verzija, zuji vise nego auspuh. Skidao, stavljao podloske i nistaaa. Taman mislim da sam mu usao u zicu on prozuji na drugu stranu. Neka zuji bole me uvo, imam remus pa se ne cuje 😅

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja