Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Eto i tebe muči nešto slično. 

Ne žalim se ja, po mom ukusu je zvuk dubok baš koliko treba. Nego razmišljam kako da modifikujem DB da bih ga samo stišao. Možda ću modifikacijom poremetiti tu dubinu koju ima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7145 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni je čak i lep šerpa zvuk u svojoj početnoj fazi, ali posle nekog vremena ni to nije više to, treba ga osvežiti novom vunom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

E sad ovako, skidanjem DB killer-a na ovom auspuhu se dobija dodatna dubina, neverovatno lepši zvuk ima bez njega. 

Da budem jasan, nije to što meni smeta 'šerpa' zvuk, već glasnoća. Na kraju krajeva fabrički vraćam za 5 min, tako da neću ništa eksperimentisati. Odradio sam probnu vožnju i sad mi nekako manje smeta ta glasnoća jer je dobio na dubini. Baš kao na snimku koji sam postavio (na kraju snimka je bez DB killer-a). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1922 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Juče završih,zadnju viljušku,otvorih zadnji kočioni cilindar,očišćeno i sipano novo uljeNe slikah ništa.Danas,skinute prednje čeljusti,rastureno i oprano,odrađene i čaure diska.E,danas sam slikao.Pošto ima nekih ovde,da naše motore nazivaju lešinama,evo dokaz posle 22 godine,na šta liče kočiona klješta.Možda na neku lešinu......meni ne liči.

IMG_20240303_120428.jpg

IMG_20240303_120330.jpg

IMG_20240303_110041.jpg

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Tvoja je mlađa, moja lešina je stara (još malo) 30 godina. 5e67bea72f0ffc2c7991037b0788e5fd.jpg74ec7825e7d4a69ebd00f7a3be668500.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Malopre sam izduv skroz postavio uz zadnji deo motora, bio je malo izbačeniji za moj ukus. Slip on ima tu mogućnost da bude fleksibilan taman toliko da se uklopi uz malo muke. 062b5cc17954ad7c94a9e44d12bbb8be.jpg5060b86c100753231475e030ee45e37a.jpg6f6cd1e124dafddb5e70a977de34b330.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Upravo sam se vratio od metalostrugara, odneo mu gvožđe i skicu tegova za Bandita, naravno skicu preuzeo od doktora Nenada. Grešku sam napravio kad sam prodao Fazera sa njegovim tegovima. Ovakvo je stanje na mom motoru sada (78 grama ukupno), kao da nema tegova, i opet nisu neke jake vibracije, ali zašto i to trpeti kada ima rešenja.
Ako nekog bude zanimalo evo skice iz teme 'Vibracije kormana'. 773da108e05227a3f57ff3ec05d1f1ad.jpg33e50b9be16f8f39fdc480dc59e6e750.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600



Naaaajs. 65702967f9510fd76dcaf3994c1c24c5.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7145 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja još čuvam moje NFS tegove, nikad ih neću prodati, iako mi na novom Banditu 650 netrebaju jer radi izuzetno mirno, jedva da se osete ikakve vibracije bilo gde, volan, fuzasteri... radi mirno ko šestak :)

@Zlatko LA Dušu si mu ispolirao :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Radi mirno i ovaj Bandit, nikakvu zamerku ja nemam. Postoji vibracija koja je prisutna konstantno, ali je to skroz normalno za jednu uljaru. Sa ovim tegovima je isto kao i bez njih, možda su samo lepi na oko ali totalno bez fukncije. :D

@Disko Nindžaimam sreću da je boja u odličnom stanju, ništa specijalno nisam uradio osim poliranja ultrafinom pastom. Wax on-wax off. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8775 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 4 sati, Disko Nindža je napisao:

Ja još čuvam moje NFS tegove

Evo su ti NFS-ovi i na Tigru!

Ne menjamo ono sto radi 👌:jee:

222.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ništa vam ne valja momci taj japanski hrom, lešine i drešine sve do jednog, nisam ljubomoran, ne, jok ja, nikako, ne, ne...

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6929 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni je 1200 legendaran. Tom motoru bez obzira na godine ne može da prismrdi.

 

Prvo, SACS agregat iz GSXR-a. Prost, pouzdan kao nakovanj, snage na pretek, potencijal za dizanje snage ogroman. To što može da se napravi od tog agregata jeste da se i onaj najiskusniji motorista usere kad sedne na njega.

 

U vožnji neizmerno zabavan. Možeš da kreneš iz treće, da ubrzaš i pretičeš iz pete. Da li ga vozi čovek od 60kg, 110kg, ima li saputnika i prtljag, uvek isto. Na točak ide na pomisao.

 

Dizajn, pa nema šta. Definicija motocikla. Ako voliš motocikle ne može da ti ne sviđa motocikl u izvornom obliku iz čega su kasnije proizašle sve klase motocikla.

 

Kakve gluposti, te ovo, te ima LCD displej, aplikaciju za telefon... Ta sirova snaga može da se pokači sa čime god hoćeš novim. A pri tom, uzmeš ga za 2-3 soma eura :D

 

Meni je neka želja, da neki primerak sklapam godinama na dizalici. Da se napakuju bregaste i karbovi od GSXR-a, izduv, pravili ih ljudi na 150ks... Ohlins da se spakuje napred nazad... Ma idi...

 

WP_20170806_10_28_53_Pro.thumb.jpg.215e9

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Nedelja, detaljno opran posle poliranja. Mali krug od 30 km i nazad pod terasu. Volim da kad stoji i gume budu čiste. bca635a4bab4b017f14435062fd72419.jpgc7a9bf261dc8fb91462be194a7d6c213.jpg050fa9da189b09a10d2d2e2f112f78d7.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Rezervoar, rep i prednji blatobran mašinom. Ram pamučnom krpom. Pasta 3M ultrafina. 

Nije mi prvi motor koji poliram znam na šta treba obratiti pažnju, lako 'klizne' polirka jer drži obrtaje konstantno. Ako radiš ručno sa tom pastom nema problema i nema šta da se pogreši. 

Nekad je potrebno i sa 3M zeleni čep odraditi poliranje (pre ultrafine) ali ovde nije imalo potrebe jer je boja stvarno odlična. 

Promenio član Zlatko LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC
On 3/9/2024 at 10:50 PM, Alekre said:

Meni je 1200 legendaran. Tom motoru bez obzira na godine ne može da prismrdi.

 

Prvo, SACS agregat iz GSXR-a. Prost, pouzdan kao nakovanj, snage na pretek, potencijal za dizanje snage ogroman. To što može da se napravi od tog agregata jeste da se i onaj najiskusniji motorista usere kad sedne na njega.

 

U vožnji neizmerno zabavan. Možeš da kreneš iz treće, da ubrzaš i pretičeš iz pete. Da li ga vozi čovek od 60kg, 110kg, ima li saputnika i prtljag, uvek isto. Na točak ide na pomisao.

 

Dizajn, pa nema šta. Definicija motocikla. Ako voliš motocikle ne može da ti ne sviđa motocikl u izvornom obliku iz čega su kasnije proizašle sve klase motocikla.

 

Kakve gluposti, te ovo, te ima LCD displej, aplikaciju za telefon... Ta sirova snaga može da se pokači sa čime god hoćeš novim. A pri tom, uzmeš ga za 2-3 soma eura :D

 

Meni je neka želja, da neki primerak sklapam godinama na dizalici. Da se napakuju bregaste i karbovi od GSXR-a, izduv, pravili ih ljudi na 150ks... Ohlins da se spakuje napred nazad... Ma idi...

 

WP_20170806_10_28_53_Pro.thumb.jpg.215e9

 

 

imao ja...a i ti si ga probao onda :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Nastavak blatobrana postavljen. Sutra jos da skratim srafove. Ispod sam stavio matice sa plastikom bez platni. Ako ga bude nesto otkinulo otkinuce ga i sa platnama. Nisam hteo unutra da stavljam jer mi se nije dopalo kako izgleda. Ovako se bolje uklapa. Nadam se da sad necu imati situaciju da kad prodjem kroz baru da mi baca na agregat. 

IMG_20240316_194922.jpg

IMG_20240316_194928.jpg

Promenio član Zarkela
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Suzuki bandit 600 2004

Pozdrav, skoro sam procitao u knjizi da ler gas treba da bude podesen na 1000-1200 obrtaja, ja moj nisam dirao od kad sam ga kupio kad je zagrejan radi na 1500 mirno i sve super, treba li da smanjim ili mu ne smeta sto radi na vise nego sto kaze knjiga? 2004 600 kubika u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja