Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

A jesu li ih imala nekad na aliju? Znam da ima za one novije, dok za starije nisam našao.

Ko prvi nađe javlja! :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Bilo ih je, koliko sam skontao na aliju ima sve sto je do 10 godina starosti. Posle toga vrv im opada potraznja i ne isplati se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

https://www.mvh-shop.de/Indicator-glass-set-in-clear-glass-optics-original-shape-model-based-e-tested_2 

Ovo sam nasao u Germanistanu, ali nema opciju za Srbistan. I bio sam ranije nasao neki italijanski sajt ali je isto problem postarina, tj slanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1935 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Eto,jučerašnje toplo vreme da iskoristim i proverim u kakvom je stanju koska amortizacije,i njenih sastavnih delova.Iskreno,očekivao sam koroziju,ali osim metalnih veznih ploča,sa kojih se delimično skinuo cink,sve ostalo je bilo kako treba,samo malo prljavštine(kojoj nikako nisam mogao da priđem,i očistim).Sve demontirano,očišćeno i podmazano,a ploče ispolirane(delimično)is sad šaljem na cinkovanje.Samo još nekog da navatam u Jagodini da to radi.

IMG_20240211_100102.jpg

IMG_20240211_100123.jpg

IMG_20240211_101031.jpg

IMG_20240211_104239.jpg

IMG_20240211_110733.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1935 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Već kad sam krenuo,teramo dalje.Komplet rastureno ogibljenje.Delovi pregledani,očišćeni ispremni,a viljuška poslata na ulepšavanje.

IMG_20240215_143100.jpg

IMG_20240215_143042.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Od kog Bandita da počnem, ne znam u šta prvo da gledam. Da li u onog lepo prekrivenog ciradom ili onog što je došao na rasklapanje? :D
Već sam napisao u temi 'šta vas je danas obradovalo' evo i ovde ću. Žareta @gebee&co je čast upoznati, za jedan dan proveden s njim sam mnogo toga naučio, šteta što nismo malo bliže. Onako kako on održava njegov motor je za primer mnogima, i sam nisam verovao da je to do te mere, sve se cakli kao da je juče izašao iz fabrike.
No da se vratimo na mog Bandita. Ipak je dobro što smo pregledali ventile, tu će on da da svoje stručno mišljenje. Lanac je baš onako kako treba, nije istegnut neravnomerno i to smo proverili. Zvuk zveckanje nije nestao. Dakle motor radi odlično kad je hladan I kad je zagrejan, jedino se zveckanje primeti kad je izmedju ta dva intervala. Ostaje da se zameni opruga španera lanca bregaste, jedino i može odatle da dodje taj zvuk jer na veoma malom dodavanju gasa nestaje. Opet kažem, hladan i zagrejan radi veoma tiho. Na kraju je majstor Žare skinuo ostatke bitumena (asfalta) koji je bio na poklopcu, to dovoljno govori o njegovoj posvećenosti. Sad mogu mirno da spavam i da vozim motor kad znam da je prošao ovakvu kontrolu. Hvala veliko druže!
PS. Jedan od detalja koji me je oduševio, grane.6336722e5efc3f934d2671092a2256d8.jpg1ea7a6f52333f1b89979c3607cbb9af8.jpg383ad987a174cef02f7532da87e1dfbc.jpg3e128a2fc4a5e31beec3d4c128c114f1.jpg27f632d27588369058e2d993fbcec8b2.jpga98acc0b5b48a7f82658142296292ee7.jpg74c62406422a2c348dee6b04765963be.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1935 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Zlajo,valjda si video izraz mog lica kada si ga upalio.Ovog godišta,sa onakvim tihim radom,i čistoćom unutar agregata,jednostavno prava stvar.Što se tiče izduvnih grana,pokazao sam ti,i tvoje će biti takve,u to ne sumnjam.Jednom rečiju ,odličan primerak.Ventili su provereni,skoro svi su bili u granicama,malo je tu imalo za štelovati,ali javi se taj zveket.Možda je oslabila sama opruga španera,što se lako menja,a moguće je i da je lanac malo istegnut,pa stvori taj zvuk.Generalno,ko lutka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Sad polako krećem da ga sređujem estetski  po meni šta mislim da bi trebalo, poliranje grana i generalno celog motora. Imam dosta toga u planu da uradim ali idem polako i sa uživanjem, jer sam danas video kako se to sa iskustvom radi, pedantno i polako. 

@gebee&coočekujem te kod mene uskoro sa prvim malo toplijim vremenom. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Uz Bandita bi bilo lepo da podje i Tigar, da uporedimo boje sa Hondom direktno na licu mesta. :D

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
"pravda za fabričke retrovizore" 
Sledeće je 'pravda za fabrički podrep'01a067b57374668911206d62f9bfc01f.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

O daaaaaaaa😍

Raj za oči

p.s imaš kod mene onaj podrep od podrepa 😂

Promenio član Vuleta
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
On 15. 2. 2024. at 20:25, gebee&co je napisao:

Već kad sam krenuo,teramo dalje.Komplet rastureno ogibljenje.Delovi pregledani,očišćeni ispremni,a viljuška poslata na ulepšavanje.

IMG_20240215_143100.jpg

IMG_20240215_143042.jpg

Moze mere amortizera? Hvalaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Aj kad smo kod opruge španera i dihtunga za isti, gde i kako mogu poručiti? Nemam iskustva sa stranim sajtovima, niti sam ikad tako poručivao. Bilo bi lepo i to zameniti preventivno. :)

Promenio član Zlatko LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1935 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Odeš na sajt Wemoto,ispratiš uputstva za koji motor tražiš delove,štikliraš,i posle ide unos podataka sa platne kartice.E to oko plaćanja mi je popunjavao sin,jer sam za te tehnologije,pa skoro pa mutav.Računam da vi mlađi baratate mnogo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Na Wemoto ima samo u kompletu ceo španer (nije uopšte jeftin) , nema samo opruga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Na ovom sajtu ima. Odlično.

Opet pitam gluposti možda, jel postoji neko preko kog po serijskom broju mogu poručiti ovde kod nas? Tako sam radio u Delti kad mi je trebalo nešto za Hondu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8787 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Probaj ovako, (ali bas ovako!)

 

Srafove koji drze spaner odvij za po 2 milimetra, znaci oba da budu odvijena za po toliko, pa ih zavij nazad.

Probaj ima li promene u zvuku.

Ovom ces radnjom naterati spaner da "izadje" za jos zub i dodatno zategne lanac (ako opruga nema snage da pogura isti).

 

 

Inace, oprugu mozes uvek (probe radi ) naspanovati nekom podloskom iznutra, nadjes koje je duzine fabricki, izmeris svoju pa dodas nesto za toliko, zavijes i osluskujes.

 

Mada obzirom na godiste motora a da je moj, menjao bih spaner/klizace/lanac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8787 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

..jbg trebali ste spaner da izvadite i pogledate kada ste ventile radili, dok su obe bregaste u taktu kompresije..

Ako je do kraja izasao, lanac je za zamenu (odmah).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4539 postova
1 hour ago, Zlatko LA said:

Na ovom sajtu ima. Odlično.

Opet pitam gluposti možda, jel postoji neko preko kog po serijskom broju mogu poručiti ovde kod nas? Tako sam radio u Delti kad mi je trebalo nešto za Hondu. 

Mozda ima al ne verujem da ces proci jeftinije. A cekaces ovako ti stize brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja