Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Uhhhh kako ovo prenosi! 

Karburatori skroz tihi tu se ništa ne čuje. Detaljno sam preslušao ceo agregat radi veoma 'ugladjeno' i mirno da se tako izrazim.

Gore na poklopcu je kuckanje definitivno, zvuk je jači na izduvnom delu nego na usisnom. Pokušao sam da čujem lanac ali zvuk više dolazi sa ventila koliko sam ja uspeo da odvojim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8787 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Eto locirao si mehanickarskim stetoskopom 😀

 

Bas ti je lep motor i drago mi je zbog tebe!

Ali ako hoces da samo suska , bez dodatnih zvukova mora Honda.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 423 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
5 minutes ago, N.F.S. said:

Ali ako hoces da samo suska , bez dodatnih zvukova mora Honda.

Ili BMW boxer,tamo sve lupa, bice ti svejedno 😀

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 9 minuta, N.F.S. je napisao:

Eto locirao si mehanickarskim stetoskopom 😀

 

Bas ti je lep motor i drago mi je zbog tebe!

Ali ako hoces da samo suska , bez dodatnih zvukova mora Honda.

Hvala Nešo, tvoji saveti uvek pomognu! 

Prelepo očuvan primerak i pravo je uživanje voziti ga. Prezadovoljan sam njime. Samo hoću da rešim ovu misteriju da li tako treba ili ne. Definitivno je od poklopca, čuo sam kao da sam unutra. :D

Zanimljivo je da osim ovog lupkanja sve radi tiho i mirno, prilično sam iznenađen, zamišljao sam ga veoma glasnijeg.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1935 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

@Zlatko LA ako već skidaš poklopac za štelovanje ventila,ručno okreći radilicu i prati lanac bregaste.Ako ide zatednuto pa malo olabavi,onda je lanac,a možda i opruga španera.Mene je prošle jeseni izluđivao taj zvuk koji se pojavio odjednom i to samo kada je hladan.Zamenio sam lanac bregaste i španer.......i sad samo šapuće.I da,kada sam uporedio dužine lanaca,bio je istegnut,sada se već ne sećam za koliko,ali bilo je minimalno.Dovoljno da me nervira.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

@gebee&coslažem se, svakako ću proveriti i lanac i ventile. Koliko su koštali lanac i španer kada si menjao informativno pitam? 

Ja ovde sumnjam direktno na ventile ali ostaje da se vidi kad se skine poklopac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Da li bi neko mogao da mi kaže koje gume da stavim na bandita 600s 2003?

 

Nov sam u celoj ovoj priči, ovo mi je prvi motor(upada u A2 pa me je zbog svoje ustrojene snage i stvarno prelepog izgleda privukao)  a sobzirom da sam bolesnik koji voli i želi da ga vozi i do crvenog ali i da obiđe makar neke delove Srbije za ovu sezonu.

Hvala unapred

Promenio član Big Bear

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1935 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 8 minuta, Zlatko LA je napisao:

@gebee&coslažem se, svakako ću proveriti i lanac i ventile. Koliko su koštali lanac i španer kada si menjao informativno pitam? 

Ja ovde sumnjam direktno na ventile ali ostaje da se vidi kad se skine poklopac. 

Uzeo sam na Mega Zip sajtu,oem deo,mislim da je bio oko 130e,ne drži me za reč,a ima i na Wemoto DID-ov on je oko 90e,normalno plus šiping,a sama opruga španera je oko 15e. @Big Bear  napisah dimenzije al ti izgleda promenio tekst,ja trenutno imam Pirelli Angel ST,akoje ćeš gume staviti,zavisi od finansija.Ima svega.

Promenio član gebee&co
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Imaću to na umu ako bude zatrebalo.

Ako šrafciger prenosi dobro onda je potrebno samo štelovanje ventila jer kad je hladan radi veoma tiho. 

Promenio član Zlatko LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

I moj se isto tako cuje prilikom prvog palnenja, posle 20 s kuckanje prestane. Ventili su stelovani i sve isproveravano. Ima to karakteristicno kuckanje. Mozda je dobio i malo negde lufta ali sve to prestane kad provuce ulje kroz sistem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 14 minuta, Zarkela je napisao:

I moj se isto tako cuje prilikom prvog palnenja, posle 20 s kuckanje prestane. Ventili su stelovani i sve isproveravano. Ima to karakteristicno kuckanje. Mozda je dobio i malo negde lufta ali sve to prestane kad provuce ulje kroz sistem. 

U ovom slučaju ventili nisu štelovani ni kod Vuka (prethodnig vlaskina), nije baš da samo prodje ulje. Čuje se i malo kasnije, dok je zagrejan tih do te mere da mi prija za uvo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ima jedan nas covek u Nemackoj sto je kacio na you tube. Kao pokusavao je da resi problem kuckanja. Kvario je masinu. Sta je uradio ne secam se. Ako neko ima zivaca da gleda, eto zanimacije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Mene samo zanima kako je na ostalim Banditima. Jel to uobicajen zvuk za taj agregat. Ovo je prvi Bandit koji gledam izbliza pa sam znatiželjan.

Promenio član Zlatko LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2894 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kad se ventili čuju, nemaš problem. Ako se ne čuju, mogu da budu pretegnuti. E, to napravi problem. Naravno, ne treba da lupaju kao doboši. Uživaj u vožnji, motor je prelep, sve pare uloži u gorivo i što više kilometara sa uživanjem ti želim.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ipak je to redovan servis, pregled ventila nije nešto što se ne bi diralo. Uostalom znaću kakvo je stanje lanca i ventila kad budemo skinuli poklopac.

Jesam li pričao u množini, pazi stvarno. Čekamo vikend i lepo vreme. Nastavak sledi

 :D

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Od kako sam uzeo ovaj motor imam želju da vratim fabričke migavce, mislim da postoji razlog zbog čega su dugački jer onaj ko je pravio ovaj motor nije džaba tako stavio. Sad mi vizirče ima smisla, neka ga za sad.
Eventualno bih stavio bele stakliće ako uopšte ima da se nabave. Ovako mi je kao bombona. :D dba38ea2a4e137f30ba2550c87ec43f6.jpg00b005aaf801e1e5a5cb22da890954f1.jpg9e2ca5ba9b98f8c8571de8300c089d1e.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Bolje deda iz onog vremena nego ovi današnji klinci. :D

Baki ti dobijaš mogućnost vraćanja onih 'modernih' migavaca i to tek kad budeš uživo video kako sada izgleda, dok popiješ hladan nes oni su već na motoru. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 38 minuta, Vuleta je napisao:

"pravda za fabričke retrovizore" 

Vraćam ih sutra. Obećavam. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 807 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

@Zlatko LA bela stakla za zmigavce sam i ja zainteresovan. Nisam ih nasao po povoljnoj ceni. Ima na e bay al kostaju 15 evra par plus dostava. Znaci oko 35 evra do 40. Sto je zaista mnogo. Ako nadjes povoljnije racunaj i mene 😁 Na aliju ih vise nema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja