Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

To mi je opcija ako ne nađem istu još jednu. 

Nekako mi izgleda lepše kad su u paru. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Zlatkane moj, ne diraj ništa. Auspuh je desno, sirena levo, pa je tu balans, ako pomeriš u desnu stranu sirenu naginjace se u desno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Vidi ti njega što se plaši da mlataram gedoricama, ne daj Bože viljuškastim ključevima. :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ispraviće tebe Bili ja ti kažem. :D
Sirena stoji baš tamo gde treba. Koristio sam ono što sam imao kući. Tako da će dodatni nosač biti bolje ukrojen i ofarban a šrafovi kupljeni novi. Da napomenem da ništa fabričko nisam budžio, već je dodat jedan deo i izmeštena je sirena, vraća se fsbrički za 5 min. 
d62e43611eebe0df20292734f1528dd2.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kao i uvek do sad, podmazivanje sajle za kvačilo. Uvek ostavim da sajla viri i povremeno pomerim gore-dole, čini mi se da tako ulje brže stigne do kraja. Ne znam da li tripujem ali svaki put mi je poluga išla lakše posle ovog tretmana. d358a597cf602ed43660665ab09a01de.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

U nekom narednom periodu planiram da proverim ventile (ne ja već majstor :D), nisam uspeo da nađem service manual. Verovatno je ovde neko to radio pa bi mi značilo (verujem i još nekome) da znam na koje mere se šteluju. 

Ako sam se loše izrazio ispravite me. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Hvala Nešo! Uvek kad je potreban savet tu si. :takoje:

Upravo sam našao Service Manual na Google, kaže na svakih 6000km ili na 12 meseci. Mislim da će mu dobro doći ova provera. I koliko vidim, gledajući klipove na YT, veoma je jednostavno da se sve to odradi. 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8787 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jednostavnije nema!

I zapamti ovo, nastelovani ventili su cesto bucniji nego pre radnje! Da se ne prepadnes :D 

Ti im stelovanjem vratis toleranciju koju su izgubili, ventil je uvek bolje malo labav od malo pretegnutog!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ventili na fabrička podešavanja i mogu mirno da spavam. :D

Veoma jednostavan i da se tako izrazim 'prost' motor a daje puno! Danas sam se vozio po kraju, na puštanje kormana ide pravo kao strela, ne vuče u stranu, ne trese ništa. U njemu je trenutno Mannol 15W50 ulje, sa njim menjač radi veoma precizno i  tiho, agregat takođe, mada prvi put imam priliku da čujem Bandita izbliza. Slobodno mogu da kažem da sam veoma prijatno iznenađen ovim motorom. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1624 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
1 hour ago, Zlatko LA said:

Upravo sam našao Service Manual na Google, kaže na svakih 6000km ili na 12 meseci.

Šta na 6 000 km, da šteluješ ventile?

Znači ja bih morao da skidam poklopac ventila najmanje 2 puta godišnje...

Ja ih proverio prošli put na 32000 km, svi bili kako treba. Nije to baš posao koji radiš toliko često.

 

Sad sam proverio u service manual-u, ispada jednom godišnje ili na svakih 12 000 km treba raditi proveru.

Nisam siguran da ti što su pisali service manual prelaze neke ozbiljne kilometraže, mnogima je tih 12 000 km jedna sezona ili čak polusezona. 

 

Kome treba service manual, za modele 2000-2004, eto ga u prilogu.

Suzuki_GSF_600_Bandit_1999_2000_Manual_de_reparatie_www.manualedereparatie.info.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4539 postova

Ja kontam da prica o ulju jer spominje i 12 meseci.

Nemoguce da se steluju na 6000.

 

Prvi put cujem da vreme igra ulogu a ne samo kilometraza...

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ispravite me ako grešim.54bef42443bdcb809b8209dc67a2718d.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 

Promenio član Zlatko LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Slažem se, ima i toga da se fabrika 'ogradi' na neki način. Ja ću proveriti stanje, da budem miran. 

Nego recite mi jel se menja ujedno i duihtung ili se vraća stari? 

Promenio član Zlatko LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

E sad ovako, pošto je ovo prvi Bandit koji sam video (čuo) izbliza voleo bih da podelim ovde neko moje zapažanje. Ovo je zvuk koji dolazi iz gornjeg dela motora tačno gde su ventili, ja sumnjam na njih zbog toga sam i pitao u nekim od prethodnih postova za štelovanje istih. Da li je ovo normalan zvuk, verovatno da neko ima iskustva s ovim. Znam da je vazdušno (uljno) hlađenje i da mora biti malo bučniji. Da napomenem da motor pali odlično i hladan i zagrejan, radi dosta mirno ide odlično. Voleo bih da o tome malo prodiskutujemo i razmenimo iskustva, verovatno će još nekoga interesovati ko čita forum a nije član. Evo snimka da to bude jasnije, snimio sam koliko god sam mogao dobro. Da čujem još nekog Bandita uživo bilo bi mi sve jasnije. 
 

 


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 

 

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8787 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da ne kucka iz karburatora mozda? 

Ovako lupka kada osovina leptira dobije lufta... Ili siberi se spustaju i udaraju u dno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 945 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
pre 4 minuta, N.F.S. je napisao:

Meni deluje ok, evo kako je kod mene bilo... Ventili nastelovani.

 

 

Tvoj sam video odgledao milion puta, slušao detaljno, na slušalice na 5-1 sistem ne znam ni ja više kako. Pročitao sam skoro sve ovde na forumu. :D  

Opet kažem možda je sve normalno, ventile ću svakako pregledati, samo da majstor kod kog vozim motor dobije malo vremena, nemam drugog ovde.

Promenio član Zlatko LA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8787 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hehehe 👌, stavi srafciger sa tvrdom drskom na uvo (drsku na uvo!) i prisloni u radu na telo karburatora, bas vidi kucka li odatle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja