Jump to content

Moto Zajednica

Velike pripreme!!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 257 postova

Ove godine imamo u planu posteno da se izvozamo ako bog da...Iako sam ja takav da ne volim mnogo da komplikujem,da je sve spontano,mislim da bih sada trebao sve da isplaniram unapred...

 

Neki okvirni plan je ovaj

 

 

Untitledasdasdas.jpg

hosting images

 

Ono sto me zanima prvo jesu putarine:

 

Koliko ce kostati da se prodje autoputem Hrvatska?

 

Slovenija ima vinjetu koja vazi 7 dana,ona od 30 je pretpostavljam dosta skuplja,a mi bi smo 2x prosli kroz Slo i na kraju puta se tu zadrzali 2-3 dana pa me zanima da li ja smem regionalnim putevima bez vinjete tj da li vinjeta vazi samo za autoput?

 

Citajuci po netu skontao sam da je Ita putarina jedna od najskupljih,takodje sam procitao da postoje besplatni putevi tipa strada nacionale gde je ogranicenje 110km/h...Da li je moguce da opeglam od Venecije do Fra tim besplatnim putevim?Nesto mi se ne daje 60-70e za jednodnevno peglanje po autoputu...

 

Na azurnoj obali bi smo odseli jedno 7 dana i vozili se putevima koji nisu autoputevi tako da kontam da su oni besplatni?

 

Svica ima godisnju vinjetu od 40chf,isto pitanje kao za Slo,jel mogu manjim putevima bez vinjete?

 

U Nemackoj su valjda svi putevi besplatni,ispravite me ako gresim...

 

Takodje sta bi mi bilo pametno uraditi pre puta,uclanjenje u AMSS?

 

To je to za pocetak,kada se setim jos necega pitacu,svaki predlog,savet je dobrodosao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Lep plan, a zašto ne recimo povratak preko Italije pa trajekt Bari-Bar ili Bari-Dubrovnik?

 

Hrvatska putarina za auto (od Šida do granice sa Slovenijom) je cirka 18€ u jednom pravcu, a za motore je 40% niža, znači računaj oko 10€.

 

Svaka zemlja bi morala da ima i izbegavanje auto puta, a rutu možeš da vidiš jednostavno ako uključiš opciju izbegavanje putarine. Znam da ViaMichelin to ima, a imaju i navigacije (Garmin i slično). U Nemačkoj je još ove godine besplatna putarina ;) Ako stvarno budeš dolazio u Minhen, javi se :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Slovenija ima vinjetu koja vazi 7 dana,ona od 30 je pretpostavljam dosta skuplja,a mi bi smo 2x prosli kroz Slo i na kraju puta se tu zadrzali 2-3 dana pa me zanima da li ja smem regionalnim putevima bez vinjete tj da li vinjeta vazi samo za autoput?

 

Svica ima godisnju vinjetu od 40chf,isto pitanje kao za Slo,jel mogu manjim putevima bez vinjete?

 

Moja preporuka je da kupis vinjete za Sloveniju i Svajcarsku zato sto se nikad ne zna kad ce ti zatrebati autoput. Nisu sve magistrale zanimljive, a pored toga dovoljno je da promasis jedno skretanje, da se nadjes na autoputu i vec si u prekrsaju ako nemas vinjetu.

Neko ce reci "izbegavacu autoputeve i vozicu samo magistralama", ali to u realnosti nije bas tako. Te magistrale cesto umeju da budu vrlo opterecene kamionima tako da je lako moguce izgubiti sate u nekoj koloni vozeci 50 na sat, kroz nezanimljiv predeo. U tom slucaju je autoput prava stvar.

 

Kad sam isao na slican put, preko neta sam narucio sve vinjete koje su mi bile potrebne (SLO, AUS, CH), zalepio ih odmah na polasku i uopste vise nisam razmisljao o putarinama (osim na alpskim prevojima i tunelima). Sajt koji cu u buduce koristiti za to je: http://www.tolltickets.com/ - vinjete stizu za 2-3 nedelje, par evra su skuplje nego kad se kupuju na licu mesta, ali za taj sitan novac se isplati da vise ne razmisljas o vinjetama kad krenes.

 

Citajuci po netu skontao sam da je Ita putarina jedna od najskupljih,takodje sam procitao da postoje besplatni putevi tipa strada nacionale gde je ogranicenje 110km/h...Da li je moguce da opeglam od Venecije do Fra tim besplatnim putevim?Nesto mi se ne daje 60-70e za jednodnevno peglanje po autoputu...

 

U Italiji se placaju autoputevi (obelezeni sa A), a magistralni se zovu Strada Stradale (oznaka im je SS). Ti SS putevi mogu biti takvi kako si ih opisao (po dve trake, mozes da vozis 110kmh) a mogu biti i vrlo uski, spori i sa losim asfaltom. Dakle, ne mozes racunati na to da ce put SS biti uvek istog kvaliteta i ogranicenja brzine.

 

Prosle godine sam prosao jedinim delom tvoje rute, javi mi se na PP ako te zanimaju rute, troskovi, fotke i ostale informacije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

На Словенској граници ми рече цариник да је вињета обавезна за "аутопутеве и брзе цесте"? Сад, нисам га разумео која је то категорија путева.

Иначе цена била око 12-13е за 7 дана, 2014те године. Ауто и аутоприколица.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Sve to stoji,kada se na kraju sve sabere to ispadne ozbiljna cifra samo za vinjete i putarine.U Svici i Aus ne planiramo da se zadrzavamo i prosto mi je zao da im ostavim 50e za 2 dana.Ovo kazem konkretno za Svicu jer je Aus jos uvek pod znakom pitanja...A za Ita...To planiram u cugu da predjem,600-700km,kada bih isao autoputem platio bih 50-60e putarinu,planiram tim SS putevima,bar polovinu pa ako vidim da je tempo slab u nekom trenutku da predjem na auto put....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR
  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Prošle godine sam par puta bio motorom kroz Mađarsku i kroz Austriju i nisam koristio autoputeve niti kupovao vinjetu. Takođe sam bio i u Švajcarsku i kretao se putevima gde nije potrebna vinjeta. Kroz Nemačku nema naplate putarine. Dakle, može i bez vinjete, ali nekada može da bude prilično zamorno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Ne znam na koj misliš ali imam neku kolekciju :)

 

CH je super, fantastična priroda, putevi još bolji,..........samo da se ne zajebeš, da te nešto privuče kao što je mene pre dve godine kada sam išao za Bregenz od Berna.........izabrao put preko brda i dolina, ali na svakih kilometar, dva "Generell 50"..........i tu možeš da se hebeš ako te uhvate da voziš prebrzo........

 

Zato ti je najbolje da pogledaš snimke sa youtube-a, prikupi info,...........ima i sajt gde se preoporučuje koje su najbolje rute i pasovi sa najmanje naseljenih mesta........samo sam zaboravio kako se zove............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sam hteo da idem do Barselone i kad sam se sracunao konstatovao da cu sve to obici nekom turistickom agencijom za 10% cene kolko mi treba motorom.A novce za taj put preusmeriti na Nordcap jednog dana.Nije to samo gorivo i putarine.Prenocista su poskupa komplet guma verovatno i plocica i sve ostalo sto ide uz servisiranje motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

E bas lepo sto smo se raspricali....

 

@Marko011

 

Ma sve B11TME klipove sam odgledao vise puta,onaj najbolji su ti ukinuli...

 

Nego nastavi,kakvo strpljenje za Azurnu obalu?

 

@Jeftans

 

Sve to stoji,mada kada uporedis cene za 7 nocenja u st tropez sa recimo hebenom turskom gde svi idu koje poznajem....biram st tropez...

 

A bice i Nordkapp...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Za Azurnu obalu spremi veliku dozu strpljenja :)

Ја колико се сећам, он је обећао, па сад хтео - не хтео, мора... :D:D:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

E bas lepo sto smo se raspricali....

 

@Marko011

 

Ma sve B11TME klipove sam odgledao vise puta,onaj najbolji su ti ukinuli...

 

Nego nastavi,kakvo strpljenje za Azurnu obalu?

 

 

Imam ga na hardu :) biče ponovo onlajn :D i da, to je taj region..........

 

Ne znam u kom periodu ideš,........ja sam bio za F1 2008e u maju i došao sam ranije prvo da obidjem Azurnu..........recimo od Nice do St. Tropez nije neka razdaljina ali su užasne gužve..........i nismo uspeli da stignemo dok je bio dan (čak ni iz drugog pokušaja :D)

 

AMSS ti je 2000 rsd, isplati se za nedaj Bože............jer imaš šlep, hotel, prevoz, sve uključeno kao neka vrsta osiguranja...........pročito si vervoatno već na njihovom sajtu...........

 

Možeš svugde bez vinjete ukoliko nije autoput...........

 

Ukoliko se voziš na autoputu po južnoj FR spremi sitne pare (kovane evriće).........ja mislim da sam izbrojao 4 naplatne rampe za 30km.........i pošto su FR autoputevi većinom u privatnom vlasništvu nisu uopšte jeftine putarine...........

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Isli bismo negde 15-20og juna,a to za guzvu sam i pretpostavljao...Nego sada kada bi ponovo isao,gde bi se stacionirao?Ja gledam upravo St Tropez mada ne mislim da bi to bila bas najbolja ideja s obzirom da je na kraju,mozda bolje Kan,na sredini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Svugde mozes da prodjes bez putarine, a u FR i ITA deru sa cenama za nase pojmove, ali bukvalno.. Bice ti dosta sporije van autoputa, ali i lepse.. Secam se da je od Diznilenda do Liona putarina bila oko 35e 2010-te.. Sen Trope je stvarno kako ga i opisuju, luksuz samo tako :D ima svasta da se vidi, lepo cete se provesti, nema sumnje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Nica je najbolje rešenje i realno najjeftinije,........mi smo bili u hotelu u blizini promenade,............garaža, smeštaj je bio oko 45m2, dve spavaće sobe, nas trojca, bez klope u hotelu i nije nas puno izašlo, mislim da je 110 eur/dan............mada je to bilo 2008e i ne znam kakva je sada situacija........

 

Ovo je hotel...........

 

https://www.google.rs/maps/@43.69448,7.252058,3a,75y,319.69h,94.09t/data=!3m4!1e1!3m2!1slOirB7h4ctM0jThYgYnf9w!2e0

 

Garaža je odmah pored........

 

https://www.google.rs/maps/@43.694823,7.252015,3a,75y,242.2h,83.41t/data=!3m4!1e1!3m2!1sQxisX23g4IYsoBScIuub2g!2e0

 

Ima ih verovatno na bookings, pa proveri koliko košta........

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Davne 1982 nisam imao takvih problema oko vinjeta i placanja putarina po Azurnoj.....Kawasaki KZ1300 mi je stigao iz Amerike u Marselj pa sam vozom iz BG otisao po njega i onda nizbrdo prema,.....Monte Karlo,San Remo,Nici..sve dzabana.
Davno je to bilo ...al se pomalo secam tih predela posebno predela oko San Rema koji su bili u cvecu....prelepa voznja Azurnom obalom dalje kroz Italiju i autoput Zagreb - Beograd na kome sam zakucao skalu na 250km na cas jer u to vreme ta Kawa je drzala rekord kao najbrzi fabricki -seriski motorcikl na svetu....jos sam imao na njemu, Kerker izduv 6 u 1...u to vreme ni radar nije mogao da izmeri tu brzinu...he ,he
Rado bi se provozao tuda ponovo al ne u spicu sezone i sa ovim ebenim vinjetama ....sporedni putevi su za uzivanje a ako ides na biznis sastanak cepaj ....autoputem.

Pozz Zoki

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom

Mozes da pogledas smestaj u Antibes ili Juan les pins, ja sam bio u junu 2014. Do Cann-a ima par km., Nica ti je na 20km., nekako po meni Antibes ima najbolji polozaj, ako hoces bez putarina ima put pored mora zanimljivije i lepse!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja