Jump to content

Moto Zajednica

Komunalna i kazna za parkiranje motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 enduro

Mile, ti ne kapiraš izgleda.

 

Ovakve kazne se ne pišu svaki dan, tj za ove 2 godine nisam čula da ju je iko dobio.

Da oni oće da zavode red ili šta već pisali bi ih svaki dan dok se ne naučimo.

Sa druge strane nemaš kod nas kao u evropi propisana parking mesta za motore na svakom parkingu i slično.

Šta misliš gde se većina motora parkira?

 

Ne možeš nekog kažnjavati ako nemaš propisano kako on to pravilno treba da izvrši.

 

I molim te lepo čitaj poruke ako već želiš da učestvuješ u raspravi, nigde nisam rekla da sam se skrivala :D

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

koleginica je skroz u pravu, što ne želi da plati! neka neko kaže, koja je posledica njenog "prekršaja", zbog koga država traži finansijsku satisfakciju!?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Da se razumemo nisam nikakav nasilan vozac niti bih ikada pravio prekrsaje u saobracaju da ugrozim svoj zivot ili zivote drugih ucesnika. Kazne koje sam imao su za prekoracenje 5-10 km/h i preticanja preko pune gde je puna linija stavljena zato sto je putare mrzelo da prodju jos jedanput i stave isprekidanu iz jednog smera. Puna treba da bude kad se ide uzbrdo i ima preglavica ali kada si na vrh brda i vidis 3 km ispred sebe ne zanima me kakva je linija. Nije problem ni u 50 ni u 100 ni u 500 eura, problem je u drzavi koja meni nista nije omogucila ni dala dzabe pa zasto bih i ja njoj, svaki dan izmisljaju kako da uzmu pare na razne gluposti i dok oni izmisljaju kako da uzmu ja cu da izmisljam kako da im ne dam. I da je dinar u pitanju pisao bih zalbe ali ga ne bih njima dao.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Ne verujem da je iko imalo pametan pisao prijavu za parkiranje a da nije fotografisao vozilo sa sve četiri strane (tako bar rade saobraćajci). Ukoliko nema fotografije nema ni materijalnih dokaza. Pitanje je takođe da li je na tom mestu postavljen znak zabranjeno parkiranje (sve što nije zabranjeno dozvoljeno je). Svaki put kada ti pošalju poziv zastarelost kreće ponovo da se teče ( zato neki sudovi legalno traju godinama). Moja gospođa uletila u radar, dobila prijavu, javila se kod sudije i rekla da nema da plati i isti joj predočili da se ide u zatvor. 5000 dinara kazne se zamenjuje sa 5 dana zatvora, jedini ženski zatvor u Srbiji je u Požarevcu, naplate ti i put još 30000,00 dinara pa onda ako nemaš da platiš ostaneš 35 dana u zatvoru. Predoči svedoke da nisi ni bila parkirana tamo taj dan ako nema fotografija ili ako ima da li je tvoj motor bio tako postavljen da je ometao pešake. Možeš da slikaš tvoj parkiran motor kao što je napisano u prijavi pa proveri sa saobraćajcem ili advokatom da li za takvo parkiranje na osnovu zakona može uopšte i da se piše prijava. Moj ti je savet ili plati ili se brani, ako ne platiš (izbegavaš sud) raspisaće poternicu za tobom pa će te još i uhapsiti i to obično bude kad ti to najmanje treba (kad kreneš na put ili slično). Ja bi se pojavio na sudu i tražio suočenje sa podnosiocem prijave i ako ništa ne pomogne platio kaznu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

imam ja pitanje ko je merodavan i po kojim standaridima se procenjuje da li parkirano vozilo smeta ili ne smeta? dajte neke zakone i pravilnike. i pored toga da li neko ko nema vozacku dozvolu jel nije mogao da polozi teoretski deo moze da mi napise saobracajni preksaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Clan 66.

 

Возач не сме да заустави или паркира возило:

1) на пешачком прелазу и на прелазу бициклистичке стазе преко коловоза као и на одстојању, односно растојању мањем од пет метара од тих прелаза, 2) на прелазу пута преко железничке пруге, односно трамвајских шина и на растојању, односно одстојању мањем од пет метара од прелаза, као и у близини железничке пруге, односно трамвајских шина, ако се тиме спречава саобраћај возила која се крећу по шинама, 3) на раскрсници и на одстојању, односно растојању мањем од пет метара од најближе ивице попречног коловоза, 4) у тунелу, у подвожњаку, у галерији, на мосту, на надвожњаку, 5) у близини врха превоја или у кривини где је прегледност пута недовољна или се обилажење возила не може извршити без опасности, 6) на делу пута где би ширина слободног пролаза од заустављеног или паркираног возила до неиспрекидане уздужне линије на коловозу, супротне ивице коловоза или препреке на путу била мања од три метра, 7) на месту на коме би заклањало саобраћајни знак, 8) на бициклистичкој стази, односно траци, 9) на стајалишту за возила јавног саобраћаја и на одстојању, односно растојању мањем од 15 метара испред и иза ознаке на коловозу којим је стајалиште означено, 10) на путу на коме су коловозне траке физички одвојене, осим ако је то дозвољено саобраћајним знаком, 11) изнад прикључка на водоводну мрежу и улаза у канализацију или другу мрежу комуналних служби, 12) на месту на коме би се онемогућио приступ другом возилу ради паркирања или излазак неком већ паркираном возилу, 13) на тротоару, осим ако је то дозвољено (регулисано) саобраћајном сигнализацијом, и ако на тротоару, када је возило паркирано, остане слободан пролаз за пешаке најмање ширине 1,60 метара, који не сме бити уз ивицу коловоза, 14) на пешачкој стази, односно на делу тротоара који је намењен за кретање лица са посебним потребама, 15) на трговима, на пешачкој зони и противпожарном путу, 16) на приступној саобраћајници, колском пролазу између стамбених зграда, односно пролазима у блоковима насеља, 17) на саобраћајницама ван уличних паркиралишта које повезују паркинг просторе и стамбене зграде са другим саобраћајницама, 18) на колском улазу, односно излазу из зграде, дворишта или гараже, 19) на саобраћајној траци за укључивање, искључивање, зауставној траци, саобраћајној траци за возила јавног превоза и трамвајској баштици, 20) на паркинг месту које је допунском таблом саобраћајног знака или ознаком на коловозу обележено као место за паркирање за возила за особе са инвалидитетом, ако на возилу не поседује одговарајућу ознаку, 21) на паркинг месту које је допунском таблом саобраћајног знака или ознаком на коловозу означено као место резервисано за возила одређених корисника, када возило којим управља не припада тим возилима, 22) на површинама на којима је саобраћајним знаком забрањен саобраћај возила. Изузетно, возач возила којим се обавља ауто такси превоз путника може зауставити возило на местима из става 1. тач. 6), 9), 10), 11) 12), 13) и 18) овог члана, као у саобраћајној траци за возила јавног превоза којом се не крећу трамваји, и то само за време потребно за улазак, односно излазак путника.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Stvar je u principu.

U gradu ima ukupno 20 mesta za motore(ujedno i za bicikle) a da bi došao do polovine moraš da napraviš prekršaj.

U javnoj garaži je zabranjeno parkiranje motora a ni na parking mestu gde se takođe plaća ne može da se parkira dvotočkaš.

 

Znači motor parkiran na trotoaru gde nikome ne smeta je skroz pošteno parkiran motor a pisanje kazne za to je šiljenje one stvari.

 

 

Apsolutna zastara je dve godine.

Postoje profesionalci koji mogu da izvedu sa ništa ne platiš. Izbor je tvoj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Clan 66.

 

Возач не сме да заустави или паркира возило:

13) на тротоару, осим ако је то дозвољено (регулисано) саобраћајном сигнализацијом, и ако на тротоару, када је возило паркирано, остане слободан пролаз за пешаке најмање ширине 1,60 метара, који не сме бити уз ивицу коловоза

17) на саобраћајницама ван уличних паркиралишта које повезују паркинг просторе и стамбене зграде са другим саобраћајницама,

 

Jednom recju... Ne smes da se parkiras nigde... Osim u svom dvoristu... Ili garazi :zvizduk:

U izuzetnim situacijama na obelezenom parking prostoru za parkiranje automobila :stabre: i ako je u zoni, da platis parking kao da vozis 4 tocka 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2517 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Pre je u zakonu bilo da ti kaznu pišu ako si se parkirao tamo gde je to znakom zabranjeno. Sad su od pre par meseci, koliko se sećam, baš zbog komunalne policije promenili ovaj član i sad SMEŠ da se parkiraš samo tamo gde je znakom obeleženo mesto ili mesta za parkiranje. Ovo je namenski urađeno da komunalac može da te slika i piše kaznu za nepropisno parkiranje ili kako ga već okarakterisaše. Koliko se sećam bilo je kazni po blokovima na NBG ko je bio parkiran van parking zone. Po tom njihovom sad mogu da ti pišu kaznu - ako hoće, gde god se parkirali a da to nije parking.

Tek kad su krenuli sa radom pa malo posle toga išli su kroz moju ulicu, nedelja je bila dobro se sećam, i opominjali da se ne parkira na zelenoj površini ispred kuća već u svom dvorištu jer će možda neko ići i pisati prijave za to a komšiji preko puta mene su pisali prijavu da ukloni stubiće kojim je ogradio travnati deo ispred svoje kuće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Sve te autobuse i njivove delove, gorivo, plate vozaca itd placamo svi mi putem poreza..a oni koji placaju busplus placaju nekom tajkunu da seta ku*ve na jahti..ili da kupi sinu novi auto pa da ubije nekog na pesackom..

Ja sam prvi za to da postoji red i da se isti postuje. Da se placa karta, da se placa parking, da se postuju pravila. Ali sve dok drzava donosi takve zakone da moze da nas zavlaci, molim lepo, i ja cu isto.. Necu da platim busplus, niti bih platio ovo ako mozes da izvedes da zastari..

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Mile, ti ne kapiraš izgleda.

 

Ovakve kazne se ne pišu svaki dan, tj za ove 2 godine nisam čula da ju je iko dobio.

Da oni oće da zavode red ili šta već pisali bi ih svaki dan dok se ne naučimo.

Sa druge strane nemaš kod nas kao u evropi propisana parking mesta za motore na svakom parkingu i slično.

Šta misliš gde se većina motora parkira?

 

Ne možeš nekog kažnjavati ako nemaš propisano kako on to pravilno treba da izvrši.

 

I molim te lepo čitaj poruke ako već želiš da učestvuješ u raspravi, nigde nisam rekla da sam se skrivala :D

1.to što ti nisi cula da su nekoga kaznili ti je isto što i puno njih nezna da su tebe kaznili. vjerovatno ovi prvi plate i mir božji.

2.to što nema uređenih parkirnih mjesta za motore ne znaci da nema parkirnih mjesta za motorna vozila u ciju grupu pored ostalih ulaze i motocikli.

3.midlim da vecina motora parkira gdje stigne s time što oni ispravno parkirani ne brinu dali ce imati probleme koje sada ti imaš.

4.u pravu si za ovo zadnje i oprosti jer moja greška je samo u krivom terminu. dakle nisi se skrivala vec skoro dvije godine izbjegavala .....

 

mlada damo, meni nije jasno cemu sve to jer u uvodnom djelu si sama izjavila da novci za platiti kaznu nisu problem? šta je u pitanju, adrenalin, zajebavanje sustava, inat, teorija urote tipa komunalci me mrze? probaj mi to, ai ostalima, objasniti. dali hoceš javno reci da oni koji poštuju zakone i oni koji placaju svoje kazne si kreteni?

što se mene tice s ovom temom je gotovo i da dobro si rekla da ne kapiram, dodati cu, tebe a ovo što pišeš savršeno kapiram.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Kao što i naziv teme kaže, dragi naši komunalci su mi 9. maja 2013 pisali kaznu za parkiranje motora na javnoj površini.

Ja sam se ponadala da će da prođu 2 godine, naravno nisam se odazvala na jedan poziv, ali eto ti policajaca jutros na vratima da me vode kod sudije. Naravno "nisam bila kod kuće".

 

kazna je 5000 din ali uopšte nije stvar u parama naravno. Nego se tu parkiram i dan danas i samo mi je taj jedan bio mnogo pametan.

 

Da li neko ima iskustva sa ovim? Moram da se pojavim pred sudiju da mi ne bi stresirali roditelje :) , da li imate ideju kako da se "objašnjavam" sa njima?

 

Hvala!

oprosti dobro sam napisao skrivala jer ovo nisam bila kod kuce je u navodnicima i ima svoje znacenje u recenici drukcije negoli kada je bez navodnika. ma znaš ti to bolje od mene.

drago mi je da brineš za roditelje i želiš ih sacuvati od stresa skoro dvije godine samo šta ce biti kada tj, ako saznaju da se ti vec dvije godine dovijaš kako da ušicariš 50 eura koji ce kada se zve završi biti 100 i više? pa pitati ce te zašto nisi platila kaznu kada imaš para ili zašto nas nisi pitala novce da platiš kaznu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

To sam i ja cuo da sada ne smes da se parkiras nigde gde znakom nije dozvoljeno, a onda po tom ispada da auto treba da parkiras na marsu. Broj parking mesta je smesan u odnosu na broj automobila, i imas delove grada gde nema obelezenih parking mesta i gde da parkiras. Po tom zakonu onda ni u selu ne smes pored puta da parkiras jer nema znak da je dozvoljeno parkiranje. Ja jos uvek nisam video taj znak gde pise da je dozvoljeno parkiranje. Takve nebuloze samo nasi strucnjaci mogu da smisle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

To sam i ja cuo da sada ne smes da se parkiras nigde gde znakom nije dozvoljeno, a onda po tom ispada da auto treba da parkiras na marsu. Broj parking mesta je smesan u odnosu na broj automobila, i imas delove grada gde nema obelezenih parking mesta i gde da parkiras. Po tom zakonu onda ni u selu ne smes pored puta da parkiras jer nema znak da je dozvoljeno parkiranje. Ja jos uvek nisam video taj znak gde pise da je dozvoljeno parkiranje. Takve nebuloze samo nasi strucnjaci mogu da smisle.

 

Ovo prvo boldovano treba da preformuliras u "gde je zakonom zabranjeno", a onda za ono drugo boldovano ima znak ili pravilo u zakonu.

Znaci gdje god nije zabranjeno, dozvoljeno je. A s obzirom da van naseljenog mjesta smijes da parkiras pored puta, a u naselju na putu

(ukoliko naravno nije zabranjeno znakom), onda nema teorije da ima vise automobila od parkirnih mjesta.

Problem je sto ima vise automobilista koji bi da parkiraju na Terazijama, nego sto tamo ima mjesta.

 

Ova konkretna kazna za parkiranje motora je nemoralna, nelogicna i anti drustvena. Posledice za drustvo bi bile katastrofalne kad bi svi motori zauzeli po mjesto za auto.

Stoga podrska u borbi protiv neplacanja ove konkretne kazne (kao sto je opisana). :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Nismo se nesto razumeli. Vise ne vazi pravilo da gde nije zabranjeno, dozvoljeno je. Nego sada po novom zakonu mora da ti stoji znak da je tu dozvoljeno parkiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Ne placaj nista, ne odazivaj se i to je to. Ovo im je poslednji put da su ti dosli na kucu. I da te slucajnu sretnu u hodniku, privedu kod sudije, ti treba da kazes sledece: "Ne razumem za sta mi je pisana prijava, nisam pravno poducena da sama izjavljujem da li sam kriva ili ne, zelim da angazujem svog pravobranioca i zelela bih odlaganje sudjenja do tada". Sudija ce ti odloziti sudjenje za nekoliko nedelja unapred. Na dan sudjenja posaljes par sati pre istog, hitan telegram da si bolesna sa visokom temperaturom i sprecena si da dodjes i da molis za ponovno odlaganje sudjenja. Naravno, nabavis negde (svi imaju neku vezicu) iz doma zdravlja da si bolesna i sledeci put poneses sudiji papir. Taj isti put ne dodje advokat (jer nemas para naravno) i kazes sudiji da zelis suocenje sa policajcem koji je pisao kaznu. Opet se odlaze. Dodjes taj sledeci put, pandur dodje ili ne dodje. Ako ne dodje, opet se odlaze, ako dodje, verovatno ti pise kaznu sudija. Onda na tu kaznu odgovoris zalbom. To se opet vraca kod sudije, opet prolongira i to nema 'leba da se sve zavrsi za sledecih 6 meseci.

Pozdrav!

(PS) Te price kako su odjednom svi ovde fini vozaci motora, automobila, nisu napravili nijedan prekrsaj, ostavite nas tih fora... Niste napravili "nijedan" prekrsaj u saobracaju jer vas niko nikad nije uhvatio i kaznio. Svaki dan prisustvujem veleslalomu bajkera i automobilista pa ti isti posle sviraju kako kazne moraju da se plate.

 

(PSs) Kada jagnjece brigade i stranacko orjentisani partijasi budu postovali zakon, i mi cemo. Tacka.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Ne placaj nista, ne odazivaj se i to je to. Ovo im je poslednji put da su ti dosli na kucu. I da te slucajnu sretnu u hodniku, privedu kod sudije, ti treba da kazes sledece: "Ne razumem za sta mi je pisana prijava, nisam pravno poducena da sama izjavljujem da li sam kriva ili ne, zelim da angazujem svog pravobranioca i zelela bih odlaganje sudjenja do tada". Sudija ce ti odloziti sudjenje za nekoliko nedelja unapred. Na dan sudjenja posaljes par sati pre istog, hitan telegram da si bolesna sa visokom temperaturom i sprecena si da dodjes i da molis za ponovno odlaganje sudjenja. Naravno, nabavis negde (svi imaju neku vezicu) iz doma zdravlja da si bolesna i sledeci put poneses sudiji papir. Taj isti put ne dodje advokat (jer nemas para naravno) i kazes sudiji da zelis suocenje sa policajcem koji je pisao kaznu. Opet se odlaze. Dodjes taj sledeci put, pandur dodje ili ne dodje. Ako ne dodje, opet se odlaze, ako dodje, verovatno ti pise kaznu sudija. Onda na tu kaznu odgovoris zalbom. To se opet vraca kod sudije, opet prolongira i to nema 'leba da se sve zavrsi za sledecih 6 meseci.

Pozdrav!

(PS) Te price kako su odjednom svi ovde fini vozaci motora, automobila, nisu napravili nijedan prekrsaj, ostavite nas tih fora... Niste napravili "nijedan" prekrsaj u saobracaju jer vas niko nikad nije uhvatio i kaznio. Svaki dan prisustvujem veleslalomu bajkera i automobilista pa ti isti posle sviraju kako kazne moraju da se plate.

 

(PSs) Kada jagnjece brigade i stranacko orjentisani partijasi budu postovali zakon, i mi cemo. Tacka.

 

 

1care.gif1care.gif1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6 2004

2.to što nema uređenih parkirnih mjesta za motore ne znaci da nema parkirnih mjesta za motorna vozila u ciju grupu pored ostalih ulaze i motocikli.

 

Ne znam zašto ali imam osećaj da kada bi motori/skuteri bili parkirani na regularna parking mesta za "motorna vozila" da bi svaki drugi bio oboren, odguran, ogreban i slično zbog besa vozača automobila što mi tako mali i beznačajni zauzimamo njima to parking mesto. Ne bih imao hrabrosti da zauzmem parking mesto, odem i očekujem da je sve ok.

 

Možda jedino ako odmah stanu 2, 3 motora na jedno mesto...

 

Ukoliko sam parkiran kulturno i da ne smetam nikome, glupo mi je da mi pišu kaznu, bar dok ne naprave par hiljada parking mesta za motore po gradu. Kad sam bio u Barsi oduševio sam se brojem tih mesta. Na svakom koraku ima po par tih malih parkinga i par ogromnih i uživancija je videti gomilu motora na njima. :)

 

PozZ

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2517 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Velikaaa većina ne piše kaznu za ovakvo parkiranje. Ja sad nešto razmišljam ili je ovaj dobio neko naređenje od šefa koliko kazni mora da napiše taj dan pa si mu ti naletela kao lagana opcija, pod predpostavkom da mu se nisi nešto zamerila od ranije ili nešto slično a možda balvan čuo da i za to može da se piše kazna i bio taj dan nervozan pa ti napisa iz čistog hira. Da se većina komunalaca pridežava ovoga što je on radio odavno bi već ovde po forumu nicale teme o ovom problemu za nas na dva točka. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Apsolutno se slažem sa iKoren-om. Ne bih nikako ostavljao motor na obeleženom parking mestu, čak i po cenu kazne. Mogu samo da zamislim da je svako drugo parking mesto na Vračaru zauzeto motorima i skuterima. Ionako je problem parkiranje, tako da bi se bes sigurno iskalio na motorima. Kolega forumaš mile fazer demonstrira potpuno odsustvo osećaja za stvarnost i realan život. Zakoni i propisi moraju biti uskladjeni sa stanjem na terenu. U suprotnom, ostaju mrtvo slovo na papiru. Dakle, dok se ne obezbede regularna parking mesta za motore, ne mogu se naplaćivati parking kazne za motore (osim kada motor stvarno smeta pešacima, odvijanju saobraćaja itd.). Jer, u tom slucaju se gubi osnovna svrha motora! :mobilizator:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Gosim Mile, ovo je forum i svako piše ono što mu smeta i što ga boli... Svi ovde vozimo motore a većina nas u urbanim sredinama i svi možemo da se susretnemo sa istim problemom kao i mlada dama... Dakle, ovde nije u pitanju teranje inata i izrugavanje sistema, već sistem koji je na štetu svih nas... 5000 dinara nije problem platiti jednom... Ali ako nemaš prostor za parkiranje da li to treba da znači da svaki put treba da platiš kaznu...? Bas me zanima gde biste se Vi parkirali u Beogradu...?

A što se slova zakona tiče... Odredba je totalno nebulozna i ovo pitanje možda treba pokrenuti i zvanično preko "zašitnika gradjana"... Jer to znači da su svi automobili parkirani na Vozdovcu i Vračaru (sa druge strane J.Bulevara), gde nepostoji parking zona, nepropisno parkirani ispred svojih kuća. Na stranu sada moje mišljenje ds je parking servis u Beogradu jedna lopovska kuća koja nije uložila ništa i naplaćuje vazduh, a u ne retkim slučajevima zbog njih i crtanja po ulicama se menja režim saobraćaja i od dvosmernih prave jednosmerne samo da bi oteli pare za parkiranje. Prvobitna ideja (opravdanje) je bila da se rastereti centaar grada a sad je to otimačina... Ali to je off topic...

 

U napred se izvinjavam svima na velikom broju slovnih gresaka, kucam sa telefona a veliki mi prsti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Ja sam se na temu "parkiranje motora" mesec dana dopisivao sa komunalnom policijom i njihovom pravnom službom...........usmeno preko telefona nije problem dobiti odgovor, ali pismenim putem niko ne želi da odgovori i time da stoji iza toga što napiše..........

 

"Motor mora da bude parkiran na mesto koje je predviđeno za parkiranje motornih vozila".............nebitno jel parking mesto u zoni I,II, III ili u nekoj vukojebini.............

 

Dao sam predlog da se okupimo ispred Mekenzijeve gde se nalazi štab SSa i da svi "tražimo parking mesto",..........ali kao i za protest protiv poskupljenja osiguranja nismo nešto organizovani,.............posebno od 2012e, khm.......mislim od skoro 1ups.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Postoje parking mesta za motocikle . Osim onog novog u Nemanjinoj vidjao sam na jos lokacija one resetkaste parkinge za bicikle i motocikle . Znam sigurno da ima ispred opstine Zvezdara a na Terazijama nisam siguran , nisam skoro bio . Nije da stajem na neciju stranu samo kazem 1zdravo.gif

A sto se kazne tice meni sve lici na onu narodnu "lako je tudjim k...em gloginje mlatiti " al kad je pitala onda neka ste joj svasta savetovali 1lol.gif . Jaa licno se ne bi zajebavao s tako malom kaznom

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

znači ispravno je, parkirati motor, na onim obeleženim parkinzima za automobile, oni što se plaćaju na sat!? kao i oni koji nisu u "zoni"!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja