Jump to content

Moto Zajednica

Indija,Himalaji 2015 ......neko za ??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Interesantno mesto za voznju .....putevi makadamski koji se penju na preko 5 hiljada m. nadmorske visine...mesta kao Ladakh,Shimla....

Opcija je da se leti do Delhija, povratna karta je oko 600E pa da se iznajmi motor Enfild od 500kubika ili da se kupi isti takav pa da se po zavrsetku voznje proda....ta varijanta zahteva dodatnu investiciju od 1000 do 1300 E. Indija generalno nije skupa zemlja, zavisi koliko bi dana tura trajala ...dnevno za gorivo ,klopu,i spavanje oko 25 E,.....vreca i satorcic su takodje dobra opcija,prespavati pod vedrim zvezdanim nebom Himalaja bi svakako bio dozivljaj zivota.

Imam dosta detalja za ovu voznju,otprilike kraj Jula ali me zanima da li je neko jos za .

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Ja sam za neku dalju destinaciju svakako....bilo bi lepo da se skupi ekipica 2,3 ili 4tvoro pa mozda izmuvamo zajednicki neke sponzore makar za deo troskova....ostvarljivo je.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Varijanta sa iznajmljivanjem je odlična. I to za sponzore.

A bilo šta manje od mesec dana enfildovanja nema smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Korisne informacije :takoje:

 

"ako se netko odluči krenuti motorom iz Delhija, obavezno odite na Karol Bagh gdje je najveći sajam motora.

tamo potražite Lalli Singh-a koji je živa legenda Enfield scene i izuzetno pošten i korektan čovjek.

Od njega rentajte ako ste na kraćoj turi ili kupite motor (isplativije za duže ture za ture pa mu ga poslije prodajte)."

 

https://www.facebook.com/pages/Lalli-Singh-Royal-Enfield-Bikes-and-Adventures/807004872673743?fref=ts

 

http://www.lallisingh.com/

 

 

više detalja o tom motorinu :staa2:http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/70461-royal-enfield-bullet-ima-li-ko-stariji/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Procitah putopis momka iz susedstva....bas je to lepo opisao

Citao sam dosta o putovanjima u ovom delu sveta i nadam se da necemo biti zadnji koji ce se ovuda provozati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Ako budu isplacivani akcionari ... posle prodaje TELEKOMA...skijacemo na Himalajima kao 80-tih na Kopaoniku, zajedno Zorane. Stara garda 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: sportster 883 i BMW 1200 GS

lepa ideja.

 

Suprug I ja smo krenuli iz Beograda za Indiju u septembru 2014. Nazalost stigli smo samo do Irana I kako nismo imali sve papire za motor koje traze morali smo da s evratimo. Zatim smo u novembru otisli avionom do Delhija, naravno od Lalija koga su vec spomenuli na forumu uzeli -EnfieldI vozili se po Indiji dvadesetak dana.

 

Super je, drugi svet, putevi su uzasni, vise od 300km dnevno ne ockujte da cete preci.

 

Vredi ici...I naravno vraticete se ponovo.

 

Mi idemo I 2015 ali nasim motorom preko Irana. Sada smo upuceni u sve problematike I spremni krecemo. Zatim se vozimo po Himalajima I sa prijateljem iz Delhija s evracamo motorima za Beograd. UKoliko ste zainteresovani mozete sa nama. U suprotnom mogu Vam dati sve informacije, mape, smestaje kontakte....U svakom slucaju mozda se vidimo tamo mada kolko sma ja razumela jul nje bas pravo vreme.

 

Evo jedne slicice :)

 

 

post-23842-0-84193900-1421266365_thumb.jpg

post-23842-0-62904600-1421266489_thumb.jpg

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1000 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ovo je odlično (virus putovanja je vrlo zajeban, kada se uvuče u sistem antibiotici ne pomažu)!

Bio sam nekoliko puta u Nepalu na planinarenju, na žalost od Indije video samo Deli (a to nije Indija).

U julu još uvek udara monsun, pa je bolje ići pre ili kasnije (na jesen je bolja vidljivost ali malo hladnije, na proleće su prijatnije temperature ali ima dosta vlage..).

U principu sam zainteresovan za turu tog kalibra (što je babi milo to joj se i snilo..), ali nisam imao razumevanja unutar kruga mojih saboraca. Terati svoj motor ili iznajmiti tamo, je stvar kompromisa i dogovora.

Predlažem da Kawazoki kao pokretač teme za neko vreme ugovori sastanak sa potencijalnim kandidatima pa bi tu projekat mogao da dobije kakvu-takvu fomu.

 

post-30465-0-66500300-1421319518_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Ja sam za neku dalju destinaciju svakako....bilo bi lepo da se skupi ekipica 2,3 ili 4tvoro pa mozda izmuvamo zajednicki neke sponzore makar za deo troskova....ostvarljivo je.

 

Pozdrav,

Sanjam tako neko putovanje....možda i ostvarim...jednog lepog dana...1moto3.gif

Kako naći sponzore?! Mislim izmuvati...0stabre.gif

Ja uglavnom sve platim i to malo jače...nisam dobar trgovac (ne znam da mažem...).

Pratio sam dosta putopisa kroz Indiju bilo s dobrim naoružanjem (enfieldom) ili s nekim drugim vidom prevoza.

Predivna je...,možda malo deluje nekako zarđalo, mnogo je crvene boje i deluje staro...ali ipak je lepa.

Od severa prema jugu sve se menja od predela pa do i izgleda ljudi, stanovnika....

Gledajući te putopise ,a i putopise kroz Vijetnam (

) mislim da opcija kupovine bajka i nije tako loša.

E, sad koje vreme je potrebno za kvalitetan obilazak Indije (ne mogu da nađem željeni video obolaska...), a nažalost koliko novčanica to pokriva?!

Pratiću temu iako naletim na nešto zanimljivo na netu javi ću Vam.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

lepa ideja.

 

Suprug I ja smo krenuli iz Beograda za Indiju u septembru 2014. Nazalost stigli smo samo do Irana I kako nismo imali sve papire za motor koje traze morali smo da s evratimo. Zatim smo u novembru otisli avionom do Delhija, naravno od Lalija koga su vec spomenuli na forumu uzeli -EnfieldI vozili se po Indiji dvadesetak dana.

 

Super je, drugi svet, putevi su uzasni, vise od 300km dnevno ne ockujte da cete preci.

 

Vredi ici...I naravno vraticete se ponovo.

 

Mi idemo I 2015 ali nasim motorom preko Irana. Sada smo upuceni u sve problematike I spremni krecemo. Zatim se vozimo po Himalajima I sa prijateljem iz Delhija s evracamo motorima za Beograd. UKoliko ste zainteresovani mozete sa nama. U suprotnom mogu Vam dati sve informacije, mape, smestaje kontakte....U svakom slucaju mozda se vidimo tamo mada kolko sma ja razumela jul nje bas pravo vreme.

 

 

Plan Vam je Iran - Pakistan - Indija? Kako funkcionisu granicni prelazi?

 

Jul u Iranu, Pakistanu hmmm....razmislite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

lepa ideja.

 

Suprug I ja smo krenuli iz Beograda za Indiju u septembru 2014. Nazalost stigli smo samo do Irana I kako nismo imali sve papire za motor koje traze morali smo da s evratimo. Zatim smo u novembru otisli avionom do Delhija, naravno od Lalija koga su vec spomenuli na forumu uzeli -EnfieldI vozili se po Indiji dvadesetak dana.

 

Super je, drugi svet, putevi su uzasni, vise od 300km dnevno ne ockujte da cete preci.

 

Vredi ici...I naravno vraticete se ponovo.

 

Mi idemo I 2015 ali nasim motorom preko Irana. Sada smo upuceni u sve problematike I spremni krecemo. Zatim se vozimo po Himalajima I sa prijateljem iz Delhija s evracamo motorima za Beograd. UKoliko ste zainteresovani mozete sa nama. U suprotnom mogu Vam dati sve informacije, mape, smestaje kontakte....U svakom slucaju mozda se vidimo tamo mada kolko sma ja razumela jul nje bas pravo vreme.

 

Evo jedne slicice :)

 

 

post-23842-0-84193900-1421266365_thumb.jpg

 

Preko Irana podrazumeva i Pakistan sto sada i nije bas najpametnije, doduse nikad nije ni bilo ali ce bas ova godina biti paklena zbog raznih desavanja. Ovo su jako zahtevna putovanja i nije bas za opciju ako ste zainteresovani mozete sa nama, nije to jednodnevna voznja po Srbiji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Moze se ici preko kine, bas sam letos u hotelu u kojem sam radio sreo coveka koji je krenuo motorom sa tajlanda i ide kuci u engleski. Zavrsio je preko neke agencije privremenu dozvolu, bez da polaze na kineskom. Po meni je to prava stvar ako se planira put u taj deo sveta, proci kroz rusiju, mongoliju i kinu je mnogo pametnije nego ici pod pratnjom kroz iran i pakistan. Mada to sa kupovinom enfilda deluje kao jos veca avantura. :D

 

A sponzorstvo u Srbiji mozes da dobijes ako u toj firmi u kojoj planiras da trazis imas nekog do treceg kolena, a i to je pitanje. :D Sve ostalo su nalepnice,reklamni materijal i  smesan rabat na robu. Bar moje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja