Jump to content

Moto Zajednica

Savet okolu izbor kineza

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Drustvo treba mi savet okolu izbor kineza. Ja vec imam ovaj:

1279.jpg

 

 

150kubika i sa samo 1800km izvozeni.

Al sad mi nude ovaj:

1248.jpg

 

 

So 15 000km i ne radi mu bendeks. Cena je samo 400eura. A svigja mi se jer je 250cc.

Dal da uzmem ovaj od 250cc ili da si zadrzim ovaj moj koi je tako reci nov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Nisam ga gledao u zivo jer je u drugi grad, istorija odrzavanja mogu samo da znam to sto kazu da je redovno odrzavan al nema to nisto na pismeno.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vrednije je i za tebe bolje da imas ispravnu i proverenu masinu. Takve vise vrede od onih brzih i raskantantanih.

 

Ne mogu ti reci kako da postupis, nisam video motorice koje pominjes, samo ti dajem smernice kako da postupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ovako nista niko ne moze da ti kaze...lepo odes, pogledas, provozas...Uporedis svoj motor za koji znas kako ide, kako se ponasa i ostalo sa ovim i procenis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

lepi, probaj da spustis cenu na 300 pa onda vidi.Raspitaj se posto je taj deo pa onda odluci, razmisli, na tebi je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Bolje nek ti poveca cenu al da popravi motor o svom trosku.

Ti od 150cc sa jednim cilindrom jedva idu 80 a i MNOGO tresu. Bolje 250 cc ALI ISPRAVAN.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Mislim da je lepa razlika u voznji u korist 250 kubika, ali samo ako je dobar primerak..nista ti pametno necemo mi reci, sve zavisi u kakvom je stanju taj 250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa na tebi je da odlucis.I ovaj od 250cc je lep, i raptor 350cc je lep a i tvoj je lep.Neznam koji je taj od 250cc, u svakom slucaju je kao i kod nas 250-tke.Ti odlucujes koji uzimas i koliko placas ili doplacujes.Sretno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Ja sam razmisljao i mislim da mi vise odgovara neki motor ko ovaj raptor. Da mogu segde da vozim, e sad dal cu ovaj od link ili neki drugi videcemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Da imam kineza kao što nemam, ja bih ga odmah prodao, i kupio nešto drugo što nije kinez. Po meni kinezi su propast od motora. Djubre i djubre. Ovo pisem jer sam popravljao vise kineza i sve sto sam popravljao bilo je u očajnom stanju bez obzira na godište. Ma ljudi bežite od tog što dalje. Bacićete pare kog god kineza da kupite. Njih vole samo pojedini majstori jer mogu da zarade, malo crkne CDI, malo opet CDI I OPET I OPET, i onda crkne SVE. Ospe se kako kula od karata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Ma daj ne razumem vas ljude koji toliko ocrnjujete te kineze,uopste nisu toliko losi.

nije sve do motora,vec je veci deo i u vlasniku,kako ga vozi i kako ga odrzava.

Ako je motor tokom cele godine stajao napolju ispred zgrade,leti trpeo vrucine i topljenje,zimi se mrznuo u snegu i voda mu ulazila u zice naravno da ce nesto da crkne.Pa nijednom motoru nije svejedno da li ce ga zavejati sneg.

Jos ako taj vlasnik kupi kineza pa zato sto je kinez misli "ma sta ima da ga odrzavam,iovako nije nesto,svi pricaju da su kinezi losi,vozicu ga ja lepo dok ne crkne pa cu ga se posle resiti".

Naravno nista ne podmazuje,ne menja ulje,filtere,svecicu,ostavlja ga stalno napolju,ne ponasa se prema njemu onako kako dolikuje bas zato sto ga bolji uvo,i posle 2 god dobije se raspadnut motor koji vise ne vredi nikakve pare,....

 

A znam da dosta vlasnika kineza tako rade,uopste ne servisiraju svoje kineze,nego voze dok nesto ne crkne,i onda naravno kazu krivi su kinezi,nisuleponapravili,los materijal,macisto djubre,.

Pa da se neko tako ophodi prema bilo kom motoru sigurno bi crko,samo je pitanje vremena,aj da vidim nek neko ne menja ulje na r1 ili na cbr,pa da vidimo dokle ce da mu ide.

neka neko ne doliva antifriz ne menja kocnice,ne steluje ventilie.

 

Koliko bi onda trajao taj japanac/italijan?

 

 

nikola bb,mislim da je bolje da zadris taj tvoj sto je nov,ako vec nemas para za neki noviji,ili da prodas taj rvoj i skupis jos neke parice i kupis noviju 250-tku,mnogo je bolja od 125,oseca se vucna snga lepsa i manje se muci motor.ne bih uzimao te sa pokvarenim bendixom,ako je samo to pokvareno sto on ne popravi pa vozi jos 18000km.

jeste da su kinezi od malo losijih materijala ali ne bas toliko kao sto imaju neki koji pricaju,ali tako pri 20000km pocnu da crkavaju neke sitne stvarcice,alli to se jeftino popravi i posle se jos dugo vozi.

taj bendix bi te izaso oko 100e sa nekim majstorom,ako bi menjao sam bilo bi ti jeftinije.

ali posto je dosta presao trebao bi zbog tvoje sigurnosti da prekontrolises lezaje da kupis nove,sajl da vidis kakve su,da podmazes/zamenis u zavisnosti od stanja,svecice,sijalice,gume su verovatno potrosene,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Moje iskustvo nije takvo, sa redovno odrzavanje nisam imao problem sa nijedan kinez koi sam imao. A imao sam i tri dosad. I ovaj sad je 4ti...Inace uzeo sam Regal Raptro 350spt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

E svaka čast, to je jako dobar kinez i lepo motorce,kolko je preso?

Meni je ovaj apolo 3 kinez ni sa jednim nisam imao problema,samo redovan servis i sve je bilo ok. :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Vec sam gore pisao sta mislim o kinezima. Naravno razumem sve ljude koji voze i vole kineske motore. Čitajući dosta toga o njima došao sam do zaključka da je veliki uspeh ako neko ode sa kinezom do mora i vrati se bez problema. Neka mi neko navede neku ozbiljniju kilometrazu na kinezu npr. 50 000. Ja nisam čuo da je neki kinez toliko prešao. Imaju formu, lepo izgledaju ali ako ću ja kupiti motor da ga držim u vakumu da se ne bi pokvario ili slučajno pokvasio onda to za mene nije motor. Eto izvinjavam se ako kvarim temu, ali sam razočaran u te kineze i dalje od moje kuće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Vec sam gore pisao sta mislim o kinezima. Naravno razumem sve ljude koji voze i vole kineske motore. Čitajući dosta toga o njima došao sam do zaključka da je veliki uspeh ako neko ode sa kinezom do mora i vrati se bez problema. Neka mi neko navede neku ozbiljniju kilometrazu na kinezu npr. 50 000. Ja nisam čuo da je neki kinez toliko prešao. Imaju formu, lepo izgledaju ali ako ću ja kupiti motor da ga držim u vakumu da se ne bi pokvario ili slučajno pokvasio onda to za mene nije motor. Eto izvinjavam se ako kvarim temu, ali sam razočaran u te kineze i dalje od moje kuće.

 

 

 

Sa Keeway Superlightom sam presao za 5 sezona malo jace od 50000 km. Presao sam Srbiju uzduzi popreko i nigde me nije ostavio.0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Vec sam gore pisao sta mislim o kinezima. Naravno razumem sve ljude koji voze i vole kineske motore. Čitajući dosta toga o njima došao sam do zaključka da je veliki uspeh ako neko ode sa kinezom do mora i vrati se bez problema. Neka mi neko navede neku ozbiljniju kilometrazu na kinezu npr. 50 000. Ja nisam čuo da je neki kinez toliko prešao. Imaju formu, lepo izgledaju ali ako ću ja kupiti motor da ga držim u vakumu da se ne bi pokvario ili slučajno pokvasio onda to za mene nije motor. Eto izvinjavam se ako kvarim temu, ali sam razočaran u te kineze i dalje od moje kuće.

 

 

 

Sa Keeway Superlightom sam presao za 5 sezona malo jace od 50000 km. Presao sam Srbiju uzduzi popreko i nigde me nije ostavio.0takoje.gif

 

Ti si prvi za kog znam, svaka čast, 0takoje.gif .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Има нас још али поред ових тровача не долазимо до речи 1hmm.gif крш,лом,никада Кинез итд. Овог Кинеза видела Босна ,Црна Гора ,Хрватска .... сада ће опет тровачи да трују а ми ћемо да се возимо 1nanana.gif дакле да се не љуте остали 1zvizduk.gif ако лепо одржавате свог љубимца онда нема бриге а ако га штедите на уљу и потрошним стварима заборавите на вожњу и задовољство које можете са истим да доживите 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Има нас још али поред ових тровача не долазимо до речи 1hmm.gif крш,лом,никада Кинез итд. Овог Кинеза видела Босна ,Црна Гора ,Хрватска .... сада ће опет тровачи да трују а ми ћемо да се возимо 1nanana.gif дакле да се не љуте остали 1zvizduk.gif ако лепо одржавате свог љубимца онда нема бриге а ако га штедите на уљу и потрошним стварима заборавите на вожњу и задовољство које можете са истим да доживите 1zdravo.gif

 

Šta sad, ako nemaš isto mišljenje odmah si "trovač". Ajmo ljudi da budmeo malo iskreni, ovo čitaju i neodlučni bajkeri koji hoce za sebe pre svega dobar motor. Verujem da si mnogo proputovao sa svojim kinezom ali ajde napiši šta si sve menjao na njemu šta crkava? Da ne bude zabune nemam ja ništa protiv bilo čijeg motora, pričam generalno da su kinezi loši.

 

Evo zašto nevolim kineze:

Stalno nešto puca, drobi, grebe

Jake vibracije pri većim obrtajima.

Od sunca signalizacija gubi boju, pa ima umesto narandzastih, bele zmigavce

CDI vrlo lako strada.

Rdja ispod nikla.

Rdja i po ramu, loše uradjena zaštita.

Gume poprilično plastične

Kod svakog je nešto otpalo ili se makar šarav zalomio.

Hoće i da se pregreva.

Omiljeni motor većine servisera.

...

 

Poneki mi se sviđa izgledom.

Imaju malu potrošnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja