Jump to content

Moto Zajednica

Obuca za touring

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2933 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

http://www.gepard-obuca.rs/shop/moto-patika-891/

 

ja sam ove narucio prekjuce , i stigose juce ...

 

na prvi utisak je ok , totalno su lagane  , kao da nemas nista na nozi ... 

 

videcemo koliko ce trajati

Nisu baš ni jeftine, a uputstvo koje su održavanje i negu simpatično. U tvom slučaju mogao bi joj i nešto da otpevušiš  vidim da su osetljive :D  :D  :D   U zdravlju ih nosio .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

nisam neki touring vozac, kupio sam u luisu za 100e duboke probiker cizme, spasle su mi nogu jednom, i setao sam par km u njima i nista... malo se noge kuvaju na 40 stepeni al ne moze sve za 100e jbg

Kolega jesu li to one Probiker cizme sto su trenutno na akciji u Louisu?Pitam jer imaju bas Ok cenu ali mi ne ulivaju neku sigurnost a udobnost me posebno interesuje pa ako moze neki licni komentar i utisak.pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

http://www.gepard-obuca.rs/shop/moto-patika-891/

 

ja sam ove narucio prekjuce , i stigose juce ...

 

na prvi utisak je ok , totalno su lagane  , kao da nemas nista na nozi ... 

 

videcemo koliko ce trajati

Ovo može da bude prihvatljivo kao "moto" obuća za švrćkanje po gradu i tu se upotremna vrednost ove obuće završava.

Svrstavati je u Touring obuću je neozbiljno.

Velur, nedostatak bilo kakve zaštite, vodopropusne, ......!

Ukratko, ne pružaju nikakvu zaštitu i nepraktične su (nežne) za održavanje. Inače su kvalitetno urađene (kao i sva druga obuća Gepard) ali smatram da za ozbiljniju upotrebu na motoru nije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Slazem se . Napisao sam jer je neko na prethodnim stranama vec stavljao link do njih i pitao se da li su dobre , pa rekoh da se oglasim ;)

 

Mada , ipak , mislim da si preostar . Da si napisao da nisu za off , kaljiguni to pa ajde , za turing - hm... Nisu plitke , sto znaci da je zglob ipak stegnut , koliko toliko .. Dalje , 90% ljudi koji putuju verujem da imaju kisno odelo kao obavezan deo opreme i kisne navlake za obucu pa i kisa nije bas toliki problem... Odrzavanje , vlazna krpa i sprej za prevrnutu kozu i to je to - ko nove ... Gepard pravi i vojnu obucu pa verujem da nisu bas toliko nezne..

 

I ono , sto je meni naj naj bitnije ( verujem samo meni ;) ) , mogu da sidjem sa motora kad pravim pauzu i udjem u kafanu da popijem kafu hodajuci normalno a ne ka robot ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Posle jedne sezone, djon je posteno izlizan a popucali su i kajšići za navlačenje. A ne nosim ih na duze ture. Nosim čizme. Srećom pad sam imao u čizmama, verujem da bi se ove patike raspale. Ipak je najbolje strpiti se, skupiti kintu i uzeti nesto odgovarajuće.

Jbg. To je moje mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Proletos kupio gepard patike i odmah ih prosledio dalje. Nikakva zastita uske kao zenski model djon poprilicno los unutra nikakvog uloska tako da sam odmah odustao od istih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

nisam neki touring vozac, kupio sam u luisu za 100e duboke probiker cizme, spasle su mi nogu jednom, i setao sam par km u njima i nista... malo se noge kuvaju na 40 stepeni al ne moze sve za 100e jbg

na 40 se u svim cizmama kuvaju 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 412 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

U Louis-u su ove Streetfighter Action II na rasprodaji, cena svega 20e. Ne znam kakav je kvalitet ali cena je skroz korektna pa možda nekome odgovara.

 

https://www.louis.de/en/artikel/streetfighter-action-ii-stiefel-mit-stahlkappe/219212?utm_source=Louis%20Newsletter&utm_medium=E-Mail&utm_campaign=Prospekt8&utm_term=1115

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Ja cu oko NG za Italiju pa se nadam da cu pazariti jedan od ova dva modela nadam se ove novije tj ove o kojima se prica,posto bi mi trebalo samo za letnje dane nadam se da necu pogresiti. Sa odgovarajucim carapama nadam se da necu kuvati u njima.

Sta mislite? Da li je dovoljan nivo protekcije za ovu cizmu? Ne razumem se bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ja sam uzeo pocetkom prosle godine ove 

http://www.revzilla.com/motorcycle/alpinestars-sierra-gore-tex-xcr-boots

i prezadovoljan sam. Nisu cizme i za neki ozbiljan turing ali za neke krace relacije i za po gradu su mi odlicne. Na popustu placene 100e u Luisu. Za tu cenu mislim da su sasvim OK.

Sto se tice udobnosti meni su odlicne, cak sam u nekoliko navrata provodio po ceo dan u njima na poslu (mrzelo me da preskacem u obaveznu zastitnu obucu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

Danas sam svratio do vojnog otpada na Zrenjanincu gde prodaju i nesto novih stvari i medju novim cizmam naletim na skroz nove TCX infiniti br.44 (dosta se pisalo o njima na forumu i ja sam ih nosio prilicno dugo ;)) cena 12000 din.

Koga zanima ovaj model neka pozuri jer imaju samo jedan par

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja cu oko NG za Italiju pa se nadam da cu pazariti jedan od ova dva modela nadam se ove novije tj ove o kojima se prica,posto bi mi trebalo samo za letnje dane nadam se da necu pogresiti. Sa odgovarajucim carapama nadam se da necu kuvati u njima.

Sta mislite? Da li je dovoljan nivo protekcije za ovu cizmu? Ne razumem se bas.

Ja imam slične Sidi i prezadovoljan sam. Fora je ova : noga se znoji i ako odabereš tanke vunene čarape (ima ih koje su kao pamučne tanke), onda one ne upijaju znoj ko pamučne i pretvaraju ih u vodu nego prosleđuju dalje i preko goretexa van...Znači, za leto su odlične ali i za druga doba uz malo malo deblju čarapu. Danas sam vozio 60 km...komfor kakav treba.  Vozio sam ih i zimi na plus par stepeni i bilo OK.  Kad je kiša,  ne propuštaju je.  Za naše uslove vožnje ja bih uvek ove kupio.  Zaštita je najbolja kad kupiš one enduro sa kopčama ko gojzerice skijaške :). Ove pružaju neku zaštitu, meni je dovoljna protiv vetra, hladnoće a za pad ne daj Bože, zaštita je umerena, ne bi se koža ogulila ili došlo do tzv. decolmana ((franc. décollement), ozleda s odvajanjem kože od mišića usled snažnog djelovanja tupe sile na površinu tela. U novostvorenom prostoru dolazi do nakupljanja krvi (potkožni hematom). Kod većeg dekolmana dolazi do nekroze tkiva i infekcije) al za prelom je veliko pitanje, tu je slaba zaštita. Odlične su i za hodanje, mekan đon, udobne, rado ih obuvam...  :jee1: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ja nikada na motor ne sedam bez cizama i mogu vam reci da mi je lepse u cizmama nego patikama i na 40 stepeni.Kad je toplo raskopcam ih i ceo dan sa njima hodam bez problema.Dosta su lagane i nemaju onaj preklop ispod snira tako da kao da imam luftere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Gox -

Hvala na ovako opsirnom odgovoru kolega. . Kao sto rekoh vozio bih po lepom vremenu tj prolece leto kad su temperature vece od 20+- par stepeni do nasih letnjih maksimalnih i stvarno mi bi bilo bitno da mi ne bude vruce u ovoj cizmi i naravno da mi bude udobno u nekoj umerenoj setnji kad nisam na motoru. Moje misljenje bi bilo isto da uz letnje carape ovo bi bila prava kombinacija za leto i poneku setnju. A sto se tice zastite mislio i ja da nisu bas na nekom zavidnom nivou ipak je letnja cizma sa dosta ventilacije prvenstveno su radili na tome da se noga ne znoji. U svakom slucaju posto je nov model kad je budem video uzivo mozda ce mi biti malo jasnije oko te zastite.. Sad samo treba prelomiti da li vise zastite ili prijatnije nosenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Voleo bih i ja cuti misljenje za vertigo? Da li moze biti ovo cizma za naslov teme (naravno iskljucujuci ovo do 100e)kakve je ventilacija i sve ostalo? A i za Air verziju bilo bi dobro cuti misljenje ako se mogu uopste negde naci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Evo prelomio i uzeo Sidi Vertigo cizmu ..jako udobna bar za ovo nosenje po kuci..dosta zamenjive protekcije, i ventilacije

Ja srecaaaaaannn :)

post-33955-0-22355000-1453744495.jpg

post-33955-0-06902200-1453744503.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Zar Sidi Vdrtigo nije sport varijanta? Ja sam zbog sigurnosti mislio uzeti neku sport varijantu kao Forma F1 samo ne znam kako bi se na putu proveo u njima. Vozi li neko touring od 7-8 dana u sport cizmama? Probam ih u prodavnici, ali nije to isto kao cijeli dan voznje pa se ne mogu odluciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Sto se  utisaka tice za sada su fenomenalni za neke druge stvari tj ventilaciju moracu cekati leto ...mada sam i tu dobio  da su dobre za leto dosta protekcije sto je najbitnije ..kod nas ih nema uzeo ih van..

Cizma je sport ali komotna mi je za nosecenje. To je moje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja