Jump to content

Moto Zajednica

Obuca za touring

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Sta preporucujete od obuce za touring? Da li neke moto patike ili poluduboke cizme? Konkretno, treba mi nesto sto mogu da nosim u toku leta a i kad nije bas jako hladno. Zimi ne vozim uopste. Imate li neki konkretan predlog, recimo do nekih 100eur? Moze li da se nadje nesto pristojno za taj novac?

 

Ja surfajući netom naleteh na ovo:

 

http://www.revzilla.com/motorcycle/tcx-x-cube-boots

 

Mada, nadovezujući se na prethodnu diskusiju, i Revzilla kaže - Daytona je Rolls Royce među touring obućom.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6834 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ko moze da priusti Daytonu, nemoj uopste da se misli.

 

Ja koristim ex Streetfighter iz Louisa, uzimam ih uvek na snizenju, vec nekoliko parova tipa 30 evra, odlicne su za svaki dan mada ih za dve sezone satrem. Doduse nosim ih svakodnevno.

 

Medjutim, resio sam da prekratim stvar i uzmem bas kvalitetne i da budem miran deceniju.

 

To ce biti Haix:

 

http://www.haix.co.uk/fire/92/fire-flash?c=6

 

Ja sam naleteo u Nemackoj za 200 eurica na snizenju u vatrogasnoj radnji i jebi ga, nisam imao para i ostadose nekom drugom. Sto bi se reklo bukvalno, sa njom nogu u vatru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Ja sam suprugi kupio haix cizme i kleo sam se u njih dok joj posle mesec dana nije otpadao gazni deo djona od onog mekseg dela postavicu i sliku da ljudi vide.Ni sam nisam mogao da verujem. sto se moto cizama tice nosim forma cizme slicne ovim tcx sto ih svi nahvalise i imam samo reci hvale.

http://www.forbesanddavies.co.nz/products/view/boot-special-forma-gt-boots-adventure/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

TCX Infinity pa mnogo praznih mesta.

 

Preko 50000 km u istim I nikada vruce,nikada hladno.

Setao po potocima u njima,bile blatnjave do vrha.

Jedina mana je sto u slucaju pada imaju slabiju zastitu.

Mene sa popustom povracajem PDV-a 2011 god kostale 130 EUR.

 

Mislim da I sada iz malo pracenja cena mogu da se kupe za slicne pare.

 

Jos uvek ih ponekada nosim,mada sam za duze ture kupio Alpinestar Toucan.

E to je savrsena cizma.

Da,jeste malo skuplja (mene izasla 195 eur),ali sigurnost I bezbednost na veoma visokom nivou.

 

Po meni jedina cizma koja jos dolazi u obzir,a obuhvata sve kriterijume

1. Bezbedna

2. Goretex

3. Lagana

4. Trajna

5. .....

 

Sidi Adventure Goretex

 

Za duza putovanja pravi izbor.

 

Da,cena jeste malo veca,ali ono sto se dobija je neprocenjivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Vec 8 godina nosimo samo ove cizme:

 

Prve su izdrzale 55.000 km

 

Druge 60.000 km

 

Trece jos nosim, do sada preko 50.000 km i jos su dobre.

 

Strasno su lagane, moja zena, svoj isti model, nosi cak zimi po snegu.

 

https://www.louis.de/artikel/daytona-journey-stiefel-gore-tex/202865?list=33188240

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

da se vratimo na pocetak teme, ono sto je nash trazio: obuca za touring do 100e. mozda ovde ima nesto da se nadje (nisam ih zvao, samo sam video na sajtu)

 

cizme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Već nekoliko godina za redom, kupujem ove čizme

 

zastitna-obuca-panda-basic-duboke-ob-p1909.jpg

i to u istoj radnji - Morso u Karađorđevoj.

Metal na prstima, metal u đonu (kako koji kontigent), uz sprej za impregnaciju dovoljno su vodonepropusne za svaki dan po gradu i umerenu celodnevnu kišu. Van grada isto.

Postavljene su, nisu mnogo hladne zimi, nisu suviše vruće leti. Dobar osećaj na menjaču i kočnici. Udobne i za pešačenje.

Jednom su mi spasle stopalo kad mi auto prešao preko noge, više puta padao sa motora i ništa. Đon traje i traje i traje... i pored svakodnevnog slajdovanja skuterom po gradu i drndanja po makadamu većim motorom.

Na svaku višednevnu turu idem u njima, u bilo koje doba godine. Skuter vozim u njima, svaki radni dan, 350 dana u godini.

U proseku mi par ovih traje 3-4 godine.

 

Ove poslednje kupljene sam platio 3800 din.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

To su druze radnicke cizme gde je bitna zastita prstiju od pada teskih predmeta, a zastita zgloba nikakva. A osecaj na menjacu sa metalnim ojacanjem na prstima ne bi komentarisao, to je individualno. U svakom slucaju bolje od patike, a mnogo losije od namenskih cizmi za motor.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Da li može negde kod nas da se uzme TCX infinity. Malo mi je frka da dam toliko para i da poručim bez da probam

Razumno rasudjujes. Ja inace nosim 45-46 ali TCX Infinity mi odgovaraju 47. Nista dok se ne proba :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

To su druze radnicke cizme gde je bitna zastita prstiju od pada teskih predmeta, a zastita zgloba nikakva. A osecaj na menjacu sa metalnim ojacanjem na prstima ne bi komentarisao, to je individualno. U svakom slucaju bolje od patike, a mnogo losije od namenskih cizmi za motor.

 

Naravno. HTZ oprema. Izneo sam lično iskustvo. Ne koristim ih samo za motor/skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 567 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Da li može negde kod nas da se uzme TCX infinity. Malo mi je frka da dam toliko para i da poručim bez da probam

Razumno rasudjujes. Ja inace nosim 45-46 ali TCX Infinity mi odgovaraju 47. Nista dok se ne proba :takoje:

 

 

47 pa to je baš razlika videću da ipak zapalim za Suboticu. Čuo sam se sa njima nemaju prodavnicu za sad i kaže da uglavnom samo šalju, ali verujem da se možemo naći negde pa da ja to isprobam. Hvala ti sad si me ubedio da je ipak bolja varijanta proba. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

A da se malo strpite do pocetka marta, mozda ih bude bilo i u Beogradu 1hej.gif

 

Lepo, lepo!

U tom slučaju "računajte na nas" (br.46 ili 47).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Do ili preko 100 e. Prosle godine u vreme Guce, u jednoj od Bgd prodavnica (nebi da ih reklamiram) kupim cizme Storm (oko 140e). Spremam se na put (oko 3.000 km) pa da se ponovim. Sva sreca da sam posao na put u ponedeljak.Pis-pazu pravim na Rudniku. Kad imam sta da vidim. Moje czme progovorile, ma propevale. Otpao djon do peta. Selotep pa nazad za Bgd u radnu gde sam I kupio. Uz malo natezanja I doplacivanja dobio sam Forma Majestic cizme. Cvrste krute nezgodne za hodanje ali savrsene za duge voznje. Noge suve. Svaki moguci trenutak I po ovoj zimi koristim za voznju I nije ni hladno u njima. Narokam vazalina I nema nikakve kise koja moze da probije vazalin. http://www.fc-moto.de/Forma-Majestic-Boot

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja