Jump to content

Moto Zajednica

TRANSALP 600 (1989) na prodaju

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nakon pet sezona i predivno preveženih skoro 50.000 km, došlo vreme za rastanak. Razlog vrlo prost: Stigao BMW 1100GS, a nemam mogućnosti (para) da registrujem i održavam dva motora!

 

Osnovni podaci: Honda Transalp 600 vk 1989 god. Uvezena iz Švajcarske januara 2010 ,ja sam prvi vlasnik u Srbiji. Prva registracija u Srbiji 09.03.2010.

 

Trenutna kilometraža na satu 82.050km.

 

Motor nije ni mažen ni pažen, održavan je da budefunkcionalno ispravnom i tehnički u sigurnom stanju. Imao sam sa njim parlakših padova tokom vožnje, više prevrtanja u mestu i jedan ozbiljniji udes (namotoru stradale plastike, a na meni noga). Nikada se nije desilo da me motorostavi na putu ili da se desi neki ozbiljniji kvar. Gde god sam pošaoo, stigaosam na vreme i vratio se kući bez problema. Motor vožen tokom cele godine(kiša, sunce, sneg, ….), uglavnom po asfaltu, povremeno makadam (bez OFF road).Najčešće dnevne vožnje od stotinka kilometara, (povremeno i do sedamsto-osamstokilometara). Bilo i dvodnevnih i višednevni vožnji (Transalpina, BiH, Mađarska,Austrija…. ) od po par hiljada kilometara (uglavnom udvoje i sa opremom zavišednevno kampovanje). Retko vožen preko 130km/h, uglavnom 90-110.

 

Trenutno stanje:

 

Registrovan do 08.03.2015, u svakodnevnoj je funkciji (jučei sinoć vožen po kiši stotinka kilometara što je vidljivo i na fotografijama koje prilažem).

 

Gume (HidenauK76), namontirane prošle godine, prešle blizu 12.000km, zadnja može još 3-4000,prednja sigurno još desetak hiljada.

 

U isto vreme (na70.000km) zamenjen i lanac (DID 525VX gold) i lančanici (JTF296.16 iJTR300.47), ulje i filtri (za ulje iza vazduh) svećice (NGK).

 

Mašina je odprvog dana (od kada je kod mene) prilično trošila ulje (0,5-1l/1.000km), pa samiz tog razloga na oko 68.000km promenio gumice ventila i karike. Pokazalo se dasu karike menjane bez razloga, a ni nakon ovih radova potrošnja ulja se nije bitnosmanjila?!

 

Akumulator jezamenjen prošle godine (želatinski YUASA). Ima malo veće dimenzije odoriginalnog, ali je upakovan.

 

Na motor je prepar godina ugrađen plinski uređaj i poslednjih tridesetak hiljada kilometara jepreveženo uglavnom na pogon plinom (normalno može prekidačem tokom vožnje da seprebacuje na bezin ili na plin). Prosečna potrošnja goriva za pređenih oko50.000km je bila oko 5l/100km (benzin), ili 6l/100km (plin).

 

Ugrađeni sunosači za aluminijumske kutije (vojne „manjerke 2x25 litara). Montaža idemonntaža ovih „kofera“ traje po par sekundi, a isprobane su u vožnji i sateretom od po tridesetak kilograma.

 

Ugražen je ipodmazivač lanca (samogradnja) sa el. ventilom.

 

Na levoj straqni(na prostoru gde je na desnoj strani auspuh), ugrađena je aluminijumska cev(prečnik 120mm) koja imitira levi auspuh a služi za alat, opremu, ....).

 

Ugrađena su i dvapriključka za upaljač (jedan na upravljaču, drugi kod akumulatora.

 

Nedostaci:

 

Na motoru sve plastike izgledaju kao da su prošle kroz rat (iz koga nisu izašle kao pobednička strana). Treba ih ili zameniti ili „okrpiti“ i prefarbati (najbolje ceomotor).

 

Pre par dana mimotor pao u dvorištu i slomljena je ručica kočnice (pri kraju pa normalno možeda se koristi preostalim delom).

 

Na motoru hitnotreba zameniti zadnji amortizer (procurio). Kolega na forumu prodaje za 50 evra.

 

Prerađeno jesedište pre nekoliko godina, ali bi ga trebalo ponovo „presvući“ skajem(ofucalo se prilično).

 

 

 

Uostalom. dosta ljudi saforuma znaju i mene i ovaj motor pa ne mogu (a i nemam nameru ni razloga) danešto lažem ili ulepšavam.

 

Budućem vlasnikuželim da ga motor posluži kao što je mene služio, (a sebi želim da me BMW služikao što me je poslužio verni Transalp).

 

 

 

Cena: 1.050 evra.

 

Evo i par taze fotografija (autentičnih).

 

 

13303415-B9E9-C244-B6C7-2C53072EFB99_thumb.jpg

 

C89D9A25-3182-094F-AAC3-EB61C404A754_thumb.jpg

 

3B7539A9-BD98-B544-B62B-D78A8142FD60_thumb.jpg

 

990338BD-5C57-E74E-8EE6-0D5913208514_thumb.jpg

 

FC0C256C-1261-8C41-BD70-696521246028_thumb.jpg

 

AFED5676-F3AD-064F-9E25-0A559D0267F4_thumb.jpg

 

3CF41D7A-21F3-5842-AB84-43229782835A_thumb.jpg

 

F1ADCFDD-4D41-B349-A648-9CF59887F43A_thumb.jpg

 

5E355939-E74D-0E40-95DB-2B64FB993903_thumb.jpg

 

9D450927-6310-EF4C-A68D-46FE652B17C6_thumb.jpg

 

A001C027-CBAB-A14E-A08F-0EB713233784_thumb.jpg

 

6D02F393-6BEC-B94B-A633-ADC3AB419685_thumb.jpg

 

03A92A99-A310-824C-AC5B-92379F96C48D_thumb.jpg

 

56B74558-9A9A-3B42-A067-4842A8FBAF54_thumb.jpg

 

81C73AF2-684B-F440-BFE2-6E27A6B27858_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Kakav oglas :zbunjen: Bez ijedne reči????????

 

Ne znam šta se dogodilo?1neznam.gif0stabre.gif

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

A kako si ususko bembaru da ne ozebe.:nanana:

 

Pa ne smem odmah da ga stavljam na ispit. Trandža već dokazao da je otporan (i na vremenske neprilike i na mene), a Bendža tek treba da se dokaže.

Evo ih malo zajedno da mu Trandža prenese iskustva.

 

 

 

A366E001-9934-0544-8C72-AF8EBE8C0407_thumb.jpg

 

F09F24EE-4250-1942-AA37-8EEE2B9E6F51_thumb.jpg

 

0AE186D1-5D86-1344-8F0C-BACDCEA65A1E_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Tvoje posedovanje ovog Transalpa - Nije on kupio mene, nego ja njega ! Sto je u sustini OK...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zaboravio si da napišeš da motor ima i centralni štender !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

a plin gde je??? :moto3:

 

Sve ima napisano (i uslikano)!

I molim zainteresovane za malo reda. Bez guranja i bez gužve. I nemojte nelojalno da se nadmećete (nudite veću cenu od tražene). Jako mi smeta takvo ponašanje. 1lol.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Za oglas samo +++

Nego, Zile, da li su te stvarno sa motociklom ovakvog izgleda pustili da udjes u Austriju i Madjarsku (EU), ili su to voznje iz nekih boljih dana Trandze? :stabre:

PS: Dobro je to radno magare. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za oglas samo +++

Nego, Zile, da li su te stvarno sa motociklom ovakvog izgleda pustili da udjes u Austriju i Madjarsku (EU), ili su to voznje iz nekih boljih dana Trandze? :stabre:

PS: Dobro je to radno magare. :takoje:

Motor je u ovakvom stanju prokrstario po EU. Osim što izgleda ofucano motor je tehnički ispravan i smem sa njim u svakom momentu da krenem na bilo koji put.

A inače slike su nastale odmah nakon noćne vožnje po kiši, pa je oronuo izgled još bitno pojačan (na negativnu stranu).

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Po mojim iskustvima boravka i švrćkanja po EU, a i čime sve protutnjavaju razni EU nomadi kroz grad, vozilo mora da bude na prvi pogled tehnički ispravno: da ne dimi i ne arlauče, vrišti ili cvili, da ima baš baš dobre gume, farovi, ako ima stakla - ispravno i ne polomljeno, da "stoji" ispravno... To što je iščuketan, šaren i prljav - apsolutno nikoga ne interesuje.

 

Elem Žiko, nemam kintu a da imam samo bih ti rekao: "teraj kod malog Čonija"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

a plin gde je??? :moto3:

 

Sve ima napisano (i uslikano)!

I molim zainteresovane za malo reda. Bez guranja i bez gužve. I nemojte nelojalno da se nadmećete (nudite veću cenu od tražene). Jako mi smeta takvo ponašanje. 1lol.gif

pitam jer znam da je na tom motoru bio plinski uredjaj a sad ne vidim da je na motoru,sretna prodaja..... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Da sam u potrazi za TA pre bih kupio ovaj nego neki ulickan. Covek napisao sve kako jeste i do srzi iskreno! Svaka cast za oglas i da trandza nadje novog vlasnika kojeg ce usreciti a tebe bendzamin da posluzi bar kao TA a mozda i malo bolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Da sam u potrazi za TA pre bih kupio ovaj nego neki ulickan. Covek napisao sve kako jeste i do srzi iskreno! Svaka cast za oglas i da trandza nadje novog vlasnika kojeg ce usreciti a tebe bendzamin da posluzi bar kao TA a mozda i malo bolje!

 

Nešto razmšljam:

Demontiram nosače za kofere (i same kofere) i demontiram kompletan sistem za pogon na plin. Uložim 200-250 evra da motor nalickam i dovedem ga da izgleda ko lutka. Podignem cenu na 1.300 evra, (a pride mi ostanu koferi i plinski sistem koji realno vrede više od 200 evra).

Em lakše prodam nalickan motor, em sam dobar par stotina evra.

Sačekaću još malo da ponuda odstoji u prvobitnom obliku, pa ako ne ide sleduje druga (šminker) opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Plinski uredjaj polovan maksimalno 50 evrica uz malo truda dobijes ga dzabe.Sredjivanje plastika i farbanje nesto kosta.najbolje ti jos malo skini cenu onako psiholoski.Jedino to je nacin da prodas ovako tesko da ce ko kupiti tako stari motor sa tako dobrim opisom.Pogotovo sam siguran da niko nece ni pitati ,a ne kupiti TA bez kofera.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Plinski uredjaj polovan maksimalno 50 evrica uz malo truda dobijes ga dzabe.Sredjivanje plastika i farbanje nesto kosta.najbolje ti jos malo skini cenu onako psiholoski.Jedino to je nacin da prodas ovako tesko da ce ko kupiti tako stari motor sa tako dobrim opisom.Pogotovo sam siguran da niko nece ni pitati ,a ne kupiti TA bez kofera.

Nabavka,adaptacija i ugradnja uređaja za plin na Transalpa za 50 Evraa? Teško! A isto važi i za kofere i za nosače.

 

Robin Hood user_popup.png

Postavljeno Danas, 13:05 PM

 

Nema šanse da se ovaj motor za 200 evra dovede u pristojno stanje

Hoćeš li ti da ga kupiš za 1.300 evra (1.050 +250) ako ga ja dovedem u "pristojno" stanje?

(Pod uslovom da pod "pristojno stanje" ne podrazumevaš motor izašao iz fabrike, jer je i cena koju sam stavio oko 10% od cene novog motora).1neznam.gif

I da s razumemo: Ne smetaju mi bilo kakvi komentari vezani za ovu temu, naprotiv! Ako ništa drugo da bar napravimo zabavušku i razbijanje monotonije.

Samo napred, svaka diskusija, primedba savet, šala,... dobrodošli su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Hoces li stavljati plin i na GS-a? (ozbiljno pitam)

Za sada ostaje ovako. A gledam kakve bi sve modifikacije trebalo da izvedem za takvu preradu? (Gde da stavim isparivač i kako da ga grejem, ....)?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja