Jump to content

Moto Zajednica

Koferi

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Skoro kupim originalni nosac kofera za moj Fazer 8. I shvatim sledecu manu. To je monolock sistem, a tu nema kofera veceg od 47l <_< Sto znaci nema sanse da promenim kofer za neku maxiu. I to nisam znao dok pre neki dan nisam gledao kao da promenim kofer. Ja sad imam Kappa 46, pa sam kontao da uzmem neki veci (Givi 52-55) I shvatim da na taj sistem kacenja ne postoji veci kofer od 47l. Nosac kofera je originalan sa rukohvatom i samo moze da se stavljaju monolock koferi. najlepse mu taj cuci nosac, ali... Jer zna neko nesto drugacije? Trazio sam po netu i nisam nasao vece od 47. Znaci samo me zanimaju kavalitetni koferi tipa Givi i Kappa. Mislim da sam cak video da neki kofer ima zajedno i jedno i drugo kacenje, ali ne mogu sada da nadjem na netu.

Ovo je taj originalan nosac, lepo izgleda na motoru (original je original), ali samo jedan sistem kacenja :(

39P-F48D0-00-00.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

To mi nije to i MORA se videti ta druga ploca. A, to je vec neko budzenje. Kad stavim jos jednu plocu, onda ce se i kofer podici jos vislje. Nece lepo izgledati. Mislio sam samo dali ima neki kvalitetni kofer od 50l i vise sa monolock sistemom kacenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pitanje je i da li je ovaj držač predviđen za terete preko 5kg. Ja sam na FZ1 imao Givijev nosač, a on ima i cevi koje sa kače odozdo, tako da je sigurno daleko jači od ovog. Znači zaboravi na lep nosač i veliku nosivost, od toga nema ništa, ako hoćeš veliku nosivost, norač mora da bude ružan :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pitanje je i da li je ovaj držač predviđen za terete preko 5kg. Ja sam na FZ1 imao Givijev nosač, a on ima i cevi koje sa kače odozdo, tako da je sigurno daleko jači od ovog. Znači zaboravi na lep nosač i veliku nosivost, od toga nema ništa, ako hoćeš veliku nosivost, norač mora da bude ružan :(

 

Mislim da je ovde resenje problema. Hvala druze. Imao sam i ja Givi nosac (dve cevi) ali mi nije bilo estecki. Morao sam i da prepravljam nosac za tablicu, jer sam zeleo da mogu da savijam tablicu ispod repa. Naravno kupim nosac original koji prati liniju motora, po meni najlepse mu stoji, ali izgleda da se moram zadovoljiti sa 47l. Trenutno imam Kappa 46, pa cu njega u oglase i izeti Givi 47.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pitanje je i da li je ovaj držač predviđen za terete preko 5kg. Ja sam na FZ1 imao Givijev nosač, a on ima i cevi koje sa kače odozdo, tako da je sigurno daleko jači od ovog. Znači zaboravi na lep nosač i veliku nosivost, od toga nema ništa, ako hoćeš veliku nosivost, norač mora da bude ružan :(

 

Mislim da je ovde resenje problema. Hvala druze. Imao sam i ja Givi nosac (dve cevi) ali mi nije bilo estecki. Morao sam i da prepravljam nosac za tablicu, jer sam zeleo da mogu da savijam tablicu ispod repa. Naravno kupim nosac original koji prati liniju motora, po meni najlepse mu stoji, ali izgleda da se moram zadovoljiti sa 47l. Trenutno imam Kappa 46, pa cu njega u oglase i izeti Givi 47.

 

Givi 47 litara ima monokey kacenje,nece moci na tu tvoju fabricku ( monolock) plocu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako već originalni Yamahin nosač ima monolock kačenje, a ako se ne varam Yamaha za njega ima i svoje kofere, da li to znači da kofere za Yamahu pravi Givi? Nisi razmišljao o opciji da kupiš i Yamahin kofer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Vidi se da si i ti bio upucen u tu materiju :) O tome nisam ni razmisljao, ali je ideja extra. Samo jos da vidim koje je kacenje. Primecujem da su oni uzi, a siri. Jer stoje dve kacige, ali ukoso. Hvala Acime na ideji. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Obzirom da ispod kofera prikazuju nosače koji su na raspolaganju, a među njima je i tvoj, verujem da je to to ;) Naruči ga u Plattneru i rešio si problem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Samo Barel - Nis! :care:

 

Ovo potvrdjujem 100%! Za moj pojam, u Platneru stanuje nadmenost!

Ja ne volim nikog da pocenjujem, ali za Barel imam samo reci hvale. Meni je Platner tu u NS, a samo saradjujem sa Manetom iz Barela iz Nisa. Onda vi sami zakljucite zasto. Mane iz Barela je LJUDINA. Kupio sam motor preko njega, nikada se nismo videli u zivotu, a covek mi izasao u susret i napravi mi takve uslove, kao da smo najbolji drugari. Posle smo se i upoznali. Na nasim prostorima Najpovoljniji, brz i covek za saradnju. Sve sto kupujem, uzimam preko njega. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Apsolutno isto iskustvo sam imao prilikom kupovine motora. Sve smo dogovorili telefonom, bez da smo se videli i bez dinara avansa, motor je stigao na kucnu adresu iste nedelje. Kasnije sam narucio i jos po nesto od opreme i isto je bilo sve u najboljem redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Mane iz Barela je stvarno covek za primer. Uzimao sam sve i svasta od opreme i delova kod njega i za sebe i za drugare uvek se maksimalno potrudio da mi nadje sta mi treba i nikad nisam izaso iz radnje a da mi nije dao neki popust. Da budem iskren ne znam da li sam nekad u zivotu cuo nesto lose za njega tako da stvarno preporuka za saradnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ne znam kako je u NS, ja sam kupovao u Plattneru u BG-u i bilo je OK. Mislim da sam u par navrata i sa gazdom razgovarao, ali nebitno, samo sam naveo, kupi gde god ti volja i sa srećom vozi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sad gledam neki video i primetim nesto sto nisam znao, a to je da givi ima kofere koje imaju dva kacenja na sebi. Vidim da je to model BLADE, ali ja to na sajtu GIVI-ja nigde ne mogu da nadjem i procitam. E, kad bi tako nesto bilo oko 50L pa da odmah pazarim. Inace gledao sam Yamahin kofer od 50L, iskreno nije mi nesto od cvrsog materijala, a i jakoo mi je duguljast. Cena mi je OK, oko 180e.

Evo na ovom video  sam video da ima GIVI sa dva kacenja. Gledati od 1:45

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja