Jump to content

Moto Zajednica

Da li treba zagrevati motor u mestu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Moze da prica ko sta hoce, od tih inzenjera itd. Jednostavno, masinu nece unistiti ni jedno ni drugo. Cinjenica je da ako se vec vozi odmah, da je treba strogo lagano voziti (narocito novija vozila za dizel agregatima). Sto se motocikala tice, ista je prica. Ja recimo dok sam imao (vozio) skuter od 50ccm, on nije ni mogao da se vozi odmah. Da ga jebes, on nece. Guta gas, ne ide kako treba, dok ne odradi 2,3 min. Tako da mogu da ga duvaju.

 

Ono sto unisti masinu jeste NE menjanje ulja, filtera i ostalog. Lose svecice i struja pod kojom rade. I naravno "Čepanje" ili "Zavrtanje" na hladno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Moze da prica ko sta hoce, od tih inzenjera itd. Jednostavno, masinu nece unistiti ni jedno ni drugo. Cinjenica je da ako se vec vozi odmah, da je treba strogo lagano voziti (narocito novija vozila za dizel agregatima). Sto se motocikala tice, ista je prica. Ja recimo dok sam imao (vozio) skuter od 50ccm, on nije ni mogao da se vozi odmah. Da ga jebes, on nece. Guta gas, ne ide kako treba, dok ne odradi 2,3 min. Tako da mogu da ga duvaju.

 

Ono sto unisti masinu jeste NE menjanje ulja, filtera i ostalog. Lose svecice i struja pod kojom rade. I naravno "Čepanje" ili "Zavrtanje" na hladno.

 

bravo za komentar :bljak:

takvih kao ti treba više ovom forumu, da svojim znanjem, rečnikom i iskustvom podignu kvalitet diskusije :zvizduk:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Kolika tema niokočega, zagreva se u mestu dok se rad motora ne stabilizuje dovoljno da može da krene a onda bez cepanja prvih kilometar-dva. Na prvo sam prinudjen a drugo mi teško polazi za rukom :) zaboravim se na autu pa mi zaledi isparivač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

@Si-MKSA

Ne brini ništa, sve ti je u redu sa makinom. Jednostavno u ovim uslovima mu treba malo više vremena da se zagreje. Verujem da posle 10-tak minuta vožnje radi OK. Ne slušaj velikozlo86-on vozi kruzera i ne zna šta znači odvrnuti gas. :nanana:

@eclipse

Skoro sve si u pravu. Samo ne znam što te toliko naljutiše ti zli inženjeri. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

@Si-MKSA

Ne brini ništa, sve ti je u redu sa makinom. Jednostavno u ovim uslovima mu treba malo više vremena da se zagreje. Verujem da posle 10-tak minuta vožnje radi OK. Ne slušaj velikozlo86-on vozi kruzera i ne zna šta znači odvrnuti gas. :nanana:

 

 

Ide moj kruzer sasvim dobro u odnosu na njegov motorcikl. Inace polozio sam da Yamaha YBR 125 koja je identicna njegovom motorciklu. A polozio sam u NOVEMBRU. Kada sam poceo voznju poceo je da pada SNEG! Tako da znam kako se taj agregat ponasa zimi. Ne treba vise od 2 minuta rada u mestu i posle malo laganija voznja. Ako se zagreva mnogo u mestu hoce kasnije da se ugasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Uvek kada upalim motor ostavim ga 10-tak minuta (taman dok otvorim kapiju, navucem kacigu, rukavice itd.) da radi da se zagreje i prvih 2-3-4 kilometara ga lagano vozim, posle toga sve najnormalnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zagrevam motor u mestu, dok se ne zagreje dovoljno. Lagano nekoliko km dok ne izađem van grada / semafori, gužve.../ i posle kako mi se svidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Zagrevam motor u mestu, dok se ne zagreje dovoljno. Lagano nekoliko km dok ne izađem van grada / semafori, gužve.../ i posle kako mi se svidi.

 

Pa Jawasaki je vruć za minut. Šta se buniš? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Da, da bogato iskustvo. Preliva...pa mogu da se dele saveti okolo i šakom i kapom.

 

Naravno ne racunate 10-ak casova na tom istom motorciklu pre polaganja? Mislim nije to neki motor od 1000 kubika pa da ti trebaju meseci da ga skapiras kako i sta. Nema tu velike filozofije. Mala snaga tako da na gas ne brines. Malo da mu skapiras ciklistiku i da vidis kako koci. Gas je toliko slab da ne moze da te iznenadi. Jedino da ti se ugasi ako ne das dovoljno. Ja sam izbacio svoje skromno iskustvo sa tim motorciklom koji sam VOZIO a vi ako niste nemojte da bobonjate. Kazem lepo da sam ga vozio bas na zimu. Zagrevao sam ga pod sauhom sigurno 5-6 minuta pred polaganje u gradu iz straha da mi se ne ugasi jer je ladan i bas to mi se desilo! Stucao je pomalo i kad sam stisnuo kvacilo da stanem pesaku on mi se ugasio... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zagrevam motor u mestu, dok se ne zagreje dovoljno. Lagano nekoliko km dok ne izađem van grada / semafori, gužve.../ i posle kako mi se svidi.

 

Pa Jawasaki je vruć za minut. Šta se buniš? :D

 

Ko priča o Gvozdeniji ?? :hej:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja