Jump to content

Moto Zajednica

Zujalica za curu 22god? pomoc!!!!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobro je, sta ste ga odmah napali, shvatio je on i na prvi post da gume glavu cuvaju, ocigledno momak nije blesav. Da gume moraju biti dobre i ako nisu da je to opasno po zivot - to nije rocket science. A ako nece da poslusa onda ce morati da iskusi, tako to ide u zivotu. Nema potrebe za uzbunom :)

 

Njemu je sigurno vise stalo do svoje sestre nego svima nama zajedno i kao brizni brat ce shvatiti da li dao 300e sad ili na prolece..nema puno bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Ne morate se vi puno brinut oko guma i oko moje sestre,gume se nece nove stavljat do sezone,ocete i zato razlog? Ns gumam je svjez dot to je 2013god,one jesu potrosene daleko od toga ali su sasvim dobre da izguraju sezonu,ja posto se ne razumijem u motore,ja cu naucit to sto ne znam ali vjerujte vi meni da ja sa svojih svega 16god imam kilometara da nebi povjerovali koliko ali to nije bitno u ovoj prici,takodje vam kazem da se sasvim solidno razumijem u motore,jer mi je to i jedna vrsta opustanja,koju nista ne moze da zamjeni.A ona je dovoljno pametna da obuce opremu itd,kad se ide nedje dalje,jbg mi nismo iskusni ko vi,ja licno vozim pravo nekih 6 7god razumijem da to nije neka cifra ali sasvim dobro znam da ima i majmuna i na ovom forumu pa i u grad koji voze sa kacigom oko lakta i u sorc neki,pa se njima nista nece rec,no ste meni nasli pridikovat zbog guma,ako ona oce da vozi nek vozi ja joj to necu uskracivat cak sta vise,motor je 100posto ispravan izuzev guma koje su losije,ali sto je tu je nema se para za sve..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Kako vam ne dosadi da smarate i serete vise o gumama i opremi?! Jel vas motor,zivot,sestra...? Pre 15-20 godina ljudi nisu u srbiji ni kako izgleda nova guma, o opremi da ne pricam, iznenadjenje je bilo kad nekog vidis sa kacigom na glavi. A sad imate pridike i na kvalitet jakne. Realno sam vozio i na gorim gumama sto puta, zice su virile pa? Prilagodis voznju stanju guma i puta i to je to. Mozda devojka lagano vozi , mozda i bas dobro vozi...jbg neko moze da se voza i sa losim gumama a nekom ni nove iz prodavnice ne pomazu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: tu sam blizu
  • Motocikl: KTM smT 990,YZF R6.WR125X

Ja ne kazem da je dobro da se vozi na losjim gumama,ali ove gume su na slici ispale tako,kao sto rekoh ne sudite knjigu po koricama.Mojoj sestri odgovaraju zasto nebi i vama,vi sminkeri sto nebi sjeli na 37* na motor sa losijim gumama,da vas informisem da na suvo svaka guma vata i da te ni jedna nece izbacit pri 50 60 70,a ovu gumu sam vozio do patosa pri dooosta vecim brzinama nije mrdnula nigdje,to mozete vidjet na sliku bacite pogled na prednju gumu malo bolje. POZZ

 

A gavrolino eto ti me bar kolko tolko razumijes :D POZZ

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

...vi sminkeri sto nebi sjeli na 37* na motor sa losijim gumama,da vas informisem da na suvo svaka guma vata i da te ni jedna nece izbacit pri 50 60 70,a ovu gumu sam vozio do patosa pri dooosta vecim brzinama nije mrdnula nigdje,to mozete vidjet na sliku bacite pogled na prednju gumu malo bolje. POZZ

 

A gavrolino eto ti me bar kolko tolko razumijes :D POZZ

 

Разумем те и ја иако сам "шминкер" (ма шта то значило), али не мислим ти лоше а ни твојој сестри, само мало више ценим своју главу да би је тако олако стављао на пањ...

Хвала на подучавању када која гума хвата, ценим то. Поздрав! :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Слушај, даћу ти један добронамеран савет:

 

Ти си мали много недоказан дечко!!! ...

 

 

A jebiga Zeleničanin... ne znaš kakvi su :D

 

Nego komšija, fino ti sestrici obuj motor pod hitno. Ta priča o "dobre su" i "što da trunu" ... nema smisla ako i još jednom tokom ove jeseni izadje vanka... Tih par cm2 koji drže motor na asfaltu su najbitnija stvar uvjek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ja ne kazem da je dobro da se vozi na losjim gumama,ali ove gume su na slici ispale tako,kao sto rekoh ne sudite knjigu po koricama.Mojoj sestri odgovaraju zasto nebi i vama,vi sminkeri sto nebi sjeli na 37* na motor sa losijim gumama,da vas informisem da na suvo svaka guma vata i da te ni jedna nece izbacit pri 50 60 70,a ovu gumu sam vozio do patosa pri dooosta vecim brzinama nije mrdnula nigdje,to mozete vidjet na sliku bacite pogled na prednju gumu malo bolje. POZZ

 

A gavrolino eto ti me bar kolko tolko razumijes :D POZZ

 

Nije poenta samo u izbacivanju, već i u zaustavljanju motora, naročito pri ovom vremenu...Kada ti prokliza na kočenju, što ne želim ni najmanje da se dogodi, onda će da lete sline sve strane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Ma najveci problem nije ta ćelestonka, koliko je problem sto je asfalt u Boki a i cjeloj CG po jesenje/zimskim uslovima katastrofalan.

 

Problem je suvo, vlažno, mada je mokro još i najbezbjednije - svi voze kao po jajima ...

 

Asfalt je kombinacija krečnjaka i bitumena kao veziva. Pošto se ne uvozi pravi kamen koji bi trebao, nego se koristi lokalni krečnjak, ulice i magistrale možeš da uglačaš bukvalno dlanom.

 

Na primjer ne daj bože da dodje do Doma zdravlja i da treba da sidje prema Igalu ... Na suvom pa je vrhunski manevar a ne kada padne privih par kapi kišice ... Prije neki dan sam držao odstupnicu nekom čiči na APNu... Naravno, bio je pokušaj preticanja i jedan ubacivanja iz suprotnog smera...

 

Naravno da je u ovoj jednačini asfalt najgori parametar, ali dobra guma rješava potencijalne probleme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Kako vam ne dosadi da smarate i serete vise o gumama i opremi?! Jel vas motor,zivot,sestra...? Pre 15-20 godina ljudi nisu u srbiji ni kako izgleda nova guma, o opremi da ne pricam, iznenadjenje je bilo kad nekog vidis sa kacigom na glavi. A sad imate pridike i na kvalitet jakne. Realno sam vozio i na gorim gumama sto puta, zice su virile pa? Prilagodis voznju stanju guma i puta i to je to. Mozda devojka lagano vozi , mozda i bas dobro vozi...jbg neko moze da se voza i sa losim gumama a nekom ni nove iz prodavnice ne pomazu.

 

 

Ti si nasao nekoga da pitas kako moze da sere o necemu toliko. :lol: :lol:

 

 

Ne poznajemo se licno nemoj da mi zameris na komentaru, samo se uvek smejem kada citam tvoje postove pa kada kazem ovo gore mislim u pozitivnom kontekstu. Inace :BJB-KLE::jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kako vam ne dosadi da smarate i serete vise o gumama i opremi?! Jel vas motor,zivot,sestra...? Pre 15-20 godina ljudi nisu u srbiji ni kako izgleda nova guma, o opremi da ne pricam, iznenadjenje je bilo kad nekog vidis sa kacigom na glavi. A sad imate pridike i na kvalitet jakne. Realno sam vozio i na gorim gumama sto puta, zice su virile pa? Prilagodis voznju stanju guma i puta i to je to. Mozda devojka lagano vozi , mozda i bas dobro vozi...jbg neko moze da se voza i sa losim gumama a nekom ni nove iz prodavnice ne pomazu.

 

Ko kaze da ne dosadi? Dosadi, ali tu i tamo se zrtvujem kad su djeca u pitanju, a znam da me ceka napusavanje.

Ostat ce ovo zapisano, pa cu ga ja iskopati za nekih 10-15 godina kad ti budes srao. :zdravo:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Klasican balkanski mentalitet. Prodacu koze, ovce, kucu ali cu da kupim Audi A6, necu jesti nista sem kukuruznog kriza i popare ali cu sipati ponekad dizel da se provozam da me vidi svet u glavnoj ulici u selu, a kad bude istekla registracija, vozicu neregistrovan auto jer sam ostao bez prebijene pare.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: SV 650 S

Po meni svako ko vozi motor ali "vozi" svestan je ne predvidivosti voznje istog,

ti kazes da vozis vec par godina onda ti se sigurno desavalo da po suvom danu bez padavina

naletis na deonicu koja se sija od rose,da naletis na vodu koja ide preko puta,prosutu naftu ulje itd...

Sa dobrim gumama sve to zna biti problem,sa slabijom zadnjom vec cim samo takav,ali kad kliza preko prednje ishod

je u 99,9% jedan, prosipanje po asfaltu...

Ne verujem da ti je iko odavde rekao bilo sta sa losom namerom, i niko ne negira da ima dosta onih koji nose

kacige preko ruke i slicno, saveti koji su ti upuceni u vezi guma su vise nego dobronamerni a na tebi je kako ces ih shvatiti...

Pozdrav...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ima dosta istine u tome sto je gavrolini napisao :). Znate ima i likova koji voze skoro nov motor, dobre gume i vidis ga sa kacigom na laktu.

ja ponekad vidim likove sa motorima od 1500-2000 eura a na glavi im neka buvljacka kaciga od 2000din, e to nemogu da shvatim, brate kad si vec izbuljio tolke pare za bajk, uzmi neku redovnu kacigu makar polovnjak, i to je bolje od onog djubreta sa plastikom ko na jogurt casama...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

ima jos nesto, pre 15-20 godina kaciga nije ni bila obavezna, naravno da je niko nije nosio. koje je bese godine postala obavezna..?

 

Mislim da je kaciga pre 20godina takodje bila obavezna, samo je što je pisalo da je moraš imati sa sobom, sada je regulisano da je moraš imati na glavi. Zato su je nosali oko lakta. Moj ćale je nosao na glavi, jedino kada sam ja bio na motoru, onda je ustupao meni...Jednom mu je život spasila, kada je iskrivio stub od fiće, prilikom oduzimanja prednosti. To je bilo pre oko 25 godina. Pametan je uvek nosio kacigu, budale ih ne nose ni dan danas...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

u pravu si delimicno, zakon je postojao ali nisi morao da je imas kod sebe. znam sigurno za period od '90-95., dok nije receno 'od sad kaznjavamo za voznju bez kacige (na glavi)', ne znam koje je to bese godine bilo

 

u pravu si i da je pametan uvek nosio kacigu, ali svest (uglavnom) dolazi posle obaveze, isti slucaj i sa pojasevima u automobilima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ma najveci problem nije ta ćelestonka, koliko je problem sto je asfalt u Boki a i cjeloj CG po jesenje/zimskim uslovima katastrofalan.

Asfalt u HN je na daleko čuven po svome blagom uticaju na motoriste koji padnu i kližu po njemu u šorcu i papučama.

Minimalno je abrazivan :D gotovo da ne ostaju oderotine

 

Lokacije sa ovim odličnim asfaltom, koje sam ja do sada otkrio, gdje i automobili klizaju po suvom su: Sava Ilića ispod Titove vile kod parka Igalo, potez od RVIja do nekadašnjeg hotela Tamaris, raskrsnica V Crnogorske Brigade i Norveške ulice(nizbrdo na skretanju ka Stihl servisu u Igalu), Jovana Vavića Buturova (dio odmah iznad Aco bara), 40% ulice Bratstva Jedinstva(najgora je raskrsnica ispod Val-a i krivina iznad), Mića Vavića je onako (zbog gužve svi voze 20 na sat pa nema veće frke), uključenje iz Nikole Ljubibratića na magistralu ispod Doma Zdravlja možete da se zaustavite samo ako se krećete minimalnom brzinom i počnete da usporavate mnoooogo prije raskrsnice(automobilom, motori padaju iz reda ako koriste samo jednu kočnicu), ulica koja povezuje Bratstva Jedinstva i 2 Dalmatinske Brigade(čuvena po svom totalnom nedostatku gripa na mokrom), skretanje iz Njegoševe na Partizanski Put (kod Rica ka Škveru), krivina kod Kanli Kule, 30% Srbine...

 

Sve su ovo mjesta gdje malo jače auto kliže na dodavanje gasa, a ABS se baca u akciju pri malo jačem kočenju, po suvom asfaltu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Aoooo Arnaute ti ko da gledas da padnes u svakoj :D :D pi, pi, pi

 

da dodam: - Pored radnje ti nizbrdo ... (magistrala od Belvederea do kružnog)... Prije neki dan me je pretekao genije u Govno broj dva, jeeeeeedva se vratio u traku

 

a ulica iznad Školskog centra :D jesi li tu klizao? Drugar je ispravio ukrivo postavljenu banderu :D

 

no djevojka neka pazi i sve je ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: tu sam blizu
  • Motocikl: KTM smT 990,YZF R6.WR125X

Ne brinite,ne uzimam ja nista za zlo,znam da je sve dobronamjerno jesam mlad al nisam glup vjerujte mi.Imo sam takvih susreta da ima ulja na puta u jednom slucaju kad sam se vraco sa zlatibora ove godine motorom naletio sam na ulje ali dzabe meni nove gume meke kao san kad me otreso ko majmuna,al SM je pa sam ga ispravio,desava se.A za hn,mn licno jedino pravi masan asfalt problem kad vozim BMW jer na svaki gas idem lijevo desno,em mi gume bas i nisu za nas asfalt,sto znam mozda grijesim :D..Zahvaljujem na misljenjima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Sestra dosla sa studija I odma na motor eo I jedna slika u to ime :D

 

 

 

20141108_111041.jpg

 

E bravo! Seka naucila sklanjati siskice sa ociju ispod kacige. :takoje:

Nego jel ti seka toliko ruzna da se ne smije slikati bez kacige na motoru. :zbunjen:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Kako vam ne dosadi da smarate i serete vise o gumama i opremi?! Jel vas motor,zivot,sestra...? Pre 15-20 godina ljudi nisu u srbiji ni kako izgleda nova guma, o opremi da ne pricam, iznenadjenje je bilo kad nekog vidis sa kacigom na glavi. A sad imate pridike i na kvalitet jakne. Realno sam vozio i na gorim gumama sto puta, zice su virile pa? Prilagodis voznju stanju guma i puta i to je to. Mozda devojka lagano vozi , mozda i bas dobro vozi...jbg neko moze da se voza i sa losim gumama a nekom ni nove iz prodavnice ne pomazu.

 

 

Ti si nasao nekoga da pitas kako moze da sere o necemu toliko. :lol: :lol:

 

 

Ne poznajemo se licno nemoj da mi zameris na komentaru, samo se uvek smejem kada citam tvoje postove pa kada kazem ovo gore mislim u pozitivnom kontekstu. Inace :BJB-KLE::jee:

Da se poznajemo licno onda bi i znao da mi inspiraciju daju paljevine. Sve dok je njih u ovolikom broju na ovom forumu ja cu imati inspiraciju da ih podbadam. Realno boli mene tuki i za kle, afriku i bmw ali jbg vi se najvise lozite kad vam neko nagrdi ljubimca. Sto se ove teme tice i svih tema slicnih, nekako ne smatram sebe za Alvirovica ili necijeg tatu pa da drzim mladjima predavanja o voznji, gumama i opremi. Ja kad sam to ucio internet nije ni postojao pa evo ziv i zdrav (delimicno :-). ) poenta je da se motor ne uci da vozi za tastaturom. Pomoci nekom kad trazi savet je ok ali smarati o tome u svakoj mogucoj temi nije ok. Kontam da ovaj momak i cura imaju oca ili vec nekog starijeg i iskusnijeg ko ce ih nauciti i upozoriti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: tu sam blizu
  • Motocikl: KTM smT 990,YZF R6.WR125X

E moj utjerivacu,kako tebe kompleksi deru to nije normalno,kaces svatit da peglas i da si dosadan ko proliv sa tvojim komentarima,da se slikala bez kacige,onda bi bilo da vozi bez kacige,sad je losa guma odma mi svi to govore,ja nemam oci inace,prvi put postavim slike nema rukavica na sliku i to je ogroman minus,ma odlicno svaka tebi cast sto si ljubomoran ko pas sto ti uopste predpostavljam ne mozes motor da priustis a glumis odje velikog bajkera ili motorciklistu kako god oces i pricas mi odje neke price.E takvi mi se ljudi gade.

 

Guma je na slici ispala jako lose al u stvarnosti i nije ovako losa al nije bitno sto je tu je ja sam do sokolca na skup iso sa yamahom wr od 125cc na zice pa da sam evo ziv i zdrav sve je u glavi :D.. POZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja