Jump to content

Moto Zajednica

Motor za visokog početnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav, imam pitanje koji bi motor preporučili meni kao visokom, a mršavom vozaču. Visok sam oko 190cm (+1,2cm) i težak oko 70kg (-2,3kg) i još malo pa punim 19 godina. Sada me zanima koji motor da uzmem, ne želim da preteram sa kubikažom i snagom, ali opet ne bih ni neudobnost neku preveliku. Do sada sam vozio skutere i ranije sa 13,14 godina sam vozio Jawe i Tomose. Potrebno mi je da motor može da predje nekih 50,60km a da ne osetim bolove u ledjima ili neke druge bolove. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hvala na preporuci, ali nisam ljubitelj kruzera. Što se tiče Varadera, svidja mi se preporuka, ulazi taj motor u uži izbor. Evo ovako, najviše mi se svidjaju Enduro i R motori, razmišljao sam o Hondi 125 R ali ne znam koliko bi mi odgovarala. Zanima me koji Enduro motor biste mi preporučili od 125 ili 250cc. Hvala svima na pomoći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Previsok si za Hondu 125R, na tvom mestu bih zaboravio na R, što uključuje i Ninždu 250r. Možda Hyosung 250r, on je najveći iz te klase, ali si rekao da želiš udoban motor, te bih te ja toplo savetovao da uzmeš Varadero, pa kada dobiješ full A dozvolu uzmeš jednog V stroma, pogledaj i Apriliju Pegaso...Ribe vole i enduro motore :zvizduk:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Suzuki DR 650 RSE '95

Po godinama dobices A2 kad polozis. U taj opseg spada vecina enduro motora uvezenih iz Svajcarske i neki jednocilindrasi cija snaga u saobracajnoj nije smanjivana.. Ne moras da se ogranicavas na 125 ili 250 jer ovi motori nisu nesto agresivni i mala zapremina ce ti brzo dosaditi. Odmah uzmi nekog jednocilindrasa 600, 650 kubika, ili ako imas malo vise kesa, udji u klan pa pazari Afriku ili Super Teneru. Voze se ko bicikli, a mogu i da povuku kad zatreba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Sine,neces da te bole ledja,a prvi izbor ti je R motor...Kao da si vec odlucio.Varadero ti je odlican izbor,nece nikad da te boli nista,ali pomenuo nisi da li imas a1,ili ces tek da polazes,pa ces samim tim dobiti a2.Moj klinac ima 190,i evo kako izgleda na njemu...

post-13797-0-77332400-1407135257_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

varadero 125,pegaso,kle 500,transalp,freewind. Pogledaj da li mozes sa svim njima upravljati sa A2. Trazi one koji imaju manje kw u saobracajnoj ako prelazi ogranicenje. Svi ovi motori su dobri za pocetnika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ako umzes varadra brzo ces shvatiti da ti treba nesto jace ( mozda i grsim) posto imas godina da polazes A2, sasvim lep motor mozes naci do 35kW,ali samo endure gledaj0takoje.gif sad sve zavisi kakav ti je novcanik 1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Meni pada na pamet mozda i TDM. Jeste malo jaca kubikaza ali nije to strasno. Mislim da je to ok motor. Nije pretezak, visok je. Vidi razmisli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Ja sam skoro uzeo Varadera 125, visok sam 187 . Imam samo pozitivne utiske sto se tice udobnosti, ovo ti je ako ne najveci onda jedan od najvecih u klasi do 125cc. Time sam se ja i vodio. S obzirom da si pocetnik kao i ja, moja preporuka za Varadera :). OK ide, malo trosi, lak je za voznju i upravljanje .. Ali mozda tebe interesuje nesto malo jace, ne znam. Za 50-60 km ovaj motor je sasvim korektan a i za vise :neznam::takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

TDM daleko prelazi 35kw i 0.2 koeficijent mase i snage, tako da za njegovu dozvolu to nikako nije motor. A i prilicno snage ima za pocetnika, a solidno je tezak za njegovih 70 kila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Hvala svima. Nemam položeno za motor, ali planiram da polažem. Motor ću kupiti zimi ili na proleće kada budem imao dovoljno para. Niste me razumeli, volim R motore, ali mi ne pada na pamet da zbog toga mučim sebe, tako da sam odmah znao da od toga nema ništa. Ali Honda CBR125R mi je izgledala kao pristojan motor, sedeo sam na njemu i nije mi bilo neugodno, sada za dužu vožnju ne znam kako bi bilo. Varadero mi se čini kao dobar izbor, vidim dosta pozitivnih kritika o njemu, svakako ću razmisliti o još nekim predlozima. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Kako si krenuo pisanje pomislio sam da imas 220 cm minimum. Mozes se ti spakovati na svaki motor.

Slazem se u potpunosti.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja