Jump to content

Moto Zajednica

jenostavno pitanje-zasto vozite......

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

zasto uzeh xt,sad cu vam reci, vozio sam R onda uzeh bratov xtx cisto da vidim kako to izgleda,i cim sam sisao sa njega,rekao sam mu da mi ga nije trebao davati. i eto xt jer je zabava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Vozim motor zbog uzivanja u voznji, vozim HONDU jer je pouzdana i udobna. ;)

 

A i vozio bi ja nesto drugo, ali te godine....  :D

 

Vozices i ti kad dodje vreme. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Ja sam u sustini prost covek ali volim da imam neke retke i lepe stvari i iz tog razloga volim i vozim Kawasaki z900

Taj motor je zeleo moj otac da ga ima, a samim tim i ja, evo vec 9 god. je kod mene i nema tog motora koji bih ga zamenio, moze samo da mu se pridruzi. Slagace vas svako ko bi rekao drugacije ali nema tog motorcikliste koji kad prodje pored velikog izloga i ne pogleda sebe na motoru ili da pita nekog kako izgleda na njemu. Jeste da kupujes motor koji je brz, udoban, okretan... ali opet ponavljam lepota je na prvom mestu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad sam kupovao motor kriterijumi su bili da je izdrzljiv, pouzdan, da nije skupo odrzavanje, da je udoban, dovoljno snazan za dalja putovanja, da moze da sidje sa asfalta bez problema i da mi ne bride ruke od vibracija posle duze voznje. Motor koji imam ispunjava sve te uslove, zato ga vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12098 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa kao i vecina (po mom misljenju)  vozim moju hondicu zbog toga sto nemam para za nesto sto bih sigurno vise voleo  ;D

 

Ih... ako te Pit cuje! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Zato što čim je izašao rekao sam si to je to .

Volim talijanske motore .

Solidno ide , odlično leži i koči , malo troši , jednostavan je pouzdan i srednje udoban , a što grmi  ;D

 

post-1099-12878993749071_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

svidja mi se kako izgleda, kako se vozi, kako se ponasa, a tu su i moji gabariti...kada sam razmisljao o kupovini, svasta je bilo u igri, ali me je jedan drug bajker posavetovao da razmislim o TDM-u (hvala Miso).

Kada sam kupovao motor pregledao sam puno toga, po nesto i probao i rekao sam TDM ili nista...bila je to ljubav na prvi pogled

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

vozim se od svoje 13godine na dva tocka poceo sam za zoljicom pa mz 251 kinez 150 i sada z750 ,a sto se tice zeca pre svega obozavam kawasai,najlepsam mi je boja zelena i ova moja narandzasta,obozavam stritfajt modele udobni su bolja poza sedenja moze se vise izdrzati na njima bez stajanja i nisu tako skupi u odnosu na er motore. Volim vetar u kosi kada sam na motoru osecam se slobodno,volim brzinu njegovo urzanje jednostavno se uzbudim nemislim o nicemu dok se vozam vec maksimalno trudim se da uzivam u voznji, jedino nevolim da da se vozim po naseljenim mestima jer se motor greje pa samo stani kreni kavacilo menjac kocnice pazi na ovo pazi na ono e tu za mene nema uzivanja niti posla, naj vise volim kada idem na duze ture upoznajes nove ljude predele stanes negde usput na kafu sokic...svo svoje slobpodno vrema i pare potrosim na sredjivanju motora i vozikanje dok sam imao kineza mene niko nikada nije video da mi je motor prljav pre svakog odlaska na suret motor se pre toga opere.samo da je sto vise lepog vremana zdravlja i para pa cemo se sto vise vozati ljudi uzivajte u voznjama motorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Zato što čim je izašao rekao sam si to je to .

Volim talijanske motore .

Solidno ide , odlično leži i koči , malo troši , jednostavan je pouzdan i srednje udoban , a što grmi ;D

 

I ne grmeo pogle (sh)ARROWA..  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Vozim zato KLE zato sto sam mogao da priustim nov motor koji odgovara mojoj visini (191cm). KLE zato sto volim svestrane motore. Moj izbor, da imam dovoljno novca, bio bi neki putni motor (Honda Deauville, Honda Pan Europian, BMW R 1200 RT,...) mada sumnajam da bi mi uspjeli izmamiti ovoliki osmjeh koji uspjeva da izazove KLE... Uh,... poceo sam da lupam...

 

Vozim zato sto mogu i zato sto znam da uzivam... tacka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Sto rece roud ganer " zato sto nemam para da kupim novi", a za ove pare nema "bolji". Sve sami navodnici, ali tako je.

Kupis motor za 300-400 EUR, godisnja amortizacija 100 EUR, registracija 100 EUR, trosi 6l/100Km max.

A dobijes 350 ccm, 25-6 KS, 100-110 Km/h krstarecu brzinu.

Dakle za posao i do vikendice idealno. I ovako ne bih imao para ni vremena za neke duze relacije. A kada bih imao onda...HONDA CBR 1100 XX

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3636 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja svoj vozim zato sto je ekonomican (trosi od 3.3 do 4.5),nema nekog posebnog odrzavanja(zamena ulja 1000din,plocica i napred i pozadi 40e,gume 70-80e obe),ide 130km/h (putna 100-110km/h),veliki gepek,kofer,dobra zastita od vetra,ekstra sposoban za voznju po gradu,a moze komotno i na duza putovanja... Po mom misljenju jedan od najboljih skutera u klasi. Lepi su R-ovi,ali su neiskorisceni. Jedino sto bi pored skutera moglo da dodje u obzir jeste enduro(neka vise putna varijanta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda VT 600 Shadow Kymco People S 200i

Oces, a ne mozes! Aj'd sad.

Pare stizu ko kisa u Saharu,vozis Tomos automatik u 37. godini zivota,srce ti lupa kad pored tebe prodje brundavi V2,jad i beda prijatelju.

Vise se nije moglo, motor ili propas'.

Nakrpi se nekako za prestar CM 125 , a on bez papira, obecao mi "prijatelj' papire za pet dana, njih ni za pet meseci.Prodam nekako njega( puknem 150 jese) pa krpi opet. Skrpim nekako  neke pare i pravac Jagodina kod Daneta. Honda Shadow 250. Leeepa ali meni skupa. Svaki evro (osim za cigare) u slamaricu za motor.Trazi po netu, zovi  svuda, ima, nema, prevaranti, obecanja.....I na kraju kupim ja motor u svojoj 43. godini ni manje ni vise nego u BUGARSKOJ!!!!

Sest godina  mucenja,trpljenja, nadanja, razocaravanja, i nesalomljive zelje da imam motor mojih snova .

Kad sam ga prvi put video uzivo znao sam da je to TAJ.

Graciozan, crn,hrom,sisi bar,170 nazad -ko kamion,i da, zvuk V2!!!!!

Taj osmeh kad sam ga prvi put uzjahao i danas ja na mom licu svaki put kad ga opkoracim.

Moj motor je HONDA SHADOW 600 VLX.

Motor je ekonomican normalna choperska voznja( 80-100km/h) trosi 3,6 lit., , dovoljno jak (za moj ukus) -41 konj, udoban, lep, ima fantastican zvuk,izuzetno upravljiv ( ili ja znam da ga vozim :)) .

A ja vozim motor zato sto moram.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Sta reci o FZ6-s u?! Japanski inzenjeri i dizajneri su sve rekli svojim delom!

Pouzdan, udoban, lep, jak a ne preterano agresivan, pogodan i za grad i za duza putovanja, pa nije dzabe najprodavaniji u svojoj klasi. :)

Eto razloga zbog kojih jasem u njegovom sedlu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Ja sam se pri kupovini rukovodio sa nekoliko stvari. Prvi mi je bio proverenost masine, zatim motor kojim mogu i "malo dalje" da otputujem, da nije preterani potrosac corbe, da mogu vozace auta da gledam sa visine ;D ;D, da je udobnost na visokom nivou, pa i finansijski karakter mi je bio veoma vazan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

jednostavan odgovor - ne umem da letim. mozda je i to do jaja, ali ne umem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

Kao prvo, volim motore iz slicnih razloga kao i svi ostali. Nezamenjiv osecaj slobode, adrenalina, avanturizma...

Zasto bas Harley Davidson (kome velika vecina nisu naklonjeni :)), zato sto zadovoljava sve moje poterebe: ispunjenje decackih snova, volim chopere, mnooogo volim njegov zvuk, volim originalnost i individualnost koju poseduje, udoban i pouzdan, konkretno moj model je zahvalan za gradsku voznju sto je mani jako bitno a pored toga mi pruza dovoljno komfora za duze relacije, nisam zahtevan sto se tice performansi pa mi je sasvim dovoljno ono sto mi nudi, volim svake godine da mu dodajem nesto novo i uvek je drugaciji, jednostavno HARLEY ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja