Jump to content

Moto Zajednica

Voznja motora i plodnost???

Utice ili ne?  

43 članova je glasalo

  1. 1. Da

    • Da
      5
    • Ne
      38


Recommended Posts

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Cujem danas 'od jednog starijeg coveka od 56 godina, da on zna dosta bajkera i navodno 70% njih ima problema sa plodnoscu, pa ono, hteo bih da podelim misljenje sa ljudima koji voze motore sta misle o tome i kakva su njihova iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sam cuo da ko god je imao hondu f4 obavezno ostane jalov...e sad mozda su price a mozda je stvarno istina...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ma to izmislili kavezari, jer im frka kad bajkeri pokupe sve ribe :D

Ima svega pa i toga. Zamolio bih kolege da ne idu u smeru humora :takoje:. Ako ima neko nesto pametno da kaze, slobodno, :popovanje: ovako... pusti pricu...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2442 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kad sam jeo 'lebac,mog'o sam k'o zdrebac,a sad jedem testo pa ne mogu često...

Mislim...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Ima svega pa i toga. Zamolio bih kolege da ne idu u smeru humora :takoje:. Ako ima neko nesto pametno da kaze, slobodno, :popovanje: ovako... pusti pricu...

 

Kada bi postojala i najmanja korelacija izmedju motocikla i neplodnosti, to bi vec decenijama bila udarna pesnica argumenata svih anti-moto interesnih sfera i grupacija.

Pogotovo na zapadu.

Prema tome, mirno spavaj nano. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23
While this may come as a surprise to some, extensive bike riding can influence sperm count. Bicycle riding has been linked to impotence and can lower the sperm count. This is due to the pressure on the body from the bike seat, as it is thought to damage blood vessels and nerves needed for erection. Mounting biking, specifically, puts shock on the perineum and increases the potential problems for the scrotum.

Dakle, ne vozite bajs ;)

http://www.fertility...perm-count.html

 

 

 

 

Other factors that can affect fertility in men include:

 

  • Tight underwear or pants, which can reduce the sperm count
  • Uncomfortable underwear material, non organic underwear fabrics
  • Frequent overheating of the testicles (i.e. at saunas or after sitting in a chair for too long)
  • Bike rides, motorcycle rides, horseback riding
  • Exposure to toxins and chemicals (i.e. paint)
  • Smoking
  • Alcohol consumption (more than 2 drinks per day, for at least 3 days per week)
  • Marijuana consumption as well as the consumption of other recreational drugs
  • Too frequent ejaculation (more than once per day, which can affect the quality of the sperm)

http://www.fertility...-lifestyle.html

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ja bi pre rekao da utiče na plodnost, taman se "prodrmaju" na motoru :jee:...Ovo za biciklu znam, ali to znaju i ovi što voze bajseve, ali govorimo o likovima koji treniraju biciklizam. Ne beri brigu, nego na posao, ako ti je baš frka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Bicikl više zbog ergonomije sedišta motor manje ali ima malo uticaja na prostatu, a na plodnost još manje... kičma najviše strada, ali koliko imamo para za vožnje moglo bi se konstatovati vožnja motora nema skoro baš uticaj na plodnost više nego nošenje uskih farki, konzumiranja koječega...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ove godine je 23 godine kako sam na dva točka, a u poslednje 4 godine dva deteta... pa ti vidi.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Povećan nivo adrenalina stres ili jake prehlade eventualno bi mogli da imaju uticaja na plodnost ali ne trajno nego na neko kraće vrijeme. Postoji priča za pilote i stjuardese da nakon interkontinentalnih letova, gdje naglo dođe do promjene podneblja, klime, vremenske zone itd. imaju umanjenu reproduktivnu (ne seksualnu :moto3: ) sposobnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ova priča je poznata i kod vozača kamiona u međunarodnom transportu ! Sedenje i grejanje testisa i po 10 - 12 sati DNEVNO, 25 dana u mesecu. Tu satnicu nikako ne možeš da postigneš na motoru...

Mada ima nekih motora koji baš nezgodno greju ispod sedišta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Koji će mi đavo plodnost, nisam valjda arapin, šiptar,.... ..... ali jeste tačno, da usijana jajca slabo proizvode muške potomke. I još nešto, vibracije stimulišu prostatu kao npr. harley i moto guzzi. 1moto3.gif

 

Ali po mom mišljenju više konja jašeš, više krešeš,... moto1.gif... onda, auspuh, veoma bitna sitnica na šta padaju One,... oduvek je izgled cevi sinonim za uspeh. popovanje.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Cujem danas 'od jednog starijeg coveka od 56 godina, da on zna dosta bajkera i navodno 70% njih ima problema sa plodnoscu, pa ono, hteo bih da podelim misljenje sa ljudima koji voze motore sta misle o tome i kakva su njihova iskustva?

 

Jel to njemu ( tom od koga si cuo ) bajkeri pokusali da naprave dijete pa nisu uspjeli. :zbunjen::lol:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

ove godine je 23 godine kako sam na dva točka, a u poslednje 4 godine dva deteta... pa ti vidi.

A koliko imas dece u poslednjih godinu dana? :lol::nanana:

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Raca-Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ZXR 750

Tacno je da testisima ne odgovara povisena temperatura, zato su i smesteni u mosnicama, tj. van tela. Mosnice odrzavaju testise na temperaturi od 34,4 C°. Veca temperatura moze ostetiti kvalitet sperme. Zato se mosnice skupe kad je hladno, tj. podignu jaja blize telu, a kad je vruce, one se opuste i udalje jaja od tela.

Sa druge strane, ja sam kao klinac voleo da sedim na TA peci, pa evo sad imam 2 deteta.

Verovatno kada se iskombinuju vise faktora moze doci do neplodnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja