Jump to content

Moto Zajednica

Промена законске регулативе

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@best - to što vi predlažete je jedna korenita promena u pravosudnom sistemu, koja čak i kad bi se sutra sprovela, ipak ne bi rešila samu srž problema a to je ona suštinska korupcija u pravosuđu - u ovom slučaju kada je suđenje za teške saobraćajne prekršaje u pitanju. Ako potpuno isključimo tehnički momenat (koji je u tvom postu potenciran - stručni veštaci, tužioci i sudije koji imaju makar elementarno znanje iz oblasti bezbednosti u saobraćaju i tehničkih aspekata koji utiču na isti itd..), opet na kraju dolazimo do momenta kada je nauka rekla svoje, stručnjaci rekli svoje, nepobitno utvrđena krivica tog nekog i kada sudija treba da donese odluku o sankciji. U tom trenutku zavesa na ceo cirkus se spušta, okrivljeni dobije pet meseci uslovno na godinu dana, sedne u svoj novi džip i ode na kaficu, a oštećeni (ukoliko je živ) ostane samo sa pitanjem da li bombu da baci sad ili odmah... U obrazloženju presude lepo piše da je sudija uzeo u obzir olakšavajuće okolnosti (a obično, kao jednu od ključnih, to da se okrivljeni iskreno pokajao) i to je to... Možeš da se žališ drugostepenoj instanci, možda čak i apelacionom sudu ali to je u praksi samo produžetak agonije bez realne šanse za uspeh. Sudija je uzeo pare, i onaj iznad njega je uzeo pare i političar koji ga je postavio je uzeo pare i tetkica što kuva kafu je uzela pare!!! To je problem...

 

Taj problem može da se reši samo konstantnim pritiskom javnosti, ali konstantnim. Dajte imenom i prezimenom ko su te sudije, ko su ti okrivljeni, ko su im advokati!!! Dajte da im lepo turimo imena sa adresama i brojevima telefona na transparente i bilborde i flejere, da vidi narod javno ko je ta pacovska družina. Pa da vidimo onda kakav će biti odgovor države. Bunara i vonabibajkera je puna Srbija samo što su to pojedinci o kojima se ne zna. Koliko bi nas znalo za Bunarov ili Vonabibajkerov slučaj da nisu deo moto zajednice? Medijima je bitnije da li je Stanija skinula gaće i obrijala pičku, nego da li je sudija uzeo svoju godišnju platu na jednom slučaju da bi našao "olakšavajuće okolnosti".

 

Znači, mislim da bez teškog pritiska javnosti (a i mi motociklisti smo neka javnost) i pokazvanja prstom na konkretne osobe, ne može ni sistemski da se nešto desi. A sistemski - morala bi postojati neka instanca koja će da pita tog sudiju na osnovu čega je odrezao kaznu koju je odrezao. Ne može olakšavajuća okolnost biti to što je neko "roditelj punoletnog deteta?!?" ili "što nije bio pijan" ili "što se iskreno pokajao". Ne može nečija noga, ruka, nepokretnost, nesposobnost za rad, a na kraju i goli život da vredi 5 meseci uslovno na godinu dana uz sve moguće i nemoguće "olakšavajuće okolnosti". Ne može i tačka. E onda kad ta neka instanca to bude mogla da pita sudiju, i kada sudija ostane bez posla, a posle toga i krivično odgovara za primanje mita ili dobije obavezu da posećuje psihijatrijsku ustanovu (jer ako nije primio mito, može jedino da bude lud, jel tako?), onda ćemo sistemski rešiti problem. >:(

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

krece prica od Kulina bana... :stabre:eheeej !

Potrebno je napraviti PRVI korak ! Treba smisliti PRVI korak a ne pametovati sta je bolje, valja li profesor ili ne ?! Obicno komentarisu kolege iz fotelje koje nisu ni pokusale nesto konkretno uraditi ! Zaboravite sada tu pricu. Treba uraditi realan zahtev i stati iza njega. Ali svi da stanu ! A ne kad dodje do realizacije 20% clanova foruma i uopste moto zajednice da se pojavi !

Predlazem da koraci izgledaju ovako:

1. Bjbikers kao najveca zajednica motociklista moze putem foruma da napravi realne zahteve za vlast

2. Bjbikers posalje dopis svim medijima u zemlji i zamoli za malo prostora u istim. Bjbikers ima dovoljno i clanova i snage da uradi: flajere, video materijal, tekstove, itd... sve sto je potrebno za medijski nastup. Dodatno-svaki moto klub ce prihvatiti da na moto susretu okaci bilo kakav materijal na ovu temu ! S obzirom o kakvoj se temi radi siguran sam da ce vodeci mediji prihvatiti i podrzati celu pricu.

3. Clanovi moto zajednice da vrse konstatno informisanje o ovoj temi na drustvenim mrezama

4. Akcije se rade sinhronizovano i dogovoreno bez samostalnih istupa pojedinaca. Pojedinac nema tezinu-zajednica je ima

5. Medijski se nastupa ISKLJUCIVO SINHRONIZOVANO, GLOBALNO I LOKALNO, samo tako ce dobiti zeljeni efekat. Cak i onima kojima cemo izlaziti iz frizidera sa porukama - i njima cemo neke stvari utuviti u glavu. I najbolja i najgora reklama imaju isto dejstvo-o njima se prica.

6.Okanite se palamudjenja - pocnite sa realnim angazovanjem :takoje:

 

Dule, Bunar kao i svi ostali koji su tudjom ne paznjom lose prosli u saobracaju treba ovde da dobiju nasu punu podrsku

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Honda Magna vf 750C

krece prica od Kulina bana... :stabre:eheeej !

Potrebno je napraviti PRVI korak ! Treba smisliti PRVI korak a ne pametovati sta je bolje, valja li profesor ili ne ?! Obicno komentarisu kolege iz fotelje koje nisu ni pokusale nesto konkretno uraditi ! Zaboravite sada tu pricu. Treba uraditi realan zahtev i stati iza njega. Ali svi da stanu ! A ne kad dodje do realizacije 20% clanova foruma i uopste moto zajednice da se pojavi !

Predlazem da koraci izgledaju ovako:

1. Bjbikers kao najveca zajednica motociklista moze putem foruma da napravi realne zahteve za vlast

2. Bjbikers posalje dopis svim medijima u zemlji i zamoli za malo prostora u istim. Bjbikers ima dovoljno i clanova i snage da uradi: flajere, video materijal, tekstove, itd... sve sto je potrebno za medijski nastup. Dodatno-svaki moto klub ce prihvatiti da na moto susretu okaci bilo kakav materijal na ovu temu ! S obzirom o kakvoj se temi radi siguran sam da ce vodeci mediji prihvatiti i podrzati celu pricu.

3. Clanovi moto zajednice da vrse konstatno informisanje o ovoj temi na drustvenim mrezama

4. Akcije se rade sinhronizovano i dogovoreno bez samostalnih istupa pojedinaca. Pojedinac nema tezinu-zajednica je ima

5. Medijski se nastupa ISKLJUCIVO SINHRONIZOVANO, GLOBALNO I LOKALNO, samo tako ce dobiti zeljeni efekat. Cak i onima kojima cemo izlaziti iz frizidera sa porukama - i njima cemo neke stvari utuviti u glavu. I najbolja i najgora reklama imaju isto dejstvo-o njima se prica.

6.Okanite se palamudjenja - pocnite sa realnim angazovanjem :takoje:

 

Dule, Bunar kao i svi ostali koji su tudjom ne paznjom lose prosli u saobracaju treba ovde da dobiju nasu punu podrsku

U potpunosti se slazem za ovim predlogom. :takoje: Jos samo da se neko iz BJB, mislim na vlasnika i admine, isjasni o ovome pa da krenemo u akciju. Ima nas koji bi da pomognemo u realizaciji dogovorenog. :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja bih kao prvi korak krenuo iz korena i za cilj postavio da se auto moto škole dignu na nivo. Umesto da se samo uzimaju pare da bi se dobio papir trebalo bi instruktori aktivno da daju studentima do znanja šta i kako treba upravljati, kako se ponašati u saobraćaju. Znaci faktički krenuti od novih instrukcija za instruktore i onda dalje taj vozic pratiti kako ide.

Ne znam kako to postići ali treba smisliti plan :)

 

Pod dva bih uveo obavezno da se ide na doobuku u slučaju određenih prekršaja. Eventualno i obavezni lekarski pregledi u zavisnosti od slučaja do slučaja. Time bi se trebalo postepeno iskoreniti pomalo zastupljenost starijih vozača.

 

Pod 3 bi bilo dobro na aktivan način osvescivanje započeti dane bi dolazilo do prekršaja iz tačke pod 2. Mediji, kampanje, državu je neko pomenuo..

Pod 4 aktivno učestvovanje redara na putevima u korekciji ponašanja učesnika umesto običnog sankcionisanja što očigledno nije dobar recept i pored neviđeno apsurdno visokih kazni.

 

Može tu jos dosta da se smisli i doda ali kad bi se ova 4 elementa spojila i primenila siguran sam da bi i stanje se polako popravljalo.

Iskreno sam ubeđen da niko od ovih sto prave prekršaje ne želi da udari nekoga ili da izazove nesreću nego je uvek uveren da se to neće desiti.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Stara i večita boljka: da se motociklisti izbore za sezonske registracije, da ne plaćamo dažbine zimi kad ne vozimo, da to bude jeftinije od auto-registracija, a najbolje jednokratna registracija kao nekad davno, da eksplicitno bude dozvoljeno provlačenje između stajaćih kolona, da se eksplicidno dozvoli parkiranje na površinama kao što su trotoari i sl. pod uslovom da se ne ometa kretanje pešaka, da putarina bude ukinuta ili znatno smanjena za motocikle,

 

To je sve ono gde nam deru kožu, a možda sam nešto i izostavio.

 

U svemu ostalom slobodno se možemo vratiti na ZOBS iz 70-tih godina. Odličan zakon, ne znam zašto su ga uopšte i menjali. Svi noviji su lošiji.

 

Nasilnička vožnja, alkoholizam i druga divljanja su ipak pojedinačni slučajevi i treba se njima baviti pojedinačno. Ja sam protiv represivnih mera na celu populaciju, zbog delikventne manjine.

 

Kakvi crni prsluci za skuteraše, to je cirkus, kome pada na pamet takvo uniformisanje. Pa oni i voze skutere da pokažu perje, dekoltee i frizure, valjda treba da liče na putare ili gradsku čistoću?

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Da se razumemo, zakon je jedno a njegova primena je nesto sasvim drugo, u sta svako od nas svakodnevno moze da se uveri.

Dakle, jel' nosenje kacige obavezno? Jeste!!! A jel' se primenjuje? Primenjuje se, ali selektivno.

Odnosno kako se policiji navije, pa smo u prilici da vidimo kako se kaciga nosi na vrh glave, jer cemu motor ako niko ne moze da vidi da ste to vi. Koliko puta ste videli vozace motocikala koji nose nekakve slemcice koji sluze za zadovoljenje forme, pa im ni to nije dovoljno nego ih ne drze na glavi vec im vise popzadi na vratu.

I sad ono najvaznije, verujem da je vecina vas ovih dana na fejsu videla primer iz Cacka na kome se policijski dzip prestrojava za skretanje u levo a nastavlja pravo bez da je pod rotacijom ili sa ukljucenim sirenama ili onaj dugi na kome je fotka policijske Aprilije kojoj je istekla registracija pre dva meseca. I o cemu mi onda pricamo i naklapamo kad se oni koji treba da sprovode i stite zakon prema njemu odnose kao prema mrtvom slovu na papiru. Na drugoj strani, bez obzira na to sto postovanjem zakona i nosenjem zastitne opreme povecavamo sopstvenu bezbednost, verovatno se vecina oseca poput majmuna kada vidi da zakon ne vazi za sve.:zvizduk:

 

Апсолутно тачно!!! +-ић за тебе, али заборављаш једну врло важну чињеницу:

 

Њих нема ко да казни (према томе, све им је дозвољено) а тебе (нас) има ко да кажњава!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, hajde iz poštovanja prema ljudima koji su pokrenuli temu pričajte samo ono što sigurno znate da se ovo ne bi pretvorilo u opšte lupanje gluposti.

 

Ok, koliko vidim predlog je da se osnuje sud koji bi se bavio isključivo saobraćajnim nesrećama.

Prema tome kakav ishod rada tog suda se očekuje kao i koji organi treba da učestvuju to bi bio poseban krivični sud.

 

A šta ako ne postoji krivično delo?

 

Šta bi uradili sa parničnim i prekršajnim sudovima? I njih drugačije organizovati ili bi oni ostali isti?

 

Ova lupanja o korumpiranosti sudija i naklapanja kako mali perica zamišlja proces ne bih komentarisao

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Ma daj nadjite se u kafani pa raspravljajte ! Admini-brisite ove zaludne komentare! Konstruktivni predlozi su potrebni !

 

Poslato iz Samsungove Galaksije numero 5 ;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Nemam vremena da citam sve..ali @Ghostmile, mislim da ne gresim.. Reklama ce mozda upaliti kod 1-2% ljudi..ako i toliko.. Problem treba da se sagleda u osnovi pre svega.. Znaci da se deca vaspitaju na drugi nacin, promeni nacin polaganja..postoji gomila nacina da se stvari poprave..

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Reklama itekako pali i gadja određenu grupu. Ako ne direktno onda indirektno. Na proslavi u firmi će možda neko stati da pije jer je dobio osudu kolega da to nije dobro. Time je potencijalno sprečena nesreća. Dete može oca da opominje zašto se on ne veze kao onaj čiko u reklami. Uz dobre slogane i smišljene poruke može da se postigne dosta toga preko medija. Ali svakako suludo je očekivati rezultate u nekom ultra kratkom roku. Loše osobine kod pojedinih su se duboko ukorenile i treba vremena da se to povrati. Ali stepenik po stepenik. Na poslu gde radim imamo goal zero mind setting. Tj teži se ka ambijentu gde neće biti nijedna nesreća, i to u firmi gde se meri prosek poginulih godišnje. Ali teži se i radi se sve iako je to možda utopija. Ali sve manje od toga može nekog da košta ruke noge glave. Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pre 40 godina smo imali u osnovnim školama u okviru tehničkog obrazovanja i obuku u vožnji bicikle, a kasnije i obuku u vožnji mopeda. Takođe smo imali i takmičenja : " Šta znaš o saobraćaju " . Danas kad je broj vozila na putevima mnogo mnogo veći i zbog toga saobraćaj složeniji - ovoga u školama više nema. Tražiti da se pod hitno opet uvede! ( što bi naš narod rekao - mator konj se ne uči rzati - već mlad )

 

Umesto gradjanskog, veronauke, muzickog, likovnog uvesti ovako nesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 489 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Saobraćajna kultura proizilazi iz opšte kulture i sveukupnog ponašanja jednog društva.

Motoristi udruženi ili pojedinačno, usamljeno bez podrške institucija, zakona i vodeće inteligencije (samo kod nas mediji , politika i estrada ) mogu se bezuspešno koprcati i gerilski uzaludno boriti.

Svaki protest , zahtev ili predlog, bez direktnog uticaja na već pomenutu trojku kod nas izaziva kontra efekat. ( ma koliko podmazivali , kod lanca i lančanika , ako je jedan deo loš , odoše i druga dva vrlo brzo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo konkretan predlog, ne znam koliko bi bilo izvodivo, neka strucniji od mene procene.

 

Mnogi od nas voze sa kamerama koje su zabelezile nebrojano mnogo prekrsaja i nedostataka u saobracaju.

 

Predlog: Postaviti sajt na kome bi se moglo uplodovati snimak (vremnski ogranicen na recimo 1 min i u odgovarajucem formatu)

gde bi bajkeri (i svi ostali sa kamerama u svojim vozilima) mogli uplovdovati snimke prekrsaja zabelezenih njihovom kamerom. ....

 

 

Apsolutni horor. Apsolutno neprihvatljivo. Mozda da nam ugrade mini kamerice u chelo, koje live strimuju 24/7 sve sto radimo?

 

 

...

na njegovu inicijativu je u skupstini Srbije pokrenuto pitanje i glasalo se da se tockiranje uvrsti u bahatu voznju i automatski sankcionise sa 15 dana ztvora. Nazalost nije usvojeno prilikom glasanja.

...

 

Naravno da nije usvojeno, kad je vec "uvrsteno u bahatu voznju", odnosno moze da se primjeni nasilnicka voznja po potrebi, koja je duplo vise dana.

 

...

Nasilnička vožnja, alkoholizam i druga divljanja su ipak pojedinačni slučajevi i treba se njima baviti pojedinačno. Ja sam protiv represivnih mera na celu populaciju, zbog delikventne manjine.

...

 

:takoje:

 

 

Represija nije rjesenje ili ima vise stete nego koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Honda Magna vf 750C

GhostMile, to ,, po potrebi,, jebe celu stvar! Znaci kako se sudiji svidi, tj koliko mu se plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ajd' da napisem i ja nesto. Nisam nikakav "eminentni strucnjak" iz oblasti saobracaja, ali jesam ucesnik u saobracaju i nekakav pravnik.

 

To za sta se vi zalazete, to je odlicno. Ali izboriti se za to u ovakvoj zemlji - gotovo je nemoguce. Ljudi ovde nemaju posla, nemaju para, pritiskaju ih neplaceni racuni, deca su im gladna... Pa da li mislite da tu vecinu stanovnistva interesuju motoristi i njihovi problemi? Vise puta sam bio svedok izrazavanja eksplicitne mrznje ka ljudima na 2 tocka, ne zbog samih motora, vec zbog licnog nezadovoljstva ljudi koji su gladni i duzni. On zna da nema para ni da plati struju, a kamo li za motor, i uopste ga ne zanima to. Cak sta vise, smeta mu buka i motoristi "koji voze 200" kroz centar grada, "leteci mrtvaci" i "donori organa". Cega sam se sve naslusao... Svest nam se izopacila, puni smo mrznje i negativnog naboja, i to nece ispraviti ni jedna reklama, niti bilo kakva kampanja.

 

Tacno je da se treba odraditi izmena i dopuna ZOBS-a ( koji je, po meni, katastrofalan u odredjenim delovima ), trebaju se dodati neki clanovi i poostriti sankcije, ali se pre svega taj ZOBS treba primenjivati. Lepo je neko napisao, da ne trazim sad ko, dokle god se kod saobracajnog policajca moze sve "zavrsiti" sa 2000-3000 hiljade din, dotle smo u problemu. I takav vozac "resi problem" i istog momenta se ponovo ukljuci u saobracaj, svakog puta jos smeliji, bezobrazniji i "opusteniji", jer veruje ( da ne kazem zna ) da ce uvek na taj nacin resiti te "sitnice u saobracaju". A tako ce biti i dalje, jer su i saobracajni policajci isto ljudi kojima racuni dospevaju na naplatu svakog meseca, koji imaju decu koja jedu, idu u skolu, koji su se verovatno i zaduzili kod neke banke, a zive u ovoj istoj zemlji sa nama i sa ostalim ljudima koji brinu mnogo vece brige od motocikala i motociklista.

 

Ja sam jedan od pobornika teorije da se svest naroda ne moze promeniti sama od sebe, vec da je mora menjati vlast kroz neselektivnu primenu ozbiljnih i ostrih zakona, bez izuzetaka i u realnom vremenu.

 

Gospodina Vladimira Jeftica stvarno ne poznajem, tako da ne zelim da komentarisem bilo sta vezano za njega, ali o gospodinu Vujanicu stvarno nemam lepo misljenje, i ja se licno ni u sta ne bih upustao sa njim. Njegovi "koreni" sezu mnogo duboko i ne verujem da ce se on "zamlacivati" sa ovakvim stvarima. Takodje ja licno nikakva posla ne bih imao ni sa gospodinom Damirom Okanovicem, jer smatram da uopste nije strucan ni kompetentan za funkciju koju trenutno obavlja, a to je Direktor Komiteta za bezbednost saobracaja. Po struci je pravnik, po zvanju advokat, ali mi se njegovi rezoni vezani za saobracaj ni malo ne dopadaju. Kao da su teledirigovani... I da, imajte u vidu da gospodin Vujanic i gospodin Okanovic imaju svoju privatnu firmu pod nazivom TSG ( Traffic Safety Group ), a ako pogledate skup delatnosti kojima se bave, kao i to da su bas oni ucestvovali u pisanju novog ZOBS-a, shvatice se da se neke stvari poprilicno "vrte u krug", da ne kazem poklapaju. I ako bilo sta nekome od njih ne bude odgovaralo, verujte mi, nece biti promenjeno.

 

Nisam pesimista, samo sam u ovom vremenu, u ovoj drzavi i sa ovim ljudima, surovi realista. Ako ste vec seli na motor, onda nosite opremu, postujte signalizaciju, znajte da ste slabiji, visestruko pojacajte koncentraciju, i neka je Bog u pomoci.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

GhostMile, to ,, po potrebi,, jebe celu stvar! Znaci kako se sudiji svidi, tj koliko mu se plati.

 

A vi ustvari hocete da sprecite mito i korupciju, poostravanjem kazni u ZOBS-u? (ovo je retoricko pitanje)

 

Vjerovatno bi sve forme krivicnih dijela drasticno opale ako bi se za svako dijelo vjesalo.

Treba da se zapitate zasto to ipak nije tako.

 

Pored toga sto smatram da necete postici cilj s tim sredstvom, mislim da su vam realne sanse da promjenite bilo kakav zakon minimalne.

Ako hocete da poboljsate bezbjednost motociklista, onda treba da se koncetrisete na promociju iste. To, em vam je izvodljivo, em ima najbolji efekat za vas cilj.

Ovo sa represijom, em ne radi, em ne mozete da ostvarite. Znaci manite se pretnji i okrenite se lijepim rijecima sto gvozdena vrata otvaraju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Honda Magna vf 750C

Kakve crne pretnje? Sta se tebi mota po glavi? :stabre: Ne znam sta i gde citas. :neznam:

Cinjenica je da bahatost u saobracaju uzima sve vise zrtava. Blagonaklonost sudova i presude koje postaju izvrsne, iako su u suprotnosti sa misljenjem i nalazima vestaka, je jedan od osnovnih razloga protesta. Ne nasilnog i ultimativnog iznosenja zahteva. Jer i nismo u poziciji da se tako ponasamo. Kao ucesnici u saobracaju smo medju naj ugrozenijom grupom,ako ne i naj ugrozeniji.

Traziti da se vozac koji je vozio 120 gde je dozvoljeno 40, ( Vonabijev slucaj ) ili preticao kolonu i izazvao direktan sudar ( Bunarov slucaj) kazni prema zakonu strozom kaznom od 1,5 god zatvora - uslovno 5 god, :zbunjen: je savim, po meni opravdano.

Ovakve slucajeve bi trebalo tretirati kao Pokusaj ubistva sa predumisljajem, pa cak i kao Ubistvo sa predumisljajem ako je ishod sa smrtnom posledicom.

Ovako,po zakonu, ako si nameracio da nekog ubijes, sednes u auto i cekas priliku. Omlatis ga na prelazu, ili bajsu,motoru. Pa ti racunaju kao olaksavajucu okolnost sto si vozio registrovan auto i roditelj si punoletnog deteta Dobijes 1,5 uslovno na 5 god. i do 00.

El sad nesto jasnije?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ti bi nekog da uplašiš kaznom da počne da uvida kako je nešto bezbedno ili ne?

I šta će biti kad neko takav upravo prodje policijsku kontrolu i zna da narednih 20 30 km nema kontrole, jer nije realno da se toliko kontroliše u svakom momentu.

Očigledno on će da nastavi dalje po starom i da nagazi gas a pri tom pretekne kolegu ispred njega preko pune linije jer smatra da taj koji je ofarbao punu liniju nema pojma.

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Honda Magna vf 750C

Quando moriens moreretur nihil dolet quod nescias. Patior a te omnes qui diligunt. Idem potes tertio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kakve crne pretnje? Sta se tebi mota po glavi? :stabre: Ne znam sta i gde citas. :neznam:

Cinjenica je da bahatost u saobracaju uzima sve vise zrtava. Blagonaklonost sudova i presude koje postaju izvrsne, iako su u suprotnosti sa misljenjem i nalazima vestaka, je jedan od osnovnih razloga protesta. Ne nasilnog i ultimativnog iznosenja zahteva. Jer i nismo u poziciji da se tako ponasamo. Kao ucesnici u saobracaju smo medju naj ugrozenijom grupom,ako ne i naj ugrozeniji.

Traziti da se vozac koji je vozio 120 gde je dozvoljeno 40, ( Vonabijev slucaj ) ili preticao kolonu i izazvao direktan sudar ( Bunarov slucaj) kazni prema zakonu strozom kaznom od 1,5 god zatvora - uslovno 5 god, :zbunjen: je savim, po meni opravdano.

Ovakve slucajeve bi trebalo tretirati kao Pokusaj ubistva sa predumisljajem, pa cak i kao Ubistvo sa predumisljajem ako je ishod sa smrtnom posledicom.

Ovako,po zakonu, ako si nameracio da nekog ubijes, sednes u auto i cekas priliku. Omlatis ga na prelazu, ili bajsu,motoru. Pa ti racunaju kao olaksavajucu okolnost sto si vozio registrovan auto i roditelj si punoletnog deteta Dobijes 1,5 uslovno na 5 god. i do 00.

El sad nesto jasnije?

 

Pa ti bi da pretis strozim kaznama da povecas sigurnost, zar ne? Na te pretnje mislim. Internet komunikacija nije uvijek najoptimalnija.

 

Ja razumijem gnev u ovim konkretnim slucajevima, i licno mislim da su presude preblage (ako polazimo od toga da su cinjenice koje se ovde pominju i u obrazlozenju tih presuda).

I sasvim je u redu da se protiv tako necega protestuje, ali licno mislim da je povecanje sigurnosti motociklista lakse (i u vecoj mjeri) izvodivo promocijom (lijepom rijecju) nego pretnjom (kaznom).

Ja ne kritikujem, nego sam konstruktivan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Honda Magna vf 750C

Neka Vas sve pamet, sreca i bog cuva na putevima Srbistana! :zdravo: Tesko da ce bilo sta drugo.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U procesu...

Kakve crne pretnje? Sta se tebi mota po glavi? :stabre: Ne znam sta i gde citas. :neznam:

Cinjenica je da bahatost u saobracaju uzima sve vise zrtava. Blagonaklonost sudova i presude koje postaju izvrsne, iako su u suprotnosti sa misljenjem i nalazima vestaka, je jedan od osnovnih razloga protesta. Ne nasilnog i ultimativnog iznosenja zahteva. Jer i nismo u poziciji da se tako ponasamo. Kao ucesnici u saobracaju smo medju naj ugrozenijom grupom,ako ne i naj ugrozeniji.

Traziti da se vozac koji je vozio 120 gde je dozvoljeno 40, ( Vonabijev slucaj ) ili preticao kolonu i izazvao direktan sudar ( Bunarov slucaj) kazni prema zakonu strozom kaznom od 1,5 god zatvora - uslovno 5 god, :zbunjen: je savim, po meni opravdano.

Ovakve slucajeve bi trebalo tretirati kao Pokusaj ubistva sa predumisljajem, pa cak i kao Ubistvo sa predumisljajem ako je ishod sa smrtnom posledicom.

Ovako,po zakonu, ako si nameracio da nekog ubijes, sednes u auto i cekas priliku. Omlatis ga na prelazu, ili bajsu,motoru. Pa ti racunaju kao olaksavajucu okolnost sto si vozio registrovan auto i roditelj si punoletnog deteta Dobijes 1,5 uslovno na 5 god. i do 00.

El sad nesto jasnije?

 

Pa ti bi da pretis strozim kaznama da povecas sigurnost, zar ne? Na te pretnje mislim. Internet komunikacija nije uvijek najoptimalnija.

 

Ja razumijem gnev u ovim konkretnim slucajevima, i licno mislim da su presude preblage (ako polazimo od toga da su cinjenice koje se ovde pominju i u obrazlozenju tih presuda).

I sasvim je u redu da se protiv tako necega protestuje, ali licno mislim da je povecanje sigurnosti motociklista lakse (i u vecoj mjeri) izvodivo promocijom (lijepom rijecju) nego pretnjom (kaznom).

Ja ne kritikujem, nego sam konstruktivan.

Traženje stručne pomoći preko referentnih imena može biti kontraproduktivno. A i nismo primetili neke drastične pomake do sada... U krajnjem slučaju niko od nas nema legitimitet da uspostavlja upite za promenama prema zakonodavnim telima. Sa druge strane takođe ne bi bilo pametno da nekome pišemo magistarski rad podmazan krvlju i delovima tela! Sa treće strane moto zajednice Srbije nisu malobrojne, i kao takve mogu biti interesantne zakonodavnim organima trenutno i u budućnosti...

To takođe predstavlja i kapital kojim se može trgovati!

Gneva nema i ne sme ga biti, razlika je u percepciji onih koji su na lakši ili teži način tuđom greškom oštećeni za ceo život i koji mogu da osete ličnim čulima nepoštovanje zakona. Meni lično bi bilo lakše da se okrenem i da živim svoj život dalje, ali činjenice, osećaji i situacije koje eskaliraju svaki dan mi ne dozvoljavaju da zažmurim. To je sutra moje ili bilo čije dete od nas na pešačkom prelazu koje atakuje besni vozač automobilom od dve tone

! To je moj ortak koga atakuju u sredini krivine i gaze kao psa! Doživeo, preživeo i imam želju da se to nikome ne desi! Sada možemo svi da kažemo to se dešava tamo nekome i da zabijemo glavu u pesak ili da odvojimo vreme pa da peckamo dok ne dobijemo neki odgovor. Što se mene tiče na raspolaganju sam, ukoliko nema volje Bože pomozi svima i idemo da se kockamo! :)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Gneva nema i ne sme ga biti, razlika je u percepciji onih koji su na lakši ili teži način tuđom greškom oštećeni za ceo život i koji mogu da osete ličnim čulima nepoštovanje zakona. Meni lično bi bilo lakše da se okrenem i da živim svoj život dalje, ali činjenice, osećaji i situacije koje eskaliraju svaki dan mi ne dozvoljavaju da zažmurim. To je sutra moje ili bilo čije dete od nas na pešačkom prelazu koje atakuje besni vozač automobilom od dve tone

! To je moj ortak koga atakuju u sredini krivine i gaze kao psa! Doživeo, preživeo i imam želju da se to nikome ne desi! Sada možemo svi da kažemo to se dešava tamo nekome i da zabijemo glavu u pesak ili da odvojimo vreme pa da peckamo dok ne dobijemo neki odgovor. Što se mene tiče na raspolaganju sam, ukoliko nema volje Bože pomozi svima i idemo da se kockamo! :)

 

Malo je pluseva za ovo! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Подржавам иницијативу и урадићу све што могу да допринесем акцији!!!

 

Не ради се овде само о моторима већ су бахатошћу угрожени сви, од пешака преко мотора па до других аута, а Бога ми, и лакших камиона...!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja