Jump to content

Moto Zajednica

Prvi put sa STarom na jutrenje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

E pa ovako, do sada sam bio uglavnom aktivan na enduro delu gde sam trazio savet koji enduro motor da uzmem...

Ukratko nikada nisam ranije vozio motor, na skuteru za par god ukupno presao oko 500km recimo i to najcesce na moru, i resio sam da kupim enduro...

Izbor je na kraju pao na Super Teneru koju i uzeh od clana sa foruma sredinom marta...

Tada sam presao oko 150km dok nisam cuo kolika je kazna za voznju bez A kategorije #@$^%@#$...

Od tada je motor uredno parkiran a ja vozio casove... 27.05. konacno doslo i polaganje i dugo cekano: "cestiam, polozili ste" 1moto3.gif

 

Sutradan otisao da predam za dozvolu, uzeo potvrdu i krenuo u voznju :)

 

Slusajuci starije a i kontajuci da sam vrlo "iskusan" bajker, opreme mi nije manjkalo- jakna sa protektorima, rukavice sa protektorima i kaciga... Jedino sam cizme ostavio kod kuce a pantalone jos ne nabavih...

 

Za pocetak sam se malo provozao po Beogradu, cisto da se malo naviknem na motor i odviknem od skutera, Burgmana, koji sam vozio u autoskoli...

 

Nakon toga spontano odlucih da odem do druga i drugarice u Mladenovac- kontam, malo autoput, malo magistrala- idealno za ucenje i privikavanje na motor...

 

Putovanje je bilo dosta kratko ali za mene vrlo zanimljivo...

Malo fotografija imam ali evo da podelim neku...

 

na autoputu resih da napravim pauzu posle Vrcina i da napravim koju fotografiju... Dan prelep, nije mnogo vruce- idealno za ono zbog cega sam i motor uzeo- malo vozikanja, malo uzivanja u prirodi...

 

14396819114_5c77a969f9_c.jpgIMG_3503 by Vule07, on Flickr

 

14397908495_d1baa8b4dd_c.jpgIMG_3504 by Vule07, on Flickr

 

14211250379_912fef42f3_c.jpgIMG_3509 by Vule07, on Flickr

 

Ljuta masina :)

 

14211314920_59846317ca_c.jpgIMG_3513 by Vule07, on Flickr

 

 

Nakon pauze lagano idem do Mladenovca uzivajuci u voznji i predelu...

Deo od Knez petrola do Mladenovca je, po meni, odlican za pocetnika koji uci kako da sagleda krivinu, kako da je isprati onako kako je zamislio...

Nakon pauze u Mladenovcu, nema slika jbg, razmisljam kuda dalje...

 

Odluka pada da krenem na Kosmaj, dug je dan ja moram tek kasno uvece da budem u Bg-u...

 

edit: cim stignem kacim i ostatak price :)

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

^nije to deponija, to je Super Tenera :D

Salu na stranu, ovo je pocetak puta bio, svi znamo da tu nema mnogo sta zanimljivo da se vidi...

Lepsi deo puta je bio kasnije...

 

Elem, kad sam se popeo na Kosmaj videh desno neki los put, vodi ka repetitorima...

Zemlja sa dosta sljunka i fina uzbrdica- za mene idealan teren da lagano probam off :)

 

Evo par slika nakon sto sam se, uspesno, popeo gore

 

14211456727_05a6a923cd_c.jpgIMG_3518 by Vule07, on Flickr

 

14211314740_e9d15cdfee_c.jpgIMG_3522 by Vule07, on Flickr

 

Blazi deo puta kojim sam dosao:

14418071393_43dc135098_c.jpgIMG_3524 by Vule07, on Flickr

 

pozer :D

14397910615_289a50d2c8_c.jpgIMG_3516 by Vule07, on Flickr

 

Povratak nazad, naravno nizbrdica ispade ozbiljnija od uzbrdice ali se izborismo nekako :)

 

14211251539_03989454f1_c.jpg2014-05-28 16.22.20 by Vule07, on Flickr

 

Dalje nastavljam niz Kosmaj i uzivam u prirodi i laganoj voznji... Pored mene prozujase dvojica bajkera i ostavise me da u tisini lagano uzivam u putu...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

^hvala :)

 

 

Elem, nakon par km spustanja prodjem pored nekog manastira sa moje desne strane...

Posle 100m stanem i pitam sam sebe sto nisam stao da obidjem manastir, em lepo deluje, em ja nigde ne zurim...

Uradih polukruzno i vratih se do manastira

 

14211456177_1d756d3d1b_c.jpgIMG_3526 by Vule07, on Flickr

 

Na ulasku stoji znak da je zabranjeno fotografisanje ali mi je ljubazni cika objasnio da je to samo za komercijalne svrhe i da slobodno setam i slikam, hvala mu :)

 

14211314630_a2d10df495_c.jpgIMG_3527 by Vule07, on Flickr

 

14396540652_6687818fe3_c.jpgIMG_3529 by Vule07, on Flickr

 

14211313790_b415e2c05e_c.jpgIMG_3535 by Vule07, on Flickr

 

14396540252_290c443179_c.jpgIMG_3536 by Vule07, on Flickr

 

14397909195_ffb2a7d303_c.jpgIMG_3540 by Vule07, on Flickr

 

14418070313_4938fbfa22_c.jpgIMG_3538 by Vule07, on Flickr

 

Nakon toga se lagano uputih dalje niz Kosmaj, jos uvek ne znajuci kuda cu dalje :)

 

14211454837_9415fd4fc6_c.jpg2014-05-28 16.26.06 by Vule07, on Flickr

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

^bilo je i lepo, ali prvenstveno vrlo vrlo zanimljivo :)

 

Nakon par km od manasitra dodjoh do raskrsnice- levo Barajevo pravo Sopot...

Par minuta sam razmisljao gde cu i sta cu i na kraju izbor pade na Barajevo- nekada sam kao klinac sa mojima iz vikendice kod Barajeva isao na Kosmaj i znam da sam voleo taj put...

 

Lagano dadoh levi migavac i krecem ka Barajevu...

Nazalost dalje od tog puta nemam vise slika, imam samo jednu a i to nisam ja slikao :D

 

MP900385786%255B1%255D.jpg

 

ps: ovo je slika sa neta posto moj snimak nisam dobio, ostao je u hitnoj pomoci VMA :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Crni Marko šta uradi :staa: ?!

 

:moto2: a?

 

Aham :D

jesam li tebe juce pretekao tamo put pazova batajnica..ista stenera ,narandzastim harlijem sam bio :care:

Nisi mene prestigao :D

Ja lagano odmaram i mirujem kod kuce...

 

Naime- zanimljiviji deo price je :

 

Ta raskrsnica je bila posuta rizlom koju ja, iskusno :D, nisam video...

Video sam je tek kada sam vec oborio motor i bio u raskrsnici...

 

E sad, nemogu da tvrdim ali sto vise vracam film to sam sigurniji da sam ja, "iskusno", zabo kocnicu kada sam skontao sta se desava :S (da nisam vrlo verovatno bih prosao dalje posto je bilo dosta sporo i nisam ga mnogo oborio...).

 

Motor je proklizao u desnu stranu a ja odskocio u levu... posle par tumbanja zavrsih 6-7 metara od motora...

Ustanem i krenem da se proveravam- skontam da je rame stradalo ali mi se cini da nista nije slomljeno, sve ostalo manje vise ok, malo ugruvan i to je to...

Pridjem i ugasim motor ali nemogu da ga podignem jednom rukom... Naisla dva momka u kecu i zaustavim ih i zamolim da mi pomognu samo da podignem motor...

Fini momci pitali sta mi se desilo i jel mogu sam...

 

Nakon sto su podigli motor nekako ga sklonim sa strane i skinem rukavice i raskopcam jaknu da malo bolje ispipam rame- skontam da je kljucna kost na mestu, da rame radi mada boli ko djavo...

Sednem na motor i ipak odem u pravcu Sopota :D

Tamo pitam za ortopeda- kazu nema ni jedan, ima samo hitna... Necu hitnu, necu da ostavljam motor pa da se posle vracam... komplikacije...

Kazem covek- ima u Vlaskoj baba koja odlicno namesta zglobove :D

 

O tako nastavk puta ide ka Vlaskoj, trebalo mi je poodosta da pronadjem gde tacno baka zivi gore u brdima... U svakom slucaju ljubazna nasmejana bakica od 81god... Znam neke koji su 1981 godiste a nemaju ni upola zivota i snage kao bakica...

Lagano je sve ispitala i izmasirala, bez "lomljenja kostiju" i slicnog, i nakon toga je ruka bila dosta pokretljivija...

Baka ne naplacuje svoj rad vec ostavis koliko hoces i mozes.. Ostavih 1000 din i lagano krenu nazad za Bg.

 

Usput sam imao jos jedan manji peh :D na nekom ukljucenju za glavni put me je rame preseklo pa sam mahinalno cimnuo i dao gas, pa onda kvacilo da ga smirim,pa kocnica pa opet cimanje i 5 metara kasnije sam usao motorom u kanal pored puta :D desnom stranom nabijen uz zemljani nasip... Rame opet ko pre bake :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Na kraju upalim opet motor, ubacim u prvu i lagano pored njega dok ga nisam izvukao iz kanala...

Tu se malo iskuliram i krenem ka autoputu...

 

Pod uticajem svega sto se desilo autoputem vozim ko !#@$$@, skroz polako i oprezno... Rame boli ali bolim i ja njega pa nikom nista :)

 

Koacno stizem u BG, btw placate li vi putarine? mnogo smara dok skinem rukavice pa na ler pa ovo pa ono..., i uputim se u Urgentni centar...

Tamo me jako ljubazno upute u sobu 4 gde mi jos ljubaznije kazu: Pa danas je sreda, danas je VMA dezuran a ne mi :D

I tako ja opet na motor pa lagano kroz grad do VMA...

Setim se teme o zabrani parkiranja tamo i pravo kod decka koji radi na parkingu- objasnim mu sve lepo i kazem da znam da ne bi trebalo da sam tu... Decko skroz na mestu, pustio me bez ikakvih problema...

 

Naredna 3 sata sam proveo cekajuci u hitnoj pomoci da predam knjizicu i da dodjem na red...Konacno kod ortopeda po uput za rendgen, pa na rendgen i nazad kod ortopeda... Jos sat vremena kasnije me pregleda doktor i kaze kako je iscaseno rame, vratilo se i sada samo ostaje da strogo mirujem 10 dana pa kontrola...

U utorak bio na kontroli, cekao 2.5h da predam knjizicu na salteru VMA, i kaze doktor da je sve super- jos 7 dana mirovanja i onda fizikalna...

 

Pitam ga: a kad mogu da vozim motor?

kaze: batali motor

ja: probao sam, pao sam sa njega ali je ostao citav, izgleda da cu morati opet :D

cudno me je pogledao i rekao- kad krenes na fizikalnu mozes i da vozis :D1moto3.gif

 

I tako se zavrsava moje prvo putovanje :D

3 nedelje bolovanja i odmaranja kod kuce... Motor sam to vece ostavio na VMA pa ga je drugar sutradan dovezao do mene....

I eno, spremno me ceka svaki dan :) povremeno sednem i upalim, cisto da mu ne nedostajem mnogo...

 

Nadam se da ce sledece putovanje biti sa vise lepih predela a bez ovog poslednjeg dela...

Kontam da sam jos dosta neiskusan i da imam jos mnoogo da ucim ali nekako mi nije zao ni za sta od ovoga....

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5538 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Nije lose, odradio si popunjavanje statistike odma' na pocetku, pa sada, valjda, mozes mirnije da uzivas! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ne odustajem nikako, jedva cekam da ponovo sednem na motor.. :D

Pametniji sam za jedno novo iskustvo, idemo dalje...

 

@doktor'- nadam se da mi je taj upis bio dovoljan :D

Iskreno mislim da je ovo dobra stvar sto se desila... Nije da sam ja neozbiljno shvatao motor ali ovo je ipak bila dobra skola i kako stvari stoje- prilicno jeftina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

au sine... dobro je... i nemo da kačiš te sa lomovima... prva stvar, sledeći put vidi sa nekim da kreneš u vožnju... čisto da možeš da se opustiš i da vidiš kako on vozi... druga stvar na glinaru da vežbaš tu rizlu... ako nisi išao na kurs bezbedne vožnje obavezno da ideš ... u svakom slučaju drago mi je da si prošao dobro i što kažu skinuo si maler... :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Opušteno sinak, dešava se maltene svima. I meni je takav početak bio, ali sam ja prošao poprilično zajebano... Krenuo na Divčibare, skliznuo na rizlu na Divčibarama, popio par rakija da mi ublaži bol, super sve, prespavao na Divčibarama, ujutru ustao, da umrem od bolova, desna noga ko bundeva, seo na motor i 250 kilometara, bez stajanja vozio do kuće, gde sam seo u auto sa kevom i samoodvezao se do bolnice, a doktor pao u nesvest kad je čuo kako, šta, kada i gde... Samo je rekao, vi motoristi... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Eeee bratac al ga ti ubode 1oda.gif . Važno da ništa nije slomljeno i da i ti je volja na mestu . Nego ne reče ti nama najvažnije - šta je s motorom 0plac.gif . Sledeći put pamet u glavu Srbija je ovo što će reći samo pogled na put , nikad ne znaš kolika je rupa , kamen , rizla ispred . Sve najbolje na dalje 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ma ovaj mi je prvi pao za oko, moj snimak mi nisu dali :D

Ova voznja je dosta neplanirana bila, cisto upoznavanje sa motorom... Smatram da sam jos spor i neiskusan da bih se privaljivao u neku organizovanu voznju...

 

Na glinaru planiram da idem od kada sam cuo za istu, samo da prodje rame i odradim redovan servis na motoru.

 

A za maler- neka ostane na ovome i ja srecan... :1moto3.gif

 

edit

@cedo - au svaka cast :D i bitno je da je sve proslo kako treba...

Ja sam pre 6-7 godina tako slomio neke kosti sake i 10 dana nisam kontao sta mi je... Doktor hteo da me bije :D

 

Bug1- kako bre sta je sa motorom? Pa nije mu nista naravno, pu pu daleko bilo :D

Ima crash bar, samo je on malo oguljen, sve ostalo ko novo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2096 postova

Drugarski savet: javi se ovoj ekipi što tera kera po glinari, malo si na prečac ušao u priču i jeftino prošao. Na sreću...

 

Puno dobrih i širokih ljudi je tu, naći će se i neko ili više njih da odvoji neko vreme za tebe.

Ja znam ko ima fitilj, al' ajde, da ne pričam ja... :zdravo:

 

(btw, ovim putem bih pozdravio i mlađanog Čedomira... :zdravo::lol: )

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Hvala na savetu, za glinaru su mi vec rekli i ona je bila u planu... odmah nakon te voznje tj za sledeci vikend :D

Tako da sada cekam da cika doca kaze da smem da se vozim pa krecem opet lagano i pun gas 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Drugarski savet: javi se ovoj ekipi što tera kera po glinari, malo si na prečac ušao u priču i jeftino prošao. Na sreću...

 

Puno dobrih i širokih ljudi je tu, naći će se i neko ili više njih da odvoji neko vreme za tebe.

Ja znam ko ima fitilj, al' ajde, da ne pričam ja... :zdravo:

 

(btw, ovim putem bih pozdravio i mlađanog Čedomira... :zdravo::lol: )

 

Ovo ti je jedan od ljudi, zbog kojih mi je drago što vozim enduro i što ga poznajem! :) Kao što ti reče naš dobri Dejan, aka Libero, pravac u enduro meku, zvanu glindža, tamo će ti svako sa zadovoljstvom pokazati tehniku vožnje, a za jednog "čovu" sam 100% siguran da hoće, samo ako se nađe u tom trenutku tu. Prepoznaćeš ga po nekom limun zelenom biciklu...1moto3.gif

Odmaraj, izleči rane junačke, pa polako na glindžu...0takoje.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja