Jump to content

Moto Zajednica

Put na istok: Pamir, Mongolija, Sibir, ka izlasku Sunca!

Recommended Posts

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Danas smo malo odmarali od voznje. Proveli smo ceo dan u Minsku, setali, obilazili znamenitosti po gradu. Veoma, veoma lep grad, koji me mnogo podseca na neku od evropskih metropola. Da me je neko kojim slučajem spustio u Minsk, sigurno ne bih pomislio da se nalazim u jednom od gradova bivseg socijalistickog režima...Grad diše!

 

Minsk, ulicna vreva

 

IMG_3054_resize.jpg

 

 

Trg Nezavisnosti, Minsk

 

IMG_3073_resize.jpg

 

 

Crvena crkva

 

IMG_3082_resize.jpg

 

 

Park Gorkog

 

IMG_2931_resize.jpg

 

 

Mimi na zadatku

 

IMG_2947_resize.jpg

 

 

Park Janka Kupala, Minsk

 

IMG_2956_resize.jpg

 

 

IMG_2958_resize.jpg

 

 

IMG_2959_resize.jpg

 

 

IMG_2961_resize.jpg

 

 

Beloruski državni cirkus

 

IMG_2963_resize.jpg

 

 

Spomenik ispred državnog cirkusa, na Aveniji nezavisnosti, Minsk

 

IMG_2974_resize.jpg

 

 

Avenija nezavisnosti, Minsk

 

IMG_2993_resize.jpg

 

 

Ulica Lenjina, centar Minska

 

IMG_2999_resize.jpg

 

 

Pogled sa Trga Slobode, Minsk

 

IMG_3012_resize.jpg

 

 

IMG_3018_resize.jpg

 

 

Crkva na Trgu Slobode

 

IMG_3027_resize.jpg

 

 

Zasluzeni odmor na Trgu Slobode

 

IMG_3037_resize.jpg

 

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Ps. Da li ste kupili tag za putarinu i jeste li platili kilometrazu? Vrlo su rigorozni po tom pitanju i deru kozu sa ledja. Za automobil sam kupovao tag...e sad nisam siguran kako ide za motor? Pozdrav momci i uzivajte :-)

 

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

...

Vreme je za rucak, 1h posle ponoci, 200km ispred Minska. Doruckovali smo pre 17 sati :lud:

 

 

Bas :lud:. A pochemu to takoje?

 

Mimi druze, moras da jedes! Na silu, brate, na silu! ;)

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Montenegro - PG
  • Motocikl: Honda Varadero xl 1000 v

...

Vreme je za rucak, 1h posle ponoci, 200km ispred Minska. Doruckovali smo pre 17 sati :lud:

 

 

Bas :lud:. A pochemu to takoje?

 

Mimi druze, moras da jedes! Na silu, brate, na silu! ;)

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

 

Hahaha, Mimi je neuništiv , ali stvarno . Čovjek može bez hrane i sa malo vode cijeli dan. Ja bi umro posle 5 sati praznog stomaka...

 

Mimi, svaka čast majstore kad uspiješ da se i javiš i postaviš slike .

 

Kad porastem biću Mimi .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dragi drugari...

Nije lepo ni hriscanski zavideti...ali je zato ljudski, pa priznajem da me to malo napalo. Pogotovo ako vam kazem da se u poslednje vreme bavim samo roditeljevanjem, a motor nisam posteno poterao ni niz ulicu, a kamoli 26000 km za 100 dana.

Nista ja vama necu posebno da zelim, sem da budete to sto jeste. Vec ste dokazali i sebi i drugima da ste za ovako nesto prilicno sposobni. Zato verujte sebi i svojoj snazi (svim vrstama)...to ce biti dovoljno.

 

Puno, puno, puno trenutaka za pamcenje i pricanje unucima zelim. Srecno!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Seve, Mimi, dragi drugari,

Znam da ste iskusni moto avanturisti i vrhunski drajveri, samo da vas podsetim: U poduhvatu ovih razmera koji dan, pa i nedelja više ili manje ne znače puno. Čuvajte se, ne forsirajte previše. Štedite snagu za one još lepše i uzbudljivije delove avanture koji tek dolaze, a gde će vam ona biti potrebnija.

Odavde vas prati puno pozitivnih misli i osećanja svakog trenutka. Još jednom: čuvajte se i uživajte, da bismo mogli i mi sa vama.

Svako dobro

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

@Arvak

 

Brate, ne moraš mene da siliš da bih jeo, ali nema se vremena, nema. Među nama, u poverenju, žena me pustila na ovo putovanje pod uslovom da se vratim 10-15 kg lakši 1neznam.gif...

 

@Mikeli

 

E moj brate, ni jedno jutro nismo legli pre 4h, a buđenje najkasnije u 8h!!! Srećom, za sada su putevi potpuno ravni, bez krivina, pa uz tempomat može malko i da se odrema 1zvizduk.gif...

 

Drugari, hvala na lepim rečima...Posle 520 km, stigli u Bryansk, Rusija. Pratilo nas i oblačno vreme, i sunčano, i kišovito...Svega po malo, ali do sada najlaganiji dan...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova

Druže Peđa, sve znamo! Ali i hvala što brineš. Volim tebe da pročitam!

 

Društvo, podrška se oseća, puni jedra, daje elan, krepi kada je okrepljenje potrebno. Hvala vam na, u ciničnom svetu u kome živimo retkim, dobrim vibracijama!

 

Nema brige, još uvek se zagrevamo. Sve ovo je duboko u zoni komfora, da ne kažem rutinski, sitni uvodni problemi dugačkog putovanja (mora se stići do zanimljivih predela brzo, jer je broj dana ograničen). Jer tek tamo je, kako da rečem ;), san koji možemo da sečemo nožem, eto toliko je opipljiv i materijalan. Tamo, na istoku.

 

Da odgovorim i na gore postavljeno pitanje: u Belorusiji putarina za motore se ne plaća. Za strane automobile je skupa.

 

i na kraju, za moju drugaricu olju-šonezi: pisaću svakako, samo kada se dohvatim računara, ne ide ovako na telefonu, debeli mi prsti :lol:. Pisati za pametne ljude je zadovoljstvo... :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

@Mimi

Haha! Ja ako se vratim 10-15kg laksi, postacu nevidljiv! :) Zato samo cepam kebabe, falafele, lahmadzune. Ali da ti ne pravim sad zazubice ako je vec takva situacija ;)

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Mimi na zadatku

 

Navikao čovek da drži nešto na nišanu....relikt prošlosti :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

E pa komsho, jedva chekam da se rapishesh. :)

 

Lepo je od Mimija shto nas drzhi obaveshtenim, da se on ne ljuti, chini mi se kao da podnosi raport. Shto kazhe Nikola-Pera, navikao chovek... :)

 

Kad ti komsho odreshish literarnu kesu, osetim se kao da uchestvujem u puteshestviji. Jedva chekam. :)

 

Moram priznati da mi je drago shto ste odabrali "pogreshnu" rutu do Poljske. Ostaje meni negde da te provedem u povratku, kuda znam da nisi proshao. I to jedva chekam. :)

 

Zhiveli

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova

Redovno javljanje kući: stigli u Kursk, kiša nam ni danas nije oprostila ali baš nas briga, sve postigli što planirali. Raspoloženje i umor na visini ;). Danas smo imali laku etapu od oko 350km, ali smo puno snimali u Kursku.

 

O Kursku ne mogu sada kratko, slična i potresna priča kao za Volgograd/Staljingrad. Pomešana osećanja strahopoštovanja, tuge i zapitanosti.

 

Sledeća dva dana pojačana etapa od 1200km do Uralska, same granice Evrope, već u Kazahstanu inače. Biće to kraj prvog od četiri ulaska u Rusiju, a početak opet prvog, ali od tri ulaska u Kazahstan. Da li ćemo sutra dobaciti do Saratova na Volgi ili ćemo spavati malo ranije, videćemo. Zavisi kakav ritam pronađemo ujutro.

 

Ovde je već iza ponoći, vreme da se lala... Za koji sat.

 

PS: već smo zanimljivo daleko na sever. Dan traje do 22:45h. Odlično za snimanje u danu u kome i vozite! :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8180 postova

Evo jedna fotografija iz Kurska, sa Trga Pobede inače, koja mi je postala instant draga. Večna vatra na sećanje i čast mrtvima. I odmah do nje ljubav koja ne haje i ne pita za mesto.

 

IMG_3149_resize.jpg

 

Smrt nekada, život sada. Neka uvek pobedi život!

 

Tako su lepi, zar ne? Nehajni klinci... :takoje:

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Nema pisanija literarnog, znam da se još zagrevate. Ovo su nužno predjeni kilometri dok se ne dodje do suštine. Dobro vam ide, samo gurajte i malo više odmarajte. Trebaće vam snaga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Nema pisanija literarnog, znam da se još zagrevate. Ovo su nužno predjeni kilometri dok se ne dodje do suštine. Dobro vam ide, samo gurajte i malo više odmarajte. Trebaće vam snaga.

 

Cuj, malo vise odmarajte!!! Pa kud' ces vise odmaranja od 3-4 sata dnevno 1staa.gif ??? Ovde je skoro 2h, necemo leci pre 3h, a budjenje ujutro u 6,30!!! Treba sutra prevesti 750km 1ups.gif...Al' sto kaze Nesa Panda: " Jesmo li......?"

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Sretan vam ostatak puta pošto ste dotle gde ste sad fala bogu imali sreće :moto3: to je voznja, a ne ko ja, Crče od Sreće kad odem do Makarske ( 252KM ) :staa2: :staa2: :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja