Jump to content

Moto Zajednica

Kud puklo da puklo!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Evo mene ponovo. Juce se desio neprikosnovei "highlight" ovog putovanja! Do sada, naravno, ali s obzirom na utisak koji je ostavilo na mene, tesko ce ga sta svrgnuti sa trona...

 

Dakle, sinoc sam kampovao u pustinji. Zvuci tako obicno, znam, ali za mene nije bilo tako... Detaljnijim opisom cu se pozabaviti u putopisu, za sad mogu samo da kazem da je dozivljaj jedinstven. Potpuno, ali bukvalno potpuno odsustvo svakog zvuka (dakle nema insekata, ptica, biljaka...) doprinosi ovom fantasticnom iskustvu. Pokusajte da zamislite, ali tesko ce ici... :)

 

Jutros ustao pred zoru da gledam izlazak sunca, pa sprzio 500ak km i dosao u Yazd, odakle, je li, pisem :)

 

Ovde slucajno dobio ponudu da delim hotel sa americko-italijansko-nemackim bogatunima... :) Jedem i njihov rucak... :D A sve to po ceni od 6$ za nocenje s doruckom i dodatnih 6$ za "all you can eat" bahanalisanje s ruckom... :) Realno, penal kakav nisam smeo da promasim. A jos je u pitanju najpreporuceniji hotel u Yazdu :) Izivljavanje! Necu im se isplatiti nikako :D

 

I tako, sad dok me pod drvetom hladi ventilator sa vodom i dok ispijam svoje 3. besplatno pice, resih da se malo setim i domovine... :) Ne zamerite... ;)

 

Inace, mesto gde sam spavao u pustinji je bilo najdalje od Beograda sto cu dohvatiti ovim putovanjem i do njega sam presao (+/- do 10km) 6500km. Od jutros sam svakim kilometrom blizi kuci, a i to je poseban osecaj...

 

Srdacan pozdrav iz vrelog Yazda...

Hoda hafez! ;)

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600
Dragi mladi prijatelju,

tek sam sada ukapirao da si to ti. (Šifra Mačkov kamen).

Uvek me raduje kada vidim mladog čoveka koji se ne libi da prekorači granice uobičajenog i opšte prihvaćenog, koji sebi stalno podiže letvicu sve više i više. Siguran sam da ti možeš visoko. Uživaj u onoj lepoj strani solo vožnje. Onu ružniju stranu neka ti nadomesti upoznavanje i druženje sa dobrim ljudima koji su svuda oko tebe, gde god da si.

Želim ti svako dobro i sreću.

 

Dragi Pedja,

 

Upravo te granice i letvice i jesu u najvecoj meri i svrha mojih putovanja. Imaju ona i drugih stvari koje nose sa sobom, ali ti si spomenuo mozda i najbitnije :)

 

Veliko hvala na lepim recima i lepim zeljama, a dan kad cemo o svemu ovome uzivo pricati ce doci mnogo pre nego sto bih ja iz ove perspektive zeleo...

 

Pozz!

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBRF4i, KLX650, TT600S

Evo mene ponovo. Juce se desio neprikosnovei "highlight" ovog putovanja! Do sada, naravno, ali s obzirom na utisak koji je ostavilo na mene, tesko ce ga sta svrgnuti sa trona...

 

Dakle, sinoc sam kampovao u pustinji. Zvuci tako obicno, znam, ali za mene nije bilo tako... Detaljnijim opisom cu se pozabaviti u putopisu, za sad mogu samo da kazem da je dozivljaj jedinstven. Potpuno, ali bukvalno potpuno odsustvo svakog zvuka (dakle nema insekata, ptica, biljaka...) doprinosi ovom fantasticnom iskustvu. Pokusajte da zamislite, ali tesko ce ici... :)

 

Jutros ustao pred zoru da gledam izlazak sunca, pa sprzio 500ak km i dosao u Yazd, odakle, je li, pisem :)

 

Ovde slucajno dobio ponudu da delim hotel sa americko-italijansko-nemackim bogatunima... :) Jedem i njihov rucak... :D A sve to po ceni od 6$ za nocenje s doruckom i dodatnih 6$ za "all you can eat" bahanalisanje s ruckom... :) Realno, penal kakav nisam smeo da promasim. A jos je u pitanju najpreporuceniji hotel u Yazdu :) Izivljavanje! Necu im se isplatiti nikako :D

 

I tako, sad dok me pod drvetom hladi ventilator sa vodom i dok ispijam svoje 3. besplatno pice, resih da se malo setim i domovine... :) Ne zamerite... ;)

 

Inace, mesto gde sam spavao u pustinji je bilo najdalje od Beograda sto cu dohvatiti ovim putovanjem i do njega sam presao (+/- do 10km) 6500km. Od jutros sam svakim kilometrom blizi kuci, a i to je poseban osecaj...

 

Srdacan pozdrav iz vrelog Yazda...

Hoda hafez! ;)

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

 

Citam ovaj tekst, i zamisljam se...osmeh...kako li je to dobar osecaj...

Za desetak dana, krecem i ja u svoju malu veliku avanturu od oko 3000km :-) Jedva cekam :-)

Druze, divim ti se! :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

... I evo me opet... Ovaj put iz Teherana. Stigao pre nekih 2h i smestio se kod drugara od drugara, jednom recju - Siavasha. Dobar neki covek :)

 

Na putu do ovde se ponesto i izdesavalo, ali ko ce sve to sad na brzinu da pise... ;)

 

Najbitnije je da sam ziv i zdrav, znam. :)

 

Smatram da sam danas doktorirao voznju. Siavash me je sacekao na ulasku u Teheran, pa onda na jadnom Transalpu nas dvojica, sa svim stvarima, po kisi, kroz teheransku ludnicu... Bez ogrebotine. :) E sad sam bas ponosan na sebe! :) A i na Transalpa ;)

 

Inace, jedan od razloga zasto nisam zaobisao Teheran, a razmisljao sam o tome, je taj cuveni saobracaj... I da, zaista je ludnica. Ovo treba doziveti :)

 

Sutra sam ovde, pa cemo dalje videti...

 

Eto toliko za sada, a mozda i poslednji put iz Irana...

 

Pozz!

 

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: selo vojska
  • Motocikl: suzuki bandit 1200s
1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif pa neznam kojim putem i kad se vracas ali ako ides autoputem ja sam okolina jagodine pa svrati na jedno pice.bice mi cast meni i bajkerima da te ugostimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp

Verujem da Arvak nema mogo vremena a i tehnickih mogucnosti da doda ovde neke slika pa cu ja to uraditi umseto njega.

Iran 2014:

 

u poruci ispod su sve slike

Promenio član ZoguBK
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

@ZoguBK

True. 'Fala Brzi. Okaci i ostale sto sam ti poslao, imam ja toga jos za kasnije, ne brini ;)

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600
Hehe, vidim da je moj drugar naučio i šta znači zakopati u pesak :lol:

 

:takoje:

 

... I otkopati! :D

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600
svaka cast, zivi svoj san!

 

p.s. drago mi je da si zadovoljan Transalpom.

 

Slavisa, druze... Prezadovoljan!! :)

 

Samo, ne verujem da si se onomad nadao da ce se makina provozati skoro do pakistanske granice... ;)

 

Pozz!

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

... I sad odoh iz Teherana... :) Na severozapad. Siavash je puno biciklao po tom delu Irana, a i po Jermeniji, pa smo napravili, cini mi se odlican plan...

 

Naredna 3 dana bi trebalo da sam u Iranu, odn. u njegovom, sto se prirodnih lepota tice, najlepsem delu. Naredna 3 ce "otpasti" na juznu Jermeniju, najverovatnije Nagorno Karabah i okolinu jezera Sevan, a onda se ponovo javljam iz Jerevana...

 

Pozdrav!

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp

Uz odobrenje autora objavljujem sve slike :D

 

 

IMG_5883.jpg

 

IMG_5917.jpg

 

IMG_5937.jpg

 

IMG_5949.jpg

 

IMG_6000.jpg

 

IMG_6008.jpg

 

IMG_6039.jpg

 

IMG_6042.jpg

 

IMG_6078.jpg

 

IMG_6082.jpg

 

IMG_6094.jpg

 

IMG_6134.jpg

 

IMG_6140.jpg

 

IMG_6146.jpg

 

IMG_6162.jpg

 

IMG_6198.jpg

 

IMG_6225.jpg

 

IMG_6236.jpg

 

IMG_6342.jpg

 

IMG_6343.jpg

 

IMG_6388.jpg

 

IMG_6414.jpg

 

IMG_6417.jpg

 

IMG_6427.jpg

 

IMG_6485.jpg

 

IMG_6496.jpg

 

IMG_6501.jpg

 

IMG_6508.jpg

 

IMG_6539.jpg

 

IMG_6556.jpg

 

IMG_6576.jpg

 

IMG_6595.jpg

 

 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Auuuuuu :staa2: Nisam skoro ovako nesto lepo vide. Jedva cekam ceo putopis za koji verujem da ce biti apsolutni hit ove godine i najcitanija tema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • дипл.инж.саобраћаја, 157 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: R 1150 GS

menjaj redovno ulje i nemoj da te djavo vara da ga teras preko dzombi!

 

Ziveo, samo napred!

 

veruj mi, iskreno, osecam se kao da sam deo tog putovanja, nekako kad pogledam bivseg Trandzu kako pali svetom, osecam se ponosno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: selo vojska
  • Motocikl: suzuki bandit 1200s

menjaj redovno ulje i nemoj da te djavo vara da ga teras preko dzombi!

 

Ziveo, samo napred!

 

veruj mi, iskreno, osecam se kao da sam deo tog putovanja, nekako kad pogledam bivseg Trandzu kako pali svetom, osecam se ponosno!

 

tek sad vidis kakav si motor imao.sve pohvale za putopis i hrabrost za tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Drugari, Jermenija! Evo me u nekom fancy restoranu, bahatim se za sve pare! 10$, da budem precizniji. Ali zato na trpezi kralj zivotinja - svinja, a uz svinju pivo. Pa kako... :)

 

Sad cu i da zakampujem, ali reko aj da im izrabim Internet kad se vec nudi... :)

 

Iran je u potpunosti opravdao moja ocekivanja, a to mu nije bio lak zadatak, s obzirom da su bila ogromna. Puno lepih iskustava, dobrih ljudi, novih reljefa i odlicne voznje... Spoznaja jedne drevne civilizacije i potpuno drugacije kulture. Da je bilo jos i zena, svinja i piva, pa ponekad i samo malo manje radoznalosti lokalaca bila bi cista 10. Ovako, od mene, jaka 9.

 

Jermenija... Posle skoro 3h maltretiranja na granici bio sam skeptican kakvi ce mi biti prvi utisci. Medjutim, Tolkinovski predeli su mi namah popravili raspolozenje... Uspon na 2200mnv pa onda skoro jednako toliki spust, a sve kroz okolne sume i s pogledom na snezne vrhove... Fantasticno!

 

Sad odoh da trazim kamp, jer je ovde vec sumrak, a sutra cu u Nagorno Karabah. Nakon danasnjeg maltretiranja na granici, u jednom momentu sam pomislio da mi jos jedna granica sutra nije neophodna. Medjutim, ne volim da odustajem, tako da ipak - Nagorno Karabah! A i to zvuci tako dobro! :)

 

Trebalo bi 31.5. da stignem u Yerevan, tako da ako ponovo ne iznenadim kao sada, kuckamo se odande.

 

Srdacan pozdrav - pojma nemam kako bi Jermeni rekli "hoda hafez" ;)

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja