Jump to content

Moto Zajednica

mini garaza za motocikl

Recommended Posts

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

zakljuca ga ovaj mehanizam,premotaj na 1:00

 

Meni na onom snimku sa pocetka deluje mnogo prostije, cak nikakav mehanizam, vec samo tocak upadne u ovako nesto:

 

 

 

Drzac_za_tocak.jpg

 

 

 

Druze ova ideja tvoja nije sigurnosna i dobra ...radim to te iz dobre namere zborim ...nije reklama samo eto da vide ljudi

 

https://www.facebook...70317798&type=1

https://www.facebook...&size=960%2C720

https://www.facebook...&size=960%2C720

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

zakljuca ga ovaj mehanizam,premotaj na 1:00

 

Meni na onom snimku sa pocetka deluje mnogo prostije, cak nikakav mehanizam, vec samo tocak upadne u ovako nesto:

 

 

 

Drzac_za_tocak.jpg

 

 

 

Druze ova ideja tvoja nije sigurnosna i dobra ...radim to te iz dobre namere zborim ...nije reklama samo eto da vide ljudi

 

https://www.facebook...70317798&type=1

https://www.facebook...&size=960%2C720

https://www.facebook...&size=960%2C720

 

Gore navedeni princip sa slike sam isprobao i to ne u nekoj čvrstoj varijanti tipa cevi limovi i ostali kvalitetni materijali nego sam je čisto za probu skucao od dasaka. Osim što je moja proba bila lagana i nije bila pričvršćena za patos (pa se pomerala napred kad naterujem točak) kad se točak uparkira u držač više nije bilo pomeranja. Nemojte da mislite da ova druga varijanta nije dobra jer jeste bolja (nema oštrih uglova na koje greškom nateraš točak pa zaj...eš gumu) ali oni koje nisu vični savijanju limova ili nemaju na čemu da ih saviju ovo sa slike bi bila jednostavnija varijanta (kupiš U profil zavariš i gotovo) i naravno poprečna cev da se zavari da se ne ljulja levo - desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Ovaj model NIKAKO veruj mi nije dobar ...bar imam iskustva sa tim ne samo sto ih pravim nego od zadovoljnih musterija i ponajvise staticki je samo ovaj sistem najsigurniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

10702020_861433400555662_627883700203562692_n.jpg?oh=d5fca0a7314de7bb907725ee8304a8f1&oe=5520454E&__gda__=1424067939_749da39ae705a4db9b18dd74d062b278

 

Napokon neko za konkretan razgovor. Kako bi se ponašao da ima sa prednje i zadnje strane točkove, da bi mogao da se gura u garažu, moja je široka 95 cm pa kad sam počeo da pratim temu zamisao je bila da i ja napravim garažu sa kliznim patentom sa početka teme. Čekao sam da se neko javi ko pravi slične stvari da bi mi dao neke smernice po pitanju materijala i sl. I još bolje sa nekim nacrtima i merama šta koliko i zašto. I na kraju naravno koliko ja da se ispružim za ovo zadovoljstvo sa slike. Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Idealan za rad oko motocikla prevoz na prikolici na motoliftu za bravljenje prednjeg tocka ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900
  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

E kad je tema MINI garaža za motocikl da predstavim moju mini garažu. Širina 1 m dužima 4,5 m, komšije kad su postavljale garaže ostavile metar razmaka između. Meni dobro za garažu a njima ne podliva voda unutra. Ukoliko imate preko 75 kg ne poklušavajte da uđete unutra jer i ja jedva izlazim kad uguram motor (zato i jeste mini). Na proleće da napravim onaj klizni mehanizam i Pančin patent pa da i ne ulazim unutra, i polepim stiropor. Na sredini sam napravio policu za alat i šta već, a sa zadnje strane sam takođe stavio vrata pa za sada stoje biciklovi dok i žena ne kupi motor (kad dobije na lotou).

post-18667-0-06779700-1417020034_thumb.jpg

post-18667-0-99671400-1417020053_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Odlicno, ala ce da cucne tu onaj klizni mehanizam. Steta sto za 50cm nisu ostavili vise prostora izmedju svojih garaza, ali i ovako zavrsava posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Nisu mogli više da ostave jer su placevi za garaže bili predviđeni za tipske (metalne), da su ostavili barem 15 cm više ne bi ni pravio mehanizam, al šta je tu je. Barem ne moram da razmišlljam gde da ga parkiram preko zime kao prethodnih godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
 

Sa malim zakašnjenjem se uključujem u ovu temu. Naime čitajući je došao sam na ideju da napravim jednu mini garažu za moj motor, i sticajem nekih okolnosti kada sam je završio, rešio sam da je prodam. Koga zanima može da je vidi u oglasima. Elem garaža je od sendvič termo panela i podkonstrukcije od čeličnih L profila. Dimenzije garaže su 3x1,5x1,75m. Ispala je jako čvrsta i stabilna. Cena je na kraju ispala nešto veća od planirane, a i puno sam vremena utrošio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja