Jump to content

Moto Zajednica

mini garaza za motocikl

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ili mora biti pričvršćeno za pod ili bilo kakcvu osnovu da težina motora drži pokrivku i to da dihtuje, pokušao sam bez pričvršćivanja dunuo malo jači vetar i od cirade napravio jedro i srušio motor.

Kad bi zabusio ankere u beton to bi držalo i ne bi morao da koristiš motor kao teg.

Za rad ventilacije a usput i radi onemogucavanja stvaranja prevelikog pritiska od vetra iznutra dobro bi bilo napraviti luftase koji bi omogućili cirkulaciju vazduha.

 

Nadam se da se motor nije puno oštetio?

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N9005 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Nisam imao oštećenja, ali to je bila prvi pokušaj, za sledeće sam se naučio pa sam ostavljao luftere, i pričvrstio za beton izgledalo je otprilike ovako, sad sam i nju sklonio zbog fudbalskih talenata.

post-18667-0-34979600-1402244521_thumb.jpg

post-18667-0-29243300-1402244593_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zanimljivo :

 

 

 

Skoro istu stvar sam video pre nekih 25 - 26 godina u tadašnjoj Čehoslovačkoj, išao sam u Poljsku i sa puta video neko gradsko naselje pored koga smo prolazili sa velikim parkingom. Na tom parkingu je bilo postavljeno bar dvadesetak ovakvih " garaža " , ali za automobile. Neke su bile razvučene ( kola parkirana ispod ), a neke " skupljene " . Pretpostavljam da je konstrukcija bila pričvršćena za podlogu. Sve su bile potpuno identične ( boja, materijal . . . ) pa pretpostavljam da su bile fabrički izrađene .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Z750s

Sve ove stvari su lepe, samo mislim da bi bile na udaru divljaka i ludaka...Hocu reci da ih je dobro postaviti u dvoriste od kuce, ali ne i na nekom javnom mestu..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Ne trebaju ti ni ludaci ni divljaci, dovoljan je samo jedan komšijin opušak bačen sa terase ili kroz prozor i ti si u problemu, a da ne spominjemo vesele tinejdžere kad krenu runo ujutru oko 05,00 iz noćnog života u zavidno pijanom stnju. Kad bi se za oštećenje tuđe stvari odgovaralo po službenoj dužnosti a ne po privatnoj tužbi mi takvih problema ne bi imali. Zbog toga dajem prednost metalnoj varijanti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja-Beograd
  • Motocikl: TDM 850

I ja sam razmisljao o pravljenju "pokretne" garaze :-). Naime, ideja je da oko motora nacrtam pravougaonik (posto motor ima samo copavu) i izmerim visinu i po ugledu na te dimenzije pustim malo lufta sa svih strana i napravim boks. Sa jedne strane bi dosli tockici slicni onima na kontenjerima i rucica s druge strane, pa bi se taj "boks" da izvinete, kao kurton, navukao :-) nzm da li sam uspeo lepo da objasnim ideju, nadam se da jesam :-) jos uvek nisam definitivno odlucio da krenem da pravim, ali ako ne nadjem neko drugo resenje ici ce ovo, a samim tim i slike ovde :-) mada ako ima gde da se kupi ovaj cycleshell on bi mi zavrsio posao za leto, a za zimu imam gde da ga drzim, a i nemam fudbalere u komsiluku :-)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja-Beograd
  • Motocikl: TDM 850

I ja sam nasao taj u louisu, ali nije isti kao cycleshell :-) ovo realno ne vredi 250e. Nego da se vidi gde ima nesto kao iz prvog klipa sa pocetka teme. Isao sam na sajt kokon.info, ali im istekao domen, nemaju sajt. Izgleda da su dobro poslovali i prodavali dosta ovih garaza :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Konstrukcija , predviđena da se obloži limom i zatvori ( sem sa prednje strane , gde su točkići).

Uhvati se za ručke i navuče na parkiran motor

 

rc2gjr.jpg

2a64d5e.jpg

lwlc4.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Jbg , drug živi u zgradi . Ovo mu je jedno od rešenja . Prikupljeni su potpisi stanara da može da je postavi , komunalna nije nadležna , nije na ulici , prolazu ili zelenoj površini. Ima još posla oko limarije , ankerisanja zaštite i osvetljenja ali to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: SRBIJA
  • Motocikl: Кенондејл

Кад је мука дај шта даш, на нашим просторима дефинитивно УВЕК лим, метал, нека чврста грађа, по могућству пензионисано војно лице са дозволом за оружије да то све причува :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Odlično rešenje kolega! A mislim i da je salerNS u prethodnom postu potpuno u pravu - samo čvrst materijal kao pokrov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Zar nije bila laksa ona varijanta da uguras motor nego da guras celu garazu

- Kad uguraš motor , prednja strana ostane otvorena.

Ovako, motor parkiram uz zid ili u ćošak i samo ga zatvoriš.

Naravno ankerisanje i katančenje se podrazumeva. Kao i čvrst materijal za pokrivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

uf ne verujem da imam slike,potrazicu,imam ga 7-8-godina al ne garantujem za slike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

svaka cast za kucicu.. :-)

ljudi,sta da vam kazem...gotovo.... po suncu i kisi,i tako dalje...vredi svaki spon u ocima,opekotina od varenja,ljute rane al junacke :)

n623go.jpg

 

2yuwwgj.jpg

 

nn7d44.jpg

 

s6km0l.jpg

 

1p8rad.jpg

 

5zkwh.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Gledam celu temu sa tugom i secam se garaza oko zgrade gde stanujem u NS. Neke su postojale i 40 godina. Prosle godine (2013) dosla inspekcija i jedna po jedna garaza nestala... ukljucujuci i onu 1x2 metra za moped. Locirali gazde jednog po jednog i cistac. Sve ovo funkcionise u sopstvenom dvoristu, i to samo ako je uklonivo, da nije zidano. U gradu, vise jok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja