Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha X-Max 250

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Mislim da sam pronasao mesto za podlosku… 

ako se ne varam ona je kod tocka pod rednim brojem 4… kod lamele nema takva podloska koliko se meni cini 

 

 

IMG_6746.png

IMG_6747.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x max 250

Posto sam dugo na ovom forumu , ali kao clan koji je dosta naucio o skuterima i sam sredjivao svoj skuter x max 250 2014g sa dobrih 40000 km, morao se i meni desiti peh tj "originalni pogonski kais mitsuboshi koji je pukao na 2000 km od postavljanja , prethodni izgurao 20000km uspeo je da polomi na polutki varijatora skoro sva rebra ventilatora , ali nije mi jasno da radilica na strani varijatora dobila otklon kao da je savijena.Moje pitanje da li je moguce da u toku voznje i pucanja kaisa varijator uspe da iskrivi osovinu za par milimetara, i naravno sada je u disbalansu. Sta sada uraditi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Da javim, cisto da se zna, stigao lager juce, danas zamenjen, sklopljeno, proban nekih 10ak kilometara, samo se guma cuje kako zvizdi :)… mozda sam trebao da zamenim sve lezajeve kad je vec bio otvoren ali nisam uradio… barem sad znam Kako i sta Pa ako treba u buducnosti lako se zameni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda SH 300i, Kawasaki J300

Pozdrav svima, planiram u skorije vreme da kupim xmax 250 , neko 2010, 11,12 13 godiste, sad videcu koji ce mi biti na raspolaganju… Sta savetujute…posto gledam po Ns-u. I blizoj okolini, inace imam Hondu sh300i 2008 god i citam komentare da x max nema onaj izlaz 12 v za punjenje telefona itd, i da nema filter ulja ovaj redovni nego onu mrezicu samo ko ovi sa manjom kubikazom… to me malo iznenadilo. Moja honda ima taj izlaz i dosta mi je znacilo, posto sam radio dostave sa njom,pa sam cestio punio telefon…. Inace, potrosnja mi je 3-4 l bila, gradske voznje, a citam da na x max ide preko 4. Kod honde mi se jedino ne svidja sto ima malo prostora ispod sedista, imam kofer svakako ali takodje vozim stalno, pa nosim i dodatnu opremu.Na zalost imao sam udes, ne mojom krivicom, i honda mi je stradala, ne isplati mi se popravljati je, jer slabo ima rezervnih delova, pa gledam nesto da uzmem da vozim neke 2 god, a x max mi je zapao za oko…posto imam plan kasnije da uzmem hondu integru,al otom potom. izvinjavam se na duzem postu, prosto sam morao jer niko na forumu ne pise za hondu sh300 nista, pa sam je zato spomenuo ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Xmax 250 je tehnološki dosta starija generacija nego ta tvoja bivša Honda. Ne znam koliko ti to znači, verovatno nije bitno za dostavu, ali slabija je jedno 25%, više troši goriva, ulje se menja češće (manja količina i nema filter, ali na 3.000), a nisu joj ni jeftini delovi, niti se baš tako lako nalaze. Još ako nema punjač koji ti treba, pa i nije baš neki izbor.

Samo moje skromno mišljenje, naravno, ali tako ti je to otprilike - ako hoćeš Hondu ili Yamahu, a da je moderno i dobro, onda je skupo. Ili onda mora neki zastereli i\ili kod nas neatraktivan model, za manje para.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jedan primer sta voda moze uraditi, kako sanirati tj popraviti valjano.

 

IMG-20231207-094931.jpg

 

IMG-20231207-094945.jpg

 

u pitanje je rashladni sistem

IMG-20210713-110409.jpg

 

IMG-20210713-110438.jpg

 

pumpa vode je propisala na odusku

IMG-20231207-100615.jpg

 

donji sraf... pojela ga maca

IMG-20231207-100621.jpg

 

IMG-20231207-100823.jpg

 

IMG-20231207-104705.jpg

 

bez dobrog grejanja i cukanja nije moglo izaci 

IMG-20231207-104710.jpg

 

IMG-20231207-104811.jpg

 

IMG-20231207-105820.jpg

 

IMG-20231207-105845.jpg

 

IMG-20231207-110303.jpg

 

IMG-20231207-110910.jpg

 

IMG-20231207-120401.jpg

 

Stanje je vrlo lose, od ove pumpe nema nista jer je njeno kuciste naceto, propalo.

Pored toga a pre toga treba uraditi ispiranje sistema bez obzira sto curka pumpa.

Ispiranje odraditi sa vodom u kombinaciji sa sircetom....babaroge izlaze, finis sa cistom vodom.

 

nakon toga pozabaviti se polovnom pumpom

IMG-20231207-120406.jpg

 

Nije poenta samo ubosti polovan deo i vozi.... nece potrajati.

Konkretno pumpa sa slike vec pokazuje znake curenja da je imala ili ima, ja to ne znam jbg polovan deo.

Znaci curenja mogu biti razliciti. Kad se vidi ovako crno....znaci da je ulje iz motora.

Kad se vidi roze, plava, zelena boja il patina.... znaci da je antifriz.

Takodje moze biti i mix .... pusta ulje i antifriz u isto vreme.

 

ide na rasklapanje

IMG-20231207-120752.jpg

 

IMG-20231207-121611.jpg

 

sad je na meniju 

IMG-20231207-121835.jpg

 

to mi treba.... sto bi rekli mladi "matori taj rad" 🙂

IMG-20231207-131038.jpg

 

zatim sledi

IMG-20231208-112103.jpg

 

IMG-20231208-112438.jpg

 

IMG-20231208-115521.jpg

 

IMG-20231208-121145.jpg

 

sad poSao dobija smisla

IMG-20231208-121848.jpg

 

voda je jos negde napravila stetu

IMG-20231208-154911.jpg

 

IMG-20231208-155259.jpg

 

IMG-20231208-155751.jpg

 

sanirace se i to

IMG-20231208-155800.jpg

 

+ nove plocke

IMG-20231208-171734.jpg

 

I tako blize.... i tako dalje

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, nov sam na forumu. Imam Yamahu XMax 250i imam problem sa bukom koja dolazi iz kućišta zadnjeg kočionog aparata. Prilikom ubrzanja ili prilikom kretanja uz brdo čuje se zvuk zveckanja koji baš smeta, čuje se svakodnevno. Da li je neko imao slična islustva ili zna rešenje tog problema. Majstor koji mi održava motor kaže da je to standardna boljka XMaxa i da menjanje aparata ništa neće rešiti. Tj hoće ali na kratko. Ima li neko savet tj neko trajno rešenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema tu nikakvog aparata, kutije. Imas klesta ka i svaki drugi bajk.

Razlokala se zenka klizaca .... 

Kupis polovna cela klesta koja su u dobrom stanju, izbacis klipove, gumice, sve sredis i montaza.

Ili odes do ovlascenog i odresis kesu za novo sto ne verujem da ces uraditi kad budes video cenu.

Takodje, ima magaraca koji na tom mestu stave diht masu i tako "rese"problem.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha X-Max

Pozdrav svima, kupio sam Yamahu X-Max 250cc 2011.godiste krajem prosle godine i sve je radilo kako treba nista se nije culo. Odlucio sam da ga odvezem kod majstora u servis i da se zameni sve sto je dotrajalo. Tada je zamenjeno: ulje u motoru, ulje u pogonu, filteri vazduha, svecica, kociona tecnost, antifriz, kais, rolnice, ublazivaci varijatora, varijator(kupljen polovan, jer su na ovom pukli kanali u kojima su rolnice), kvacilo(remontovano - nalepljeni novi paknovi).

Nakon zavrsenog servisa provozao sam skuter i video da ne ide isto. Do 2 hiljade obrtaja dodje do nekih 30 na sat i onda od 2 hiljade obrtaja do 5 kao da proklizava kvacilo i pravi vibraciije. Dize obrtaje dere se, a ne ide tek nakon 5 hiljada krece da ubrzava i vuce i primetio sam da se na leru okrece zadnji tocak. Obratim se majstoru kazem sta se desava, na sta dobijem odgovor da je to normalno i da treba kais i variator da nalegnu i da ce proci to nakon 150, 200km. U medju vremenu sam ga vozio takvog 300 km nakon cega se nista nije promenilo. Cak mi je u jednoj voznji ispao sraf sa leve strane koji drzi kuciste filtera vazduha i blatobran i poceo je da se cuje neki zvuk oko zadnjeg tocka kao neko zveketanje, nakon cega mi je blatobran kacio gumu. Pomislih u sebi dobro ajde ljudi smo moze svakom da se desi da zaboravi da zategne neki sraf, nije namerno sigurno.   

Obratim se ponovo njemu i kaze mi da ce zameniti sta treba i namestiti blatobran da ne kaci. Zamenio je oprugu kvacila, namestio blatobran i rekao da je sada kako treba, probam ponovo skuter i vidim da sada vuce odmah, ali da pravi vibracije pri startu na nekih 2300 obrtaja, ali da se taj zvuk oko zadnjeg tocka i dalje cuje. Ponovo mu kazem sta me muci na sta opet dobijem isti odgovor da sve to treba da nalegne. Vozio sam skuter tako jedno 500km i posle nekih 400km ostanem bez zadnje kocnice tj. iscuri mi ulje iz zadnje kocnice sraf za ispustanje ulja nije bio stegnut, opet mi je ispao sraf koji drzi blatobran i kuciste filtera za vazduh i svremena na vreme jedan po jedan sraf ispada sa skutera konktretno oko filtera vazduha.

Odlucim se ponovo da oteram skuter u servis, ali ovaj put kod drugog majstora. Kazem mu sta je sve menjano i da imam taj problem da mi pri startu trese i pravi neki cudan zvuk spolja, preko 30 na sat. Ovaj put sam bio pored majstora, jer je rekao da ce brzo srediti sta treba. Krece on polako da skida sraf po sraf i komentarise: "Pa ovo ti nije stegnuto". Gde sam pomislio da mi prica za filter vazduha, na sta mi on odgovara pogledaj prednji tocak, a na prednjem tocku srafovi od klesta labavi i osovina prednjeg tocka skoro pa skroz odsrafljena, rukom moze da se odsrafi do kraja. Stegne on sve srafove, dotegne ostale dolije ulje u zadnjoj kocnici i kaze mi da je kvacilo za zamenu i da je moguce da je lezaj zadnjeg tocka pri kraju i da mi se zato cuje taj zvuk. Dosao sam sledeci put i tada je stavljeno novo RMS-ovo kvacilo. Nakon tog servisa provozao sam se nekih 20km i sve je bilo kako treba nije tresao i nije pravio vibracije pri startu, zadnji tocak je prestao da se okrece na leru, samo se i dalje cuo zvuk zveketanja. Sednem ja sutra da ga provozam i cim sam krenuo opet pri startu krece da se trese i da skace cini mi se jos vise nego pre. Odem ja do majstora, kaze mi on da je moguce da se kais istrosio zbog starog loseg kvacila koje je bilo na njemu i da je on za zamenu. 

Nakon toga sam presao sa skuterom jos 1000km i dalje se ponasa isto, jedino sto sam primetio je da posle duze voznje na otvorenom putu, kada krenem iz mesta te vibracije budu slabije. Medjutim kada bih se sutradan provozao one kao da se vrate na isto skuter opet krece da skace i da se trese.

Zanima me da li neko da zna da li ce te vibracije prestati nakon nekog vremena i da li zna zbog ceka mi se cuje taj zvuk zveketanja oko zadnjeg tocka, da li treba jos neki deo treba da se zameni ili nekog drugog majstora da posetim, da li imate neku preporuku?

Izvinjavam se na dugom komentaru, Hvala!
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To sto trese i vibrira moze samo vremenom da bude gore. Ne znam da li je ko proveravao, ali verovatno ti je zvono kvacila krivo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X max 250, SW 400...?

Na Xmax-u 250 hoće da se čuje i oseti vibracija od kočionih klešta na zadnjem točku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja