Jump to content

Moto Zajednica

Zabrana - 8 meseci

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Maxx 125

Juce sam bio da izvadim novu dozvolu i da mi upisu novopolozenu punu "A" kategoriju, predam sve lepo, kad ce meni salterska sluzbenica : Hvali vam jos jedna uplatnica od 670din. za upis nove kategorije...Reko dobro idem da uplatim i zavrsim to sve, sto me izadje oko 2400 sa sve provizijama, mislim se u sebi: Hebem ti i R.A.T. i kovani novac i sve u .......

Elem, razlog mog kuckanja ovde je sledece:

Stizem kuci kad ono stigla koverta u istom danu :(:(.Osudjen sam 20.000din, zabrana upravljanja motornim vozilom "A" kategorije 8 (osam) meseci 0plac.gif.

Po novo zakonu sad od marta su ponovo podeljene kategorije, dakle nema vise zabrane na sve kategorije.

Zna li ko od vas jel to vazi za "A1", "A2" i "A" ili samo za "A"?

Mislim da su u presudi trebali da naglase lepo A1,A2,A ako vazi za sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Maxx 125

Moguce da je tako, meni neki kazu da se kao pravim lud ako me zaustave pa kao ja vozim A1 a ovo je A :neznam:Mada ne bih se bas zajebavao s tim, dve sezone se pravim lud i vozim sa B kategorijom i eto ti ga sad.Jednom me pusti - 4 meseci kasnije sam se namesih tom istom "organu" i on me ovaj put....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Maxx 125

Pa znam, zato mi i kazu da se pravim"pametan" i da teram, doduse vazi od kad stigne pismo iz policije , znaci mogu jos mesec-dva najvise da se vozim, ali registracija istice 05.06.2014 a posle verovatno ne mogu da registrujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Marcone, registracija nema veze sa tvojom dozvolom, registrujes vozilo kao punoletno fizicko lice a ne kao vozac..

Sto se zabrane tice, zabrana na A = nema voznje motora.

 

Ako ti je do voznje bez dozvole budi jako oprezan 0takoje.gif1zdravo.gif

PS:Sto su ti oduzeli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2365 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da li znaš kakva te kazna čeka ako te uhvate da voziš pod zabranom? 100000 je kazna,produžetak zabrane... Dobro razmisli pre nego što izadješ na ulicu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Maxx 125

Znam.A da se zalim ne vredi jer su mi dali najminimalniju kaznu, mogu samo da mi povecaju...Ma mora da se oprostim od sezone 2014 0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif0plac.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6841 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moguce da je tako, meni neki kazu da se kao pravim lud ako me zaustave pa kao ja vozim A1 a ovo je A :neznam:Mada ne bih se bas zajebavao s tim, dve sezone se pravim lud i vozim sa B kategorijom i eto ti ga sad.Jednom me pusti - 4 meseci kasnije sam se namesih tom istom "organu" i on me ovaj put....

 

Na kraju oni ispadose korektniji prema tebi nego ti prema njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Maxx 125

Na kraju oni ispadose korektniji prema tebi nego ti prema njima?

To si u prvu.Lepo mi rekose da se ne vozim dok ne polozim, nisam mogo da se suzdrzim i drugi put isti ti "pajkani" me stigose i to skoro pa na istom mestu, dalje 200-300 m od predhodnog puta i mnogo bi bilo da sam se i tad provuko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2365 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Samo da potvrdim. Ako te uhvate da voziš sa zabranom dobićeš 100 000 dinara kazne plus još osam meseci zabrane. Provereno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova

Ja sam 1 septembra slikan da sam preticao na punoj liniji, a sad 26 marta mi stigla zabrana za sve kategorije (3 meseca).

Ne znam za to da ti daju zabranu samo za jednu kategoriju, ja sam pereticao motorom onda je trebalo samo za A da mi daju zabranu0stabre.gif.Ako je tako da li mogu da se zalim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

I ja sam se odvikavao od svih kategorija...ali skoro cujem da su doneli nekakvu uredbu da ce biti samo jedna kategorija. Kada i da li nemam pojma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ja sam 1 septembra slikan da sam preticao na punoj liniji, a sad 26 marta mi stigla zabrana za sve kategorije (3 meseca).

Ne znam za to da ti daju zabranu samo za jednu kategoriju, ja sam pereticao motorom onda je trebalo samo za A da mi daju zabranu0stabre.gif.Ako je tako da li mogu da se zalim?

 

Zapravo ti je stigla zabrana zbog preticanja preko pune, motorom? Slikala te kamera ili presretač?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova

Da motorom sam preticao ,pored puta je stajao auto (ne pandurski) iz koga su me slikali aparatom.Potom me je sledeca patrola zaustavila da sam znao za slikanje (ne vidi se tablica) pa da nestajem a ovako jbg.Nego ja hocu da pitam da li su imali pravo da mi daju zabranu za sve kategorije ili je trebalo samo za A, posto prvi put cujem za ovaj novi zakon od marta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@milanni kao sto si napisao to je bilo 1.septembra i po tom sada starom zakonu ide zabrana na sve kategorije.

 

OD 01.marta su uveli izmene u zakonu i zabrana ide samo na kategoriju sa kojom je prekrsaj ucinjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Da motorom sam preticao ,pored puta je stajao auto (ne pandurski) iz koga su me slikali aparatom.Potom me je sledeca patrola zaustavila da sam znao za slikanje (ne vidi se tablica) pa da nestajem a ovako jbg.Nego ja hocu da pitam da li su imali pravo da mi daju zabranu za sve kategorije ili je trebalo samo za A, posto prvi put cujem za ovaj novi zakon od marta.

kako su onda utvrdili koje je vozilo u pitanju, ako nisu uslikali tablicu? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

I meni je to cudno,do sada su bile sve kategorije pod uticajem zabrane....:stabre:

 

Moracu da potrazim po netu zakon i uredbe sta pise ...:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Pa kao sto sam vec napisao stao sam patroli uzeli su saobracajnu i eto odatle znaju za vozilo.I nazalost cu malo da propustim od sezone1hmm.gif

 

ne razumeš ti mene, tebe jesu zaustavili, i ti si taj čovek koga su zaustavili; ali šta je dokaz da si to bio baš ti, taj koji je preticao preko pune? kako su tebe, koga su zaustavili, tamo negde, kako su baš tebe identifikovali kao toga što pretiče traktor preko pune linije?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6307 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

sta ce im dokaz, rec njih dvojice se vise racuna nego njegova, ako mislis da ide na foru da se pravi blesav da nije bio on jer nema fotografije/snimka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja