Jump to content

Moto Zajednica

DA LI SU OVO FAKE AGV KACIGE

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne mora da znaci da su fake. Inace ja imam onakvu plavu MDS- to je neki ogranak AGV-a cini mi se, jeftinije su i krecu se tako oko 100 evra, zavisi koliko prodavnica uzme svoj deo. Moguce samo da su jeftinije AGV kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Meni nešto ne djeluju kao nove, više kao polovne u dobom stanju, ovako sa slika. Inače su sve stari modeli

 

Napisati AGV na kacigu iza koje ne stoji AGV firma je prekršaj, čak i u Kini. Potpuno je legalno napraviti kacigu koja liči na ARAI, ima isti amblem ko ARAI, ali piše AKAI, neko se može žaliti ali advokati mogu da izmuvaju da prođe i koliko sam vidio(AKAI kacige u prodavnici) to prolazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Moje misljenje da su 90% iz Kine,sto ne znaci da ne valjaju.Imam vec drugu LS2 FF386 (prva FF 370)kacigu,koju sam kupio u Kini.U toj radnji pored LS2 se prodaju AGV i LAZER,i cijena im je bila oko 70e.Ako si u prilici pogledaj ih i sam procijeni.LJudi imaju averziju prema robi iz Kine,sama pomen na robu iz Kine podsjeca ih na kineske sopove i smrdljivu robu.Al i tamo ima dosta brendirane robe,koja nama nije interesantna zbog cijene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Meni nešto ne djeluju kao nove, više kao polovne u dobom stanju, ovako sa slika. Inače su sve stari modeli

 

Napisati AGV na kacigu iza koje ne stoji AGV firma je prekršaj, čak i u Kini. Potpuno je legalno napraviti kacigu koja liči na ARAI, ima isti amblem ko ARAI, ali piše AKAI, neko se može žaliti ali advokati mogu da izmuvaju da prođe i koliko sam vidio(AKAI kacige u prodavnici) to prolazi.

 

U stvari nije ni to legalno, čak i mi imamo zakon za zaštitu robnog znaka i tu se koliko se sećam baš pominje upotreba sličnog fonta i oblika radi dovođenja u zabludu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

I ja sam sad malo bolje pogledao slike,cudi me da nema zastitne folije na viziru i kutiju ili kesu u kojoj dodju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Meni nešto ne djeluju kao nove, više kao polovne u dobom stanju, ovako sa slika. Inače su sve stari modeli

 

Napisati AGV na kacigu iza koje ne stoji AGV firma je prekršaj, čak i u Kini. Potpuno je legalno napraviti kacigu koja liči na ARAI, ima isti amblem ko ARAI, ali piše AKAI, neko se može žaliti ali advokati mogu da izmuvaju da prođe i koliko sam vidio(AKAI kacige u prodavnici) to prolazi.

 

U stvari nije ni to legalno, čak i mi imamo zakon za zaštitu robnog znaka i tu se koliko se sećam baš pominje upotreba sličnog fonta i oblika radi dovođenja u zabludu.

Jeste, al to je već malo proces, koji traži dokazivanje da su potrošači dovedeni u zabludu, koje se nekad desi i da ne uspije, iz više različitih razloga

 

Prvi primjer je čisto falsifikovanje, na robi mora pisati ko stoji iza nje i zemlja porekla, znači na kineskoj kacigi NE SME pisati "made in Italy" ako je napravljena u PRC i NE SME pisati AGV ili šta već ako AGV ne stoji iza te kacige svojom firmom i garancijom kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

ne kupovati ni slucajno!!!! drugar uzeo pa se zajebo 1000% kinez samo nalepnice polepljene i to nisu dobro polepili

 

trenutno je na terenu i kad se vrati slikacu je da vidite koliki je to krs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sta mislite, pise AGV, pa mora da bude do jaja...i da mnogo kosta.

Uopste ne sumnjam da su original, a iz licnog iskustva znam da su uzasne.

Kupio sam nesto za nijansu bolje, mislim na model (ove su vecinom sve K3), i grdno se razocarao. Vracam se na Nolan, tacnije bice izgleda X-lite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ne mora da znaci da nisu AGV ili MDS...

Pre 2-3 godine je MASS takodje prodavao za male pare neke MDS-ove modele koji su se verovatno vukli godinama po prodavnicama, lagerima, pitaj Boga gde... Isao sam da ih pogledam, cisto iz znatizelje. Da su mi poklonili ne bi ih koristio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Bem li ga, na mojoj isto piše made in china, AGV K-3 se tamo pravi tako da tu nema nedoumica. Meni je bitno da ona ima antibakterijsku postavu koja može da se skida, dobru ventilaciju a da mnogo ne bruji, da ne cvrči kad je uzmem u ruke, vizir sa mehanizmom za lako uklanjanje pošto imam i tamni, breathe deflector i chin curtain, da pasuje na moju glavu ko salivena i da je nova, a da sve to košta manje od 150€. To kako se krstio onaj što ju je pravio me boli k****, mene interesuje kaciga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ma sve danas prave falf. Pa drugar je imao Shoei isto teska kina! Uzas. Bolje uzeti za slicne pare neku pravu atestiranu kacigu nego te gluposti. To sigurno nije ni atestirano niti icemu sluzi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ma sve danas prave falf. Pa drugar je imao Shoei isto teska kina! Uzas. Bolje uzeti za slicne pare neku pravu atestiranu kacigu nego te gluposti. To sigurno nije ni atestirano niti icemu sluzi!

Kaciga ima atest i ima svrhu, a ono u šta sam ubjeđen je da nema veze sa krš kineskim ne brendiranim kacigama. Jedina razlika je u tome što radnik koji je učestvovao u proizvodnji ima kose oči i prima manju platu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ne kazem da je losa ako se pravi u kini. Danas se sve pravi tamo. Nego je mozda najobicnija kopija. Koja nije siurno niti atestirana niti bezbedna. Takvu je imao moj drugar, kao Shoei ali ono malo morgen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Je li siguran da je pisalo SHOEI, da ne budu ko one AKAI?

Je li nafarbani amblem ili naljepnica?

Je li ima homologaciju, na postavi ili kaišu?

homologation_uk.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Vise se i ne secam ali da je vidis sve bi ti bilo jasno. Ma i on je znao da nije prava 100% nije njemu niko uvalio. To je dobio zajedno sa nekom jaknom koju je kupio polovnu. Pa je ovo dobio u paketu. Ali nikad i nije bilo pitanje da li je prava ili ne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Super ako je vama 100 evra malo. Inace za te pare mozete naci kacigu sa homologacijom. Ja tvrdim da moze i za manje od 100 evra. Ne dihttuje, ne naleze, ne smanjuje buku ni blizu kao ona od 300 ali ima homologaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja