-
Broj tema i poruka
14050 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: to crank
-
Pa u tome i jeste stvar. Radnim danom dođe 5-6 manijaka i 2-3 dunstera, a vikendom 20 manijaka i 30 dunstera. I sad dodaj 20 Srba... Sakloni bože. To je mala i uzana staza u poređenju sa Hungaroringom. Sigurno je najbolje da bude radni dan u Mađarskoj. A kad kažeš spavanje jel misliš na spavane ili "spavanje"?
-
A jebeš ga ja nisam nešto u ljubavi s tim apratima i kamerama, svaki put zaboravim da ponesem. Sve se vodim logikom: već ima na internetu. Bio sam Gsxr-om, gume su Pirelli Superbike Pro, to su slikovi za trening i track days, dugo traju. Meni je malo problem da ih zagrejem na Euroringu ako nije vrućina pa onda uživam u proklizavanju. Možda je trebalo da smanjim pritisak... . Ne znam šta da posavetujem za turing motore, bitno je da je pritisak odgovarajući i da gume nisu prastare. Što se plaćanja tiče odrali su me ljudski, platio sam i porez na cenu što se do sad nije dešavalo. 18000 Ft. Bolelo me je dok nisam napravio prvih par krugova a onda sam zaboravio. Uz to sam morao da kupim kartu za autoput, 110km tamo i nazad, 25 litara benzina za motor... jedno 35.000 Ft skupa.
-
Dosta je što je sekundu i po sporiji od Stonera, samo mu još i novi bolovi trebaju.
-
Rossi opet svira q. sa kosom. Prošli out se polomio kad se brijao iznad ušiju pa je u svom sujeverju odmah promenio frizuru. Ne znam kako se opet odlučio na pseudo pank stil.
-
Hmmm, ja juče bio na Euroringu. Ceo dan. Razvalio sam se. Napravio sam blizu 100 krugova. Nisam se odavno tako proveo. Pre podne nas je bilo 3-4 a popodne je prošlo 20-ak ljudi ali ne svi u isto vrme, tao da je na stazi bilo max 6-7 motora. Ma divota!!! Motor sam sastavio prekjuče, štapove sam sklopio, stavio u trouglove i od oka zavrnuo kompresiju i rebound. SAG nisam ni gledao. Samo sam u jednoj krivini (za one koji znaju stazu, to je ona desna koja te vraća natrag ka kompleksu, pre kraćeg pravca sa brzom desnom) imao problem i to nakon što je vetar naneo prašinu sa obližnje njive, jebala ih njiva! Posle se očistilo. Inače je mnogo prljavo van putanje ali je preksinoć pala kiša pa je bilo malo bolje nego inače. Nije bilo padova dok sam ja bio tamo a otišao sam 45min pre kraja. Otpale su mi i noge i ruke i sve između nogu i ruku. Vreme nisam merio, ovo mi je prvi izlazak ove godine, nisam hteo da se iskompleksiram. p.s. nešto sam vežbao juče. Do sada sam spoljno stopalo u krivini držao na nogostupu priljubljenu uz motor. Pakao. Juče sam počeo da se oslanjam petom i da puštam stopalo da zauzme prirodan položaj. 70-ak stepeni u odnosu na motor. Neuporedivo lakše. Trebalo mi je neko vreme da mi pređe u naviku. Pošto su mi se silikonske nalepnice za držanje butinama za rezervoar iskidale, premazao sam bokove rezervoara sikaflexom. To je to, danas ću da proširim sikaflex zonu ka sredini rezervoara. @ARES, ko ne dođe u Junu...
-
Drugari, ne znam čemu euforija oko Crutchlow-a. Na istoj stazi J.T. u prvoj sezoni na poslednjem treningu, pazi čuda, devti a na QP sedmi. Šta je kasnije s njim bilo svi znamo. Mislim da ako C.C. ikad bude 7. u šampionatu, može da smatra da je daleko dogurao. A ako gledate trenutnu poziciju na tabeli to je anomalija zbog lošeg starta Sic-a i Spiesa. To će se uskoro ispraviti. Pa i Elias je ispred njih. Sigurno će i Edwards ispred C.C-a, možda već i ovog vikenda.
-
Zdravo, pre neki dan me je prijatelj pozvao na trku mopedima od Bamaka, Mauritanija do Akre, Gana. Odmah sam pomislio na vas dvoje, trebalo bi da se prijavite.
-
Da se vratimo na temu - svi na stazu! Danas sam se dopisivao sa Ekatarinom Spiridonovom, direktorkom Euroringa. Saopštila mi je cene za najmljenje staze i znatno su veće nego što sam se nadao. Naravno niko nas ne bije po ušima da privatizujemo ceo dan, možemo da se pojavimo kao 20, 30 (ili koliko god) individua. S obzirom da je dan podeljen na dva dela, mogli bi da krenete rano ujutru i da vozimo stazu od 13h do 18h pa u grad na zezanje i spavanje i onda sutradan od 09h do 12h pa kud koji. Druga, sigurnija i malo skuplja opcija je da se dođe dan pre pa pravo na zezanje i onda sutradan ceo dan na stazi. Posle toga je čovek polumrtav i nije baš halal da se vozi kući, ni kolima a kamoli motorom. Eventualno Subotičani i Novosađani ali južnjaci bi trebalo da prespavaju. Što naravno uključuje još jedno zezanje. Najbolje bi bilo da to bude neki naš praznik koji je u Madžaristanu radni dan pa da nas preskoče lokalni manijaci. Trebalo bi da organizujemo nekakve kombije i prikolice tako da bi imali prevoz do Budimpešte a motore bi sigurno mogli da ostavimo na Euroringu koji je na putu Bdp - Bgd. Bukvalno je na putu, ograda od staze se naslanja na ogradu od auto puta.
-
Otkazano je sve do kraja godine. U Subotu i Nedelju su Austrijanci organizovali svoj vikend na Hungaroringu i to je to za sad. Dobro proveri izvor za taj 20. da ne popiješ vrata. Firma koja je do sad organizovala open days je ciknula. Čak su i skinuli link "motoros napok" sa svoje web stranice. Na toj strani je stajao kalendar.
-
Hmmm, bice zanimljivo. Jel imas neku procenu/nadu kad bi moglo da bude gotovo?
-
Razlika u krajnoj brzini na pravacu nije velika, ali je kriva (vreme potrebno da se do nje stigne) drugačija. Aprilia počinje da vuče ranije a ako se na to doda Biaggi-eva religiozna preciznost... Ja sam njegov stari navijač ali mi je drago da ih nije odrao na Monzi, biće dramatično do kraja. A što se tiče njegove ličnosti... nije kriv što je takav a i platio je debelo. On je uz Rossi-a najveći talenat koji se pojavio u poslednjih 20-ak godina a nije uzeo ono što mu je bio životni cilj - titulu u 500/MotoGP, upravo zbog nakaradnog karaktera. Titula u SBK je sitna kompenzacija za nekog ko je imao takav potencijal. p.s. što se kazne tiče, pravila su pravila. Problem je u Miki Maus rešenju koje su smislili za tu prečicu. Trebalo je da stave prepreke!
-
Mixa, Hagu su kaznili jer je već nekoliko puta na treningu prošao tuda. I u drugoj trci ga je Camier "usmerio" na prolaz pa ga nisu kaznili.
-
+1 MA to sa linijom je sviranje q. Trebalo je da postave nekakve čunjeve ili one "fortifikacije" od stiropora. Mislim da je linija tu više da bi udaljila povratnika od putanje ovih koji su išli legalnim putem nego da bi kompenzovala ušparano vreme.
-
I meni treba jedan za k3 - što mu dođe isto. Probao sam ovaj sa Arakisovog linka odakle sam ga jednom i skinuo ali sad mi prijavljuje neke greške.
-
Pa Biaggi je stvarno krelac. Ne mogu da verujem da nije usporio nakon što je prošišao pravo kroz šikanu. Dobro je da je ušao u box na "ride throuh" pošto ima običaj da popije crnu zastavu. Laverty počinje da liči. Pu, pu da ga ne ureknem.
-
Oćel ovaj Lalajkov link da radi i za druju trku?
-
1.1 BIAGGI M 2.58 LAVERTY E 3.4 REA J 4.11 CORSER T 5.33 MELANDRI M 6.91 HASLAM L 7.84 FABRIZIO M 8.41 HAGA N
-
Superpole 3 BIAGGI 1'41.745!!!
-
Superpole 2 1. 33 MELANDRI M 2. 58 LAVERTY E 3. 1 BIAGGI M 4. 4 REA J 5. 84 FABRIZIO M 6. 91 HASLAM L 7. 11 CORSER T 8.41 HAGA N
-
Superpole 1 Biaggi ..1'42.137 Haslam ..1'42.182 Fabrizio 1'42.515
-
Na slobodnom treningu pred superpole Biaggi spustio na 1'42.589, drugi Cammier sa 1'43.873
-
A, ne, ne. Samo nekima.
-
Bane R: Ti si još i OK. Ovde nas dosta misli da su domaći komentatori katastrofa. Ima jedan što pobeli na pomen ekipe sa Sport Kluba.
-
E bre Jahač, a do juče si ga obožavao i hvalio. p.s. jesi ti u stvari Bjbranko ili sam ja nešto pogrešno shvatio?
-
Pa vidiš da je pod navodnicima. Verovatno se radi o specijalnoj pripremi za Monzu. U to sigurno spada prenos, izduv i sl. EDIT: Ma šta "verovatno" - 100%!
