Jump to content

Moto Zajednica

to crank

Članovi
  • Broj tema i poruka

    14048
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: to crank

  1. Evo Stonerovoh prvih utisaka: "Everything has gone very well, very positive. It's just nice to ride the 1000cc again, to feel the engine and the power. I had a lot of fun, I enjoyed the first day because everything we've tried seems to be working, so no complaints. The biggest disappointment is that Dani is not going be here to test as he is important to the development of this bike. I hope that soon HRC can get his input as well because we need as much data as possible, in order to be ready for next season. We didn't focus on anything special today, just tried to understand what the bike is doing, how it reacts on the brakes and things like that, also considering some the issues we have with the 800cc right now. The braking point seems to be stronger, stability in the front going into the corner seems to be very good, and of course we want to understand how the power delivery is, and it is very smooth so no problem . In general, we haven't changed too much from the set up we have on the 800cc right now and the feeling is very similar, so it's pretty good." (Sve je prošlo kako treba, positivno. Lepo je ponovo voziti 1000-arku, osetiti snagu. Bilo je zabavno, uživao sam prvog dana jer je sve što smo probali funkcionisalo, te nemam zamerki. Najveće razočarenje je to što Dani neće biti tu da testira jer je on važan faktor u razvoju ovog motocikla. Nadam se da će HRC uskoro moći da dobije i njegovo mišljenje jer nam je potrebno što više podatka da bi bili spremni za sledeću sezonu. Nismo se usredsredili ni na šta posebno danas, samo smo probali da shvatimo kako se motocikl ponaša, kako reaguje na kočenju i slično a pozabavili smo se i nekim problemima koje imamo sa 800cc. Kočenje deluje bolje, stabilnost prednjeg kraja na ulasku u krivinu deluje veoma dobro a naravno želeli smo da vidimo i kakva je isporuka snage koja je veoma uglađena. Sve u svemu set up koji koristimo na 800cc nismo mnogo menjali i osećaj je vrlo sličan, što je veoma dobro.)
  2. Onoj jutarnjoj warm up sesiji, što traje 10 min. Prvo je lepo omlatio pa se onda zapalio.
  3. Brrko majstore pa gde baš tebi da se desi?!? Jel ručni ili skočni zglob? Koliko uopšte ima tih sudija pored staze na Vršačkoj stazi? Mislim na ove što mašu zastavicama?
  4. Pa sad ako nam dozvole da dođemo u pola devet, do pola tri ima 6 sati. I da nas bude 30, a neće, ima da se navozamo ko blesavi.
  5. Drugari, jel ko zainterosovan da se u onu tamo Subotu nađemo na Huji? Naravno da zavisi od vremenskih uslova, ali ako je vreme prihvatljivo da budemo tamo u pola devet. Javićemo se vlasniku telefonom da mu kažemo da ćemo da se samopustimo na stazu a kad dođu momci koji tamo rade regulisaćemo obaveze. Da napravimo probu za odlazak na pravu stazu.
  6. Što ne ostave ovo do kraja sezone izgleda neverovatno?!
  7. Vidi, svako je na početku otvorio dva agregata jer imaju po dva motora. Ukoliko je Lorenzo uništio onaj jedan (a ne mora da znači, mada...) morali su da otvore još jedan da bi imao dva motora u slučaju problema ili kiše, što znači da je kod njega treći već načet. Jedina varijanta da je i dalje na dva agergata je ukoliko je agregat preživeo požar.
  8. Pa nije valjda da snajka vozi motore?!
  9. Jutros na motogp.com osvanula vest da nije sigurno da će Pedrosu da operišu već će možda da puste da se samozaleči. U oba slučaja je nesiguran za trku u Kataloniji. Desilo se nešto zanimljivo u vezi Simoncelli-a. Prošle godine su Spies i Edwards imalli opkladu u kojoj onaj koji završi iza Simoncelli-a mora da trgne jednu tekilu. Smatrali su ga mandrilom. E sad, u onom interview-u u kom je Spies napad na Pedrosin život nazavo glupim je bio pun superlativa o Simoncelli-u. Otprilike: I give credits to Simoncelli he rides hard and he rides well.
  10. Misliš biće im van dometa? Ja mislio da ostavim nedorečeno.
  11. To stoji i u pravu si , ali kad je vec hitna dosla i usla na stazu trebalo bi da bude neka organizacija da zaustave trku ili nesto drugo da oni izadju . Ali dobro sve je proslo hvala bogu dobro . Neverovatno je da mi na forumu pišemo da je trebalo da zaustave trku pre nego hitna uđe na stazu. Rekao bi čovek da je to jasno samo po sebi. A i ovog puta je prošlo dobro kao i na Beranovcu prošle godine kad je hitna manevrisala po stazi a trkačima zaboravili da jave. Dok jednom ne prođe loše.
  12. Pravi strah i trepet. Vidiš da je počeo i da udara. A ti se samo smej pa kada te neko bude udario u rame na auto putu setićeš se šta si ovde pisao Jes', jbt, počeo i da bije, to sam zaboravio. Kak'i ste vi Hondaši, a kukate na Rossija...A ako me neko na autoputu udari u rame taj će sigurno biti na Hondi VFR750F (RC36). Ti su najgori. Dok si na Kawi bezbedan si.
  13. Ne znam tačno, 5-6 pre podne i 8-9 posle podne. Nema nikakvih sesija i pizdarija. Otvaraju stazu u 9, ručak od 12 do 13 i ona otvoreno do 18. Kad ti se vozi voziš. U prvih sat vremena nas je bilo dvojica. Asfalt je dosta gladak no problem nije na putanji. Zajebano je ako izletiš van putanje. Ali kažem ti za ceo dan koliko sam bio tamo i sa 25 ljudi koji su vozili tog dana, niko nije deknuo. Ja sam prostom logikom zaključio da su mekše gume rešenje ali ova ekipa koja se vrti oko rekorda staze misli da tvrđe bolje rade. Bem li ga, pritisak je krucijalan.
  14. Otvorio sam drugu temu ali da ti javim i ovde, bio si u pravu za 20-i. Ipak proveri telefonom pre nego što kreneš ne bi bio prvi put da se nešto promeni u zadnji čas.
  15. Majčice mila! A ja mislio Isle of Man opasna trka! Pa jel makar znate šta je bilo s tim momkom? Mislim da neodgovorna organizacija sportskih takmičenja u kojima zbog propusta dođe do povreda ili goreg potpada pod nekakvo krivično delo.
  16. Nemoj da se raduješ preterano, verovatno sam se ja zabrojao. Ako je onaj iz kog je krenuo dim i vatra uništen, a verovatno jeste, minimum su otvorili tri do sada. Ali sam ja nešto pogrešno shvatio spdz-ov post pa sam pomisilo da je taj zapaljeni već bio treći što bi novootvoreni (a jedan su morali da otvore da bi čovek imao i rezervni motor) činilo četvrtim. U stvari me je zbunila pretpostavka da je koristio korišten agregat a pošto su zbog udesa morali da otvore novi, 100% su ga i koristili u trci. Ma, zaboravi...
  17. Jel znaš da je načeo drugi agregat pre pada na warm up-u? EDIT:Htedoh reći treći agregat? EDIT2:Hmm, posle trećeg čitanja, možda nisam najbolje razumeo šta misliš.
  18. Da l bi bio ljubazan da nama slabije upućenim objasniš kakva si ti to vozačka veličina (gde si vozio i šta si osvojio) kad si toliko stručan i daješ sebi za pravo da čoveka kao što je pokojni Senna nazivaš pederčinom?!! Pa ja i sebe smatram virtuelnim trkačem, citirao sam Rossi-a i Spiesa kao stručnjake. Što se Senne tiče verujem da ti je bio drag, i meni je, ali nije bio baš divan čovek. Najgore kod njega je bio dvostruki aršin. Kuknjava kad njemu neko nešto uradi i jebačke izjave o tome kako su oni svi tu da bi se trkali i pobeđivali kad on nekom nešto uradi. Da sad ne prepričavam kako mi je bilo kad je umro pošto sam ga obožavao, što me nije sprečavalo da vidim da ..., obećao sam da ću od sad da pazim šta pišem. Lorenzo ima ufačlovan domali prst desne ruke, sa dosta zavoja i kao da viri neka gaza. Vidi se na kratko u interview-u posle trke.
  19. Kombinacija ta dva.
  20. Upravo me je zvao drugar da mi javi da je firma Hungaroring odlučila da organizuje moto dane dok se ne pojavi novi organizator. Zadržali su stari kalendar ali ipak treba proveriti na njihovom site-u. Prvi dan je sad u Petak. Još nisam zvao da pitam šta je sa cenama. http://www.hungaroring.hu/index.php?id=4&sub_id=0〈=en Nema šta da ih zovem, piše na site-u: http://www.hungaroring.hu/index.php?id=2&sub_id=8〈=en
  21. Simptomatično je da ljudi koji se ne trkaju i nikad se nisu trkali znaju šta je trkanje a šta nije. Ne znam da li da ti otkrijem tajnu ali Senna je bio neviđena pederčina. Elem, ti, Cyber, virtualni trkač, znaš bolje od Rossi-a i Spies-a (koji je ono nazvao "dum move") da je sve bilo u redu i da je jadni Sic dobio kaznu zato što ga 12 drugih pičkica koje voze balerinskim stilom tužakaju. Dovoljno je opasno i teško da se trka bez iživljavanja. Sic-ovo ponašanje je najbolje okarakterisao Dovizioso: samom sebi pravi najveće probleme. GLUP JE KAO KURAC. A to je neizlečivo.
  22. Pogledah i konferenciju za štampu prve trojice. Onu sa pitanjima novinara. Stoner i Dovizioso nisu videli snimak udesa a Rossi jeste jednom i misli da je Simoncelli preterao i da nije ostavio Pedrosi mesta da uradi bilo šta drugo nego da padne.
  23. Pogledao sam interview sa Sic-om posle trke. On je potpuni imbecil! Ne samo da nije izvukao nikakav zaključak nego nije ni u stanju da izvuče ikakav zaključak. Kuka nad zlehudom sudbom i oduzetim 2. mestom a za "sudar" je kriv Pedrosa što nije ukočio da on prođe. Ali mu je žao. Pre svega Pedrose ali i sebe. Za sve su krivi ostali vozači koji su se do sada žalili na njega. Da je neko drugi ovo uradio (a minut i po pre toga je rekao da ništa nije uradio) ne bi bilo kazne. Nije mu jasno da se svima popeo na gnjurca. Mislim da neće da se zaustave na ride through. Biće još nečega, makar nekakvog upozorenja da bi ukoliko nastavi da se iživljava mogli da ga suspenduju na neko vreme.
  24. Nema kazne za preticanje pod žutom zastavom. Vozač se upozori da se vrati na poziciju koju je zauzimao pre inkriminisanog preticanja. Tek ako se ogluši o poziv na povratak sledi kazna. S obzirom da je Dovizioso u međuvremenu pretekao Rossi-a rasprava je izgubila smisao. Da li ga je pretekao ili nije - nije bitno.
  25. Drago mi je da ti je krivo.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja