-
Broj tema i poruka
504 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: sale-kum
-
Naravno, zaboravio sam broj telefona. 063/363940 Sale.
-
Kao što piše u naslovu prodajem AGM akumulator Landport YTX12-BS, 12V 9Ah. Akumulator je kupljen nov jesenas, ja sam ga dobio uz motor koji sam kupio pre mesec dana, ali je za taj motor neodgovarajući. Cena, neka bude 2500din.
-
Živeo sam godinama u tom kraju. Problem sam rešio tako što sam napravio malu garažu za motor i ušrafio je najvećim mogućim šrafovima u beton. Stoji sa strane zgrade, nije nikom ispod prozora i niko od komšija se za svih desetak godina nije bunio, niti je ikakva inspekcija ikad došla. Ja sam se odselio, garaža je ostala novom vlasniku stana, ne znam da li je koristi. Mislim da me je koštala, materijal i majstor oko 250-300E, ako se dobro sećam. Možeš je videti, sa strane zgrade prema parku, Ustanička 150. Klinci su je išarali sprejevima, ne možeš da omašiš. Vidi se u pozadini na slici.
-
I ja mislim da je jaka cena. Ako je motor iz Šajkaša, jeste naizgled najlepši, ali svi profesionalci ih tako doteraju za prodaju. Realno je da je 2001, u svakom slučaju Diverzija 900 je prestala da se proizvodi 2003. 2005 je verovatno prva registracija u Švajcarskoj. Oklopi su stvar ukusa, ali ako ti trebaju 3 kofera, to je još najmanje 200E (polovni sa nosačem). Slažem se da godišnje nije bitno, osim estetski. Ja sam tražio noviju od 98 jer mi se ne svidjaju one uzdužne nalepnice. Kupio sam pre mesec dana 2000 u fabričkom stanju sa 37K na satu, dva fabrička kofera plus nova kappa 52l za 1850E, tek da imaš za poredjenje
-
Svaka čast majstori, od vas se ništa manje ni ne očekuje. Nego, kao da si citirao moju lepšu polovinu (slučajno isto Vesnu) u uvodu, tako da sam i ja "bio prinudjen" da zamenim maxi skuter za Diverziju, samo je moja malo deblja, za jedno 300ccm. Jedva čekam nastavak, a na proleće ćemo i napraviti poneki djir.
-
Jel to opet neka "rukrajinka", pa si zato "zaboravio"
-
To je široko poznat "problem" kod Tdm 900. Zbog ekoloških razloga njemu je pri malom gasu zatvoren glavni dovod vazduha posebnom klapnom. Problem se rešava vrlo jednostavno, na više načina, pisano je o tome ovde na forumu.
-
Aprilia Scarabeo 300s? 2010 god. Pozdrav.
-
Samo me zanima da li sve te dodatne štendere, dizalice i sl. nosite u prtljagu na put? Ili kako bez svega toga i bez centralnog rešavate banalni problem probušene zadnje gume koju treba čepovati u nekoj nedodjiji? Natovareni TDM sa probušenom zadnjom gumom ne može da stoji na ćopavoj jer se naginje na desnu stranu. Imao sam takvo iskustvo i bio do neba zahvalan što sam na vreme stavio centralni štender. Mislim da jednostavno motor namenjen za putovanje mora da ga ima. P.S. Novi centralni štenderi jesu jako skupi , ali ja sam moj nabavio tada originalni polovan za 40E.
-
Davno sam imao Deauvilla i nisam imao takav problem, ali, koliko se sećam, te bravice možeš otvoriti samo ako je ključ u bravi od kofera u položaju otključano i brava je povezana sa bravicama na koferima sajlama. Možda se te sajle mogu naštelovati da zategnu bravice da stoje kako treba. Druga mogućnost je da su se pokrivili jezičci na bravicama i to se sigurno može ispraviti kleštima.
-
Kao što sam napisao negde na početku teme, ima u nautičkim prodavnicama "U" kuka raznih dimenzija koje imaju lim-produženu šajbnu koja povezuje rupe i sa gornje i sa donje strane i sve to od prohroma. Po meni bolje rešenje od ovih okruglih sa jednom rupom.
-
Ja sam na jednom od prošlih kofera stavio U kuke. Verovatno su bile malo prevelike, ali sam hteo da bez problema provlačim i krajeve zatezača (imao sam dugačke gume pa sam ih šnirao napred-nazad). U svakom slučaju ima ih raznih veličina, od prohroma su i kupljene u nautičkoj prodavnici. Posebno sam pazio da uzmem one sa pločicama sa obe strane umesto šajbni da smanjim pritisak na plastiku. Cena je, mislim, bila oko 2E komad.
-
Najviše mesta za prtljag od ponudjenih ubedljivo ima Xevo, 55lit ispod sedišta. Uz kofer od pedesetak litara možeš i u nedeljnu nabavku. Što se tiče motora koje Xevo ima, po meni za grad 250, a za poneko putovanjce uz gradsku vožnju 400. ( Verovatno zato što takav imam i na prodaju je ).
-
Za slične pare ja prodajem mnoogo noviji Xevo 400. Isto master agregat, malo manji od 500 i manje opterećen. Održava svima ovde poznati Dare Satelis. Imaš oglas na Polovnim Automobilima.
-
Ne bih ulazio u diskusiju koja se razvila, ali Lalajku se potkrala jedna bitna greška: otpor vazduha, a samim tim i potrošnja sa povećava srazmerno kvadratu brzine, a ne brzini. Odnosno, ako uzmemo da je pri 100km/h otpor vazduha 1, pri 120km/h je otpor 1,44, pri 130km/h je 1,69%, pri 140km/h je 1,96, pri 150km/h 2,25 ... Znači, pri 140km/h je otpor vazduha otprilike duplo veći nego pri 100km/h.
-
Još malo o razlikama izmedju TDM 850 (bilo koji) i TDM 900. Pomenut je FI koji definitivno značajno smanjuje potrošnju, da ne ulazimo ko šta voli. Kočnice na bilo kom 850 definitivno nisu od R1 kao na 900, mogu se namontirati, ali to je već pitanje prepravki... Po meni, ima tu još dosta značajnih razlika: aluminijumski ram i, samim tim, manja težina, šestobrzinski menjač, kompletna instrument tabla koja ima i merač goriva i merač temperature, a ne ili-ili. Da ne pominjem da je rešen problem potrošnje ulja, da postoji mogućnost ugradnje originalnog centralnog štendera bez prepravki auspuha, da je akumulator na normalnom mestu... Malo li je.
-
Da kažem i ja neku kao doskorašnji vlasnik TDM 900, a vezano za prethodni post. Ne znam koliko može da izadje motor iz gornjeg oglasa dok stigne do naših tablica, pretpostavljam najmanje 3500E. Koliko vidim prilično je skroman sa dodatnom opremom. Ja sam kupio praktično go motor ovde, doduše 2002 god, sa manjom kilometražom, za 2850E pre par godina. Dok sam ga opremio po mom ukusu i potrebama za duže puteve udvoje, koštao je preko 4000E. Motor sam vozio par godina i prodao ga prošle zime za 3250E iz zdravstvenih razloga. Taj motor je sad na oglasima, prešao je za sezonu 1000km i sadašnji vlasnik traži 3650E, ali verujem da bi mogao da se dobije za sličnu cenu kao što sam i ja dobio, i teško da može da se nadje TDM 900 bilo gde sa toliko dodatne opreme za te pare. Drugo je pitanje da li je kupcu važno da ima tu opremu. Inače TDM 900 je toliko različit i bolji od 850 da mislim da se ne isplati menjati stariji za noviji 850, bolje sačekaj da skupiš za 900 ili VFR.
-
Da pojasnim: za TDM 900 postoji fabrički centralni štender, a postoje i zamenski SW Motech itd. koji se montiraju bez ikakvih prepravki. Za TDM 850 to ne važi. fabrički ne postoji i svaka izrada zahteva prepravku auspuha itd. U svakom slučaju ne mogu biti isti za oba modela.
-
U pravu si, pomešao sam sa manjim modelom. Ipak mi je nekako karakteristična činjenica da je Honda dosta kasnila sa novim tehnologijama u odnosu na sličan model Yamahe - TDM. Yamaha je već 2002 imala injection i alu ram, a Honda je počela sa ubrizgavanjem negde 2005 i na Varaderu i na CBF, a sa alu ramom na CBF tek na modelu iz 2010.
-
O kom modelu pričaš, starom karburatorskom do 2010 ili novom od 2011 otprilike? Ovaj gore na oglasu iz Bataje je novi model.
-
Ja sam svoj centralni nabavio polovan original za cca 40E. Pošto mi je u to vreme Seba pravio rolbar, ponudio sam mu ga kao uzorak da napravi više komada, ali tada nije bilo interesovanja
-
Imajte u vidu da se radi most u Šljivovici pa je od Kremne prema Zlatiboru put zatvoren.
-
Za TDM 900 ( za 850 je komplikovano) obavezno centralni štender, za bilo kakve radove tipa podmazivanje lanca, popravke, servis, zamena ili kontrola ulja... Ne mogu da zamislim putni motor, a većina planira TDM-om da putuje, bez ovog dodatka. Čak mislim da je bezobrazno što ga nema serijski. Jednom mi se na putu probušila zadnja guma i ne znam kako bi je čepovao bez centralnog. Na ćopavu ne može jer se zbog smanjene visine zbog izduvane gume prevrće na desnu stranu. To naravno ne isključuje rol bar...
-
Imaš još jedan model kod Piaggia, izmedju X9 i X10, a to je X evo. Pojavio se 2008 kao naslednik X8, ali postoji verzija sa rasterećenim master agregatom od 400ccm istim kao i Bev 400. Vozim ga ovu sezonu, juče sam se sa njim vratio iz Herceg Novog i spremam se kod Dareta na zamenu ulja i filtera. Inače, prvi servis posle kupovine zimus sa zamenom kaiša itd. je, naravno, uradio Dare Satelis. Ja sam, zbog svojih godina, zamenio TDM 900 za ovaj skuter i naravno da se performanse ne mogu porediti, ali sam ponosan što sam na putu za CG uspeo da ostvarim potrošnju od 3,3l/100km. Ipak, dugogodišnja navika mi ne da mira i verovatno ću se opet vratiti na menjač...
-
Može i 400 da se nadje za te pare.
