-
Broj tema i poruka
2320 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Sharky - Alex
-
Jedna stvar koja mozda buni ljude dok voze ovaj motor: Kada vozis nekom brzinom i pustis skroz gas, motornog kocenja nema, ne iskljucuje dotok goriva momentalno vec se gas postepeno smanjuje i motor linearno usporava, kao da postepeno rucicom gasa usporavas. Kada se oduzme gas u toku voznje i bar na trenutak pritisne kvacilo, obrtaji odmah padaju na onih 1500 ler obrtaja, pustanjem kvacila se dobija dobro motorno kocenje
-
Ja sam se toliko navikao na motor da nema nikakvog trzanja i slicno, 1 i 2 malo sa kvacilom i resen problem. jesi probao onu kalibraciju gasa, kacio sam video sa youtube-a na nekoj prethodnoj strani. Mislim da se kalibracija i odradi svaki put kad odvrnes gas do daske, kad sam na autoputu ili nekom pravcu odvrnem ga na sekundu dve
-
Zavisi iz kog ugla gledas, na slici je ista nijansaali su svetliji Na prvom servisu pre skoro dve godine mi odradili ovu verziju, posle toga bio na jos jednom servisu prosle godine ali nisu apdejtovali. Preko aplikacije mi uvek pokazuje da nema apdejt. Doduse motor radi super i ne vidim sta bi jos resili apdejtom. Ventilator pali na 98 stepeni, nema rupe na oko 5200 obrtaja kao sto je bilo nekada…
-
Kod mene HW 00.09 SW 2.01.03
-
I touring i explore imaju tempomat kupuj to @Gordak985 i ne razmisljaj, ako hoces da probas 800mt tu sam, ali moras kafu da platis edit: Vidi ga kaki je, kao lutka
-
@VOKS081 koji je softver/firmware kod tebe?
-
S obzirom da je nov motor deluje mi mi kao da neka zica/konektor izgubi kontakt ili dodirne masu na trenutak i tad upali lampicu, to nije lako naci tj nije posao od 10 min vec se treba malo posvetiti a to je ono sto u vecini ovlascenih servisa neces dobiti
- 36 odgovora
-
- tricity 300
- barel
-
(i 1 more)
Označeno tagovima:
-
Od vojske i nisam ocekivao nista, vrh vojske i policije je korumpiran. O crkvi ni ranije nisam imao neko misljenje ali sada su se zabetonirali skroz, kazu ljudi nisu svi popovi isti, jesu vala isti, ni jednog nisam video ni na jednom protestu. Sto se tice ovih sto su “morali”, pa kako ja nisam morao? Mozda zato sto zategnem svoju kicmu i posteno zaradjujem svoj hleb pa ne moram nikome da virim iz dupeta. kad sam vec tu da pomenem i narod iz opstine Sopot koji godinama preko leta imaju restrikcije vode od 17 do 8 ujutru i opet glasaju za ziku preletaca koji je 30 godina na vlasti u opstini. Pa onda imamo zrenjanince koji decenijama nemaju vodu za pice i opet pobedi sekta….. Nas narod je navikao da ima gazdu i da mora da bude tesko, studenti su na trenutak promenili svest kod ljudi ali kao i sve ostalo i to je kratkog roka a i ne mogu sve sami, imaju podrsku jednog dela naroda tj nas ali fali jos neka podrska i pomoc
-
800mt touring dolazi (ili je dolazio) sa Maxxis gumama, bili smo skepticni u pocetku zato sto su kineske. Toliko su mi se svidele te gume da sam uzeo i letnje za auto. Malo sam ih na autu testirao do tazbine u Ralji i bas se lepo ponasaju
-
Za to jos nisam cuo da se ikome desilo
-
K2 akra je zamena za petrolej, mnogo bolje cisti i odmascuje, znaci natopis krpicu i cistis sa njime. Pa malo protrljam onom П cetkom sa aliexpresa a ima i kod nas. Posle toga suva cista krpa da se obrise i osusi. Nakon toga ide prskanje sa rost off plusom, kupio sam onaj nastavak za sprej u obliku slova П sto lepo obuhvati lanac i naprska svugde (pravi neki decko kod nas na 3d stampacu a ima i na aliju). onda zapalim cigaru i srknem malo kafe, da sprej zadje i odradi svoje. Blago ciscenje suvom krpom, nije cilj da se skine sav sprej nego visak. Posle toga naprskam malo ipon sprej za lanac, podmaze lepo i rost off ali nije na odmet Zasto mislim da je taj rost off plus dobar: Prvi put kad sam ga prskao, motor na centralnom izbacen iz brzine, jednom rukom prskam drugom vrtim zadnji tocak. kada sam naprskao jedan krug lanca osetio sam da se tocak dosta lakse okrece, nisam ni razmisljao o tome, samo sam osetio olaksanje dok ga vrtim. Od kako ga prskam nema ni tackice korozije na lancu
-
Podmazan lanac, po svim evropskim i svetskim standardima. K2 Akra i wurth rost off pluss su izmisljeni za lanac
-
Pricam sa ljudima koji su kupili nova kola ili rade u nekom salonu gde se prodaju. Sva nova kola kazu da trose, neki cak i malo vise. Svi se kao zalazu za ekologiju a sagorevanje ulja je sasvim ok. navodni izgovor je da motor mora da se podmazuje, sta je sledece prelazimo opet svi na dvotaktol?
-
Upitno je i sta u kom servisu sipaju od ulja. Ja do 10 000 km nisam dodavao uopste, pratio sam i uvek je bilo u granicama, nisam primecivao da nesto trosi, mozda minimalno, tipa sa 2/3 okceta spalo na pola na 10 000 km sam uradio servis, na 12 000 nije bilo ulja u “okcetu” uopste, dolio sam 0,5 L . u agregat staje ulupno 1,5 L ako se dobro secam. Nisam strucnjak a ni majstor za motore ali mislim da je za taj agregat malo 1,5 l ulja, bar da ima 2L. Inace, prijatelj je prosle godine uzeo MP3 300, uradio prvi servis na 1000 i rekli mu da dodje na 5000 na sledeci a kad bude u prolazu na nekih 2000-3000 samo da svrati da mu doliju ulje posto ce sigurno potrositi.
-
Prvo mi pada na pamet neka dobra fleka ulja u krivini
-
Ne znam koji je fazon sa tim 300sr, koliko se secam i shone (youtuber) je imao jedan i pao i pored svih konekcija u cf-u nije uspeo da ga skrpi, mislim da ima i video o tome na youtubeu
-
U ride aplikaciji snima kako tako. Moj touring nema navigaciju na dashbordu i snima svaku voznju u aplikaciji
-
Jel padao motor, da se nije tu nesto iskrivilo?
-
Nesto su dobro zeznuli, stvarno neprofesionalno da ne kazem dzukacki. Nazalost ili na srecu, motori se u Srbiji prodaju kao ludi, trgovci ne stizu da ih doteraju iz fabrike i onda i odatle taj stav prema nama kupcima, ako neces ti kupice ga neko drugi. Kada sam kupovao svoj 800mt (pre 2 godine) cf jos nije bio toliko popularan kod nas i verovatno nisu imali toliku prodaju kao danas, bili su ljubazni, i motor je bio u mom dvoristu 5 dana posle kaparisanja. Odem odmah da ga registrujem, saznam da nemam onaj veliki pecat na carinskoj deklaraciji, vrate me naravno. Zovem CF, kazu da je do spedicije i da ce resiti, vec sutra sam dobio novu carinsku deklaraciju sa svim pecatima.
-
Nije bas iz Lidla ali da ne otvaram novu temu, da li je iko imao dodirnih tacaka sa Incco baterijskim alatom, kakav je kvalitet? Da li moze profesionalno da se koristi ili je fazon kao parkside?
-
Na 800mt katalizator nije varen nego ima šelne i na ulazu i na izlazu pa jos vise olalsava posao. Bio sam ubedjen da zadnji lonac tj ono sto zovemo auspuh u kome je db kiler smanjuje buku.
-
@Rider000 ako sam dobro razumeo podizac nije pukao nego se korman okrenuo u njemu na dole? Sa slike se vidi da nije dobro konstruisan, izmedju “poklopca” i tela kad stegnes mora da ima lufta, kad nalegnu skroz jedan na drugi i stegnes srafove a rupa za korman ista ili za delic milimetra od kormana desi se to sto se tebi desilo
