Jump to content

Moto Zajednica

Sharky - Alex

Članovi
  • Broj tema i poruka

    2322
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sharky - Alex

  1. Obavezno ako cevi za radijator idu kroz kosuljicu (ispod parketa) termo izolacija da se navuce na cevi
  2. Vozila su nekada bila sporija, kocnice nisu bile servo, plocice losijeg kvaliteta…. Bilo je teze blokirati tocak kocnicom a opet zbog brzine vozila nije bilo ni potrebe…. Izmislili servo kocnice, bolje plocice…. Tocak se lakse blokira pa dolazi do proklizavanja vozila i promene smera, neko pametan izmislio ABS i resen problem. Tako da i ima i nema smisla to sto je @Motorcyclist pitao, sve zavisi iz kog ugla gledate. Abs je smisljen da vozila ne bi proklizavala i menjala smer kretanja a proklizavanje se vise javlja zbog boljih kocnica
  3. Kontam da cime god da naprskas ili namazes žvakaće i cuce se, ja bi to samo dobro obrisao i vratio ako nisu ostecene i ako lancanik ne radi previse
  4. Znaci da ja treba da izbacim motor iz svoje aplikacije pa tek onda moze da se aktivira u drugoj
  5. Sto bi se neko trudio da hakuje moj tbox? Da bi pratio gde sam i kako vozio ili kolika mi je potrosnja, eventualno da hoce da mi ukrade motor, ali taj koji je namerio da ukrade ukrasce ga i sa tboxom i bez njega
  6. Brisi ili seci sliku vidi se vin
  7. @lordMilos hoces da ti posaljem vin mog motora da probas da ga ubacis kod tebe pa da testiramo?
  8. Sad malo sedim i razmisljam o svemu ovome sto Zivke napisao, da li je t-box bezbedan? Aplikacija za telefon funkcionise ovako: - Skinete je sa aapstore-a ili google playa - Napravite svoj nalog - ubacite vas motor tako sto upisete VIN broj (broj sasije) E tu nastaje problem, VIN broj se nalazi na ramu motora i moze svaki prolaznik da ga vidi, slika i ubaci moj motor u njegovu aplikaciju. Moze da me prati, da prati stanje motora i sliclno. Jos veci problem je za keyless modele gde moze motor i da se startuje preko aplikacije Ukoliko @Jovan Ristic ima neki kontakt u CF-u zamolio bi ga da pita nekoga da li je ovo moguce i izvodljivo
  9. @živke ima da se iskljuci
  10. T-box je dobra stvar, pitanje je da li uz t-box ide i 6-axis senzor i gps ili to vec ima na motoru ili u t-boxu. Moj 800mt ima sve to i preko aplikacije ima dosta korisnih stvari: - Stize notifikacija na telefon kada motor oseti vibraciju, kao alarm samo jos bolje. - belezi putanju i statistiku svake voznje - preko aplikacije mozes da vidis koliko ima goriva u motoru pa uz kaficu pre voznje isplaniras da li ces prvo na pumpu ili ne - pored goriva vidi se jos i jacina akumulatora i signala mobilne telefonije tj interneta - Moze da se odradi update firmware-a motora, to nisam jos nijednom odradio Ima jos nekih sitnica ali ovo je najbitnije bar meni Edit: Zaboravih, u realnom vremenu se moze videti na mapi gde se motor nalazi, ukupna kilometraza (odometar) i ukupna prosecna potrosnja
  11. Cestitam @scofield, dobrodosao u CF sektu
  12. Stavio zastitu, kad vozis na otvorenom nema nikakve razlike, po gradu pali ventilator svaki cas. Skinucu je s obzirom da vozim samo po asfaltu
  13. Sve je krenulo nizbrdo kada su pocele viber grupe
  14. Pade mi onako laicki na pamet, mozda da probas nitro razredjivac
  15. Stigle nalepnice za stitnike ruku. Kvalitet odlican
  16. Ja sam za to da “mladenci” otvore neki live stream kad se budu upoznavali pa da svi pratimo razvoj desavanja, bar onaj deo u kaficu/restoranu, posle i ne mora, da ne budemo svi bas toliki voajeri
  17. Nacuo sam iz pouzdanih izvora da mora da se posalje slika gde si go do pojasa
  18. @lencuga, zato i nismo mi “matori” bajkeri probudili i pokrenuli Srbiju, skupili milion ljudi u Bg-u….. Nego su to uradili neki novi mladi ljudi
  19. @ProMaster ne shvataj ovo gore sve napisano nista licno, igrom slucaja si se nasao izmedju dve vatre, nezahvalna i nezgodna situacija. Mislim da niko ne sumnja da se saxi “prodao”, ponela ga situacija, slava ili sta vec, napravio je pogresan potez. Mozda bi bilo ok da se javi ovde i obijasni neke stvari, a mozda bolje i da se ne javlja tek onda bi se rasplamsala tema, nisam pametan
  20. Sada sam u jedno bar siguran, nije presao na “njihovu” stranu i nije se prodao hvala bogu, samo mu se svidelo kult vodje i medijska slava
  21. Pice su zavrsili odavno, sad ide upoznavanje familije
  22. Yogi je pisao u ovoj temi sta je bilo sa klincima, organizacija onolikog protesta pod onim uslovima je bila skoro pa nemoguca. Situacija je bila mnogo ozbiljnija nego sto neki misle, i klincima uopste pored svega toga nisu trebali defilei motora i panika. Iako je sansa da se odrzi miran protest bila nemoguca klinci su to uspeli i imaju moj naklon do poda
  23. Ako zafali ljudi racunajte na mene
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja