@Bane je probaj na Wemoto ili Mega Zip sajt,sve je originalno ali skuplje,ali nema da te boli glava.Sada kada uradiš rešio si na duže staze.Ja sa ovih sajtova sve naručujem.
Po vrelini ne vozim,resto vožnja,majica kožni prsluk,moto farmerice,Shima duboke moto patike,kaciga ,rukavice.Pošteno,bez rukavica ne sedam,navikao se na njih,bez rukavica i ne umem da teram.
@Zarkela pre bih rekao da je pločica koja povezuje štapove kontra,pošto se za nju vezuje blatobran.Probaj da samo nju zarotiraš,pa postavi blatobran i probaj.Ako ne uspeš,onda samo pločicu u stegu(krajevi gde se šrafe)i polagano jedan pa drugi kraj zakrivi da bi dobio pravilan ugao.Zahteva više skidanja i postavljanja pločice i blatobrana,ali ćeš dobiti pravi rezultat,to jest da blatobran stoji lepo.Ovo je baš iskrivljeno.A ako ti je teško da kriviš nosač,onda ovo što je @N.F.S. predložio,podloške.
Ovo da su ostali druga ili treća liga ,teško,jedino ako se misli na bolide.Kada su vozači u pitanju,svi smo svedoci da je Fetel potonuo od kada nije imao bolid ,Hamilton ,isto.Dajte Verštapenu neki drugi auto,sve će da se kaže.
A imaš i još jedno rešenje,da otvoriš auspuh sa te strane(poskidaš nitne i izvučeš taj ukrasni deo gde šrafi na glavnu cev)ostaće ti vidljiva trenutna cev koja strči iz lonca.Skratiš tu tesnu cev i navariš cev promera koji ti odgovara,i normalno obradiš deo koji pokriva(zatvara)auspuh.Posle lepo nove nitne i montiraš.Kako god okreneš ima posla,nije baš jednostavno.I nemoj niko da ti priča priče,ako je cev uža za 1 mm,teško ćeš to natući.Ponekad jedna deseta milimetra pravi problem a kamoli ceo milimetar.
Sa ovim ćeš samo da ga češeš,i ništa nećeš uraditi,samo ćeš izgubiti vremena.Možeš rešiti reducir pločom ali će te to koštati,a sigurno završavaš posao,šrar na šraf.Normalno bi se reducir ploča radila od aluminijuma.Ali bi sastav izgledao fabrički.
Neka @shoyyka ovde je izgleda zločin održavati motorcikl koji poseduješ.Ali zato kada se kupuje,eeeeeee to je već druga priča.Mora da je održavan,traže i kad si bio na pregled prostate a ne samo istoriju održavanja.
Usisne ventile možeš na srednju vrednost,izduvne bliže gornjoj granici jer su izloženiji većim temperaturama i više se šire,to jest smanjuje se zazor prilikom rada.