Jump to content

Moto Zajednica

Deki Katana

Članovi
  • Broj tema i poruka

    633
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Deki Katana

  1. Meni se nekada bas svidjala super tenera. Boki, taman mozes da nam pokazes sta to kod kolege @Novola toliko skripi. Da li da se ponovo interesujem za taj model ili da preskocim?
  2. Jel ce biti neki putopis?
  3. I to sam uzeo u nadi da premostim pricu sa kormanom pa da samo heblove dignem/privucem k sebi, ali ... desni podizac pravi problem jer rezervoar za kocionu tecnost smeta. Opisivao sam u nekom postur ranije pa da se ne ponavljam.
  4. @N e g r o isti slucaj i da stvar bude jos interesantnija, kupio sam motor sa kormanom ali pri velikom servisu majstor izgubi nosace i ostah samo sa kormanom. Ovako je to izgledalo. Kada sam ga isprobavao delovalo je bolje nego sa heblovima, ali (uvek postoji ali), kada sam ga vozio do Bg, primetim da me mnogo siri u voznji i da mi laktovi blokiraju pogled u retrovizorima. Zato vratim na original postavku i sada se navikavam vec cetvrtu godinu. Elem, skida se livena triangla i nosaci kormana se ucvrscuju na otvore gde je nosac heblova bio zasrafljen. Crevo za kocnicu treba da imas duzu da bi dosegao novu postavku. Tako da nije problem za zamenu, jedino treba eksperimentisati sa oblikom kormana kako bi anulirao gore navedene dve stavke.
  5. Zivota, evo kraca varijanta plana za Bugarsku od 5-6 dana, samo da se stabilizuje stanje. (2) put - Bg - Bugarska.pdf
  6. Imam plan za 5-6 dana Bugarske ali s obzirom na situaciju nisam siguran da je momenat. Pratim pa ako se situacija promeni onda moze nesto i da se razmotri.
  7. @ZERO CORD ADV - lepa Afrika i da te dobro sluzi. Dugu prvu turu sa novim motorom si izabrao ali zanimljivu. Posle koliko kilometara je postala neudobna?
  8. @davidloki - kakav je put ka Kopaoniku, ima li rizle, rupa?
  9. Steta sto se nismo uklopili @bajker71. Lepu turu ste izvozali sa kolegom @Herr. Vozio sam ka Manastiru Studenica da vidim kakav su to novotarski "ikonostast" stavili, sto je kolega @shoyyka skoro slikao.
  10. Nista onda, posto mi je 180-tica presiroka a i 120 mi nije ista sara sa miselinkom koju umam na zadnjem tocku. Hvala u svakom slucaju. Sretna prodaja.
  11. Znaci i miselinke prodate.
  12. To se meracim vec duze vreme ali tada bih i unutrasnju rekonstrukciju lonaca. Dupli color sprej sam nabavio ali je mozda i rok vazenja istekao u mom "iscekivanju" da nabavim unutrasnju izolaciju, rupicastu cev kao i dihtung sajbne na izduvnim granama.
  13. Jel moze neka slika Miselinki?
  14. Pozdrav @N e g r o
  15. Sve vazi sto su gore kolege napisale ali je koristim samo kada mi je hladno. Sto se tice kacige, novije imaju promenljivu unutrasnjost pa moze da se pere/osvezi ili zameni vremenom kada za to postoji potreba.
  16. Dobro ste ustelovali termin, jer kako stoje stvari, ko zna kada i ako uopste bude moguce da se voze slicne ture. Pozdrav.
  17. Upravo sam dosao kolima iz Kraljeva do Beograda Ibarskom. Veliki broj vrlo cudnih situacija, kao da su ljudi u nekom svom svetu. Obicno sam primetio da se na ovoj deonici dogode tri takve situacije, danas nisam brojao ali se ne secam da je ovako ucestalo bilo kada bih deset tura izvozao. Tako da danas sa posebnim oprezom kada se izadje iz kuce, a kamo li na kolovoz.
  18. Pozdrav Rade. Takodje sam nekada vozio MZ-a i usled raznih okolnosti, tek nakon dve decenije ponovo u sedlu, kao i ti. Izgleda ko se zarazi u mladosti sa motorima, za njega leka nema. Sto se tice motora koji tebe interesuju, nemam iskustva ali tirkizni shadow mi lici na drugi motor koji je momak imao pored suzukija koji mi je prodao pre 4 godine. Da nije od istog coveka? Sretno u potrazi, Dejan P.S. Kao sto su kolege gore navele, u sto boljem stanju i ceni a da ti se svidja/odgovara.
  19. Lepo, jel ce neki putopis da padne?
  20. Tema se siri i puno toga ima da se vidi, pa se time i vreme produzava na vise dana. Evo jos nekih mesta za obilazak. Manastir Lesje i manastir u Izvoru na putu Paracin-Zajecar.
  21. Svaka cast da si sve izvozao za dan, pogotovo sa losim deonicama. Hvala na dobrom opisu puta Zagubica-Bor kao i dela ka Orlji. Takodje je interesantan Svrljig, tu sam svojevremeno prozujao (gubio se u potrazi za putem) i nisam video spomenike.
  22. Zadovoljstvo je bilo moje, Vojislave. Dobro smo prosli sa vremenom, s obzirom da je prognoza bila sunce a pojavili se olujni oblaci. Pozdrav, Dejan
  23. forsberg@ .... vredi popeti se na Staru planinu.
  24. AGV 3sv se u mom slucaju pokazala dosta dobra, cuo sam motor do 130km/sat, posle samo vetar. Dok Scorpion 490 EXO, iako mi super lezi, cujem motor do 60-70km/sat. Ima jedna pozicija u kojoj je najtisa a i tada nije tiha, skoro kao moja stara Nolan N19 (bez krovcica). Ovo pisem jer sam na billy...com sajtu nasao da je prosecno tiha ka tisoj (time sam se rukovodio u odabiru kacige). Kakve li su onda one bucne? Sad, sta je tu je, moraju cepovi za usi da ne ostetim sluh i to je bas gnjavaza a kao trazio tisu kacigu.
  25. Potpuno si u pravu sto se tice cena Dusane. Pozdrav i sretno.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja