Jump to content

Moto Zajednica

SaleKg

Članovi
  • Broj tema i poruka

    359
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: SaleKg

  1. SaleKg

    NC750X 2016

    Bio sam danas do jednog salona, seo na motor. Onako. Plastike tanke i meke, gde god pipneš ugiba se, posebno oko kormana! Noge prilično savijene u kolenima iako sam 1.80. Interesuje me prvenstveno manuelni menjač. @Skittleskakvi su ti utisci?
  2. Svakako mora kod vulkanizera koji radi moto program bez obzira ko skida točak. Za moto program moraju paknovi (hvataljke za felnu) da budu duži zbog kočionog diska i tanji na vrhovima jer ja bok moto gume kraći i tvrdji pa samim tim se lakše ošteti bez pravog alata!
  3. Ova majesty je stari tip! Zadnja serija ima potpuno drugačija svetla. Osim vizuelnih promena na zadnjoj seriji je promenjen i odnos zupčanika u reduktoru pa ide mnogo bolje.
  4. SaleKg

    NC750X 2016

    Možda bi bio dobar neki Kappa.
  5. SaleKg

    NC750X 2016

    Pa to, obrtni moment Honda 69/4.750 a kinezi (motor Honda cb 500, kopija) 43/7.000! To znači da na manje obrtaja poteže mnooogo bolje.
  6. SaleKg

    NC750X 2016

    Ako misliš na NT 1100, ozbiljna je razlika u ceni a i u registraciji a ja se ne vozim mnogo tako da razmišljam o nekoj srednjoj klasi, NC 750 recimo ili Versys 650. Uglavnom se vozim u dvoje tako da ovi novi kinezi (Trk, Voge, Kove) od 48 konja mislim da su nejaki.
  7. SaleKg

    NC750X 2016

    Sve živo mora da se dokupi!
  8. SaleKg

    NC750X 2016

    Hvala za savet. Vidim da ti voziš DCT a kako je sa manuelnim menjačem?
  9. SaleKg

    NC750X 2016

    Jel voziš DCT ili manuelni menjač?
  10. SaleKg

    NC750X 2016

    Imam jedno pitanje za vas što nonstop vozite: štite li te bočne plastike iole od vetra ili tuče ladan vazduh po kolenima? U gornjoj zoni može da se popravi zamenom vizira ali kako je dole po nogama?
  11. Ja sam imao 2005. godište i nisam imao potrošnju ulja. Može da se desi da neku vrstu ulja troši a drugu ne. Ja sam sipao Motul.
  12. SaleKg

    CFMoto 800MT

    Zna li neko kolika mu je nosivost?
  13. Zadnja 8.500 km, malo.
  14. Te matice ne verujem da ćeš naći u slobodnoj prodaji jer je sitan korak navoja i moraju biti odredjenog kvaliteta jer se stežu na veću kilažu.
  15. Pozdrav! Ima li ko raspoložen da pomogne sa znanjem teorije i prakse kod menjača Burgmana 650. Moraću sam da menjam kaiš menjača pa me zanima prvenstveno kakvu tačno funkciju imaju položaji A i B na priloženim slikama? Šta se tu tačno dogadja? Jasno mi je kako zauzima prenosne odnose ali bi voleo da mi neko ko zna odjasni šta se dogadja na delu na slikama!
  16. Pa to me zanima. Znači u vožnji nije tako naporno u dvoje, mislim po krivinama, turistički. E sad, to sa snagom u dvoje nije presudno. Svakako sa suvozačem vožnja mora da bude bezbedna, bez rizika. Ali ako po krivinama gubi na ciklistici zbog kraćeg medjuosovinskog onda to ne bi bilo dobro.
  17. Ma to je ok, ali kad ti dodatna težina padne na zadnju osovinu ili čak iza osovine može da bude problem jer drastično menja težište pa me zanimalo kako Versys reaguje na to?
  18. Kako ti je delovao u vožnji sa suvozačem, obzirom da ima 10-15 cm kraće medjuosovinsko od konkurencije, jel smeta to sa suvozačem pri manevrisanju u mestu?
  19. Da bi se skinuo menjač mora ceo sklop motor-menjač-pogon da se izvadi iz rama motora što je veliki poso. Zato bi mi dobro došao svaki stručni savet jer je eventualna proba menjača dupli poso. Ako nešto ne bi funkcionisalo kako treba, ponovno skidanje menjača bi bilo kao da je prvi put.
  20. Znam za taj šraf. Interesuje me čemu služe ovi prorezi levo i desno od pozicije A. Kaiš se ne menja dok ne pukne a meni je puko! Zanima me još da li pri montaži moram ja da odredim početni položaj ili on sam zauzme položaj kad se da kontakt?
  21. Pozdrav! Ima li ko raspoložen da pomogne sa znanjem teorije i prakse kod menjača Burgmana 650. Moraću sam da menjam kaiš menjača pa me zanima prvenstveno kakvu tačno funkciju imaju položaji A i B na priloženim slikama? Šta se tu tačno dogadja? Jasno mi je kako zauzima prenosne odnose ali bi voleo da mi neko ko zna odjasni šta se dogadja na delu na slikama!
  22. @Sharky - Alexda naravno da sam gledao i index nosivosti i index brzine. U toj dimenziji i nema gume sa većim indeksom. Posebno sam tražio zadnju sa većim indeksom, jer se uglavnom vozim u dvoje, ali nema.
  23. @Sharky - Alexmoguće, mada je ta pirelli na glasu!
  24. Uzmi od nečega praznu prskalicu, napuni vodom i dodaj malo deterdženda za sudove (obaverno za sudove) i naprskaj oko felne sa obe strane. Ako pokaže mehuriće nije dobro namontirana guma! Ako nema mehurića onda je lošiji kvalitet gume i moraćeš da je dopumpavaš.
  25. Da li je to nedovoljan pritisak u gumama ili jednostavno loša guma?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja