Jump to content

Moto Zajednica

m.milivojevic

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1156
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: m.milivojevic

  1. Ja sam odustao od originalnih dimenzija. Vozim sa 120/180 i nisam u mogucnosti da primetim razliku... Npr, FZ6 od prve generacije (2003) ima fabricke 120/180 Sent from my iPhone using Tapatalk
  2. U pravu si. Oduzmi 5meseci Dobices dnevnu max 16km Sent from my iPhone using Tapatalk
  3. @Bruno68 je u pravu... Samo oduzmi 2020-2004=16god... 16*356=5696dana ~35000km/5696=6.14km dnevno... Ako napravis calc da je vozeb do posla 16*(22radna dana*12mes)=4224dana ~35000/4224=8.28km U sustini, neverovatno... Ovaj motocikl je dizajniran za van grada, a ne za svrckanje od kafica do kafica... Moze, ali ne kupuje se sa tom namenom, pogotovu u evropi. Znaci km nije stvarna. Ali opet, ako je kvalitetno odrzavan, stvarna km nije toliko ni bitna. Sent from my iPhone using Tapatalk
  4. Zamisli kad neko upita: “Gde je Zuba?” “Otišao da jaše Željka... Mnogo voli taj osećaj. Prosto uživa jahajući!” Sent from my iPhone using Tapatalk
  5. E konacno mogu da lockujem temu ;-) Posle mnogo izgubljenih zivaca, vremena, talk to the hand situacija... TA ode u zaborav! A u AT ;-) Sent from my iPhone using Tapatalk
  6. Strasno. Al slika je toliko mala, da je nemoguce prepoznati figuru, a kamoli lik... Sa obzirom na to da je gurao motocikl, tacno ke znao sta radi. I zasto Sent from my iPhone using Tapatalk
  7. Ma... Indijanci... Ja sam sebi napravio automatski preklopnik, al ne stizem zbog obaveza da montiram. Vozis non stop sa spustenom, dugmence i podigne se... cisto da ne usporavam zbog kamera koje snimaju na 50. E da, pravim i drugima al’ u razmenu za € Sent from my iPhone using Tapatalk
  8. Ti si druze bomba na putu Sent from my iPhone using Tapatalk
  9. Jesi ti ozbiljan ili ironican? Sent from my iPhone using Tapatalk
  10. pozdrav od @bocca_bastard Drumske_Kafane_2020_08_05.kml
  11. Ma znam... Svi mu pricamo da se okane baba od 30 god i da uzme nesto mladje, od 15-17, al ne vredi... Kao TA ima najbolje kocnice sa 2 diska napred... Problem je sto je visok... 193 i onako... malo gabaritniji (do 130kg), a ima i problem sa desnim zglobom, pa ne moze lako na F da sedne... Sent from my iPhone using Tapatalk
  12. Ja imam par njihovih alata ( multifunkcionalni, udarnu busilicu, srafioicu, setove kljuceva, bitove...) Veoma sam zadovoljan Sent from my iPhone using Tapatalk
  13. Kolege, Ako imate, a da razmisljate o prodaji i da pritom niste oglasili, Transalp, sa 2 diska napred, drugar je voljan da kupi. Mnogo mu se svidja taj motocikl, sto bi rekli, ima vlazne snove na isti... Ponudite. Hvala unapred! Sent from my iPhone using Tapatalk
  14. Stiger i nalepnica su jedno te isto. ;-) Sent from my iPhone using Tapatalk
  15. Kolega [mention]nafetS [/mention] je kupio moj Krauser K5, a [mention]madjija [/mention] je nosac za kofer platio uplatom u dobrotvorne svrhe. Momci, Hvala na saradnji i u zdravlju da vas sluzi navedena oprema! Sent from my iPhone using Tapatalk
  16. A sta je problem sa ecu-om? Sent from my iPhone using Tapatalk
  17. Nema na cemu. Ja koristim megazip za kataloske brojeve i preko yamapart-a nadjem gde se ugradjuje isti. Sent from my iPhone using Tapatalk
  18. Drugar, fabrička oznaka diska je: Rear Brake Disc 4JH-2582W-00-00 A isti je ugradjivan i na sledeće modele: Yamaha Motorcycle 1995 YZF600RG Yamaha Motorcycle 1997 YZF600RJ Yamaha Motorcycle 1999 YZF600R - YZF600RLC Yamaha Motorcycle 2001 YZF600R - YZF600RNC Yamaha Motorcycle 1995 YZF600RGC Yamaha Motorcycle 2004 YZF600R - YZF600RSC Yamaha Motorcycle 2000 YZF600R - YZF600RMC Yamaha Motorcycle 2003 YZF600R - YZF600RR Yamaha Motorcycle 1998 YZF600RK Yamaha Motorcycle 1996 YZF600RHC Yamaha Motorcycle 2006 YZF600R - YZF600RV Yamaha Motorcycle 2007 YZF600R CA - YZF600RWC Yamaha Motorcycle 2002 YZF600R - YZF600RPC Yamaha Motorcycle 2001 YZF600R - YZF600RN Yamaha Motorcycle 2002 YZF600R - YZF600RP Yamaha Motorcycle 1998 YZF600RKC Yamaha Motorcycle 1996 YZF600RH Yamaha Motorcycle 2004 YZF600R - YZF600RS Yamaha Motorcycle 1997 YZF600RJC Yamaha Motorcycle 2005 YZF600R - YZF600RT Yamaha Motorcycle 2006 YZF600R - YZF600RVC Yamaha Motorcycle 2007 YZF600R - YZF600RW Yamaha Motorcycle 1999 YZF600R - YZF600RL Yamaha Motorcycle 2000 YZF600R - YZF600RM Yamaha Motorcycle 2003 YZF600R - YZF600RRC Yamaha Motorcycle 2005 YZF600R - YZF600RTC
  19. Imas ih koliko hoces na nemackom ebay-u... Ne onom zvanicnim, vec na: https://m.ebay-kleinanzeigen.de/ Registruj se, placas preko paypal-a. I to je to. Ja sam odatle izdogovarao i porucio oridjidji nove migavce (gratis dobio novo, fabricki zapakovano stop svetlo), original podrep... Hoce danposalju u srb, jedino sto moras malo da cekas zbog ove situacije. Na nesto sam platio carinu, na nesto nisam... U svakom slucaju mozes da im otkucas recenicu koju napisu na paketu, u fazonu “stari delovi za mog drugara...” Ja se tako snalazim, umesto da trazim akrepe po nasim otpadima (koji nisu ni jeftini). Primer: 4 originalna migavca, sa stop svetlom, 22€+15€ slanje + 300 din otvaranje paketa na carini (prosao sam bez carinjenja) Sent from my iPhone using Tapatalk
  20. Sad znas ;-) Sent from my iPhone using Tapatalk
  21. samo sam prosledio informaciju koju dobih od kolege, kada sam sebi nabavljao.
  22. E da... po mom misljenju, kilometraza nije prava... 2005-o 43000 km... Ma jeeesteee... To dodje oko 2866 km godisnje... Ko prelazi toliko, ne kupuje litru. Litra se uzima ako ides na duze destinacije a ne za svrckanje po gradu. Pogotovu ne sport-touring motocikl, u cijoj je klasi Fazer 1L. Litru uzimaju kolege poput @Bruno 68, koji zgaze po par hiljada km godisnje. U prevodu, ovaj je prosao bar 1.5x vise km nego sto pise na satu. Ali to opet nije bitno. Bitno je kako je odrzavan za sve vreme voznje.
  23. o ovom je neko vodio racuna (bar u inostranstvu)... pretpostavljam da je dosao iz nemacke zbog multi-gauge-a koji je naknadno ugradjen (na mesto originalnog pokazivaca nivoa goriva). Sam multimetar prikazuje temperaturu vazduha, stepen prenosa, a vrlo moguce (ako je ugradjen) i temperaturu agregata (sto fazar nema)... takodje, ima ugradjen voltmetar, i nivo goriva... Sediste je ishabano. Ralica je oko 200e, vizir nije originalan.... Sa auspuha, makar u svrhe registracije neophodno je skinuti "Leovince SBK" Poluge su aftermarket, vrlo moguce da su "Made in China" (ja imam iste i moje su made in china - ne mogu da vozim sa dugim polugama). Poluga kvacila mi ne stoji u odgovarajucem polozaju ( vidi se da ima mnogo slobodnog hoda - treba da ima oko 10-15mm, a na slici se vidi da ima oko 20-30mm, pritom je na buziru nategnuta do kraja - ili je sajla istegljena ili su opruge korpe istrosene)... Nosac kofera je aftermarket - veoma popularan u Nemackoj, pa pretpostavljam da je motocikl odatle i potekao ( multigauge me jos vise upucuje na to jer je momak, koji ih pravi, Christian Vieth iz DE - link ka njegovom gauge-u je ovde ), a originalni izgled: Na trecoj slici u gornjem desnom uglu se vidi da je napukao vizir... Na istoj toj slici se vidi da je neko prckao sa zicama oko svetala (moraju biti lepo spakovane - to nista ne znaci... ni moje nisu)... Ima podizace kormana, i korman je aftermarket (malo siri i nizi od originalnog) - moguce da je neki Lucas... Migavci nisu originalni - ugradjeni su led ( ja sam se vratio na originalne, jer sam uocljiviji). Do sada sam 2 godine za redom registrovao sa LED migavcima i nisam imao problem - imam ugradjen relej za LED migavce tako da nemam 100 treptaja u minuti, vec 80 - u zakonskom optimumu, pa mi zbog toga nisu nikada pravili problem... To treba proveriti takodje - 4 migavca su u srbiji oko 100e, dok su u DE oko 40e... i to je to sto ja vidim na slikama... Lanca i lancanika nema... ali usvakom slucaju, to i nije neki extremno veliki trosak... po meni, uvek ih treba zameniti. Lanac, lancanike, pneumatike, kocione plocice i kociono ulje... P.S. Christian za svoj gauge trazi oko 140e... sto me opet navodi na ono sto rekoh na samom pocetku, a to je da je neko vodio racuna o ovom motociklu... bar u inostranstvu... eto... toliko od mene. Molim da me neko dopuni/ispravi
  24. [mention]vasa.93 [/mention] prelep primerak! Da ti bude seecnq i brza prodaja! I da tamo, gde idete, ostvarite sve vase snove! Sent from my iPhone using Tapatalk
  25. Pucaj druze Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja