-
Broj tema i poruka
1156 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: m.milivojevic
-
E da, Ako se ne vodi na tebi, nemoj da placas. Tj ako vozis sa ovlascenjem ili si pak kupio, a nisi preveo. Samo ces morati da dokazes, tj ne ti, vec vlasnik, da nije vozio automobil taj dan, tj da nije napustao ue. Provereno. Ako ti zatreba advokat, imas u N.Pasica u ue-u (moju majku). ;-) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Nije ovo to. Ovo je provera kazni za parking servis. Oko sokolovo i ove kazne su izdate od strane komunalne milicije. Provera je moguca samo licno u makenzijevoj i to u podrucnoj organizacionoj jedinici. Kao sto rekoh, neplanirano sam doktoriao ovu temu. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
;-) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
uvek tako skrene... elem... nas je oko sokolovo pocelo da kaznjava na trotoaru ispred zgrade. postoji znak da je zabranjeno parkiranje i zaustavljanje (bez dopunske table - i na trotoaru), te samim tim oko sokolovo nije nadlezno. uostalom, nikada nije, jer komunalna milicija, nije kompetentna da odlucuje o saobracajnim prekrsajima. to pravo je povereno samo upravi saobracajne policije, i odluka skupstine grada nije u skladu sa zakonima iznad, a samim tim i sa ustavom RS. Sta to tacno znaci u nasem slucaju? - komunalna moze da ustanovi da je vozilo "nepravilno parkirano" i da nije ostavilo dovoljno prostora za prolaz pesaka, a najmanje 1.6m i da pozove samo jedan jedini organ nadlezan za sprovodjenje Zakona o bezbednosti saobracaja / Saobracajnu policiju. Saobracajna ima pravo da nam napise kazne, a ne komunalna. Ja u medjuvremenu organizovah komsiluk, da prikupimo potpise stanara (za sada imam oko 240 potpisa), pa cemo da istupimo zajedno ka gradskom sekretarijatu, sa namerom da ukinu/izmene donetu uredbu. P.S. ja sam za sada dobio 4 kazne, supruga moja 3, ali verujem da ih imamo mnoooogooo vise (radim od kuce, ne pomeram auto itd. itd). U svakom slucaju, mozete pogledati i sledece clanke: Da li je komunalna milicija nadležna za saobraćajne prekršaje? - Pravni Portal | Pravni Portal WWW.PRAVNIPORTAL.COM Da li je komunalna milicija nadležna za saobraćajne prekršaje?Odmah da kažem, i dalje nije, a to ću u nastavku i... Šta je problem sa „okom sokolovim“? - Pravni Portal | Pravni Portal WWW.PRAVNIPORTAL.COM Konkretan povod za pisanje ovog komentara je vest koju su preneli mediji, da je sistem „oko sokolovo“ za jedan dan... U svakom slucaju, doktorirao sam ovu temu (vec sam ih par puta dobio, bas zbog pogresnih tumacenja), pa cu tako i nastaviti da samoinicijativno zahtevam sudska odlucivanja (u prilogu je jedna od presuda / na trotoaru). Imam primera i za pešačke prelaze (tada sam morao da dokažem da to na ulici nije pešački, jer ne zadovoljava zakonom propisane uslove, već da te bele linije, podsećaju na pešački) itd itd.
-
Eee, da Robert i dalje radi, pa da uzmes od njega. Cekaj, naletece... Tako je cekao i [mention]milos-v [/mention] prosle godine :-P Sent from my iPhone using Tapatalk
-
E da, zaboravih i vizir. Razlikuje se i vizir, pa moras nov koji je takodje 80-ak e. Neisplativo i nepotrebno. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Zdravo, Ako uspes i da nadjes u SRB, cene ce ti biti neprihvatljive, te ti stoga preporucujem da kupis u DE. Ja sam par sitnica uzeo preko ovog sajta(original migavce, npr.): - https://m.ebay-kleinanzeigen.de/ Elem, moras da znas da pored zamene maske, moras da zamenis i nosace iste - konzolu. Na verzijama do 2002-e, kljun se kaci na nosac koji je pravougaoni, na novijim na dva nezavisna + ti trebaju plastike da zatvoris nosac sa prednje strane. Moja procena je sledeca: - kljun 150e - farovi 100 - plastike 50 - nosac 50 Ako ubodes boju, super, ako ne, dodaj i cenu farbara oko 80 + nalepnice 20 Ukupno 300-400e. Nisam siguran da ti se isplati plus sto postoji mogucnost da neces proci tehnicki pregled (ovo je vrlo verovatno). Unesu godiste na google-u i dobiju originalni izgled. Tada ce shvatiti da tvoj znacajno odstupa i eto problema. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
jeste. ali nije korektno naplatiti 50 kazni. Čovek je kriv i treba da trpi sankcije zbog toga
-
Ja nikada ne bih pristao da platim kaznu za nešto za šta smatram da sam u pravu. Išao bih na sud, pa makar i na moju štetu (što sam i radio par puta). Neka me osude, ali priznanje nepostojeće krivice i plaćanje kazne je protivno mojim principima
-
Dodao bih i: Šta je problem sa „okom sokolovim“? - Pravni Portal | Pravni Portal WWW.PRAVNIPORTAL.COM Konkretan povod za pisanje ovog komentara je vest koju su preneli mediji, da je sistem „oko sokolovo“ za jedan dan...
-
Nude pravnu pomoć. https://web.facebook.com/EFEKTIVA/posts/3003875303045489 Ja ću sa njima raditi na mom slučaju. Najverovatnije ću se konsultovati i sa Milenkom Milisavljevićem.
-
@JevtaNS kakvi su to stari običaji u to ne ulazim. Iskreno i ne zanimaju me. Ja sam propisno parkiran na trotoaru, sa ostavljenim prostorom ispred automobila da se mimoiđu dva prosečna čoveka (iako je u ZoBS-u navedeno 1.2m, tužbe se mogu oboriti sa statističkim podacima o dva "prosečna" srbina). Podsetio bih da je u pitanju je tema o kaznama i o suludom načinu sprovođenja/izricanja istih. Nisam siguran da znaš tačno o kojoj ulici se radi i gde živim, te verujem da nisi kompetentan da komentarišeš. Moja je greška što sam uopšte i postavio fotke ovde. Kolegin tata je dobio kazne od Policije, a ja od Komunalne Milicije, što samim tim naše slučajeve čini veoma različitim. Ja ću moj oboriti na sudu, kao i prethodna 4 što oborih protiv iste institucije, samo na različitim lokacijama. U svakom slučaju, detaljnije informacije ćeš pronaći u ZoBS-u, član 66. stav 1., a ja ću se uzdržati od bilo kakvih dodatnih komentara, kako ne bi razvodnjavali i off-ovali temu nepotrebno.
-
Jedino ako je zbog toga, ali nema smisla... Ova tri auta koja se vide su stajala na tom mestu 5 dana. Niko od nas nije pomerao auto. Sada mini stoji na istom mestu, a 500L i punto su zamenili mesta... Zivimo tu. Suludo...
-
Hah, sada sam se čuo sa Efektivom. U tom momentu im je izlazio gospodin koji ima 60 kazni. I ja dobih dve danas. Za parkiranje... Oko sokolovo... Ja dobih, a supruga, čiji je auto parkiran levo od mog, i komšinica, koja je parkirana desno, nisu... Sada ću da se tužim sa njima... bzvz. 100 kazni, 100 postupaka... drugačije ne može
-
To je zato sto nisi isao sa Triumph-om ;-) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Za vikend sam ugradio novu sirenu. Na snimku se vidi samo faza testiranja. Kasnije sam je spakovao na mesto fabričke i zatvorio oklope.
-
ali bukvalno!
-
Pasos ti vazi van RS i logicno je sto ti ne dozvoljavaju. Ovde imas dva pitanja, da li je korektno da ti naplate? I da li mogu? Korektno nije, ako si se javio bar 48h ranije da te uklone sa liste, ali ako si se samo pojavio na polaganju sa pasosem, onda jeste. U prethodnoj recenici ti je odgovor i na pitanje, da li mogu da ti naplate. Da. Mogu, ukoliko nisi na vreme otkazao. Pogledaj pravilnik o polaganju. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Ad hoc vikend vožnja
m.milivojevic je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
Verovao ili ne, zato što sam promašio skretanje na autoputu, iako sam prošao istim nebrojeno puta... Vozio sam brzo, preticao neki kamion i produžio... Kad smo stigli do VP, ništa mi nije bilo jasno... Al' ne mari... Nikada ne bih video Vlaški Do i radnju gde se prave lavovi, labudovi i ostale đakonije za dvorišta -
Ad hoc vikend vožnja
m.milivojevic je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
-
Ad hoc vikend vožnja
m.milivojevic je odgovorio članu dragan_alumiroi u Predlozi za izlete i putovanja
-
@Markone88 cek cek cek... kakvi su ovo novi momenti?
-
Ja bi ovo terao... Veruj mi, da ce guma da drzi pod vecim uglom nego sto ti mozes da oboris ;-) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Jesi ih malo izduvao kad si izlazio na stazu? Sent from my iPhone using Tapatalk
-
@Biker-Boy slazem se. iskreno, malo mi je lepse izgleda sa kratkim polugama i to je to. kvačilo pritiskam svim prstima, kočnicu sa 2
