-
Broj tema i poruka
1395 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: vasa.93
-
Pih kako bih ti se rado pridružio da nisam imao operaciju pre par dana...
-
.
-
Imam ja za prodaju Nikon D5200 sa 18-55 kit objektivom, Phottix battery grip-om, dodatnom original Nikon baterijom i velikom Lowepro torbom. Grip i baterija su ja mislim još malo u garanciji, kupljeni novi u Fotodiskontu, foto aparat bio u garanciji do pre 6-7 meseci, torbu sam kupio polovnu (i kačio je na motor kao tank torbu kada sam nosio i foto aparat), i sam foto aparat ima možda oko 23 000 - 24 000 okidanja. Ako se zainteresuješ, javi se pa možemo da se dogovorimo. E da, i IR daljinski, SD karticu od 16GB i neki jeftini stativ. A što se slike tiče, čini se da si malo preterao sa efektima/filterima. Slika time može da se napuca baš, ali treba biti umeren u njihovoj upotrebi jer onda deluje sve izveštačeno.
-
Ja do sada nisam imao problema sa prljanjem felne. Koristim Motul sprej, C2 oznaka ako se dobro sećam. Procedura podmazivanja uvek ista - nakon čišćenja/pranja zagrejem lanac vožnjom od 15-20 minuta, naprskam sprej i ostavim to tako da 'prenoći'. Koliko sma shvatio iz priče sa ljudima, ovo poslednje je veoma bitno, da se da spreju malo vremena da uđe gde treba i da se 'stegne'.
-
Pa odlično si se ti onda počastio.
-
A što se tiče ovog crvenila, biće da Lav ili ima preosetljivu kožu ili nije imao nikakvu 'podlogu', a možda i oba. Voze ljudi bicikl i duže i sporije, pa se opet jako retko desi da neko izgori na ovako kratkoj vožnji.
-
A zna li neko da li postoji mapa koju izdaje Contrast novija od verzije iz 2014. godine?
-
Što?
-
Ja do sada takođe koristio mobilni telefon kao navigaciju. Imam futrolu na kormanu, ali po ovim vrućinama to ne radi kako valja. Dosta se greje telefon i samo se pojavi obaveštenje da treba da se ohladi malo. Zato sve više razmišljam o nekoj namenskoj moto navigaciji, a ovo deluje kao dobar izbor budući da nije skupo.
-
Pa kad si je već platio isprobaj je i javi svoje mišljenje.
-
Društvo, da li bi neko iz Niša ili okoline za vikend na vožnju do Tare, Zlatibora, Mokre gore, jezera Perućac ili tako nešto? Ja planiram tako nešto, verovatno sa noćenjem, mada nemam tačnu ideju šta bih sve obišao, a i sve to je ionako fleksibilno. Kako god, ako neko ide na tu stranu, možda bismo mogli u društvu.
-
Ja bio preprošlog vikenda u vožnju tamo, isto dva dana. Prenoćio sam u etno kompleksu Kapetan Mišin breg. Noćenje sa doručkom je ~1800 dinara, i sam kompleks je zaista prelep. Imaju veliko dvorište, i načuo sam da primaju i kampere, pa bi ti to možda odgovaralo.
-
Imaš pp.
-
Pa ne vozim strogo asfalt. Rekoh da sam otprilike nešto manje od 10% van asfalta. Terao sam po svakojakim vukojebinama i ja, ne mari. Iako mi to nije toliko veliko uživanje, svakako ne želim da eliminišem to kao mogućnost. I da, oko toga možda jesi u pravu - slikovima koje sam naveo bi to bilo malo otežano. Svakako ću da razgledam dugo, dugo...
-
Ili su klase pogrešno...klasifikovane. Iskren da budem, jako mi se sviđaju Yamaha Tracer i Honca NC750X, ali to je već druga i daleka priča. Za sada sam zadovoljan i ovim sokoćalom, i samo mi je bitno da se kotrlja bezbedno, a ne da se kliza.
-
Pa šta znam. Vuče me nešto ravnije ipak, tipa Michelin Pilot Activ, Avon Roadrider AM26 (nikad nisam čuo za ovog proizvođača) ili možda Mitas MC-50. Jesu malo buđavi. Mada, meni ne smetaju toliko, a i skoro sam kupio jedan nov, koji me je iskoštao kao ceo komplet nekih LED, ali Bože moj... Koje ste gume stavili? Kod mene ploča ide direktno na njegov nosač. Između ima samo parče gume koja služi da to lepše nalegne. Tako ga postavio prethodni vlasnik, i to je okej sasvim.
-
Uh, velika stavka baš. Koliko sam video cene, bez 25-30k neću da prođem. A vozim uglavnom po asfaltu, i recimo da sam možda nešto manje od tih 10% van asfalta. Kako god, van asfalta teram vrlo lagano, pa ono, treba mi nešto što najbolje radi na asfaltu. Razgledaću i dalje, pa ću već da vidim. Inaće, sredio sam žmigavac. Vidite li neku razliku?
-
Mene upravo ovo i sprečava da motor koristim kao prevozno sredstvo po gradu. :|
-
-
Za sad sam ja to na brzinu ušrafio, i bio da se provozam na kratko. Odradiću već valjano to kad budem imao više vremena. Nego, da li je neko skoro menjao gume? Šta ste uzeli? Sećam se da kosooki vozi neke krampone, ali ja bih ipak nešto ovako kao što je sada. Moje su baš u lošem stanju, i to se sad baš oseća posle ove duže vožnje. Vozio malopre gradom, i maltene je zadnji točak ševrdao pri svakom malo jačem gasu prilikom skretanja. Zadnja je haos, šare skoro i da nema. Prednja ima okej šaru, ali su obe prastare (možda čak i fabričke što je jaaaako zabrinjavajuće).
-
Zapravo, kada sam jutros pogledao, skontao sam da je otpao i jedan šraf sa leve strane. Dakle, ovo što se drži drži se samo na jednom šrafu. Malo je oštećen štitnik oko rupa za šrafove, ali jbg. Danas popodne sređujem to, pa zdravlje Bože za vikend opet neka druža tura. Inače, kad kažete loctite mislite na super lepak?
-
Mene prva registracija sa prenosom, tablicom i saobraćajnom izašla nešto preko 23000 u agenciji. Od delova, barem po priči koju sam čuo, nema šta da se menja. Meni je on prvi motor, vozim već nekoliko meseci, prešao sam već oko 5000km i mogu da kažem da sam prilično zadovoljan kupovinom. Vrlo jednostavan motor, jednostavno i jeftino održavanje, lak za vožnju... Malo sam bio skeptičan prilikom kupovine, jer sam ipak tražio nešto malo mlađe, ali izdržljive su ovo mašine. Imamo i dosta opširnu temu o ovom motoru: Mene su iskustva ljudi iz te teme 'kupila', a inače sam isto gledao ER5 i GS500.
-
Ja se vozio juče i prekjuče malo duže. Od opreme sve što imam i nosim i inače - jakna, pojas, pantalone, čizme, rukavice i potkapa. Jakna ima velike luftere na grudima, leđima i rukavima, ali mi je pomalo neprijatno kada mi na duže staze duva kroz jaknu (čak i kad nosim pojas), pa obično otvaram samo luftere na rukavima. Juče je bilo baaš toplo, i baš kada je bilo najtoplije ja sam vozio. Jeste bilo toplo, ali sve do ulaska u grad je bilo podnošljivo, iako su mu očekivanja bila drugačija.
-
Što se štitnika tiče, staviću navoj sa šajbnom i maticom sa unutrašnje strane. To bi trebalo dobro da drži, a opet je mobilno za skidanje kada perem lanac i lančanik. A za migavac, i ja sam sam pokušao neku improvizaciju sa grančicom, ali ni to nije trajalo dugo. Kako god, imam ideju kako da to lepo fiksiram sa unutrašnje strane - izlepiću gumu sa unutrašnje strane, i po potrebi ću da ispunim to nečim. Sa gumom će to opet da ostane koliko toliko fleksibilno. Ako to ne uspem, imam jedan prednji desni (sada je levi stradao) kome je polomljeno plastično kućište, pa ću da probam da zbudžim nešto. Taj polomljeni sam zamenio novim fabričkim (platio nešto manje od 4000 sa sve dostavom), i taj gumeni držač na novom je daleko fleksibilniji i sam žmigavac daleko manje vibrira u vožnji. A šta ćeš, vremenom se ukrutila i ta guma držača, pa zato i pucaju. Al' sad kad imam novi koji nije bio nimalo jeftin, jbg, ne isplati se da menjam sve. Što se vibracija tiče, da, i ja ponekad primetim da dosta vibrira. Mada, budući da pre ovoga nisam vozio ni jedan motor, ja praktično za bolje i ne znam.
-
I prođosmo mi ~800km u dva dana. Prvog dana sam vozio ~450km, i tek sam posle shvatio da bi možda trebalo s vremena na vreme da odmorim mašinu. Ili tako nešto nije neophodno? Inače, desilo mi se i nešto sa motorom. Prednji levi žmigavac - onaj gumeni držač je napukao, i to se vremenom zbog vibracija raširilo i totalno pokidalo. Ostao je žmigavac da visi na kablu. Privremeno sam fiksirao to izolir trakom (a pitao sam se da li da nosim ili ne ), ali danas treba da pogledam da zalepim to nekako sa unutrađnje strane. Takođe, nekako su mi otpala oba šrafa koja sa desne strane drže štitnik lanca. Jedan sam video kad je otpao, jer sam čuo lupkanje. Tada sam dotegao drugi, ali kada sam stigao u Niš i na semaforu pogledao nazad, sa desne strane nije bilo štitnika. Nekako se pokrivio i izdigao unazad. Mada nije polomljen/oštećen, tako da će se i to rešiti.
