-
Broj tema i poruka
1395 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: vasa.93
-
Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu
vasa.93 je odgovorio članu jasminko VIR u Motoristi Na Drumu
Ja se upisao za A pre par dana. Koja smaračina oko ponovnog polaganja apsolutno istog testa. Em plaćanje sve iznova... Mislim, znao sam da sve to ide ponovo, ali smara baš... -
Još sedište da presvučem (ne bih, nego vidite da se podrljalo malo -.-) i da ubudžim nekako desni retrovizor (uspeo sam da polomim šraf koji se šrafi u nosač, jedva izvadih ono što je ostalo unutra...) i sokoćalo je skoro novo.
-
Ma kakvi, za vodu ću ipak da kupim kajak. Nego, novi opanci se montiraju i balansiraju upravo. Uzeo sam prednju Metzeler Tourance isto za oko 11k. Unutrašnje će da zamene po potrebi, a ako menjaju obe to skupa sa montažom opet izađe nešto malo ispod 30k. Skup sport, majku mu, ali jebi ga, sad će to lepo da se kotrlja...
-
Ja imam upravo te biciklističke sa sve džepovima na leđima.
-
Za putovanja i uživanje u prirodi uglavnom. Nego, kad pitaš šta će meni motor, ti onda nisi isključiv?
-
A da, i potkapa, obavezno. Neko je pomenu u kontekstu 'čuvanja kacige od znoja'. Jes, hebe mi se za čuvanje kacige. Jednostavno mi je sa potkapom lakše da navučem/svučem kacigu, a bez nje mi nije ni ništa manje ni ništa više toplo.
-
Nema nikakvo. Ja za vikend zaboravio da vratim rukavice na ruke nakon stajanja, i izgoreše mi ruke za čas. Jako smešno izgledao to sada. Mada neću više da zaboravljam to... A što se teme tiče - ja ne pravim kompromise. Jako teško podnosim vrućinu, znojim se previše, pa opet nosim svu opremu. Bez izuzetka. Jednom sam vozio bez jakne, u majici, ali meni ono nije prijatno uopšte da me 'vetar' onako duva. Nije mi prijatno ni kad upeče sunce, pa vazduh bude kao onaj iz fena, ali opet mi sve ukupno bude prijatnije u opremi (tu ulogu igra i taj neki osećaj bar malo veće sigurnosti). Inače nikad ni na semaforu ne obilazim vozila, ni po vrućini. Čekam lepo svoj red i to je to. Nikad to nisam radio (mada i nemam neki staž), niti planiram. Jbg, zelen sam. Mada ono, shodno svemu ovome, ne smeta mi ni da se preznojim. Aktivni veš i otvoreni lufteri na jakni i nema problema. Posle vožnje sve to u mašinu (dobro, jakna malo ređe), ja na tuširanje. Vozikanje po gradu mi ionako nije zabavno, pa mi ovakav režim ne smeta.
-
Men' si više od ovog što sam juče prošao i ne treba. A za zaštitu od vode...mene samo jednom uhvatila kiša. Jakna (bez kišne postave) nije propustila, pantalone isto, ali sam u čizmama šljapkao.
-
Ma iGO može da 'proguta' mape raznih provajdera. Za Srbiju je generalno bila najkompletnija Contrast-ova mapa, budući da je reč o lokalnom provajderu. Međutim, oni su 2014. godine izbacili poslednju verziju i nakon toga više nisu ažurirali mapu. Ažurirane mape drugih provajdera su međutim dostupne.
-
Ljudi, stigla je zadnja K76. Sutra ću da obiđem vulkanizera da mi montira to. Nego, ovu staru sam danas i zvanično 'završio'. 600km u 24h, solidan offroad - do vidikovca na Uvcu, otprilike 30ak km makadama, sa sve suvozačem i punim bočnim torbama, koferom i šatorom preko svega toga. Plus smo malo lutali sa 'glavnog' (makadamskog) puta, pa smo išli i nekim mnogo zajebanim stazama... Guma je totalni slik sada, šara se ni ne naslućuje. Pa sam je opet bez mnogo problema terao onamo. Jednom smo i zalegli na bok, u mestu. Jbg, hteo sam da ga popnem maltene do samog vidikovca, a ono tamo pred kraj neke kozje staze, i bi šta bi. Samo sam rekao bratancu da skače, a ja ga lagano položio. Mada to nema veze sa gumom. Sve u svemu, magare ide kao ludo. Ma ne pita za teret i teren. A ne pije mnogo. Ovako natovareno i prosek je bio nešto manje od 5l. Baš sam srećan sa njim. Još nova guma kad se metneee... Ovde iza naviše smo pokušali da idemo, ali nije išlo pa smo se uparkirali tu. Vidikovac na Uvcu je odmah tu iza, nekih 5min hoda.
-
Aha, jest, piše lepo u opisu.
-
Ko god da bi ga uzeo odavde za registraciju bi morao da plati još toliko koliko tražiš za njega, što je prilično nezahvalno iako ne sumnjam da je u pitanju kvalitetan auto...
-
Kako bre ne vozim? Juče ~200km, totalno neplanirano, još malo pa 6000km ukupno, a tek nepuna četiri meseca imam dozvolu. Nego, juče kada sam stigao sa vožnje i pogledao zadnju, opet sam se zaprepastio. Ma totalni slik. Plastični. Bio sam sa suvozačem, pa se vozilo laganije i nije klizalo. Ali svaki put kad je vidim dobijem strah da vozim takvu gumu. Inače, javio sam se Banetu. Zajedno smo zaključili da sam gledao pogrešne dimenzije za prednju gumu. U manualu sam pročitao da su 100-90-18, ali je u pitanju ipak 100-90-19. Zato i nisam našao adekvatnu K76. No, kako god, Bane trenutno ima još samo jednu zadnju K76, i, budući da mi se čini kao pravi izbor (i cenovno i funkcionalno), ona će uskoro da postane moja. Za prednju ću da vidim šta ću, ali kao što rekoh, ova sada može da drži još malo (dok Bane ne dobije i prednju ili je nađem negde drugde). Ono što me sada interesuje je da li su mi potrebne i unutrašnje gume? Videh da je Bojan pomenuo da je uzeo i unutrašnje, ali sam baš skoro čitao neku temu vezanu za čepovanje, i zapitao sam se da li su mi gume tubeless ili nisu. Našao sam info da su tubeless. Koliko znam, to zavisi od felne, pa se pitam sada - ako je info da su mi (nam) felne tubeless, šta će mi unutrašnja guma? Ili ipak nisu tubeless?
-
Ili možda ipak Heidenau K76? Vidim da je kod Baneta cena slična kao K60, a više bi mi odgovarala za ono što ja vozim. I prednju? Ja ne nađoh da i prednja ima u odgovarajućim dimenzijama za Freewind-a. Ili se pak varam? Ovo mi je za sada ušlo u uži izbor. Videću da nađem i prednju, a ako ne, uzeću najverovatnije samo ovu zadnju.
-
Nego, na konto guma, koliko je preporučljivo menjati samo jednu gumu? Prednja ima sasvim dobru šaru, i ako se zanemari činjenica da je malo posna, mislim da bi mogla da tera još malo. Zadnja je sad već totalni slik. Možda bih mogao da uzmem nešto ovako:
-
Ima da se kupe posebno stikeri: https://m.aliexpress.com/s/item/32654481273.html
-
Ako važi ovo za felne, onda ni moj nije 99to, pošto isto ima crne felne. A za boju se šalim. Nikada mi estetika nije igrala preterano važnu ulogu, pa ono, svaki mi je lep. Inače, na mojim felnama su poslednje tri cifre 697.
-
A LED ti svetli i kada kontakt nije dat? Ja imam isti ovakav USB, isto dva porta, jedan na 2,1A i drugi na 1A. Povezao sam to tako da nema struje kada kontakt nije dat, pa ovog problema nema.
-
Google Maps to može, mada generalno i svaka valjana navigacija bi trebala da podržava definisanje više tački puta. iGO takođe podržava ovako nešto.
-
Ccc, vozi i piše poruke na forumu...
-
Lepa mašina. Šema bojenja skroz ista kao moja - dakle jako lepa. Mada je moj 5 godina stariji, al' deluje kao da nije. Nego, šta je bilo sa štitnikom lanca? Jel bila nužda da se preseče ili? Inače, ja baš prošlog vikenda farbao korman i (opet) tegiće. Sad sam to odradio kod druga sve po ps-u - vodena šmirgla, pa farbanje kompresorom. Ispalo je odlično. Uz to sam i popravio onaj Pass taster na levoj ručici, pošto je morao baš jako da se pritiska. Malo sam ošmirglao kontakt i to sad radi odlično. Mada ga nisam ni koristio, al' eto, što da se ne sredi.
-
Foto aparat Nikon D5200 je kupljen sredinom decembra 2014. godine, odnosno pre nešto više od 2 i po godine. Uz foto aparat ide: - kit objektiv 15-55mm VR, - Phottix Battery Grip, - dodatna originalna Nikon baterija EN-EL14a sa 1230mAh, - Transcend SD kartica sa 16GB Class 10, - Lowepro Adventura 170 torba,- Nikon IC daljinski okidač.Grip i baterija kupljeni juna 2015. godine, te su praktično u garanciji bili do pre mesec dana. Sve je očuvano izuzetno dobro, telo ima ~20600 okidanja. Imam originalno pakovanje i papire. Moguća je proba u Nišu ili negde u bližoj okoloni. Cena za sve ovo bila bi 400€.Od zamene bi jedino moglo da dođe u obzir zamena za nov Samsung S8 ili iPhone 7 ili možda polovan u perfektnom stanju (uz moju doplatu).
-
Upiši se ti što pre za polaganje za A. A1 bi bila dovoljna za motor koji planiraš da kupiš, ali je moj savet da polažeš odmah za što višu kategoriju možeš (imaš još i A2 ili punu A) da se ne bi cimao ponovo kasnije. Upiši se što pre jer to sada ne ide brzo kao što je nekada išlo, a ako naletiš na gužvu ili nezgodan period može da se razvuče i na pola godine... A što se motora tiče, moje iskustvo je da nikada do avgusta prošle godine nisam vozio motor. Nikakav, ni skuter. U avgustu sam se upisao za A2 (to je bilo najviše što sam mogao jer nisam imao pune 24 godine za A), i tek sam marta ove godine polagao. Za A2 sam i ciljano polagao jer sam odmah želeo neki motor za neka iole ozbiljnija putovanja, pa sam negde u novembru kupio motor sa agregatom od 650 kubika i 35kw. Nije to nešto mnogo jak motor, ali nije ni igračka, a opet se za ovih nekoliko meseci i isto toliko hiljada kilometara nisam uvalio u velike brzine. Dakle, kad dovoljno poznaješ sebe i svestan si svojih mogućnosti, ne postoje prepreke kao što je ova koju pominješ.
