-
Broj tema i poruka
1395 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: vasa.93
-
Za učestvovanje u nekim delovima foruma neophodno je imati napisano 100 'korisnih poruka'. Forum se tako štiti od nekih stvari, pa zaista malo smara to ograničenje kasa su namere nekog novog korisnika iskrene i ispravne, ali šta je tu je, to su pravila kuće. Verujem da ne bi bio problem da ga kontaktiraš putem privatne poruke, mada bi bilo korisno da makar on iznese javno to što mu ti saopštiš, čisto da bude vidljivo svima.
-
O, dobrodošao, komšo.
-
Keeway Supershadow 250 korisni savijeti i pomoc
vasa.93 je odgovorio članu Supershedow u Kineska Imperija
Pa sad, ne bih baš rekao da su inženjeri taj prekidač ćopave stavili eto tako tu, čisto da bi ljudima napravili problem sa paljenjem i gašenjem u vožnji... -
A jesi ga pratio prošle godine u Moto3?
-
Koliko se sećam, glavni argument odbacivanja ličnih snimaka na suđenjima bio je taj što lica koja su snimljena navodno nisu bila obaveštena o tome da će biti snimljena, niti su dala svoju saglasnost za to. Iz tog razloga je na objektima koji imaju video nadzor neophodno da stoji obaveštenje o istom, pa se valjda zbog toga takvi snimci mogu smatrati validnim. Znam, deluje nebulozno. I meni je tako delovalo, a i dalje mi deluje. Ali nije to ništa čudno, rekao bih, za zemlju u kojoj se zakoni donose na zvonce. Čini mi se da se i ovde vodila neka diskusija na tu temu, pa bi eventualno moglo tamo da se nastavi ili da se otvori nova tema...
-
Koliko ja znam, kod nas se takav video ne može smatrati dokaznim materijalom. Tako je barem bilo kada sam se nekada ranije informisao oko toga, a nailazio sam i na informacije gde su ljudi delili svoja iskustva gde su prilagali takve video zapise, ali su isti bili odbačeni u sudskim procesima. Kako je sada - nisam siguran.
-
Dobrodošao. Srećno sa polaganjem.
-
Zdravo svima. Kakva je danas situacija sa Revit opremom kod nas? Mogu li se gde nabaviti jakne pre svega?
-
Za vibracije ne umem da odgovorim, meni je ovo prvi motor koji vozim, pa nemam sa čim da uporedim. Po pričama ljudi, ima i znatno mirnijih motora, mada ja nisam imao nikakvih problema, a navozao sam se samo tako. Što sam, što sa suvozačem (pa hajd', ne baš omanjim, ali recimo osrednjim, a ja sam otprilike tvojih 'dimenzija'). Vozio sam i kraće i duže ture, nekada i po 300-400km u jednom dahu, i hvala Bogu nije bilo nikakvih problema sa sedištem. Izgleda da mom dupetu sedište odgovara fino. A inače, moj ima zadnji blatobran, a i ja ponekad merkam neko drugo sokoćalo...nego da ne preotimam oglas sada.
-
Prekrpi se to časkom u "Nikad padano...".
-
Ja svoj telefon metnem u ovu futrolu, okačim na nosač, priključim na punjač, uključim bluetooth, povežem komunikaciju i telefon (ona jeftina komunikacija od ~40-50€), i tako imam i zvuk sa navigacije na telefonu, i muziku sa telefona ili radio sa komunikacije, a ako neko zove javljam se pritiskom na taster na komunikaciji ili odbijam poziv, i sve to bez ikakvih kablova i zajebancija oko postavljanja (ako se izuzme posao 'ugradnje' komunikacije u kacigu što zahteva 10-15 minuta). Bez mnogo zezanja i za relativno male pare dobija se kompletno rešenje.
-
Upravo. Imam takav isti. Jedina zamerka je što nije baš jednostavno koristiti telefon dok je unutra, pogotovu po ivicama (moj telefon baš knap staje u ovu futrolu).
-
Ta informacija se čuva na čipu saobraćajne dozvole.
-
Đunta, odlično što si se javio. Baš planiram da te kontaktiram ovih dana, nego nikako da ugrabim vreme i skinem ovo čudo. Dakle, moglo bi to da se reši?
-
Uf, još ne znam zasigurno. Možda neki V-strom, Fazer 600 ili Diversion 600. V-strom mi se sviđa jako, ali drži jaku cenu, i mislim da za tu cenu mogu više da dobijem sa druga dva, a plus nekako više vučem ka turing vožnji. A najviše bih voleo da uzmem novog Tracer-a, ali bi to potrajalo sigurno.
-
Ja bih i malo niže dao svog. Zapravo i ozbiljno razmišljam o tome. Uštedelo se malo, a apetiti rastu...
-
Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu
vasa.93 je odgovorio članu jasminko VIR u Motoristi Na Drumu
Moraćeš da polažeš testove za A. Oni se u nekom veoma malom delu razlikuju od testova za B i C. -
Ja prošle godine za 1600€ uzeo Freewind-a iste godine proizvodnje koji je praktično bio u boljem stanju (a i sada je, samo mu treba pranje ). Jedino je imao 20k veću kilometražu, ali to ne pravi neku veliku razliku, pogotovo ne ovoliku u ceni.
-
To je taj osećaj. Samo napred!
-
Freewind je, rekao bih, ooodlična makina za 'prvi ozbiljniji motor'. Ja se sit navozah ove godine, a nikad pre toga nisam. Obišao sam sve što sam poželeo, prešao 10 000km lagano, gotovo bez ikakvog problema. A toliko je lak za vožnju...
-
Daj baci neki kontakt ako možeš da iščupaš.
-
Da, moraću do majstora da odem, ipak tu ima posla, a sad nemam baš mnogo slobodnog vremena... Ej, odlično je. Ja se navikao, i što se tiče guzice, mogu da teram 500km maletene bez pauze. U putu do Grčke sam čak i jako malo pauzirao. Tek na Grčkoj granici duže od 5-10 min. Žurilo mi se da stignem do mora i da se brčnem... Suzuki se muški držao sve vreme, i baš sam bio zadovoljan i zahvalan. Malo je bila jača potrošnja nego obično, ali sam ga i terao fino, nisam ga štedeo.
-
Društvo, da li je imao neko možda problem sa zadnjim amortizerom? Primetio sam kada sam se vratio iz Grčke da mi se ispod parkiranog motora pojavila crna fleka, oko 1,5cm, kao od ulja. Pregledao sam tada motor lepo, mada se nije videlo odakle bi to moglo da bude, oprao sam ga zatim, pa opet pregledao koliko se vidi spolja, i nije se ništa ni videlo, niti je curilo više. Pomislio sam da je to od ulja sa lanca, pošto sam malo preterao prilikom poslednjeg podmazivanja (usvinjio sam i felnu prvi put :D). Sada sam išao na vožnju sa bratancem, i kako smo zastali tako je počelo da kaplje nešto crno. Pregledao sam opet dobro, i video da to najverovatnije dolazi iz zadnjeg amortizera. Sama opruga je bila umrljana, a i sve oko nje. Pored toga, kad smo nastavili, zadnji amortizer je bio neobično mek, samo smo poskakivali na svakoj rupi, i trebalo mu je neko vreme (15-20s) da se primiri. Maltene kao da više nema ulja u hidrauličnom cilindru, pa samo opruga vrši ulogu amortizacije. Dakle, da li sam na pravom tragu sa zaključcima, i kako bi se rešavao taj problem? Hvala unapred.
-
BJB Moto Kamp Bezbedne Vožnje - Oktobar 2017
vasa.93 je odgovorio članu thelord u Akcije Motociklista
Pih. Nakon što sam propustio Majski kamp, obećao sam sebi da neću da propustim sledeći. Tada je to bilo jer mi je put od 370km bio preveliki zalogaj (tek sam počeo da vozim), pa nisam bio spreman da se upustim u tako nešto. Sada bih toooliko voleo da dođem, ali posao... -
Ja još zagubio na tom delu neke ključeve, pa se vraćao 3-4 puta. Uglavnom je solidan put, ali ima i u par navrata mnogo loših i nezgodnih deonica. Ovi ključevi su me malo zabrinuli (jedini ključ od kofera, a nisam mogao da se setim da li sam lepo spakovao foto aparat...), pa sam bio malo nervozan oko toga i to mi je pokvarilo uživanje, a i traženje mi oduzelo vreme. Na kraju sam morao da obijam sopstveni kofer. Iznenadio sam se baš koliko je lako... No, moraće onde još jednom da se ode, ima baš dosta makadamskih staza kojim bih da prođem...
