-
Broj tema i poruka
1063 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Momentum
-
Kako Dovi odjebao ovog reportera na gridu...
-
Au, zamalo Folger...
-
Ja mislim da ce ova sezona biti puna preokreta. Rossi ce zavrsiti prvi ili drugi sigurno
-
Ja sam zadnji put sipao full sintetiku 10W50 i zadovoljan sam. Sto se tice CBR900 i GSX-R750 K1, mrtva trka druze Mislim da bi dosta srecniji bio sa Hondom
-
Polaganje za "A" kategoriju, po novom zakonu
Momentum je odgovorio članu jasminko VIR u Motoristi Na Drumu
Uh ja sam polagao na Ducati Multistrada 600. Koji je ono traktor od motora, majko mila. Totalno neupotrebljiv na malim obrtajima dok ne nabije temperaturu na 90C. Skace kao zec na svako pipanje gasa... Blagi uzas od motora. Jedva se naviknuo na njega. Sreca instruktori su ok likovi pa su i razumeli sa cim se borim Kad sam izlazio na polaganje, rekao sam im da isteraju motor 15 minuta pre nego sto bude moj red, da se dobro zagreje. Kad nabije temperaturu postaje i nekako upotrebljiv. Malo sam posumnjao u kompetentnost jednog instruktora kad mi je rekao da ne koristim prednju kocnicu kad kocim. Zaboravio sam da napomenem, ne radi se o autoskoli ViR vec o jednoj novosadskoj autoskoli, cisto da ne bude zabune -
Mene 22000 sa sve novom saobracajnom i tablicama...
-
Koliko prosecno predjete kilometara godisnje na svojim motorima?
Momentum je odgovorio članu Mind Resetting u Generalno
Sve je to jasno strasilo. Ono sto ja pokusavam da kazem je to da ako si vec kupio motor da moras da znas koliko to udara po budzetu. Ovo sto je bocca rekao, kako vaga izmedju hrane i benzina mi se ne svidja uopste. Ako ti vagas izmedju toga, tebi motor ne treba i predstavlja zestok luksuz- 75 odgovora
-
- prosecna kilometraza
- godisnja kilometraza
-
(i 3 more)
Označeno tagovima:
-
Koliko prosecno predjete kilometara godisnje na svojim motorima?
Momentum je odgovorio članu Mind Resetting u Generalno
bocca_bastard, tebi je ocigledno motor luksuz, zato "vagas" izmedju hrane i benzina. ti ne uzivas kad stalno razmisljas zasto si kupio benzin umesto hrane... cini mi se da ti ne razumes o cemu ja pricam- 75 odgovora
-
- prosecna kilometraza
- godisnja kilometraza
-
(i 3 more)
Označeno tagovima:
-
Pa tu je negde oko 200e pa navise....
-
Koliko prosecno predjete kilometara godisnje na svojim motorima?
Momentum je odgovorio članu Mind Resetting u Generalno
Cek, kupis motor da uzivas, a kukas na potrosnju? Pa normalno da kupujemo motore da uzivamo, i znamo unapred koliko trose ti motori. To sto ti ne mozes da zgazis 3000 mesecno je drugi problem. Meni koji vozim na posao i nazad ne predstavlja problem. Ja nisam kupio motor da ga vozim 2 dana u mesecu, vec da ga vozim kao i svaki normalan auto, vikendom da se otisnem na neku voznju van grada, da pobegnem od gradske buke i brzine zivota. Ako kupujes masine, registrujes ih a ne koristis, po meni ti ni ne treba ta masina, samo skuplja prasinu- 75 odgovora
-
- prosecna kilometraza
- godisnja kilometraza
-
(i 3 more)
Označeno tagovima:
-
Koliko prosecno predjete kilometara godisnje na svojim motorima?
Momentum je odgovorio članu Mind Resetting u Generalno
Realnost je da nasi motori trose kao i normalan auto. Koja je svrha kupovine motora pa posle kukanja na potrosnju? Ako je doslo do toga da 1L/100km benzina presudjuje da li ces voziti ili ne, brate prodaj motor i vozi se necim drugim. Sto se tice voznje sa nekim, preporucujem odlazak na neku lokaciju gde se bajkeri okupljaju. Kod nas u Novom Sadu je to Miseluk, dolaze ljubitelji automobila i motora, druze se do kasno u noc. Ne treba biti stidljiv, treba se upoznati sa sto vise ljudi, ako im odgovara tvoja "persona", sigurno ce te pozvati na neku voznju. Takodje, problem danas je naci vremena za voznju. Posao pritiska sve, ljubavni zivot takodje. Ponekad mi je krivo sto nemam vise vremena da sednem na motor i provozam par stotina kilometara. Juce sam imao "fight" sa devojkom jer sam hteo da se provozam malo do Beograda, mozda da svratim do Lucky-ja da vidim ima li nesto za mene, umesto da idem sa njom do grada na pice. Normalno ona je pobedila, motor ostao parkiran... I tako u krug... Ne zelim da imam problema u privatnom zivotu zbog motora, a isto tako ne zelim da ostavim motor da skuplja prasinu. Balansiranje tih stvari je naporan posao- 75 odgovora
-
- 1
-
-
- prosecna kilometraza
- godisnja kilometraza
-
(i 3 more)
Označeno tagovima:
-
Cena registracije za litru je stvarno bezobrazluk. Treba se organizovati neka vrsta protesta, da se zakon koriguje jer ovo nije vise normalno. Drzava bukvalno ne radi nista po pitanju "stimulacije" uvoza motocikala ili da neke olaksice uvedu za vozace motocikala. Svuda u "normalnom" svetu motocikl se vodi kao normalno prevozno sredstvo, samo u Srbiji se i dalje vodi kao luksuz, iz Titovog doba... U Engleskoj je recimo cak i pozeljnije da vozite motocikl ili bicikl, jer se smanjuje guzva (recimo u Londonu), dozvoljeno je da se vozi izmedju traka, ista stvar u Kaliforniji recimo. Kad pogledam malo bolje, skontam koliko mi u stvari zaostajemo za modernim svetom.... Elem, da se vratim na temu... Druze, cena je subjektivna stvar. Ja sam vidjao R1 u Novom Sadu cak i za 1500e. kome se zuri za novce, taj spusti cenu drasticno i ode motor vrlo brzo Prosek je tu negde oko 2000 do 2500, to godiste koje ti prodajes. Ako mozes da izvuces 2500 za njega, ti si na konju. Ako dobijes 2000, prodao si ga za neku prosecnu cenu, sto opet nije lose ali nije ni dobro Vrti ga malo po oglasima, vidi koliko ljudi hoce da daju novaca, izvuci neku zlatnu sredinu pa vidi jel ti odgovara ta cena. Sta god radio, nemoj samo da lazes u oglasu. Objasni realno stanje motora, ako ima dodatnih ulaganja, napomeni i to. Ne zelis da ti dodje covek, proba motor, vidi da nesto fali, pa te napravi magarcem u tvom dvoristu... Ipak nas nema mnogo (mislim bajkera), ne treba jedni druge da zajebemo
-
Koliko prosecno predjete kilometara godisnje na svojim motorima?
Momentum je odgovorio članu Mind Resetting u Generalno
Eto, recimo da vecina predje od 3000-7000, sa par izuzetaka koji predju i dosta vise. Uzimajuci recimo da je prosecna potrosnja nekih 6l/100, dolazimo do cifre da trosimo strasno puno novca na benzin- 75 odgovora
-
- prosecna kilometraza
- godisnja kilometraza
-
(i 3 more)
Označeno tagovima:
-
Jesi uspeo da preuzmes danas u Zvorniku Lucky?
-
Brate, likovi su davali u oglase od 1500 do 2500... nema tu pravila. realno taj motor po meni ne vredi vise od 2000 do 2300 max, ali ajde. yamahe su precenjene iz nekog razloga, kvare se kao i svaki drugi ali iz nekog razloga drze cenu. ne znam, nisam pametan. ja se drzim honde tako da mozda i nisam bas kompetentan da dajem strucna misljenja
-
Ja koliko vidim, ima da uzmem nekog Stroma ili ako sashac bude dobre volje da se rastane od njegovog fazera, kad mi dosadi ovaj moj CBR... R je ok neko vreme, ali kad pocne kicma da boli, nista ne moze da zameni neki dobar touring motor
-
Koliko prosecno predjete kilometara godisnje na svojim motorima?
Momentum je odgovorio članu Mind Resetting u Generalno
Ne vidim zasto bi neko neistinito odgovarao. Kao da mene briga koliko sashac nakrca kilometara, recimo. Covek vozi koliko moze i hoce. Tako i svako ovde, bar ja tako mislim. Trenutno mi motor kod kolege na pregledu, izgleda da mi regler riknjava, tako da ne vozim vec par dana. Nema razloga da se laze i oko kilometara ili oko razloga ne vozenja, bezveze.- 75 odgovora
-
- prosecna kilometraza
- godisnja kilometraza
-
(i 3 more)
Označeno tagovima:
-
Nista Lucky, culi smo se danas. Nadam se da ce pomoci bar malo...
-
Nikad nije kasno da se za motorom poludi Dobro ti nama dosao
-
pozdravcic. srecan lov
-
Jako mi je bilo krivo kad sam video da pada, a vodio je trku bas lepo... Takva je sudbina nas Rossi-jevaca... Put pun srece i trnja
-
Najgora stvar je sto je to kvar od 10e samo... Steta stvarno
-
Nazalost, nastavlja se crni niz.... Sad tek vidim koliko mi znaci taj prekidac, bezbroj puta mi je ugasio motor jer sam zaboravio da podignem copavu... Steta, mlad decko
-
E, a obicne znojnice u pitanju I tolika rasprava svasta...
