Ja sam imao lose iskustvo sa tim Ducati-jem. Motor je u najmanju ruku jako nezgodan za gradsku voznju. Na malim obrtajima jako neposlusan, skace kao zec na pipanje gasa a u gradu je bas takva voznja, male brzine, malo obrtaja. Jedino ako ne planiras ceo dan da vozis u prvoj brzini na 2-3000 obrtaja, jer si vec uveliko na 50km/h.
Ako mi verujes, ja skuter ako sam vozio 5 minuta sve ukupno. Jednostavno mi ne lezi. 195 sam visok i 115kg tezak, ne leze mi male masine uopste.
Poloziti moras, i sve te rutine sto te uce na semaforu, spusti levu prvo, spusti desnu prvo, to okaci macku o rep. Svaka situacija je prica za sebe i trazi drugaciju reakciju. Ako bas insistiraju da zadovoljis formu na polaganju, ti tako odradi a posle kako zelis. Nigde u zakonu ne pise da moras to da radis kako ti oni kazu. To nisu saobracajna pravila.
Ja bih voleo vise da skole uce "realnu" voznju, znaci fiziku i tehniku voznje, a ne samo da ti nabubaju pravila saobracaja pa se ti snadji. Lik koji nikad nije seo na motor nema pojma kako se motor vozi na malim a kako pri vecim brzinama. Poloze gradsku voznju gde se vuku kao neke babe, a onda kad dobiju dozvolu opale po gasu i isprave krivinu. To mi je jedino krivo. Inace teoriju te stvarno nauce maksimalno, znaci pravila i propise.