Jump to content

Moto Zajednica

Momentum

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Momentum

  1. Ja sam imao lose iskustvo sa tim Ducati-jem. Motor je u najmanju ruku jako nezgodan za gradsku voznju. Na malim obrtajima jako neposlusan, skace kao zec na pipanje gasa a u gradu je bas takva voznja, male brzine, malo obrtaja. Jedino ako ne planiras ceo dan da vozis u prvoj brzini na 2-3000 obrtaja, jer si vec uveliko na 50km/h. Ako mi verujes, ja skuter ako sam vozio 5 minuta sve ukupno. Jednostavno mi ne lezi. 195 sam visok i 115kg tezak, ne leze mi male masine uopste. Poloziti moras, i sve te rutine sto te uce na semaforu, spusti levu prvo, spusti desnu prvo, to okaci macku o rep. Svaka situacija je prica za sebe i trazi drugaciju reakciju. Ako bas insistiraju da zadovoljis formu na polaganju, ti tako odradi a posle kako zelis. Nigde u zakonu ne pise da moras to da radis kako ti oni kazu. To nisu saobracajna pravila. Ja bih voleo vise da skole uce "realnu" voznju, znaci fiziku i tehniku voznje, a ne samo da ti nabubaju pravila saobracaja pa se ti snadji. Lik koji nikad nije seo na motor nema pojma kako se motor vozi na malim a kako pri vecim brzinama. Poloze gradsku voznju gde se vuku kao neke babe, a onda kad dobiju dozvolu opale po gasu i isprave krivinu. To mi je jedino krivo. Inace teoriju te stvarno nauce maksimalno, znaci pravila i propise.
  2. Samo da kisa ne padne, bar da kvalifikacije prodju na suvom
  3. Uzmes to isto i zamislis da polazes na Ducati Multistrada 600. Vozis prvom brzinom ceo dan, i u bacis u drugu ponekad, vozis na ler gasu... dobrodosao u autoskolu
  4. Evo ovako, kao "Hondas" da i ja nesto kazem. Tacno je da je Honda "savrsena", u smislu da je all-around motocikl. To ne znaci da Kawa ne valja i da je losa. Svako uzima motor koji odgovara njegovom stilu voznje i karakteru motora (lakoca upravljanja, potezanje, kocenje). Meni se recimo ZX6R lepse vozi od CBR600R-a, mada kad predjemo na vece kubikaze, CBR1000R volim vise od ZX10R-a (to malo vremena koje sam proveo na oba). Vise mi se svidja ta "predvidljivost" hondinog agregata. Ja nisam primetio nista neobicno oko preciznosti menjaca, ni na jednoj kawi koju sam uspeo da provozam. Sve su radile perfektno.
  5. http://www.autoskolavir.com/pages/obuka-kategorije/a1-kategorija.php To su ti okvirno cene, najbolje ti je da nazoves direktno neku auto skolu pa da se raspitas
  6. Zezas? Ja ne znam da je neki motor ludji od CBR 9xx serije. Dobra konstatacija... I ja sam htio da kažem da su sve 9xx serije malo pobudalaste, pogotovo za godine iz kojih dolaze... Druze, razlika od 30 konja se itekako primeti. Poteze lepo moj motor, i to obozavam kod njega, ali ja to jedino koristim ako treba naglo da ubrzam recimo kod skretanja ulevo na raskrsnici, dok nisu krenuli iz suprotnog smera, ahahaha, ili slicne situacije. Salu na stranu, 150+ konja je za netrkaca malo bezveze, ali ako voli covek, sto da ne Ja sam samo poredio recimo moj motor sa tom R1-com koju covek zeli da uzme. To su nebo i zemlja motori
  7. Ne znam, ja mora da sam budala. Mene uopste ne lozi to ispucavanje na semaforima, doduse ni ne vozim R1. Vozim pitomiji motor i extra sam zadovoljan. Ako nisi trkac i ne planiras stazu, mislim da je uvek bolje uzeti nesto "normalnije" i "udobnije". Daleko od toga da R1 nije lep motor, na tome skidam kapu onome ko je osmislio dizajn.
  8. http://www.totalsportek.com/motogp-live-stream/
  9. Dobrodosao. Trazis ponovo R-a ili neku touring varijantu?
    1. Prikaži prethodne komentare  5 more
    2. vex

      vex

      Ne razumem cemu cudjenje, takvih motora i motorasa pun internet. TE polomio se kljuc , te izgublljeni papiri, te paoa copave... Sve da se proda motor i zaradi

    3. aca-ks

      aca-ks

      чим су браве у проблему ту нешто смрди

    4. ProkaRoka

      ProkaRoka

      Šta nije jasno, ko ima veći ajde da ga merimo : "Ova masina ide 299 na sat!"

  10. Jeste Samo da se nadovezem, ne zalim se na auto skolu. Svi su jako ljubazni i ok likovi. Ali motor na kom polazes za A kategoriju je u najmanju ruku raznjakana masina. Padao i Kurta i Murta sa njega, doveli su ga u koliko/toliko bolje stanje, ali treba da prodje mnogo casova voznje dok se bas bas ne naviknes na njega. Ne znam kod Jasminka kakva je situacija, ali SV mi se cini kao mnogo bolja opcija za polaganje, umesto Multistrade.
  11. Lep motor. Srecno sa prodajom
  12. Heh, moja bratanica se zove Selina, slicno Dobrodošla
  13. e i taj motor je show program. eno u oglasima od 1400e do 2500e traze... ne znam, nisam pametan
  14. http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/2449-pravila-ponasanja/
  15. A i kad se vec gorivo spominje, mogu reci da MOL-ove pumpe i OMV po meni nekako imaju najkvalitetniji benzin. Ne kazem da je 100% odlican, jer to kod nas tesko da neko prodaje, vec kazem da iz nekih mojih zapazanja motor mi radi i vuce nekako najbolje sa njihovim gorivima. Mali offtopic, al ajde, necete zameriti
  16. Lucky vidim ja da sad namerno nece niko da ti proda Ne daju ti da ides u sektu
  17. http://www.polovniautomobili.com/motori/8067332/suzuki-srad-750 Evo ga opet ovaj oglas. Apelujem na sve koji imaju u planu da pogledaju ovaj motor, budite jako pazljivi. Ja kad sam gledao imao je 1001 nedostatak. Ram nije ispravljen do kraja, tako da geometrija verovatno nije u redu. Povesti nekog dobrog majstora koji ce ga ispregledati od glave do pete. Nemojte se igrati glavom
    1. BaneVuk58

      BaneVuk58

      Pa ako ima 1001 nedostatak ne treba ti ni na poklon, a kamoli da se kupi

    2. Momentum

      Momentum

      Znaci svasta nesto je falilo, od menjaca, rama, guvernala, ne znam vise ni sam sta je bilo lose. zato kazem, oprez

  18. Druze, ako ne znas sam da resis problem i niko ti nije jos odgovorio, najbolje ti to oteraj kod nekog boljeg mehanicara da ti to resi. Usput neka ti objasni kako je skontao sta je problem, da bi ubuduce i ti znao. @Rale nemoj da mracis temu. Ima ovde majstora koliko hoces, verovatno ljudi nemaju vremena da pisu.
  19. Dobrodosao. Eto imas ovde je jedan kolega skoro presao sa skutera na Kawasaki ER-5, pa ako budes hteo tako nesto, mozes ga pitati za utiske. Srecno
  20. Odlican motor, a i lep. Da te lepo sluzi. Dobrodosao.
  21. Bokilic napravio zadnjak masinu za sebe
  22. Vladane nemoj da te navuku na propast Sam znas najbolje kakve su ti mogucnosti. Ovo su sve barabe
  23. Nazalost, citam Cvrletov tekst, i mogu reci da je covek sve u pravu. Nas moto sport pada u glib. Nema tu publiciteta, marketinga, podrske... Sve se pretvorilo u gledanje neke koristi od strane rukovodecih. I jos kako im je Kule spustio na kraju svog teksta. Svaka mu cast.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja