Jump to content

Moto Zajednica

Momentum

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Momentum

  1. Ne ne, Robin Hood kaze da nije Marc uopste agresivno vozio... Man'te se ljudi corava posla
  2. Ne vidim zasto bi bio "mali peder", decko vozi korektno. Marc je mozda tako proglasen zbog preagresivne i opasne voznje. Evo sad i u Silverstonu je ponovo taj isti Marc iz prosle sezone isplivao. Toliko se zaletao u Rossi-ja da sam ih ja obojicu vec video van staze. Mali se zalece a deda ne odstupa, bojim se da ne pukne dedi film ponovo. A i malo je glupo porediti stvari tako. Vinales i Marc imaju karijere pred sobom. Rossi je neprikosnoveni vladar MotoGP-a, i koliko god ga mrzeli to se ne moze sporiti. Rossi je na kraju svoje karijere, ako sam dobro procitao ugovor mu istice iduce sezone i da planira da se penzionise. I ko ce to njega da dere? Covek u njegovim godinama jos uvek vozi sa toliko zara i zelje za pobedom, to je za respect. On nema sta da dokazuje, a opet vozi kao da mu cela karijera zavisi od trke koju upravo vozi. Mozemo mi biti fanovi i ovoga i onoga, ali na cinjenice se ne moze zmuriti. Mozda ce Marc biti iduci Rossi, ko zna. Mozda ce to biti Vinales, ima vremena pred sobom. Sve su to mladi trkaci sa potencijalom. Nemojte samo da prognozirate neko "deranje". Da su mogli, odrali bi ga do sada.
  3. Aha... Dok ne počne mali da ga dere redovno. Ista priča kao i sa MM... Ne razumem tvoj odgovor, lepo ti covek rekao da navija za dedu dok se ne penzionise. Ako nisi skontao, svi mi imamo svog favorita i ne menjamo misljenja kako vetar duva... Evo vec godinama pocinju da ga deru pa nikako da ga oderu... ne razumem sta se to desava, sve derac do deraca a deda drugi na listi, smesno
  4. Dosta likova koje poznajem, sto zenskih osoba, sto muskih, je imalo padova i saobracajki. Dve drugarice se skuterom zakucale u traktorsku prikolicu parkiranu pored puta. Jedna imala 12 operacija na licu, da bi joj vratili facu u iole normalan polozaj. Druga ostala paralisana u desnu ruku. Drugar udario sa APN5 u traktor koji je izlazio iz sporedne ulice, nabio butinu na nesto, presekao arteriju. Minute su falile da iskrvari do kraja. Ljudi moji, nesreca ce biti uvek. Niko ne seda na motor sa namerom da se ubije. Ne treba kriviti ni roditelje. Moji roditelji su meni uvek zeleli najbolje, ali ja sam uvek radio kako sam ja hteo. Da su se oni pitali, ja nikad u zivotu ne bih seo na motor. Sve je u glavi deteta i koliko je ono zrelo za stvari koje radi. Ja sam poceo jako mlad da vozim sve od tomosovog automatika do jawe 350, pa posle na ozbiljne motore. I to sve bez znanja mojih roditelja. Nikada saobracajku nisam napravio, niti dovodio druge u opasnost. Nikad nisam zeleo nekoga da vozim na motoru, a ni dan danas necu nikoga da vozim. Ja sam mozda siguran u sebe, ali toliko budala za volanom ima na ulicama, ne bih sebi oprostio da neko pogine zbog mene i zato sto je seo na moj motor. Ako cu poginuti i ako je takva sudbina zacrtana negde gore, bolje da poginem sam. Nikom zivom ne dozvoljavam da vozi moj motor. Moze da sedi na njemu, ali parkiran i kljucevi su kod mene. Problem je sto klinci danas sedaju na motore, malo vise poziraju, previse samopouzdanja imaju, a premalo vestine da vladaju tim masinama. Ne znaju ni tehniku voznje ni fiziku. Gledao sam 2 puta kako likovi podlecu pod auta ispred sebe u traci jer blokiraju ili prednji ili zadnji tocak. Bez osecaja ili panicno grabe kocnice, ali isto tako ispucavaju po gasu na semaforima. Poenta je, deci treba ugraditi svest o posledicama njihovih postupaka, uvek ih navoditi na zrelije razmisljanje. Svi smo mi bili klinci, zeljni nekog pozeraja, dokazivanja, isticanja. Ni danas nije slika drugacija nista. Ako ikada budem imao sina, naucicu ga da vozi motor onako kako sam ja ucio. Danas mama i tata kupe klincu skuter, on bez kacige seda na njega i po gasu kroz gradsku guzvu. Misli da je Rossi na skuteru. Ne govorim o ovom klincu iz teme, vec uopste. Pun ih je grad. Najkivniji sam na auto skole. Ne uce decu o realnoj voznji, fizici i tehnici iste. Auto skola se svodi na bubanje saobracajnih pravila i propisa i onda te izvedu na voznju po gradu, gledaju jesi dao migavac i jesi pustio pesaka. Ne uce te sta se desava sa motorom kad jace stiskas zadnju kocnicu, a sta se desava kad jako stiskas prednju. Sta je counter-steering i takve stvari. Koliko sam video, u Americi postoje MSF kursevi, gde ti bukvalno objasnjavaju fiziku i tehniku voznje, nevezano za propise i pravila, znaci samo voznja. Jel to ima kod nas? ja koliko znam, nema. mozda gresim. I na kraju ovog mog poduzeg izlaganja, zelim sto manje ovakvih vesti. Nazalost ove godine ih je stvarno bilo maltene dnevno.
  5. Nema nista lepse kad znas da u kojoj god da si brzini, kad pipnes gas, motor samo zarezi i lepi te za zadnji deo sedista. Mozes da ubrzas kad god imas potrebe. A i trebalo bi manje da trose od ovih malih zujalica od 600ccm. Nisu bas okretni kao recimo 600cc ali nisu ni tromi. Meni su prvo govorili da je cbr900rr tezak motor za baratanje. U mestu mozda da, 200kg (pun), ali ja u voznji to nisam primetio. Blago dodirivanje rucice i obara se fantasticno. Mozda je sve stvar navike, ne znam.
  6. Isto razmisljamo Biker-Boy. Zelim dedi da osvoji 10tu titulu i da ode sa scene. Ima ovih mladih klinaca koliko hoces, on se bar navozao. Navijacu za Vinalesa kad se deda penzionise. Ima decko potencijala. Samo je pitanje koliko dobro ce se adaptirati na Yamahu. Danas je Marquez opet ponavljao greske iz prosle sezone i jako me iznervirao. Onako je agresivno ulazio dedi u liniju, bukvalno kao da je po svaku cenu zeleo da ga obidje, pa i da obojica padnu.... Pedrosa dobar danas. Lorenza necu ni da komentarisem, totalni pobacaj, ne znam sta se desava sa tim likom. Izgleda kes is Ducati-ja udario u glavu. Crutchlow odlican, kao da je konacno nasao taj ritam i sinhronizovao se sa motorom i gumama. Start trke neocekivan, bas mi zao Baz-a.
  7. svaka skola se placa. dobro je dok se placa na malim brzinama i sa modricama
  8. uf kakav start... cukanje na sve strane
  9. koje sranje. em ne sme da vozi lice mladje od 12 godina, em poginu covek....
  10. sta ucini ovaj zarko jadnom lowesu. za trenutak me podsetio na iannone-a
  11. http://www.totalsportek.com/motogp-live-stream/ za one koji vise vole da gledaju na btsportu
  12. vec prodajes?
  13. Eee, koliko puta sam samo ljosnuo sa dedinog apenca po ataru dok sam se vozao. prestao da brojim. To necu ni racunati, to sve spada u "obuku". Otkad zvanicno imam dozvolu, jednom mi je ispao motor u garazi i to je na svu srecu jedini akcident koji mi se desio. Mada mi je sada jako losa prednja guma i nisam preterano siguran u nju pa vozim opreznije, evo jos nisam imao padova
  14. Top speed 158 mph (254 km/h)[5]samo ti sumnjaj
  15. Reseno, moze lock
  16. druze to bas nije normalna potrosnja za "normalnu" voznju. moj cbr900 trosi 6 do 6.5 litara kad vozim recimo tamo do 5-6000 obrtaja, znaci nekih 150km/h. taj gpz onda trosi previse iz nekog razloga
  17. ti decko treba kod psihijatra pod hitno da ides...
  18. mohikanac, jesi ti primetio da tebe niko ne gotivi na ovom forumu? samo zagadjujes svaku temu u kojoj se nadjes. slika nije mog motora, vec sam pokazao model za koji mi trebaju plastike. moj motor ni blizu ovome ne lici, a meni je najlepsi. bolji od onog tvog frankestajna sto pokusavas da uvalis nekome. plastike kupujem jer hocu da sacuvam ove sto su na njemu, u repsol bojama. hocu da uzmem druge za koje ce me boleti kurac ako ih sjebem. ako ikada budem prodavao moj motor, ici ce u original repsol plastikama, kao sto sam ga i ja kupio. molim administratore ako ikako mogu da sankcionisu ovog sociopatu, decko ima problem u glavi, i to opasan.
  19. Kao sto naziv kaze, trebaju mi plastike, po mogucstvu komplet, da ne moram da farbam. Prilazem sliku modela motora za koji mi treba. Ponavljam, najbolje bi bilo ako ima ceo komplet, cisto da izbegnem farbanje
  20. Ja koliko sam skontao, Crutchlow i Rossi su u extra odnosima i ne znam koju predstavu ti spominjes.
  21. https://thepiratebay.org/torrent/15612817/MotoGP.2016.Round.11.MotoGP.RACE.Czech.Republic.Brno.720p.X264.A
  22. Crutchlow je rekao da su wimps oni koji nisu uzeli OBE hard gume, a ne "pogresne".
  23. Jako los start Rossi-ja, ali se hard zadnja guma isplatila u drugoj polovini trke. Lorenzo klasika, decko jednostavno ne moze da vozi po mokrom... Dovija ne treba komentarisati, totalan promasaj u taktici
  24. jbt sta sta se ovo desava, kakva trka. Crutchlow sabija, a tek Rossi u zadnjih 10 krugova, odlicna voznja
  25. 46 99 93
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja