Jump to content

Moto Zajednica

Momentum

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Momentum

  1. Ne znam stvarno u cemu je fora sa tim afrikama. Jbt gledam u oglasima likovi traze 3000e za motor '98 godiste. Razumem ja da je to dobra masina, ali brate...
  2. Dobrodošao!
  3. Dexason, nemoj me pogresno shvatiti, ali mislim da si jedan od retkih motociklista koji nije zeleo da napreduje ka vecim motorima. Sta ti mozes sa tim motorom ako se nadjes u opasnoj situaciji i moras da izvuces motor i sebe iz nje. Stisnes gas, a ono corak... 13 konja i lik od 80kg koji sedi na njemu, 2 dana mu treba da ubrza... Nadam se da razumes o cemu pricam. Jaci motor ima visestruke prednosti u odnosu na slabiji. Naravno, uci se na slabijim masinama. Nesto kao bandit 400, er5 i slicne masine su idealne za pocetnika. Ici bas toliko daleko pa bacati novce na motor koji ce ti i dosaditi i izvucices njegov maksimum za par nedelja, po meni je malo bezveze. Izabrati neki "srednji" motor, ni tamo ni ovamo sto se kaze, i poceti od njega po meni je mnogo bolje resenje. Moci ce da odmah vidi koliko snage ima na raspolaganju i kakav stil voznje moze da praktikuje. @pricefee druze nemoj se zaletati, ako mozes probaj motor pola sata, sat. 500din benzina nije mnogo, ali ces steci neku sliku o motoru (ergonomija, snaga, upravljivost)
  4. Posto ces biti novajlija na motoru, kao sto Stile rece, kreni od opreme. Cinices greske cesto (sto je i normalno) ali sa iole normalnijom opremom posledice tih gresaka ce biti minorne. Budi siguran i svestan svojih mogucnosti. Auto skola ce te nauciti da vozis po pravilima, ali tek posle toga sledi ona prava skola, tj sticanje iskustva. Motor biraj u zavisnosti kakav stil voznje preferiras. Nemoj sport motor uzimati kao prvi. To je jedna od cestih gresaka mladih momaka. Povucice te zelja da stisnes gas, a to ti kao neiskusnom vozacu ne treba. bocca_bastard ti je predlozio ER5, mozda da razmislis o njemu. Nije previse jak, mislim oko 50ak konja da bi trebao da ima, a to ti je sasvim dovoljno kao "starter motor". Nece ti brzo dosaditi, a naucices na njemu sve sto ti treba da bi presao na neki veci i jaci motor (ako uopste i planiras da predjes). Takodje, vijaj neki polovnjak, cisto da ako slucajno i padnes sa njega, da smanjis posledice finansijske prirode I da, svako vozilo je grob na tockovima. I peske kad ides negde, mozes poginuti isto tako. Ne smes tako razmisljati. Tvoje je da ucinis sve sto je u tvojoj moci da budes bezbedan (trezan, skoncentrisan, da otvoris 4 oci), a na ostalo ne mozes da utices mnogo.
  5. Komsija extra ti ovo napreduje. Svaka cast
  6. Eto, sad samo da prione na ucenje i da polozi
  7. Pa nemam pojma, da budem iskren. Evo vijam neke "opcije", kako dopremiti u Srbiju
  8. Super motor. Kao sto neko rece, sa skutera i APN-a na ovo ti je extra prelaz. Sada samo lagano, da ti ovaj motor "udje u krv" i da ga znas u dusu. Puno lepih kilometara ti zelim, da te u zdravlju sluzi motor
  9. 1995 CBR900RR, testiran na auto putu, 118km na konstantnih 120-130 km/h, sipao 6.8L
  10. Samo cekam kad ce da me zaustave i kazu "radi ti samo jedan far", pa da ih napusim malo
  11. Јави утиске,на зиму планирам да узмем тако нешто.... Ne znam da li ce biti ovaj stil, ali AGV Corsa ce biti u svakom slucaju
  12. Momentum

    Honda

  13. Momentum

    Poziranje 2

    Iz albuma Honda

  14. Momentum

    Miseluk 2

    Iz albuma Honda

  15. Momentum

    Poziranje

    Iz albuma Honda

  16. Momentum

    Miseluk 1

    Iz albuma Honda

  17. Momentum

    Selfie

    Iz albuma Honda

  18. Cale, evo ti jako dobar review.
  19. Uskoro, ako Bog da...
  20. Fascinira me kako u svakom oglasu pise "promenjeno ulje pre 100, 200 km". haha

    1. Prikaži prethodne komentare  1 more
    2. Aleksandar KI

      Aleksandar KI

      kada trosi 1 litru ulja na 200km to se onda vodi kao zamena istog :D

    3. Darko SB

      Darko SB

      U mom oglasu pise

      ** ulje sam zamenio pre desetak dana**

       

      Samo sto je to i tacno, presao 400 km od tada.. ponekad je i tacno to sto pise, ali bas pooonekaad heheh

    4. AIeksandar

      AIeksandar

      ..nebuloza na kub.

  21. U teoriji, da ga ne cepas, trebao bi oko 250km da predjes
  22. Sa intercomom bi se trkanje svelo na formulu 1, previse taktike, premalo stvarnog trkanja...
  23. Evo da i ja kazem nesto za dnevnik. 1. Rossi 2. Marquez 3. Ianone
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja