-
Broj tema i poruka
1063 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Momentum
-
Juce uzeo IPONE 10W-50 5 litara full sintetike, neka akcija bila, 4+1L gratis i promenio filter. Pitam neke likove u prodavnici, vidim da i oni kupuju ulje, jel imaju neka iskustva sa ovim brendom. Niko se ne zali, kazu da je ok. Cini mi se da nema neke razlike (poredim sa Motul-om) u radu motora. Videcemo kad nabijem malo kilometraze
-
Nemoj samo da spominjes da podrzavas Rossi-ja i neces imati problema na ovom forumu
-
Pre ce biti da ne zna nista da vozi. Covek kome se 3 puta ugasi masina jednostavno nema pojma sta radi i treba da ide na neku obuku ili da mu neko objasni kako radi masina...
-
Nije bas sve tako prosto kao sto izgleda. Voznja motora je stvar "osecaja", moras biti jedno sa motorom. Tvoje telo je kao teg i u zavisnosti kako ga postavis na motoru, tako motor reaguje. Poenta je da steknes iskustvo i taj osecaj za voznju. TotW je film koji te vodi kroz osnove fizike voznje motora. Countersteering je jedna od osnova voznje motocikla i obracaces paznju na nju u pocetku, posle ces sve refleksno raditi i bez razmisljanja.
-
Na ovom forumu je bitno da ne navijas za Rossi-ja, onda si normalan
-
Tema se promenila sa Mugello 2016 na Rossi Fan's 2016... Obozavam da gledam Rossi-ja iz prostog razloga sto je covek 20 godina u samom vrhu sporta, sto odoleva pritisku konkurencije i mladjih vozaca, sto su jako retke trke gde njegova voznja nije uzbudljiva... Ne mrzim druge vozace, pohvalim ako mi se svidi kako su odvezli trku, ali mi je krivo ako Rossi ne pobedi. Moja zelja, koju sam spomenuo u jednom drugom topicu, je da Rossi uzme 10-tu titulu i da se penzionise. Nadam se da ce se to desiti ove sezone. Mislim da bi time zapecatio svoje mesto u istoriji moto sporta. Takodje mrzim generalilzaciju na ovom forumu, na tu podelu Rossisti i "ovi ostali" koji mrze Rossija i mrace u svakoj temi gde se povede prica o njemu. To vise govori o stanju svesti tih ljudi, a ne o stvarnom moto sportu i Rossiju.
-
sistemom eliminacije sam resio problem. ipak je sajla
-
Da ne otvaram novu temu, slicna stvar i kod mene. Kad je ugasen motor, lepo salta na gore i na dole i bez problema u ler ubacuje. Kad upalim i kad se zagreje, nema sanse u ler da ga ubacis... pocinje da me nervira jako
-
Pa tako je uvek bilo i bice. Obicni laici komentarisu i ljute se na profesionalce... Smesno i zalosno, ali dok je sporta bice i toga
-
@dvlns Tvoj komentar je aludirao na to da ako zelis da navijas za nekog iz motogp-a, moras voziti motor... Apsurdno i bas glupo zvuci... Koliko seljaka navija na fudbalskim utakmicama a u zivotu sutnuli loptu nisu ili u bilo kom drugom sportu... No da ne idemo dalje u offtopic, mislim da je ocigledno da navijam za Rossi-ja i da mi je krivo kad ga ovakva glupost spreci da odveze dobru trku. Takodje sam pohvalio i Marqueza, cak mislim da je i Pedrosa jako dobro odvezao. To sto navijam za Rossi-ja, ne znaci da cu da blatim ostale
-
Haters gonna hate... Toliko samo mogu reci. A ovi komentari tipa "navijaci koji nikad nisu seli na motor" i "navijaci koji nose Rossi-jeve dresove a ne razlikuju magarca od motora" ne treba ni komentarisati... Cuj molim te... dvlns mislio sam da si malo "normalniji"
-
Kao sto neko rece, ostade publika uskracena za opasan duel izmedju Lorenza i Rossi-ja... Svaka cast Marquez-u, decko je odvezao stvarno dobru trku, iako ga ne volim nesto specijalno. Zao mi je dede, bas se videlo da je pokusavao da stavi Lorenzu do znanja da je iza njega i da ce morati da se potrudi malo vise oko tog prvog mesta....
-
Kawasaki je koliko se meni cini uvek bio nekako najjeftiniji za nabaviti. Meni su nudili ZX9R za bukvalno 1400e u tip top stanju dok nijedna suza nije bila ispod 2200 bar...
-
Nismo gledali istu trku! Dovi završio peti a to crank u potpunosti pogodio kladionicu. U pravu si, moja greska
-
Samo da se napomene, jedino je to.crank umalo pogodio kladionicu. 99 93 29 samo sto je dovi zavrsio umesto iannone-a na trecem. jbg
-
Au Mostarac, jesi video sta rade klavijature?
-
http://www.crash.net/motogp/news/230595/1/rossi-lights-up-mugello-with-dramatic-pole.html sve jasno
-
Mislim da Iannone nije bas toliki pajser
-
Ljudi nisu ni svesni kako ce Rossi da ih odvali sutra... jujuju
-
Rossi Lorenzo Iannone ili Vinales
-
Ova tema se nikad nece zavrsiti....
-
Naravno da ne treba smatrati coveka napaljenim klincem, daleko od toga. Da se ne lazemo, on ako zeli i ima novce, on ce i kupiti R1, bez obzira sta ko ovde misli. Bitno je ne postavljati se tako da decko pomisli kako ga neko gleda sa visine i pametuje mu. Konstruktivni odgovori sa obrazlozenjem zasto bi recimo bilo "pametnije" krenuti sa manjim kubikazama je ono sto bi u teoriji trebalo da da mnogo vece rezultate od tipicnog "nije to za tebe" odgovora. zar ne? Ja zelim da ga ohrabrim u smeru boljeg ucenja same fizike voznje i sticanjem "osecaja" za voznju motora, a to ce najbolje uspeti na nekom slabijem motoru. Sve sto na njemu nauci, lako ce primeniti na veci i jaci motor.
-
Dobrodosao i da se sto pre pocastis motorcetom
-
Ja kad sam rekao da se voznja motocikla moze nauciti na R1, rekao sam to iz razloga sto mi je najbolji drugar uzeo R1 kao prvi motor, doduse 2000-model, mislim da je sa 150ks. Decko je maksimalno pametan u glavu i zna na cemu sedi. Evo i posle 3 godine i dalje vozi taj motor, i to bas onako, pametno i pravilno. Stalno se provlaci ova tema kroz forum, kako poceti bla bla... Motocikl se vozi glavom prvenstveno. Vestina dolazi sama po sebi, kod nekoga pre, a kod nekoga kasnije. Ja sam igrom slucaja poceo sa manjim motorima, od 50cc pa do 1000cc, i na kraju se skrasio sa CBR900. Nije prejaka, nije slaba, za mene najbolja. Decko je rekao da ce poceti sa manjom kubikazom, tako da nema potrebe dalje raspravljati o 600cc vs 1000cc
-
Realno, voznja motora se moze nauciti na R1, uz bebi korake, maksimalno postovanje motora i njegove snage i shvatanje posledica ako ignorises sve to. Ali pitanje je samo "zasto" bi uopste to radio, jer si sam rekao da nisi nikada motor vozio (ako se dobro secam, mrzi me da citam nazad)? Mnogo se brze i "bolje" nauci fizika voznje kao i kontrola gasa, kvacila i kocnice na manjem motoru. Zato ti vecina uporno ponavlja da krenes od manje kubikaze i snage. Manji motori lakse oprastaju greske, veliki motori ne. Razlika izmedju 600cc i 1000cc R-a je samo "kad" dobijas zeljenu snagu od motora, a oba su izuzetno opasna u rukama pocetnika. Sve sto ti se ovde govori, kroz sprdnju i kroz ozbilje odgovore, je u svrsi toga da bi sam uvideo da je bolje da krenes polako, savladas fiziku i "osecaj" za motor. Kad dobijes samopouzdanje i znanje, lako ces preci na jaci motor. Samo polako i poslusaj savete
