Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Da dodam jos nesto. Kod nas se uglavno pogresno smatra uloga pojasa za motorcikliste. Ljudi obicno misle da pojas sluzi da zastiti bubrege od promaje i nahladjivanja istih. Prava uloga pojasa je u stvari ta da drzi i bubrege, a i ostale unutrasnje organe na svom mestu, da se u slucaju pada, ili neke druge nezgode ne bi bubreg pomerio sa svog mesta ( pokidao veze koje ga drze tu gde je ) . Zastita od hladnoce je u drugom planu !
  2. Pre 20 - tak godina je neko postavio pitanje u tadasnjem " Auto magazinu " - Zasto se ne prave jace kacige koje bi mogle da izdrze jace udare , pa samim tim i da spasu neciji zivot. Odgovor koji je redakcija napisala bio je otprilike ovakav ( pisem po secanju ) : Moguce je napraviti i mnogo jace kacige , ali i sadasnje su dobre. Radi se o tome da covekovo telo, krvni sudovi mogu da izdrze silu od nekih 7 ili mozda 9 G ( sila gravitacije ). Sadasnje kacige su i napravljene da izdrze toliku silu, a nakon toga se lome i usporavaju udarac. Kad bi kaciga mogla da izdrzi mozda silu od 20 G, i neko tom silom udari u nesto cvrsto ( betonski blok kao na crash testu ), kaciga prodje neostecena, glava ostane citava, ali bi u glavi popucali svi krvni sudovi, a mozak bi se raspao , i covek bi opet bio mrtav. Ovo sam napisao po secanju, al otprilike je to - to .
  3. drumskalisica

    MZ Caffe

    Dzaba releji, kad je prekidac sam po sebi skrnav . Oni koji imaju fabricki ( DDR ) prekidac - njima relej moze biti od pomoci. Ovi koji imaju nov prekidac ( kupljen zadnjih godina - mala privreda ), bolje da smisle neku drugu tehniku, jer ovi - mala privreda prekidaci nisu ni za sta . Desavalo mi se da od pet novih prekidaca ( uvek ga prvo isprobam instrumentom pre ugradnje ) rade samo jedan ili dva . Ja sam vec razmisljao da probam da nabudzim prekidac od neceg drugog, il da negde izmedju kocionog cilindra i kocionog creva ubacim neki umetak, a na njega da stavim prekidac za stop svetlo od kola .
  4. Sad dal imam il nemam " duh kineza " - to ne znam, al imam komsiju koji prodaje " kineze ", pa sam svasta kinesko privozo - onako za probu, pa moze i to da se racuna !
  5. Svidja mi se ovo vase dogovaranje. Ako se uklopim sa vremenom, i ako primate - ostavicu suzukija kuci i doci sa Istocno - nemackim MZ-om . ( mozda nije kinez, al je sa istoka ;D ;D ;D ) !
  6. drumskalisica

    MZ Caffe

    Svi se nesto ucutali. Ja se zadnje vreme uglavnom vozio automatikom i suzukijem. E danas sam oterao Suzukija kod drugara , skinuo rezervoar i rep - sutra ih nosim kod farbara na farbanje, pa sad mogu malo da isteram i MZ-a na zimsku voznju ( do sad je bio zarobljen ) slike - bice sutra nesto .
  7. Mislio sam ' nije skupo, pa uz moj rad i nesto malo ulaganja da napravim i jednu enduru za sebe. Ali nakon sto sam sve ovde procitao, a i raspitao se kod ljudi koji znaju vlasnika i kako je on to terao - digo sam ruke od te honde. Hvala svima na savetima.
  8. Prodato moze lock.
  9. Ima li kakvih informacija iz Nisa o ovome ? Sta se desava sa slucajem ?
  10. Pazi sad Zivota. Vec si nabavio dva agregata, mozda da nabavis jos tri, pa da nabudzis nesto ovako :
  11. Danas se jedan prodavao na najlon pijaci. Evo slika, a ostatak ti saljem na pp.
  12. Ma kome treba, skinuce i ovako, pa nek nadje nekog da mu prevede. I ja sam ga skinuo sa neta, i uz pomoc slika, mog dobrog poznavanja mehanike, i jako malog poznavanja nemackog jezika - uspeo da shvatim i provalim .
  13. Takodje moras pri merenju da zavrnes gas do kraja, da bi se digao siber u karburatoru i omogucio nesmetan dovod vazduha. Za tacnije merenje je pozeljno da motor pre merenja bar malo radi.
  14. Greeves Roadracer iz 67 ?
  15. U principu - meni odgovara, mada do tad ima vise od dva meseca. Konkretan dogovor mozda na dve nedelje pre tog datuma .
  16. Aktuelno i dalje !
  17. Crew: 3(2) Engine: Carburettor, 4 -stroke, cooled by contary air flow Power, kilowatt: 23,5 Fuel: Gasoline, Octane No. not less than 76 Transmission Wheel formula: 3x2 Gearbox: 4-speed and reverse Main drive: Propeller shaft rear drive: Conical reducing gear Sidecar drive types: Part-time 2WD, disengageable, without differential Running gear Frame: Tubular, welded Front fork: Swing arm with Hydralic shock absorbers and springs Rear suspension: Swing arm with hydraulic shock absorbers and springs Wheels: Interchangeable Tire size 4,00-19” Circuit voltage: 12 V, DC Performance Speed on paved road, km per hour: 105 Crusing range with one refueling, km - standard fuel tank: 240 - additional canister: 125 Dry mass, kg: 315 Dimensions, mm Length: 2650 Width: 1700 Height: 1100 Wheel base: 1500 Clearance: 200 Basic armament: 7,62-mm PK machine gun Accessories: Pilot lamp, 10 L fuel canister, entrenching tool set Obratite paznju sta mu pise za gorivo " ne manje od 76 oktana "
  18. Prvo mi je na pamet pao spanski Bultaco. Sledeci mi je bio Suzuki T 500, al nije. jel Englez ?
  19. Ja probo, pa kaze da mi je datoteka prevelika. Ti ako mozes to da odradis ( prevod i postavljanje ) - Navali ! Meni to bas i nije poslo za rukom .
  20. @ Jerej - Posto si ti kao svesteno lice najvise upoznat sa lokacijama tih manastira, ako bi se na primer u svakom zadrzali oko sat vremena , predlazem da isplaniras neku voznju ili vise njih , pa postavis ovde a onda se doigovaramo kad ce mo i gde ce mo . Takodje bi mogao da napises malo o njima ( ukratko ) sta gde ima da se vidi . Nisam siguran, cini mi se da su u Vrdniku mosti Cara Lazara ( ako gresim - ispravi me ) .
  21. Nesto sam hteo da napisem, al nisam, nesto se desilo, i otisla dva citata, bey mog komentara, pa sam sve obrisao. 24.02.09. 00.26
  22. Racunao sam samo polise za motor, mozda ih je bilo i vise od 50 , ( imam obicaj da imam po nekoliko motora ). Uvek sam placao samo obavezno osiguranje. Taj jedan udes u principu nisam bio kriv, al sam ispao kriv. Zena je imala samo posekotinu na ruci, a kad sam je pitao " Pa za to trazite 30.000 DM ?" rekla je " treba mi da kupim sinu stan " . Cisto sumnjam da je dobila i 500 DM. Pretila je i da ce da me tuzi, al sam joj ladno rekao " tuzi osiguranje, ja nemam nista sa tim " Evo proslo je od tad 12 godina, a nije me tuzila , sta je i da li je ista dobila od osiguranja - pojma nemam niti me zanima ( posto se pravila blesava na sudu samo da bi izvukla vece pare ) .
  23. Ovo su bocni nosaci ko moji na mom MZ-u .
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja