-
Broj tema i poruka
5900 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: drumskalisica
-
Dobro je sto se dobro zavrsilo, a vidim da nemas problema ni sa dizanjem MF plastike ( sad kad imas kofere ) , pa se moze poraditi oko motora i na putu. Malo ti pretresi instalaciju, da nadjes uzrok crkavanja bobine i platina - da ti se ne desi kad podjes negde dalje .
-
Kod MZ-a ti je auspuh jako pipava stvar. Lako se zezne, a onda je resenje - novi. Najbolje bi bilo ako bi mogao nabaviti neki stari pa da sa njim eksperimentises, kad dobijes zvuk koji hoces - onda ga malo istestiras kako vuce , kako se ponasa na nekom duzem putu ( bar 20 - 30 km ) - ko kad putujes auto putem , pa onda vidis sta ce biti, da se ne pregreva motor, il nesto drugo, pa ako dobijes pozitivne rezultate - onda to odradis i na svom. Ako ne valja, - bar nisi upropastio ovaj koji ti dobro radi .
-
Moze biti jednostavniji ! Rasturi MZ-a 150 ES-a, pa da se cudom nacudis kako menjac sa cetiri brzine ima samo jednu viljusku u menjacu ! ;D ;D ;D
-
E ako su ga na presi sklapali - daj boze da nisu nesto s**ali . Valjda ce upaliti, a onda treba i da ga provozaju da vide dal sve radi . Nije trebalo tako , bolje da su stali pa pitali ovde ! Kako vidim ostali su i stari semerinzi, trebalo je i to promeniti .
-
pazario bi lep chamac sa kabinom treba mi da fatam ribe!!!
drumskalisica je odgovorio članu djole grunf u Kupujem
Pogledaj ovde, mozda nadjes nesto ! http://www.gradjanski.co.yu/oglasnik/malioglasi -
Kako preci sa mineralno 2t ulje na fulsintetiku?
drumskalisica je odgovorio članu M.Goran u Motocikli
@ El Muerte, Covek ne pita za ulje u motoru, vec za dvotaktol . Lepo je napisao 2 T. -
Procitaj i ovo, mozda ti pomogne . http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=24375.0 A evo ti i konkretnog iskustva. Imam Unibatov akumulator sa gelom, evo ima vec cetiri godine kako sam ga uzeo ( i malo vise ) , doduse na MZ-u je - nemam anlaser, al imam neke druge potrosace ( dvoglasne sirene, pistalicu - biper za zmigavce ), radi perfektno. Zadnja cetiri meseca nisam vozio MZ-a, akumulator nisam ni skidao, ni otkacinjao sa instalacije, i tek pre neki dan ( kad sam otero Suzukija na farbanje) isteram MZ-a , dam kontakt, sijalice svetle ko lude, sirena svira , upalim i vozim. Moja ocena 5+ ! Evo i slicice :
-
Evo nekoliko slicica, koje nisu vezane za motorcikle, al su vezane za brzinu, pa sami procenite ! Ukratko BMW je isao preterano brzo ( blizu 200 km/h ). Lisica je pretrcavala put, i BMW je pokupio. Jednostavno je proletela kroz resetku, a gde je zavrsila i u kakvom stanju procenite sami . Sta bi bilo da je uletela kroz sofersajbnu - mozete i sami da zamislite. Pazite gde i kolko dajete po gasu !
-
@ SKY - Kod ove Jave iz 1975 godine prva brzina ide na gore, a ostale na dole .
-
CLASSIC BIKES & OLD MOTO
drumskalisica je odgovorio članu revolution u Custom, Classic, Oldtimer, Chopper
Ja sam vec postavio ! -
Pogodjeno . Ocigledno ste obojica pogodili ;D Sad se dogovorite ko ce da postavi sledeci yadatak ! ;D ;D ;D
-
Idemo dalje. Mozda deluje cudno, ali ovo se proizvodilo i prodavalo kao motorcikl. Koji je ovo motor ?
-
Nije ono ni baba bila, vec plasticna lutka ( ko bi smeo ziv da se smesti na ona nosila, a da ga spustaju vojnici na civilnom sluzenju . Da su oni sposobni za nesto - sluzili bi vojsku ko pravi ljudi ) !
-
Pogledaj ovde : http://www.swexel.co.yu/11/kontakt.htm Trenutno nemaju na sajtu, ali znam da su imali zanimljive elektricne bicikle.
-
Kako preci sa mineralno 2t ulje na fulsintetiku?
drumskalisica je odgovorio članu M.Goran u Motocikli
Ili kad si vec na rezervi - poneses kanticu sa vec spremljenom mesavinom ( sa sintetikom ), i vozis dok sve ne potrosis i motor se ugasi, a onda jednostavno istreses kanticu u rezervoar i teraj dalje ! -
Ja se danas opet vozo, i to ceo dan. Ne znam koja je temperatura bila, al nije bilo hladno. Usput sam bio naisao na neku pokaznu vezbu crvenog krsta koju su izvodili vojnici na civilnom sluzenju vojnog roka. Gasili su pozar, izvlacili povredjene iz kola ( saobracajna nezgoda ), ja im se ponudio da glumim povredjenog motorciklistu pa da me spasavaju ( gde god da me uhvate, ja bi jaukao ), al odbili, kazu nisu obuceni za to - ja hteo da ih obucim . . . I tako. . . , pa evo opet malo slicica ;D ;D ;D
-
Danas je bio super dan. Nije bilo hladno, Suzuki je na farbanju pa sam resio da malo isteram MZ-a kog nisam vozio neka cetiri meseca. Bilo je malo kurblanja i gurke dok je upalio i provukao gorivo kroz karburator, al je posle palio bez problema. Akumulator nisam uopste skidao preko zime, i iznenadio me je jakom strujom iako mu je cetvrta godina. Sta da vam kazem, lepo sam se provozao, presao nekih 50 - tak kilometara, veceras je malo poprskala kisica, al nista strasno. Evo jedne slicice koju sam slikao kad sam dosao kuci. Na njoj ima i vreme kad sam stigao pred zgradu pa vam i to govori kolko je bilo lepo za voznju ~
-
He he, ima ovde svega, bilo bi zanimljivo otici. Kako je kampovati po snegu - nisam probao, mada opreme imam dosta. Verovatno bi za tako nesto trebalo imati i neku prikolicu, pa povuci stvari sa sobom ( a i drva ) . Znam samo da se ja bas ne bih po snegu i ladnoci vozio u tangama - ko sto su neki to tamo radili . ;D ;D ;D
-
Mozda od Jawe Babete ? - stavi neku sliku i mere ako moze ?
-
Poslo sam ti pp.
-
-
-
Ocigledno si najaktivniji po pitanju nekih radova na motoru. Evo ja sam danas dao majstoru rezervoar i plastike od Suzukija da ofarba, pa cu se malo posvetiti MZ-u . Nisam ga ni palio ni vozio neka tri meseca jer ga nisam mogao izvaditi od komsijinog Harlija i Suzukija. Suza je sad u radionici, pa cemo drukcije sloziti motore da se malo i emzom provozam ( od pocetka godine sam vec ubio Suzom preko 500 km, a MZ-om jos nista ) .
-
Budala ! I to jos na trotoaru
