Jump to content

Moto Zajednica

drumskalisica

Uvek sa nama
  • Broj tema i poruka

    5900
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: drumskalisica

  1. Kod Jawe se sraf za smesu steluje tako sto ga prvo zavrnes do kraja, a onda odvrnes za 1 krug i cetvrt do 1 krug i tri cetvrtine - tako kaze fabrika, mada moze biti odstupanja u zavisnosti od ukupnog stanja masine i karburatora. Hoce da se desi kod starijih motora koji su dugo stajali - da su se semerinzi na radilici stvrdnuli i ispucali od stajanja, pa upalis motor par puta, a nakon malo rada se raspadnu, pa kad hoces da ga upalis nema dovoljno vakuma da povuce gorivo iz karburatora. Probaj da mu stavis filter za vazduh i tako smanjis protok vazduha ( da bi lakse povukao gorivo ) . Ako ne ide - javi se da dodjem da to pogledam .
  2. Pitaj ga i dal je dvotaktni il cetvorotaktni, i vidi ako moze da ti obezbedi neku sliku. Mozda to uopste i nije NSU, mozda mu je neko nekad zakacio oznake NSU-a, a da je ko zna sta drugo . Takodje bi trebao da ima na ramu identifikacionu plocicu na kojoj pise koji je model i kubikaza .
  3. U svakom slucaju tema nije mnogo stara, krece sezona voznje, pa mislim da nema niceg loseg u tome da se ljudi malo potsete. Realno gledano - postoje sanse da se motori ukradeni prosle godine - pojave sad.
  4. drumskalisica

    MZ Caffe

    Danas opet lep dan, vozikao sam se ceo dan sa MZ-om, masina samo prede. Suzuki je ofarban, nalepnice uradjene i zalepljene, ostalo je samo da se izlakira i da se sklapa. Ceka se samo da majstor nakupi jos nesto da ne pali komoru samo zbog mojih delova, a meni se i ne zuri- MZ je tu. Predvece sam svratio do naseg " okupljalista" , video se sa drugarima, a posle smo obisli i nase dame MC Ladies , popili po pice, pa po kisici lagano kuci. Evo par slicica :
  5. E ovakvog je imao jedan momak u Cacku, radio je u pecenjari kad se ide prema groblju sa desne strane pre kruznog puta. Sto se NSU-a 250 MAX tice ( OSB model ) , dal su ga u Vogosci pravili, ili sklapali, il mozda doradjivali - ne znam pouzdano, al ono sto sam video svojim ocima su dekle i neki delovi od 250 na kojima je bio utisnut Pretisov znak. Nama sad ostaje da zadavac teme postavi sliku, il da se izjasni dal je u pitanju motor ili skuter, pa da mu nadjemo podatke !
  6. @ PICASOO MZ Nosaci auspuha i zadnjih fuzastera !
  7. Jbg, covek je napisao samo NSU Pretis 150 ccm . Nije rekao dal je u pitanju motor il skuter il ko zna sta . . . ( jednom sam na vojnom otpadu nasao neki agregat, i neku pumpu za vodu , i na plocici je pisalo da je proizvod " Pretis Vogosca " - Prepoznao sam da je agregat iz skutera, sad dal 150 il 175 ccm - ko ce ga znati - na plocici nije pisala kubikaza agregata, vec drugi podaci ( snaga u KW il protok vode ) . Nek javi sta je u pitanju, pa cu mu sve proslediti ( bar za NSU-a imam podataka ) .
  8. Q Floyd, kad ce slike tvoje Jawe, obeco si pre neki dan da ces ih uvece postaviti pa nista ??? ??? ???
  9. Budi malo precizniji po pitanju pretrage. Prvo o kom se modelu radi ? U Vogosci se pravio i dvotaktni motor od 150 ccm, i ugradjivan je u NSU - ov skuter " Primu " sa tri zvezdice. Bila je i prima sa pet zvezdica, al je ta imala 175 ccm. Bilo je jos modela, ali starijih . Preciziraj za koji modelti tacno treba, ako ne znas koji je model, ti slikaj , pa postavi sliku pa cu naci ! ;D ;D ;D
  10. drumskalisica

    MZ Caffe

    @ Makica Ako vec nemas bravicu za desnu deklu, mozes je osigurati na sledeci nacin : Uzmes neko parce gume, il neki kraci pauk, zakacis ga tru kod akumulatora, zakacis deklu, ovu gumu provuces kroz rupu na dekli ( gde stoji bravica ), i spustis dole ispod dekle, pa zakacis za ram ( ako treba napravis neku kuku od cvrste zice ). To ti je za prvu pomoc dok ne nabavis bravicu
  11. Majstori su to ranije radili brenerom ( autogenim aparatom ), i to uspesno ocisti garez, al unisti nikl . Ja sam to par puta radio let lampom na benzin, pazljivo, nisam spalio nikl, al nisam ni dobro ocistio . Razmisljao sam o nekoj kiselini, al to je ostalo na razmisljanju. Mozda kad bi bila neka cetka ko za dimnjak, il probati pistoljem za peskiranje .
  12. Obrati paznju sta mu pise za gorivo - ne manje od 76 oktana ;D ;D ;D
  13. Vidi sa Arakisom, cini mi se da je on nesto radio oko tog. Mozda ti je ostao na tocku, pa negde ispao do vulkanizera i nazad, a mozda i kod njega u radnji. Il pretrazi dvoriste, i pogledaj dal ima nekih tragova taze kopanja .
  14. Za zadnjih 10-tak dana sam video iz daljine ( bio je u voznji ) motor koji lici na ovaj. Nazalost bio sam daleko, i nisam uspeo da utvrdim dal je bas super tenera, ali lici. Da malo osvezim temu, a i da se kolege motorciklisti potsete na ovaj motor i obrate paznju po ulicama Novog Sada !
  15. Nije Pretpostaviću da se šališ Valjda se sali ???
  16. Sta stavljaju ? Pa stavljaju svoje znanje, iskustvo, eksperimentisanje i ulozen rad i vreme da bi se doslo do takvog auspuha ! Treba sve to i da se naplati ! Nece valjda sav svoj trud i rad da pretoce u nacrt i specifikaciju materijala, pa da obnaroduju. Svako moze da kupi nov auspuh pa da ga isece i vidi sta ima u njemu , pa nek kopira ! I ja se bavim mehanikom, i dolaze mi ljudi sa svakakvim motorima, radili sve i svasta pa zeznuli motor, ono " pa ja sam mislio da je to prosto " . Pa nije bas sve prosto . I ja radim ono sto znam, a ono sto ne znam - odem kod onog sto zna, platim i to je to ! Bolje tako nego da sam sebi napravim stetu .
  17. Pogledaj malo bolje - pise na karburatoru !
  18. Valjda ce ovo da prodje, pa pogledaj! brochure.pdf
  19. Najbolje da raskacis obe sajle, skines pa probas kako rade. Mozda ti je na nekoj sajli pukla licna u sredini pa koci ( oseti se ). Mozda se skupilo djubreta ( prasine, prljavstine ) - onda najbolje da spricem ubacujes benzin u sajlu, dok ne procuri skroz do dole ( naravno za to vreme teras sajlu gore dole da se opere ) dok ne procuri relativno cist benzin. Ostavis da se dobro ocedi i osusi, pa onda uspricas VD 40 dok i on ne procuri , pa onda montiras. Mozda je neko nekad podmazivao sajlu guscim uljem koje se u ove hladnije dane zgusnulo pa zaglavljuje .
  20. Jesi li ga uskladio sa koferom, da ne udara u njega ( il da ti ne dimu unutra , pa da mos susit slaninu ;D ;D ;D ) ?
  21. drumskalisica

    MZ Caffe

    Pojma nemam, momka koji je dotero motor mom drugaru nisam video. Ja se vozim svaki dan, i to MZ-om - Suzuki je jos na farbanju. Samo mi malo truba da se slikam svaki dan i postavljam slike, a ne izlazim iz grada. kad bude neka voznjica bice i slika. Sta je sa ostalima ?
  22. Evo jedan noviji, mislim da nije tezak ;D
  23. Prodje ti danas pored crkve, mogo si da zastanes da mi proverimo ove tvoje radove . ;D
  24. Capriolo Aeromere Trento , 75 - 125 ccm
  25. E pa ovako se puni lonac za auto koji stoji 2 - 3 metra daleko od motora, A sto boki kaze mesec dana - mozda i manje ! A ono za gumu ne razumem ???
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja