Jump to content

Moto Zajednica

Satelis

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    9820
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Satelis

  1. Sta sam imao to sam rekao.......postoje limuzine koje nemaju oznaku, postoje karavani koje nose SW, postoje kabrioleti koji nose CC oznaku i postoje razni paketi opreme kako ce vozilo stici + dodatak po zelji buduceg vlasnika.
  2. SW je oznaka za karavana a to sto nabrajate je paket opreme koje vozilo nosi, neki stizu ovako a neki onako a neki mogu i po zelji.
  3. Uh sa ovim boldovanim, ne bi se slozio. Imas musteriju koja je normalna, normalna musterija pozitivno reaguje kad ima neki problem na vozilu, ne pravi problem, ne drami, ne histerise vec normalno komunicira za majstorom ili sefom nekog serisa. Takvu musteriju mogu ceniti i postovati u svakom pogledu i takvoj musteriji treba uvek izaci u susret. Isto tako imas nenormalnu musteriju, obicno je to licnost koja pre svega nema kucnog vaspitanja, od malih nogu je naucen na bahato, ima poprilicno novca i misli da se svet vrti oko njega, misli da moze i sme da se ponasa kako on hoce, bilo kad i bilo gde. Takve (kako ih ja volim zvati) tatine sinove zamolim da izadju napolje na fin i kulturan nacin (pravilo firme tako nalaze), najradije bi mu prebio prste bez trunke grize savesti. Ima cekaonica pa tamo uz klimu, kafu, novine, tv ceka svoje vozilo. Posto ne podnose da im drugo lice naredi nesto, nisu navikli na takvu scenu, odmah ljutito traze sefa servisa a nekad idemo svi zajedno do generalnog direktora zavisno o kom problemu je rec. Hocu reci sledece, ako si pre svega normalan covek, mozemo saradjivati, druziti se, voziti, pecati i td..... ali ako si go*no od coveka, ma ne moze nista, apsolutno nista. Za svoje pare idi jasi nekog drugog, mene zaobidji jer nema tih para za koje bi se smeskao i udovoljavao a znam da musterija nije u pravu. Na drskost i bezobrazluk.....tolerancija mi je ravna nuli.
  4. Jos manja ispravka, SW ti je oznaka za karavana, moze imati panoramu i ne mora imati...isto kao kod 206, 407SW.
  5. Satelis

    NC750X 2016

    Odo sutra da protegnem tockovi, taman da vidim kako ce se gume ponasati i uticnicu sam stigao da zamenim. u odnosu na unimer, laze za nekih 0.2-0.3V .....nije strasno inace punjenje varira od 14.47V do 14.53V, zavisno od potrosaca
  6. Satelis

    Kratke voznje

    Extraaa
  7. Satelis

    100 oktana

    Ranije sam sipao na NIS pumpi 100-ku, sada sipam na MOL-u 95 aditivirano. Potrosnja se nije promenila, jedino koju promenu vidim tj osetim je u samom mirisu. Ujutru dok je hladan tj motor radi na vecim obrtajima, sa NIS-ovim gorivom osetim miris ulja te sam iz tog razloga presao na MOL-ovo gorivo i toga vise nema, pa sam opet sipao na NIS-u i opet se vratio miris ulja...... od tad samo MOL.
  8. Nasao......
  9. Lepo rekoh, za malo para dobra stvar se moze dobiti, ja moje ne skidam. Mislim da imam protektore za kolena, mogu pogledati ako ti znaci.
  10. Nadji br od Igora, Motoklinika pa probaj kod njega.
  11. Satelis

    NC750X 2016

    Vreme je da se stara uticnica 12V zameni novom, stigao paketic sa Alia tako da sam se odmah bacio u proveru stanja da li sve radi kako treba. srafici dobro stegnuti prekidac on/off sa zadnje strane osigurac na + vodu oba USB porta rade odstupanje u odnosu na unimer 12.7 vs 12.6 sto nije strasno Gabaritno je manja od stare koja je na motoru, jos samo da nadjem vremena da zamenim i ispratim koliko ce biti ostupanje V pri punjenju i to je toj.
  12. Radujem se sto se radujes svojoj radosti...... srecno Bojane
  13. Evo da ti recem iz moje perspektive posto sam bio na celu kolone...... nit krace relacije, nit vise gubljenja nit sporije voznje ili ti na pravcima kojih je bilo vrlo malo, uspeo sam doci do maksimalnih 90km/h. Zapravo nisam ni smeo prici brzoj voznji jer mi je motor bezao kad god sam pomislio na to, gume su mi bile u katastrofalnom stanju. Treba shavtiti jednu stvar, jako bitnu jer se moze stvoriti vrlo lako pogresna slika "prebrze" voznje. Ta stvar je da ne moze ici vodja grupe i recimo 8 il 10 motor istom brzinom, sto si blizi vodji puta to je brzina ista il priblizno ista....sto si dalje od vodje puta, brzina raste i to je skroz normalna pojava koja moze dovesti do pogresnog zakljucka o brzoj voznji. Meni samo ostaje da gledam propusteno, steta, jbg nekad se i to mora.
  14. Satelis

    NC750X 2016

    Nisam blizu, mogu premeriti širinu i dužinu motora pa da vidiš može li il ne.
  15. Neće, rešeno [emoji6] Tj bice nastavak, drugi T-Max istog godišta koji ima problem sa pumpom goriva.
  16. To je već bolje nego sto je bilo. Koristim Motulovo ulje za nauljivanje filtera, baš za tu namenu.
  17. Gorivo na sunđer.....nece da biva dobro.
  18. Satelis

    NC750X 2016

    Da da, dobra pozicija....imam u planu nešto slično napraviti.
  19. Satelis

    NC750X 2016

    Moze se videti kad se zalegne ali ako hoces da sipas e tad se mora skinuti plastika iz prednjeg tocka. Cep hladnjaka mozes skinuti samo kad je motor hladan jer tad nema pritiska i nece se nista desiti. Dolivanje vrsis tamo gde fali, u hladnjaku ti je rashladnja tecnost skoro do cepa, prelivna posuda ima svoj min-max tako da nemas tu nista sporno. Sad i ja vidim za slike.....jbg, kako je azuriran forum tako su nestale mnoge slike.
  20. Zaribala sajla ili ispala iz nosaca kod rucice ili neki defekt kod zadnjeg tocka........moras rasturiti i videti gde je problem.
  21. 1. Moze biti do lezaja, skines opet pa proveris, zamenis po potrebi ili ako nije ondak trazis dalje. 2. Imas filter ulja tj sito filter koji se pere. 3. Ok je G11 ali vise preferiram G12, najbitnija ti je jacina antifriza, ako zimi stoji u zatvorenoj prostoriji, jacina -15 do -20C ako stoji napolju -25 do -35C.
  22. Nadam se da si nauljio f. vazduha pre ugradnje (?), ulje u motoru i filter menjas na 5K.
  23. Odrao te je kao niko, jbg sad je kasno....svaka se skola placa.
  24. Satelis

    NC750X 2016

    Tako je Savane, ne valja mesati. Zato sipas isti DOT koji je bio i nema glava da boli.
  25. Mislim da nisam prošao, dosta NC-ova ima po gradu.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja